Orientační a informační systémy

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od gabuliatko » 31.8.2012 11:30

P_V píše:Podle Filipa Drápala, taktéž z Ropidu, se na JŘ 14/24 nedají další zastávky dopsat proto, že by se tam nevešly. Takže licence už najednou není problém. A že by se tam nevešly aspoň ty významnější, už tu také někdo vyvrátil.
No, pojem významnější zastávky zastávkový j.ř. nezná. Buď ve sloupečku všechny, nebo nic. Souvětí, že dále pokračuje jako linka 24 přes zastávky Pražská tržnice, Vltavská, Bílá Labuť, Masarykovo nádraží, Václavské náměstí, Karlovo náměstí, Moráň, Albertov, Koh-i-noor, ... nikdo luštit nebude (a taky tam není čas aby věděl kam dojede na jednorázový lístek).
Pokud jde o mne, ponechal bych u 14/24 současný stav.

Víc mi vadí poznámky u 5. :roll:

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Fořtík » 31.8.2012 11:17

Nebuď zbytečně skromnej, Milane. Tak Tě neoznačují jenom mazáci... 8-)

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Martin Šubrt » 31.8.2012 10:21

P_V píše:Podle Filipa Drápala, taktéž z Ropidu, se na JŘ 14/24 nedají další zastávky dopsat proto, že by se tam nevešly. Takže licence už najednou není problém. A že by se tam nevešly aspoň ty významnější, už tu také někdo vyvrátil.
Kolik jezdí na Orteňáku linek? 6 těžko. Tj. místo na jeden JŘ navíc v podobě klasické infocedule, která se dává při výlukách, tam je, takže se tam ta trasa dalšího pokračovaní linky dá klidně vypsat. Ropid ale hlavně nepochopil, kde je problém, teď hraje hru, že to věděl, ale že to nejde a za pár dnů to bez problémů vyřešit půjde...

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od P_V » 31.8.2012 10:02

Podle Filipa Drápala, taktéž z Ropidu, se na JŘ 14/24 nedají další zastávky dopsat proto, že by se tam nevešly. Takže licence už najednou není problém. A že by se tam nevešly aspoň ty významnější, už tu také někdo vyvrátil.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 31.8.2012 9:46

Fořtík píše:
Nemáš zač! Každému, co jeho jest! 8-)
důležité bylo "- takže zejména od "mazáků", kteří viditelně často neznají mnohdy své pracovní povinnosti!" = od kolegů trpících "provozní slepotou" = chovajících mnohdy k cestujícím jako "k otravnému hmyzu" - viz diskuze okolo tohoto příspěvku!

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od gabuliatko » 31.8.2012 9:00

Absolut píše:Ráno jsem obdivoval rámečky na Nemocnici Krč. Začínají mi připadat fakt strašné. Zajímaly by mě nějaké postřehy o čitelnosti od někoho se zdravým zrakem. Jak jste na tom? Já jsem na dálku poznal kdejakou třístovku nebo vymeták typu a-293, ale s metrolinkami 150, 193, 215 apod. jsem měl problém.
Na BUSE je písmo tenčí, jednička splývá s rámečkem. Čitelnost je výrazně horší. (rozlišitelnost 4/5/6/8)
Ale bylo mi na dotaz na ROPIDu sděleno, že to zkoušeli, a že na SORech to je čitelnost lepší než nyní.
Nejen že to je strašné, je to naprosto zbytečné.

Petr: To by snad mohli depáci za noc zmáknout.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Absolut » 31.8.2012 8:44

Ráno jsem obdivoval rámečky na Nemocnici Krč. Začínají mi připadat fakt strašné. Zajímaly by mě nějaké postřehy o čitelnosti od někoho se zdravým zrakem. Jak jste na tom? Já jsem na dálku poznal kdejakou třístovku nebo vymeták typu a-293, ale s metrolinkami 150, 193, 215 apod. jsem měl problém.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Petr » 31.8.2012 8:44

gabuliatko píše:Pokud bude rámeček na BUSE i u páteřních tramvají, tuší někdo jak bude vypadat zatahující rámeček? :)
U tramvají nebude :D Ančto se nenašel nikdo, kdo by byl schopen ty rámečky domalovat na plechové cedule linky 9 a 22 :D

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od gabuliatko » 31.8.2012 8:36

Pokud bude rámeček na BUSE i u páteřních tramvají, tuší někdo jak bude vypadat zatahující rámeček? :)

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Martin Šubrt » 31.8.2012 7:35

Brejšín píše:Tak uděláme dvě zastávky Ortenovo náměstí, jednu výstupní se starým číslem, manipulační úsek kde dojde k převléknutí a nástupní s již novým číslem. Cestující i jedoucí skrz si zajisté manipulační úsek radí popoběhnou pešky a budou rádi, že jsme je takto fantasticky ochránili před případnými právními tahanicemi a psichyckým ponížením spojeným s přepsáním transparentů za jejich přítomnosti ve voze. Z:idea:
Což ovšem už v praxi máme o víkendu na Strahově v podobě převleku 191 za 143 a běhu cestujících poděl vozu ;-).

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Fořtík » 31.8.2012 4:21

Nemáš zač! Každému, co jeho jest! 8-)

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od willyjeff » 30.8.2012 21:16

MM-Mikulovsky píše:Brejšín: Jsem názoru, že převlečení zároveň s odhlášením poslední/první zastávky a odezněním 2. zastávky nové linky jako "příští" je naprosto pochopitelné i pro osazenstvo uvnitř = zcela správně.
Google translator (mimozemština -> čeština): Brejšín: cestující ve voze pochopí, když změna orientace proběhne zároveň s hlášením do vozu ohledně zastávek.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 30.8.2012 20:45

Brejšín: Jsem názoru, že převlečení zároveň s odhlášením poslední/první zastávky a odezněním 2. zastávky nové linky jako "příští" je naprosto pochopitelné i pro osazenstvo uvnitř = zcela správně.

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Brejšín » 30.8.2012 20:35

Tak uděláme dvě zastávky Ortenovo náměstí, jednu výstupní se starým číslem, manipulační úsek kde dojde k převléknutí a nástupní s již novým číslem. Cestující i jedoucí skrz si zajisté manipulační úsek radí popoběhnou pešky a budou rádi, že jsme je takto fantasticky ochránili před případnými právními tahanicemi a psichyckým ponížením spojeným s přepsáním transparentů za jejich přítomnosti ve voze. Z:idea:

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 30.8.2012 20:16

Petrpes: technicky máš pravdu - bylo by to milionkrát lepší.
Je však otázka, jestli tam není opět právní problém -nesmí být "přeznačena" dokud není odhlášena poslední zastávka končící linky?!
Musíš si totiž uvědomit, že k převlečení (přeznačení informací) dochází nejen venku, ale i zároveň na vnitřních transparentech!!!

Odpovědět