Linkové vedení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 04.12.2012 12:39

petr03 píše:Az na to, ze vsechny spojky jsou jednokolejne. Roprd je na to dost blbej, staci aby se sem podival ( jako ze se sem urcite diva ), pak bude premyslet, a od realizace je to jen kousek. Roprde, to je jen HUMOR !!!!
když chceš rozporovat nějaké tvrzení, tak si rač prvně zkontrolovat, jestli tvé přesvědčení není špatné - spojka A - C je dvojkolejná (viz zde)!

Uživatelský avatar
petr03
Uživatel
Příspěvky: 415
Registrován: 10.3.2010 11:16
Bydliště: Praha

Re: Linkové vedení

Příspěvek od petr03 » 04.12.2012 12:30

Az na to, ze vsechny spojky jsou jednokolejne. Roprd je na to dost blbej, staci aby se sem podival ( jako ze se sem urcite diva ), pak bude premyslet, a od realizace je to jen kousek. Roprde, to je jen HUMOR !!!!

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Bobik » 04.12.2012 7:53

9001 píše: Dalším velkým problémem je rozdílná konečná. Proč to lidem nevadí v metru? Vylezou soupravy a na to samé místo přijede dlouhá.
A proto by se s tím něco mělo dělat. Taková spojka A-C i B-C mi přijde krutě nevyužitá, cestující by jistě uvítali, kdyby byly zavedeny vlaky Kačerov - Želivského (dále 5 či 26 či využít bohaté nabídky metro/busů) a Kačerov - Smích. Nádr. (dále čímkoli na Barrandov či využít bohaté nabídky metro/busů). Navrhuji každý třetí a pátý vlak, ovšem pokud bude svátek před pracovním dnem či volno po neděli, muselo by se to nejspíš ještě upravit. Nicméně vzhledem k dvoukolejnosti spojky A-C by zde mohl být interval i posílen. Alespoň se poněkud uleví přestupním uzlům. Výhledově se dá uvažovat o chybějící spojce A-B a přestavbě nevhodně trasované spojky A-C tak, aby se dala provozovat v centru okružní trasa (kterouž nazvěme třeba D).
P.S. Nic jsem nepil ani nešňupal. 8-) Jen to berte s humorem a proboha neposílejte na Ropid! To je tak blbý, že by se to mohlo okamžitě chytnout.... :lol:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od 9001 » 03.12.2012 22:10

willyjeff píše:
9001 píše:Těším se na statistiku prodaných ročních kuponů....
Těšit se můžeš. Pokles tam určitě bude. Jenže už v srpnu se zveřejnil tento článeček o poklesu počtu cestujících. Takže bych se vůbec nedivil, kdyby naopak ve zprávě o změnách od 1.9 bylo, že se podařilo alespoň trochu zabránit velkému poklesu právě těmito atraktivními změnami :) Vrtěti psem až do extrömu. :roll:
Gobbles by se měl pomalu začít stydět. Takovouhle propagandu snad neměla ani Třetí říše :lol:

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od willyjeff » 03.12.2012 22:06

9001 píše:Těším se na statistiku prodaných ročních kuponů....
Těšit se můžeš. Pokles tam určitě bude. Jenže už v srpnu se zveřejnil tento článeček o poklesu počtu cestujících. Takže bych se vůbec nedivil, kdyby naopak ve zprávě o změnách od 1.9 bylo, že se podařilo alespoň trochu zabránit velkému poklesu právě těmito atraktivními změnami :) Vrtěti psem až do extrömu. :roll:

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Martin Šubrt » 03.12.2012 21:55

MM: Už je to pár let. I v práci jsme si poctivě zkoušeli načrtnout síť linek ve špičkách po 5 či 6 minutách. S jistými drobnými problémy to vycházelo rozhodně lépe než páteřní čtyřminutovky, ale byl tam jeden problém. Přechody do sedel, večerů, rána a víkendy. Skladba linek pak generovala značné nerovnoměrnosti a plýtvání. Bylo z toho hodně iracionálních změn a z hlediska poptávky systém stále konvergoval k současnému stavu. Což neznamená, že některé linky nejsou samy o sobě na interval jiný. Dogma být současný interval rozhodně nemusí.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 03.12.2012 21:12

Martin Šubrt píše:... kdyby se jezdilo ve dvojicích ve špičkách v intervalu 6 minut a na Černokosteleckou (5 na Olšana, ale stále bez 19), tak by to bylo lidem od Černokostelecké po Spořilov luxusně užitečný. Projektanti na Ropidu to navrhovali, ale marně, vůdci si prosadili svou...
Dovolím si přihřát polívčičku - kdo zde první uváděl jako vhnodný právě tento 6-ti minutový špičkový (v PD) interval (ovšem pro jasnost cestujících pro všechny linky - cca 16), ale byl zcela s touto vizí "vypískán"?

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od 9001 » 03.12.2012 21:04

MŠ: Ale to jsme řešili. Jsou tu linky, které jsou na 6 minut, ale někdo se bohužel musí držet 4/8, 5/10 atd.

Dalším velkým problémem je rozdílná konečná. Proč to lidem nevadí v metru? Vylezou soupravy a na to samé místo přijede dlouhá.

Jak už jsem psal na zelených. Těším se na statistiku prodaných ročních kuponů....

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Karotka » 03.12.2012 21:02

O problému s 11 jsem psal stížnost na Ropid už v červenci. Přes několikerou urgenci dodnes bez odpovědi (na urgence odpovídají podle stejné šablony - omlouváme se, nemáme na starosti jen vyřizování e-mailů a stejně se domníváme, že už jste odpověď dostal...).

