Plzeň

Vše o tramvajových provozech v bývalém Československu

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Plzeň

Příspěvek od Petr » 17.1.2017 9:43

Karosák píše:Děkuji za pěkné fotoshrnutí výlukového roku 2014. Leč mám dotaz-nejasnost:
U fotografie č. 62 se píše, že Z nadhledu vyfotografovaná souprava vozů T3R.P ev.č.217+218 míří k zastávce Rondel.
Polemizoval bych nad tím, jestli psát Rondel s velkým R, protože pokud je to jen ten silniční "kruhák", pak je to jen označení pro věc. Jestli se název stavby vžil pro místní označení, tak v pořádku, tak moc zase Plzeň neznám. Ale více mě mate sdělení, že souprava míří ke stejnojmenné zastávce. Já jsem totiž žádnou tramvajovou zastávku Rondel v Plzni nikdy nenašel. Ona tam bývala, podobně jako třeba naše Ženské domovy? Vypadala oblast rondelu jinak a bývala tam zastávka? Nevím, ptám se. Nebo je popiskem myšlena ta autobusová nahoře na rondelu? Pak je to takové zavádějící. Spíš bych volil:
...souprava vozů...podjíždí rondel a míří do centra
...souprava vozů...jedoucí do centra / k zast. Sady 35, podjíždí / míjí zast. Rondel
Ale jinak je to jedno. Snad za to nedostanu BAN :lol:
Díky =D>
Překouknutí v mapě. Když texty člověk tvoří po nocích, občas mu nedojde, že ta zastávka není i tramvajová. Omlouvám se.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Plzeň

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 16.1.2017 23:32

Karosák píše:..........
U fotografie č. 62 se píše, že Z nadhledu vyfotografovaná souprava vozů T3R.P ev.č.217+218 míří k zastávce Rondel.
Polemizoval bych nad tím, jestli psát Rondel s velkým R, protože pokud je to jen ten silniční "kruhák", pak je to jen označení pro věc. Jestli se název stavby vžil pro místní označení, tak v pořádku, tak moc zase Plzeň neznám. .......
Dovolil jsem si v citaci zvýraznit zvětšením a podtržením to důležité (jinak asi by to patřilo spíše do vlákna "čeština") Z:arrow: Rondel je oficiální název zastávky = proto velké R :!:

Ono stejné to je s pražským názvem TRAM zastávky(11 a 13)/stanice =M=A "Muzeum" - nebýt to oficiální název zastávky/stanice, tak je to takto samostatně tzv. obecný název a píše se malými písmeny (jako divadlo, ministerstvo apod.), protože název té přilehlé instituce je "Národní muzeum", ale pokud již zase při konkretizaci určité instituce je to obecné slovo 1., tak se zase píše s počátečním velkým písmenem ("Divadlo Na Fidlovačce", "Ministerstvo životního prostředí").

Jinak v Plzni TRAM zastávku Rondel opravdu nevidím, ale je tam toho názvu pro každý směr samostatná zastávka BUS - dovedu si představit, že při výluce tam dočasně zřizují i stejnojmennou zastávku TRAM (něco jako v Praze se zřizuje zast. Dlážděná, byť v mapách ji nenajdeš).

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Plzeň

Příspěvek od Karosák » 16.1.2017 21:23

Děkuji za pěkné fotoshrnutí výlukového roku 2014. Leč mám dotaz-nejasnost:
U fotografie č. 62 se píše, že Z nadhledu vyfotografovaná souprava vozů T3R.P ev.č.217+218 míří k zastávce Rondel.
Polemizoval bych nad tím, jestli psát Rondel s velkým R, protože pokud je to jen ten silniční "kruhák", pak je to jen označení pro věc. Jestli se název stavby vžil pro místní označení, tak v pořádku, tak moc zase Plzeň neznám. Ale více mě mate sdělení, že souprava míří ke stejnojmenné zastávce. Já jsem totiž žádnou tramvajovou zastávku Rondel v Plzni nikdy nenašel. Ona tam bývala, podobně jako třeba naše Ženské domovy? Vypadala oblast rondelu jinak a bývala tam zastávka? Nevím, ptám se. Nebo je popiskem myšlena ta autobusová nahoře na rondelu? Pak je to takové zavádějící. Spíš bych volil:
...souprava vozů...podjíždí rondel a míří do centra
...souprava vozů...jedoucí do centra / k zast. Sady 35, podjíždí / míjí zast. Rondel
Ale jinak je to jedno. Snad za to nedostanu BAN :lol:
Díky =D>

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Plzeň

Příspěvek od Petrpes » 03.12.2016 2:45

Chyba číslo 1.: Řidič šel ožralovi říct že v takovém stavu nemůže cestovat...
Pak ho nevzal a ožrala napadl dalšího :(
V těchto případech je lepší tyhle lidi nekontaktovat a volat Policii, případně vůbec neodjet z konečné!

