Úřední korespondence a rady k ní

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10208
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od 9001 » 18.5.2013 19:51

MM: Pokud to bude pouze pří tísni, tak to nemusí řešit. Dyt tam psali, že pokud jde o ochranu zdraví a majetku, tak je to povolené.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 18.5.2013 19:45

XSC píše:
Sirka píše:A že v Sorech DP se dá kabina snímat nevadí?
A snímá se, nebo jen dá? Nahrává se to?
Nevím co je na tom pravda, ale dle mnou slyšených informací (sám už ani nevím kde) by se snad nahrávání dění uvnitř Sorek (a tedy i v kabině) mělo zpustit jen při použití tlačítka "tíseň".
Ovšem jsem přesvědčen, že stejně tato "úprava" podléhá schválení ÚOOÚ + dodržení dalších podmínek, jež jsem citoval v předchozím příspěvku (např. povinnost informovat dotčené zaměstnance, jaký přesný prostor a zajakých podmínek je snímán a kdo a za jakých podmínek má možnost se k záznamu dostat).

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od XSC » 18.5.2013 18:46

Sirka píše:A že v Sorech DP se dá kabina snímat nevadí?
A snímá se, nebo jen dá? Nahrává se to?

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od Sirka » 18.5.2013 18:24

Kamery zabírající řidiče, stevarda a jeho bezprostřední okolí naopak úřad vyhodnotil jako nedůvodný a nepřiměřený zásah do soukromí zaměstnanců.
A že v Sorech DP se dá kabina snímat nevadí?

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 17.5.2013 23:54

dovolím si to dát sem, ať to nezapadne:

Student Agency nesmí mířit kamerami na zaměstnance, rozhodl úřad
http://ekonomika.idnes.cz/student-agenc ... oprava_fih
V autobusech Student Agency mohou být jen kamery, které nezabírají stevardy, řidiče a jejich blízké okolí. Úřad pro ochranu osobních údajů zamítl rozklad, kterým se dopravce snažil zvrátit předešlé odmítnutí registrace těchto kamer.
Úřadu naopak nevadí kamery, které jsou umístěny po stranách autobusu a zabírají vnější prostor. "Zde bylo shledáno, že jde o opodstatněný prostředek instalovaný za účelem ochrany majetku a zdraví zaměstnanců, zvýšení bezpečnosti cestujících a přepravy," uvedla mluvčí Úřadu pro ochranu osobních údajů Hana Štěpánková.
Kamery zabírající řidiče, stevarda a jeho bezprostřední okolí naopak úřad vyhodnotil jako nedůvodný a nepřiměřený zásah do soukromí zaměstnanců.
"S rozhodnutím úřadu nesouhlasíme, obrátíme se na soud. Úřad na ochranu
osobních údajů nemůže bránit naší snaze na bezpečnosti a posilování
bezpečnostních prvků v autobusech Student Agency," uvedl mluvčí firmy Aleš Ondrůj.
...
cca rok starý článek:
Do žlutých autobusů montují kamery. Firma tvrdí, že kvůli bezpečnosti
http://brno.idnes.cz/do-zlutych-autobus ... zpravy_bor
...
Student Agency přitom připouští, že jedna z kamer snímá i vnitřek autobusu. "V záběru je ale jen volant a přístrojová deska," zdůraznil mluvčí a dodal, že o umístění kamer firma jedná s Úřadem pro ochranu osobních údajů.
Úřad ale o tom, že kamery v autobusech jsou v provozu, nic neví. "To, že už ve vozech fungují, se dozvídám až nyní. Student Agency nás o registraci kamer ve svých autobusech skutečně požádala. Pro to jsou ale nezbytné další informace, které jsme si vyžádali a zatím neobdrželi. Do té doby nemůžeme rozhodnout," konstatovala mluvčí úřadu Hana Štěpánková.
Dodala, že používání neschválených kamer odporuje zákonu. Podle ní přitom točení samotných zaměstnanců zakazuje zákoník práce vyjma speciálních případů, jako jsou banky nebo směnárny.

