Linkové vedení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od 9001 » 26.7.2012 19:18

Také jsem rád, že má úspěch :prase Nečekal jsem tak velký :lol:

Chemik: Že nevíš kam co jede bych neříkal moc nahlas nebo nějaký hujer vymyslí přezkoušení pro všechny řidiče. Přece máte oficiálně znát všechny linky nebo se něco změnilo?

Osobně si myslím, že ted s tím nehneme a musíme bohužel čekat na srpen jestli to rada odpíská a nebo posvětí. Pokud to projde tak se začít modlit v září at to řidiči tramvají a busů přežijí ve zdraví.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Martin Šubrt » 26.7.2012 18:46

Je mi jen takovou drobnou záhadou, proč rvali 14/24 na Dělnickou už teď v přesně opačných trasách, než mají jezdit od září. Ale asi je jim to fuk, za měsíc prostě z Masny najednou 24 ahne na Republiku a 14 opačně. Ovšem pak to popírá i logiku připravit lidi na změny dopředu, když se násilně a iracionálně udělá jedna změna, která ale neodpovídá té finální... Prostě naprostý chaos.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Linkové vedení

Příspěvek od von Špilberk » 26.7.2012 17:49

Martin Šubrt píše:Že se tu ten :prase ujal =D> .
Začínám mít obavu, že :prase není dostatečné pro to, co se letos děje a ještě asi dít bude. Doplňte sem ještě někdo "sedací svalstvo". Bude ještě využívanější. :lol:

Jenda1989
Uživatel
Příspěvky: 234
Registrován: 22.6.2012 22:06

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Jenda1989 » 26.7.2012 17:45

Martin Šubrt píše:Přitom i při těchto výlukách vůbec takový chaos být nemusel. 14 a 24 mohly mít svou trasu. Objezd přes Strašnickou mohla dělat 10 (nikoli 4) a z Kotlářky (Řep) na Zvonařku mohla jezdit normálně 16. Z Lehovce na Olšanské hřbitovy mohla jezdit 19. 3 mohla normálně jezdit na Lehovec, 17 do Ďáblic. 26 mohla nadále jezdit z Černokostelecké a po Miladě Horákové na kolejový přejezd na Letenském nám. 5 dočasně přes Těšnov.
Ahoj Martine,
s tím co jsi zde napsal souhlasím na 100%, neb toto si myslím i já. Jinak ti co vymysleli řetězení 14/24 od září by zasloužili vymáchání v koši, neb nedomysleli to, že nepravidelnost na jedné lince se automaticky projeví i na lince druhé a jak jsem zde už v minulosti napsal já osobně pokud se změn týká zavedl bych nějakou linku, která by propojila I.P.P - KN - VN, neb si myslím, že by to bylo spojení, které by lidé hojně viužívali.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Martin Šubrt » 26.7.2012 17:04

Že se tu ten :prase ujal =D> A teď si představ, že o víkendu do toho informujeme lidi o výluce metra a všichni cizinci budou mít v ruce mapu trvalého stavu, v tramvajích jezevčík s trvalým stavem, na zastávkách taky, v metru mapa s travalým stavem...a jen vedle malé A3 s pidi číslíčky, kde člověk absolutně nečeká, že tam najde tu revoluci :-).

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Linkové vedení

Příspěvek od chemik » 26.7.2012 16:56

To se na mě tady nikdo nezlobte, ale dovolil bych si nazvat změny v LV (ať už ty aktuální, nebo zářijové) za PRASÁRNU a lidi, kteří to vymýšlí, bych nazval CHOROMYSLNÝMI BLÁZNY. Aby se v tom :prase :prase :prase :prase vyznalo. Já nevim kam co jezdí a to jsem zaměstnancem JPT

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Martin Šubrt » 26.7.2012 15:50

Přitom i při těchto výlukách vůbec takový chaos být nemusel. 14 a 24 mohly mít svou trasu. Objezd přes Strašnickou mohla dělat 10 (nikoli 4) a z Kotlářky (Řep) na Zvonařku mohla jezdit normálně 16. Z Lehovce na Olšanské hřbitovy mohla jezdit 19. 3 mohla normálně jezdit na Lehovec, 17 do Ďáblic. 26 mohla nadále jezdit z Černokostelecké a po Miladě Horákové na kolejový přejezd na Letenském nám. 5 dočasně přes Těšnov.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Martin Šubrt » 26.7.2012 15:39

chemik píše:vyzná se někdo vůbec v tom, kam co aktuálně jezdí? :lol: :lol: :lol:
Máš nejakej problém s náhradou 11,19 a 26 u Vozovny Strašnice za 4 a 5, případně s náhradou Zenklovských 10, 24 a 25 za 3 a 4, případně za 17 místo 14 u Vozovny Kobylisy, 4 místo 10+17 v Ďáblicích, 3 místo 8 v Karlíně? A to už se všeci těšíme na tu 11 na Lehovec. Moji známí mě považují za blázna, protože vědí, že se v oblasti MHD pohybuju... Máme změněných 21 ze 24 denních linek, vlastně s dlouhodobou změnou dvojky 22 ze 24 linek a k tomu 3 linky zvláštní ;-). Myslím, že je to rekord :-). 25 změn na 24 denních linkách :-).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 26.7.2012 15:08

chemik: Skvělá otázka - možná bych na přímou otázku, jak se někam dostat 100% přesně odpovědět dokázal tak za 5 minut (= asi tak na 3. až 10 pokus). Jistější a tedy vhodnější a taky rychlejší je tazatele "pouze" nasměrovat do přestupního místa a tam ať se zase doptá jak do jím požadovaného cíle.

