Linkové vedení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Bobik » 22.2.2013 6:46

gabuliatko píše: Podle mne je priorita, aby ožralové nejezdili autem ale MHD. Pokud si ožrala sedne a maximální škoda je že se pobleje tak bych nechal žít a byl rád že nejel autem a nikoho nesejmul. Chtít po něm jízdenku, nezlobte se ale už jsem byl párkrát ve stavu a byl jsem rád, že jsem trefil domu, nějaká jízdenka ...
Ano, ano. A pak se nedivme, že se tomu řiká socka a ti slušnější utíkají do aut.
Tady se teda zásadně rozcházíme v názorech, protože ožrala (nikoli společensky mírně unaven) nemá v tramvaji co dělat. Za volantem už vůbec ne. Pokud se chce sežrat jak dobytek, ať si laskavě chlastá v takové vzdálenosti od domova, ze které se zvládne doplazit a neobtěžuje ostatní.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Petrpes » 21.2.2013 19:35

Možná to měl bejt humor:
Před chvilkou linková volba pro linky 7 a 11, tak si říkám copa se kde děje, do Strašnic už nejezdíme :]

A samozřejmě, je prý nějaký problém na Solidaritě...

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Linkové vedení

Příspěvek od gabuliatko » 21.2.2013 18:52

von Špilberk píše:Ale když se ještě vrátím k nočnímu provozu: Pokud jsou někde snad problémy s kapacitou, doporučuji nasadit více revizorů. Přál bych vám zažít ten rozdíl v obsazenosti vozu, když ve voze cestují s hlídkou MP i revizoři. To je pak kultura noční MHD :!: To hned vím a vidím, že vezu skutečně slušné lidi. Ti se slušně chovají, cestují slušně (místa je v tu ránu dost) a ve slušném prostředí, a mají na to koneckonců nárok, protože si taky slušně zaplatili. Proti takovým nočním zákazníkům neřeknu ani slovo. :)
To je společenský problém - je třeba ujasnit si co chceme. Podle mne je priorita, aby ožralové nejezdili autem ale MHD. Pokud si ožrala sedne a maximální škoda je že se pobleje tak bych nechal žít a byl rád že nejel autem a nikoho nesejmul. Chtít po něm jízdenku, nezlobte se ale už jsem byl párkrát ve stavu a byl jsem rád, že jsem trefil domu, nějaká jízdenka ...

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Linkové vedení

Příspěvek od von Špilberk » 21.2.2013 17:20

thriller2 píše:Pokud Tě to urazilo, omlouvám se.
Mě to neurazilo, nejsem urážlivý. Jen mne napadlo, jak chceš v MHD cestovat :?: Já slušně, jako řidič i jako cestující. Takže můj popis přepravovaného materiálu v noční MHD byl poněkud ostřejší, ale trvám na tom. :wink:

thriller2
Uživatel
Příspěvky: 1074
Registrován: 19.2.2009 19:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od thriller2 » 21.2.2013 17:03

von Špilberk píše:...výlev thrillera2 nechápu...
Sranda musí být i kdyby fotra věšeli. Byl to jen vtípek. V devíti z desíti případů, kdy mě napadně nějaká sarkastická odpověď, se zarazím a nic nepíšu. Toto byl ten desátý případ v řadě. Pokud Tě to urazilo, omlouvám se.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Linkové vedení

Příspěvek od von Špilberk » 21.2.2013 16:55

9001 píše:Díky :wink: Šlo mi hlavně o pozdější zátahy souprav, kde řidič nemá žádnou kontrolu nad zadním vozem...
Jo, jo, jednou jsem se z Modřan vrátil s totálně posprejovaným zadním vozem. A když jsem to na PA uviděl, tak jsem vůbec nevěděl, kdy a kde se to stalo. Až dodatečně mi došlo, že na zadní plošině 1.vozu stála celou cestu z Modřan do Podolí nějaká parta. Asi abych neviděl do druhého vozu. @3657

Ale když se ještě vrátím k nočnímu provozu: Pokud jsou někde snad problémy s kapacitou, doporučuji nasadit více revizorů. Přál bych vám zažít ten rozdíl v obsazenosti vozu, když ve voze cestují s hlídkou MP i revizoři. To je pak kultura noční MHD :!: To hned vím a vidím, že vezu skutečně slušné lidi. Ti se slušně chovají, cestují slušně (místa je v tu ránu dost) a ve slušném prostředí, a mají na to koneckonců nárok, protože si taky slušně zaplatili. Proti takovým nočním zákazníkům neřeknu ani slovo. :)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od 9001 » 21.2.2013 9:25

Fořtík píše:Milane, klídek, možná kdybys trochu ustoupil z té pozice samozvaného dopravního odborníka, tak bys uměl brát věci s nadhledem - nikde není psáno, že jedině ty máš pravdu a jedině tvé názory jsou správné. Šetři smajlíky a vykřičníky. 9001 má pravdu, 52 jezdí v centru dost nařachlá, takže galerku, co si ve městě naloží si pak do Modřan nebo na Lehovec doveze. A podle toho to pak vypadá.
Díky :wink: Šlo mi hlavně o pozdější zátahy souprav, kde řidič nemá žádnou kontrolu nad zadním vozem...