Odborníci upozorňují, že kamer obecně přibývá. "Podle množství dotazů, které přicházejí do naší poradny, je zřejmé, že je to stále častější jev. Nahrává tomu rychlý rozvoj technologií, které jsou stále důmyslnější a dostupnější," upozornila Kateřina Hlatká ze sdružení Iuridicum Remedium, které se narušováním soukromí zaměstnanců jejich zaměstnavateli zabývá.
výtažek z webu http://www.iure.org/
http://www.slidilove.cz/poradna/kamery-na-pracovisti-1 píše: Dobrý den,Vámi popsané sledování zaměstnanců a zákazníků oporu v právu nemá a existuje několik možností, jak se proti němu bránit. V rámci pracovněprávní ochrany je možné podat podnět oblastnímu inspektorátu práce. Inspektoráty práce kontrolují a sankcionují dodržování povinností dle zákoníku práce, který mj. zakazuje (§ 316 odst. 2) sledování zaměstnanců bez vážného důvodu spočívajícího v mimořádné povaze práce. Přesný výklad této výjimky zatím žádný soud, co vím, zatím neposkytl, nicméně má jít z dikce ustanovení o výjimečné případy na zvláště exponovaných pracovištích z hlediska ochrany vysokých majetkových hodnot, obecné bezpečnosti apod. Ani případný souhlas zaměstnance v pracovní smlouvě toto ustanovení nemůže obejít. Proto docházím k závěru, že sledování tohoto typu (byť je rozšířené) porušuje zákoník práce. Podnět inspekci práce (oblastnímu inspektorátu) může podat kdokoli, nejlépe tak, že je přesně specifikován skutkový stav a samozřejmě zaměstnavatel a pracoviště. Vzor podobného podnětu nabízíme na našich dalších stránkách http://www.uzijsisvaprava.cz, v sekci Soukromí na pracovišti, položka Fomuláře. ...
http://www.slidilove.cz/poradna/sledovani-na-pracovisti-hlidani-pohybu-kdo-muze-sledovat píše:...
- Jako nejzvažnější vnímám porušení § 10, který stanoví povinnost správce dbát, aby subjekt údajů neutrpěl újmu na svých právech (Například těch, která mu plynou ze zákoníku práce.), zejména právu na zachování lidské důstojnosti a aby nebylo zasahováno do jeho soukromého a osobního života.
- Podle §5 odst. 2 je ke shromaždování a zpracování osobních údajů nutný souhlas subjektu údajů (v tomto případě tedy zaměstnanců a ostatních osob vyskytujících se v monitorovaném prostoru). Souhlasem se v tomto případě rozumí souhlas svobodný a informovaný. Vzhledem k existenci závislého postavení zaměstnanců vůči zaměstnavateli je otázkou, zda se v podobném případě jedná skutečně o svobodný souhlas, tedy zda existuje možnost bez vážných negativních důsledků tento souhlas neudělit. Co se týče informovanosti viz další bod.
- Podle § 11 je správce povinnen informovat nejen o rozsahu a účelu zpracování, ale také o tom kdo a jakým způsobem bude údaje zpracovávat a komu mohou být zpřístupněny. To se týká právě otázek doby po kterou jsou záznamy ukládány, nebo možnosti vzdáleného přístupu ke kamerovému systému prostřednictvím internetového připojení. ...

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od von Špilberk » 13.10.2012 14:43

9001 píše:dalších zásazích proti humusu na Andělu
Humus se na Andělu, Na Knížecí a u Smíchov.nádr. vyskytuje mimo jiné proto, že tam jsou prodejci drog a stánky s levným alkoholem. Až se něco udělá s těmi levnými nálevnami a policie šlápne na hlavu dealerům drog, většina humusu zmizí sama od sebe, protože nebudou mít důvod se tam motat. Za ty dva, co si MP odvedla, si na onu lavičku obratem sednou tři další, kteří čekají na fet.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10208
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od 9001 » 12.10.2012 18:22

Ještě nějaké dotazy k adekvátnosti akce?
1) Zásah proběhl v pohodě, dokud žena neuhodila strážníka do hlavy.
2) Stražník ji pouze srazil na zem a chtěl ji usměrnit.
3) Celou akci ve své podstatě vyhrotil pan Frištenský.

Ted jsem naprosto přesvědčen o správnosti a držím palce MP při dalších zásazích proti humusu na Andělu

Encore
Uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: 16.2.2007 10:52

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od Encore » 12.10.2012 17:51

Zajímavě rozebrané video:

Městská policie zásah na Andělu - pohled z druhé strany
http://www.youtube.com/watch?v=A8bvQpflXhc

Uživatelský avatar
petr03
Uživatel
Příspěvky: 415
Registrován: 10.3.2010 11:16
Bydliště: Praha

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od petr03 » 11.10.2012 23:10

Ja to video videl v TN na prime, a tam i bylo jasne receno, ze to nebyl F. ale ten druhy. Dokonce byl viden zpomaleny zaber. V tu chvili na toho policistu sahali oba dva.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od gabuliatko » 11.10.2012 20:58

von Špilberk píše:
gabuliatko píše:No nefér, tady jde o to, že úmysl (pokus) a dokonaný skutek jedno jsou.
Já mám jeden trapný dotaz. Kde na onom videu je ten okamžik, kdy Frištenský sráží strážníka na koleje :?: Já to prostě nevidím.
asi s Petr03 koukáme na jiné video

Uživatelský avatar
petr03
Uživatel
Příspěvky: 415
Registrován: 10.3.2010 11:16
Bydliště: Praha

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od petr03 » 11.10.2012 19:23

9001 píše:To ti neberu. Spíš je mi špatně z toho jak se zastáváte smažky, že dostala přes hubu protože neuposlechla příkaz. Po dobré to s nimi na 99,9% nejde...
Trpišovský je horší než Satan, ale ******* co zabije machrováním dvě děti tím, že je dvakrát přejede tak to se dočteme na 6 stránce hradeckého deníku.
Ratha div nezamkneme na Sibiř, ale 13x trestaný co znásilní holku zůstává na svobodě.