Filip8399
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 23.2.2012 21:33
Bydliště: V noci s dalekohledem je to jediná zastávka, kde je vidět na tubus metra, ale jede se tam 20minut

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Filip8399 » 26.7.2012 15:04

já ne a to mám přehled nejen o pražských linkách... :D ani jsem nevěděl, že pětka jezdí ve dvojcích

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Linkové vedení

Příspěvek od chemik » 26.7.2012 14:59

vyzná se někdo vůbec v tom, kam co aktuálně jezdí? :lol: :lol: :lol:

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 26.7.2012 13:54

Pepa z N: To je právě to silové prosazování změny (pro změnu) a nikoliv pro snahu udělat něco lépe (a to včetně toho, že za levněji) - už i dopravní experti radě hl.m.Prahy předložili výrazné výhrady k nedopracovanosti ROPIDího návrhu, ale ona furt ne a ne rozhodnout o svém mimořádném co nejdřívějším zasedání. Asi to je záměr, aby pak v srpnu mohla říct, že už je pozdě na odložení termínu připravovaných změn.
Jenže to přinese následující sled událostí:
1.) v terénu budou přesně ty problémy, jež uvádí i odborná expertiza od ČVUT - jako naprosto nedostatečná preference BUS či technicky špatné přestupní zastávky
2.) bude nutnost výrazných následujících dalších změn - když ne první změna, tak tato už skutečně odradí mnoho lidí od používání MHD a ti přesednou do IAD = průjezdnost MHD ještě zhorší (přesně jak opět upozorňují i odborníci z ČVUT)
Přitom s výlukovým LV odvozeným od nového plánovaného "problém" nemám - naopak při připravenosti "rozjezdu" nového LV je dobrým mezistupněm/přípravou - furt lepší než, aby před prázdninami bylo původní LV o prázdninách "nějak spatlané" výlukové a po prázdninách nové LV. Ovšem když viditelně nové LV předem nemá šanci na úspěch a to jen kvůli špatné připravenosti na jeho "rozjetí", tak je vhodné se ještě na čas (např. do prosince) vrátit z výlukového LV do původního stálého. Ale je to potřeba rozhodnout zavčas = nejlépe teď hned a ne až 14 dní před připravovaným termínem spuštění nového LV.

Přiznám se, že mne velmi mrzí v dnešním článku idnes prohlášení TOP09 (náměstka primátora Hudečka), které právě "žene" MHD k její právě popsané záhubě!
Koaliční TOP 09 září považuje za závazný termín. "Změna od září je odsouhlasená. Na tom se nic nezměnilo. Po třech měsících změny vyhodnotíme a případně se udělají úpravy, které zohlední i zmíněný posudek," řekl náměstek primátora Tomáš Hudeček.

Pepa z Nuslí
Uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: 03.3.2005 20:01
Bydliště: Blízko mě je obratiště Zvonařka a pod mým barákem je vedena železniční trať - tak kde to může být?
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Pepa z Nuslí » 26.7.2012 12:31

Včera psali v Metru, že linkové vedení se mění, že je to příprava na září. Tak nevím.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 25.7.2012 22:31

Už mi přímo leze krkem, jak ROPID svým LV metrolinek či metrosvazků TRAM viditelně naprosto zbytečně omezuje směrovou nabídku přímých spojů preferovaných linek, které se vždy na obou svých koncích někde potkávají či minimálně velmi přibližují - 3/17 Modřany - Palačák =M=B a Stírka - Kobylisy =M=C, 9/10 s 16 Řepy - Anděl =M=B a NNŽ - Biskupcova, 22/26 s 5 Nádr. Hostivař - Na Hroudě a přiblížení Malostaranská =M=A či Pražský hrad - Malovanka /Hradčanská =M=A.

Opravdu nechci roubovat na Prahu "brněnský velký třesk" v LV TRAM z 95.roku, ale obdobu výše uvedených nesmyslů v Brně nenajdeme a nenašla by se ani v mém někdejším návrhu pražského LV o 9-ti linkách s NONSTOP provozem (protínajících se vzájemně v centru - na Lazarské) + 4 obvodových a 3 doplňkových.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 24.7.2012 13:56

von Špilberk píše:Že by naděje :?:
http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/c ... 20724.html
idnes to už jednou psal (a dnes na to opět odkázal v aktuálním článku.

Odpovědět