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Martin Šubrt » 03.12.2012 20:47

karosák: Hodně jsem o tom efektu cpaní se do krátké 11 psal, když ještě jezdily KT. Pak jsem se domníval, že lidé už nepotřebují jiné číslo linky, aby poznali, že sólo je vysype někde dřív. Bohužel jsem se mýlil. Zářijové změny v lidech ještě posílily reflex zvaný poslední tramvaj všech dob ;-). A i na té 11, která má na nabírání zpoždění jen 10 minut, to bohužel "funguje" dle tvých postřehů. Je to smutný, protože kdyby se jezdilo ve dvojicích ve špičkách v intervalu 6 minut a na Černokosteleckou (5 na Olšana, ale stále bez 19), tak by to bylo lidem od Černokostelecké po Spořilov luxusně užitečný. Projektanti na Ropidu to navrhovali, ale marně, vůdci si prosadili svou...

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Karosák » 03.12.2012 20:23

Tu bych tam ani nečekal. Rozkecávací odpovědi nelze v průzkumech aplikovat, protože kdo to má číst a vyhodnocovat. Tam by asi mělo smysl, aby průzkumník počítal lidi jdoucí přes park na dlouhou, nebo se ptát lidí kolikrát při svých cestách přestupují a porovnat to s výsledky předchozími...
Ale stejně, kde máme jistotu věrohodnosti výsledků.

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Sirka » 03.12.2012 20:16

Karosák píše:A kdy že se bude konat ten průzkum spokojenosti? :twisted:
Právě nějak touhle dobou, možná už se chýlí ke konci. A dokonce jedno z míst by mělo být na nám. bratří Synků, nicméně otázka "Jak byste ohodnotili zářijové změny" tam nebyla...

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od willyjeff » 03.12.2012 20:15

Víš co. Metro =a= se prodlužuje do polí, protože prý vadilo, že končí v centru. Tak, aby nám to nebylo líto, spousta tramvajových linek je v centru ukončených a lide - proběhni se k přestupu.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Karosák » 03.12.2012 19:38

Nová metropolitní síť už je tu s námi čtvrt roku? Já se pořád nemohu zbavit dojmu, že se teď jezdí jakože provizorně, něco jako při povodních a všichni doufají a čekají (a často slyším i komentují), kdy to zase začne jezdit normálně. Např. m-3 a m-11, jež jsem měl dneska tu čest okusit, mi přijdou jakoby provozované v nějakém spartakiádně-povodňovo-výlukovém režimu. Ale z té m-11 jsem plný subjektivních dojmů, tak se podělím Z:arrow:
Měl jsem pocit, jako bych jezdil nějakou NTD 31, nebo tak něco. Jízdní doba dle JŘ 19 min. Na NBS obrat 6 minut, na OH 16 min. a do toho BP. Podíl doby řízení ku neřízení je žalostný, pořád se zevluje. Kolik souprav a jak dlouho postává na OH? Myslím, že 5 (vnější 3x sólo, vnitřní 2x souprava), Spořilov 1-2 ks, Zámecká 1-2 ks k tomu potřeba svačinářů a v každém postávajícím vlaku i posedávající řidič. Není k zamyšlení kolik jalových nákladů je potřeba k tak krátké vzdálenosti provozované linky? Neříkalo se, že M-linky je potřeba právě proto, aby z konečných nebyla nádraží? 8-[ Dále cestující nějak za 3 měsíce nepřijali filosofii pásmování této linky. Přijde mi, že m-17 chápou mnohem lépe-zatoulaných je méně. Když už konečně ten krátký spoj, čili mrzáček, naloží nějaké lidi, které by měl šanci někam odvézt, hnedle je vysype. K atraktivitě rozhodně nepřispívá už jen samotná nutnost přestupu na Floře+SSZ a různě ujíždějící d-5. Nebylo kolo, aby někdo nebrblal, nedobíhaly horolezci apod. A na NBS by to chtělo od Zámecké lepší a širší chodník, pro ty kráčející skupiny převezených kaštanů. Z 8 kol se mi 3x stala přes kopírák stejná situace-na Vinohradské v koloně naberu zpoždění a na kufru se mi zjeví "dlouhé" pořadí. Na SSZ u Muzea si dá odstup a tak se všichni přepraveníchtiví cpou do sóla. Dlouhý spoj však plné sólo brzy dožene. A tak zatímco krátký spoj vysypává překvapené kaštany na Zámecké, ten dlouhý dokončuje stanicování uprostřed náměstí Bří Synků a odjíždí v dáli, zatímco nuselští konají orientační běh přes park. To je na velikou gratulaci =D>
Nikdy jsem nepřivezl na Zámeckou <10 lidí. Jsem vůči tomuto dopravnímu modelu silně antipatický, z toho vychází i můj komentář, ale kdyby to fungovalo, třeba by to mělo šanci mě přivést na správnou cestu. Nelze tomu snad upřít obstojnou obsazenost, ale právě proto, že je o spoje zájem bych z nich lidi nevyháněl přestupy #-o A kdy že se bude konat ten průzkum spokojenosti? :twisted:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od 9001 » 19.11.2012 12:00

P_V píše:
trainzjohny píše:Mezi stanicemi nad primaskou a vinice bude v tomto směru nově zastávka vozovna strašnice
Bude v těch jednosměrných zastávkách ještě větší zmatek. :)
Přijde mi, že se spíš tramvaje zabijí... Tady ty zastávky jsou na sebe hrozně namrskané. Dvě vozovny po sobě, Krematorium pro 26. 7 má zase za rohem Vinici... =D> =D>

Odpovědět