Z tohohle mi je špatně pánové.
S tímto názorem taktéž souhlasím, a mělo by se tady s tím něco udělat.
Když se koukám na to video, jsem na jednu stranu rád, že "zásah" byl proveden, nemusel asi být až tak brutální, ale hlavně že byl. Jsme lidi, máme tady nějaké zákony, ty by se měli dodržovat, a když ne, musíme počítat s následkem. Druhá otázka je, jaké tady jsou tresty ( někdy je to tu opravdu postavené trošku naruby ). Druhá věc je ta, že MP, PČR a podobní, jsou veřejní orgáni, kteří tady mají povinnost provádět kontrolu, dbát o bezpečí nás, normálních občanů státu. Zas druhá věc je, jak jsou chráněni tyto činitelé a jak moc mají svázané ruce. Dřív to tady takové nebylo. Nechci tady policejní stát, to ne, ale já osobně, a určitě nejsem sám mam respekt z policie, a uznávám ji jako autoritu a už jen při kontrole na silnici mam prostě respekt. Ale jak říkám, je to hodně o lidech.

Jinak pod koleje nikdo nespadl, ale je tam moment, kdy druhy člověk v tom pruhovaném svetru, strká do policisty, a chybí málo, krok či dva, a byl by pod tou tramvají. Aspoň tak jsem to včera zahlédl ve zprávách.

Jak už jiní řekli, stát se toto někde jinde, např. v USA, asi by to dopadlo celé uplně jinak. Nakonec nemusíme chodit daleko, "atentát" na Klause. Docela obdobný případ.

KarlosK
Uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: 03.11.2009 19:07
Bydliště: Pankrác

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od KarlosK » 11.10.2012 19:13

nejsem žádný humanista ani pseudohumanista ale se zákrokem nesouhlasím. u MP je spousty lidí co nemají kolikrát ani střední školu a vybíjejí si vztek na lidech co se jim jen nelíbí jejich jednání.
Nejvíc se mi líbí rozdíl v jednání když na problém s MP zavoláte státní. to je pak jiná. Mp zrušit nebo nechat hlídat přechody ale nějaké vyšší funkce? možná tak hlídat obchodní centra.

von Špilberk: mohu souhlasit. podělaly to ale to je neomlouvá. podělávají to denně jen to nikdo nenatočí

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od von Špilberk » 11.10.2012 18:38

9001 píše:Trpišovský je horší než Satan, ale ******* co zabije machrováním dvě děti tím, že je dvakrát přejede tak to se dočteme na 6 stránce hradeckého deníku.
Ratha div nezamkneme na Sibiř, ale 13x trestaný co znásilní holku zůstává na svobodě.
Já souhlasím. Ale právě: když vidíte tyto absurdity, tak já jako absurditu vidím "superakci" proti dvěma ovíněným blbcům, kteří nikoho nezabili ani neznásilnili.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10208
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od 9001 » 11.10.2012 18:22

To ti neberu. Spíš je mi špatně z toho jak se zastáváte smažky, že dostala přes hubu protože neuposlechla příkaz. Po dobré to s nimi na 99,9% nejde...
Trpišovský je horší než Satan, ale ******* co zabije machrováním dvě děti tím, že je dvakrát přejede tak to se dočteme na 6 stránce hradeckého deníku.
Ratha div nezamkneme na Sibiř, ale 13x trestaný co znásilní holku zůstává na svobodě.

Z tohohle mi je špatně pánové.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Úřední korespondence a rady k ní

Příspěvek od von Špilberk » 11.10.2012 17:36

9001 píše:Smažky, houmlesové nad takovými pseudohumanisty tleskají. Jdu zvracet z demokracie.
Tím, že smažku zmlátím, nepřestane být smažkou.
Tím, že zmlátím houmlesáka, z něj slušného člověka taky neudělám.
MP se zásah prostě nepovedl, samozřejmě podle mého čistě soukromého názoru, na který mám snad v demokracii právo. A aby snad nevznikl nějaký omyl: Problém nevidím v tom, že MP zasáhla. Problém vidím ve způsobu, jakým zasáhla.

Odpovědět