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Fořtík » 21.2.2013 5:21

Milane, klídek, možná kdybys trochu ustoupil z té pozice samozvaného dopravního odborníka, tak bys uměl brát věci s nadhledem - nikde není psáno, že jedině ty máš pravdu a jedině tvé názory jsou správné. Šetři smajlíky a vykřičníky. 9001 má pravdu, 52 jezdí v centru dost nařachlá, takže galerku, co si ve městě naloží si pak do Modřan nebo na Lehovec doveze. A podle toho to pak vypadá.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 20.2.2013 20:46

9001 píše:Reakce byla na VonŠ. Vzal bych si být tebou prášek a šel si lehnout.
#-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o (velmi se omlouvám ale skutečně, tak moc mi to "vrtá" hlavou)
Co byla reakce na von Š?
Když ty jsi v reakci na něj (v 19:18) napsal narážku na "(pod)úroveň" TRAM z Modřan, jenž já jsem rozporoval (19:31), což ty jsi přímo napadl (20:02) příspěvkem začínajícím "MM:" nikde neobsahujícím "von Š", načež já následně (v 20:20) zase ještě jednou-podrobněji argumentoval můj názor v předchozím příspěvku. Ať se dívám, jak se dívám nevidím nic na co by jsi mohl "prostředním" příspěvkem v 20:02 reagovat na von Š!

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od 9001 » 20.2.2013 20:29

Reakce byla na VonŠ. Vzal bych si být tebou prášek a šel si lehnout.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 20.2.2013 20:20

9001: Já to pochopil - a to, že jsem jako von Š z PA mělo znamenat, že mám s Modřany - respektive TRAM jedoucími z nich minimálně stejné zkušenosti jako on. Pravdou je, že je mám určo větší, díky mému zdejšímu/pražskému bydlišti na Dvorcích - já ty TRAM z Modřan tedy vidím takřka denně (narozdíl od von Š), i když je neřídím a je jedno jestli jedu DC na směnu či ve volnu.
Znovu opakuji, že "bordel" jsem v TRAM víckrát viděl v centru!

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od 9001 » 20.2.2013 20:02

MM: Nebud tak útočný... Možná by sis s tímhle přístupem měl zajít ke cvokaři...

Nebyla to narážka na řidiče, ale právě na vandalismus... Co si pamatuji na fotku jak to tram schytala primalexem právě z Modřan a spousta dalších poškození. Hostivař je od dob M22 kdy se tam vozí vzduch.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 20.2.2013 19:31

9001 píše:von Špilberk: Tady se shodneme. Současný provoz je ok.
Jinak když se hraje na Spartě, tak tram dostanou sodu i ve 4 odpoledne. Tramvaje z Modřan myslím nemusím tobě jako pankráckému řiiči popisovat.
Já jsem také z PA a fakt nevím, jaký máš problém s TRAM jedoucími od Modřan #-o
Naprosto nemohu přistoupit na tvou narážku, že tamní vandalové neničí jen tamní zastávky, ale i přímo TRAM - rozhodně větší vandalismus je viditelně v TRAM z Hostivaře, ale vysklené TRAM či "jen" poblité nebo jinak zasviněné z požívání potravin a nápojů bývají i v centru - osobně asi nejzasvinější TRAM jsem opakovaně přivezl z krátké = "centrální" linky č.6!

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od 9001 » 20.2.2013 19:18

von Špilberk: Tady se shodneme. Současný provoz je ok.
Jinak když se hraje na Spartě, tak tram dostanou sodu i ve 4 odpoledne. Tramvaje z Modřan myslím nemusím tobě jako pankráckému řiiči popisovat.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Linkové vedení

Příspěvek od von Špilberk » 20.2.2013 19:07

No já jsem nenapsal, že noční doprava není potřeba, jen jsem napsal, že se nemusí posilovat; ani jsem nenapsal, že kdo je venku po 22 hod, ten chlastá, takže ten výlev thrillera2 nechápu. Trvám ale na tom, že v noční dopravě je slušných cestujících menšina, a taky jsem napsal: bohužel. A tak to je, když mám noční, tak to vidím. Taky jsem viděl, jak někdy dopadly tramvaje kolegů. V noční dopravě je stále i nedostatečný dozor MP, někdy je za celou noc vůbec nevidím. Na každé konečné pak budit opilce a bezdomovce není žádná zábava.

Odpovědět