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Plzeň

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 02.12.2016 21:18

Agresivní cestující zbil dva řidiče tramvaje, jeden z nich zkolaboval
http://plzen.idnes.cz/ridic-tramvaje-na ... -zpravy_pp
Dva řidiče tramvají napadl v Plzni na Košutce útočník, který byl zřejmě pod vlivem alkoholu a drog. Oba tramvajáci skončili v pracovní neschopnosti. Incidenty se odehrály v noci na středu.
Útočník svým chováním upoutal prvního z napadených řidičů ještě před tím, než tramvaj zastavila ve stanici. Podle zprávy Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP) byl zjevně pod vlivem návykových látek.
„Řidič už při příjezdu vyhodnotil, že osoba čekající na zastávce není způsobilá k přepravě. Cestujícího šel upozornit, že v takovém stavu nemůže nastoupit.
Při strkanici byl řidič napaden v prostoru dveří,“ uvedla mluvčí PMDP Kateřina Fránová.
Po konfliktu zůstal útočník na zastávce a tramvaj odjela. Řidič směnu ještě dojezdil. „Když ale přijel do vozovny, měl tak oteklý prst, že se nechal odvézt na ošetření do nemocnice. Tam lékaři zjistili, že utrpěl zlomeninu záprstní kůstky malíčku na ruce,“ doplnila Fránová.
Čtvrt hodiny po prvním napadení stejný muž zaútočil na řidiče další tramvaje. Agresivní cestující v tramvaji nadával a křičel. To se samozřejmě nelíbilo dalšímu cestujícímu, který přišel za řidičem, aby zjednal pořádek.
Agresora zpacifikovali strážníci, kteří zrovna jeli kolem
„Stalo se to v zastávce Plzeňka směrem do centra. Šel jsem za cestujícím, aby se uklidnil, jinak ho vyloučím z přepravy a dál nepovezu. Začal kolem sebe máchat rukama. U dveří jsem dostal jednu ránu. Potom mě kopl velkou silou do hrudníku,“ popsal iDNES.cz muž, který řídí tramvaj necelé dva roky.
Fyzický útok zažil podle svých slov poprvé. „V předchozích případech, když někdo dělal v tramvaji nepořádek, stačilo říct, že dál nepojedu, dokud se neuklidní nebo nevystoupí,“ dodal řidič.
Tento konflikt viděla hlídka městské policie, která jela kolem. Asi třicetiletého agresivního muže zpacifikovala a zjistila jeho totožnost.
...........

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Plzeň

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 16.11.2016 14:00

V Plzni se srazil autobus s tramvají, na místě je více zraněných
http://plzen.idnes.cz/nehoda-plzen-sraz ... zpravy_jzk

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Plzeň

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 21.7.2016 11:27

Dopravu v Plzni na Slovanech zkomplikují uzavírky, potrvají celý srpen
http://plzen.idnes.cz/slovany-uzavirka- ... -zpravy_pp
Dopravu v Plzni na Slovanech zkomplikují uzavírky, potrvají celý srpen
21. července 2016 9:09
Po celý srpen bude kvůli opravě tramvajového kolejiště, vodovodů a kanalizace uzavřena část Mikulášského náměstí a Slovanské třídy v Plzni.
......
Autobus místo tramvají
Po dobu tramvajové výluky od 13. do 22. srpna bude mezi náměstím Republiky a Slovany jezdit náhradní autobusová linka. Trasa: náměstí Republiky – Františkánská – Goethova – Prokopova – U Trati – most Milénia – Koterovská – Plzenecká – Slovanská – nám. M. Horákové – Slovanská alej – Koterovská – sjezdem z křižovatky Koterovská-Železniční do podjezdů u Hl. nádraží – Sirková – U Zvonu – nám. Republiky.

......

Uživatelský avatar
fricoolinek2
Uživatel
Příspěvky: 2599
Registrován: 23.3.2005 21:38
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Re: Plzeň

Příspěvek od fricoolinek2 » 12.5.2016 20:23

Pořád trvá ten nábor řidičů do PMDP? =P~ :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Honza Šlehofer
Uživatel
Příspěvky: 145
Registrován: 23.10.2005 12:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Plzeň

Příspěvek od Honza Šlehofer » 20.11.2015 7:44

ad MM-Mikulovský:
Skoro, ale ještě o kousek dál, viz. plánek tady: http://plzensketramvaje.cz/index.php?pa ... a_pole.htm

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Plzeň

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 23.8.2015 14:39

Zaznamenal jsem před chvílí ve zprávách na ČT24, že Plzeň (asi nějaký čas) slibuje prodloužit TT na Borech k hlavnímu sídlu/areálu ZČU - na nějaký tzv. Zelený trojúhelník.
Dle aktuálního vyjádření by to snad mělo být v r.2017 - v případě čerpání EU dotace.

Takže cca někudy tudy prodloužení TT o 1km?

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Plzeň

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 26.9.2013 11:29

VIDEO: Plzeňany bude vozit nová tramvaj, zkoušku brzd už má za sebou
http://plzen.idnes.cz/nova-tramvaj-v-pl ... -zpravy_pp

Uživatelský avatar
petr03
Uživatel
Příspěvky: 415
Registrován: 10.3.2010 11:16
Bydliště: Praha

Re: Plzeň

Příspěvek od petr03 » 18.5.2013 23:50

Docela smutny pribeh ohledne cen

Uživatelský avatar
Honza Šlehofer
Uživatel
Příspěvky: 145
Registrován: 23.10.2005 12:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

26T

Příspěvek od Honza Šlehofer » 18.5.2013 23:28

Tak máme v Plzni foto objekt k nahánění :D
Od dnešního dne jezdí Škoda 26T zkušební jízdy i přes den. Měla by tu být asi do půlky června. Více zde:
http://www.plzensketramvaje.cz/index.php?page=26t.htm

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: Plzeň

Příspěvek od Pepa » 19.11.2012 6:28

Plzeň se může těšit na další Vario. Viděno při cestě do práce cca v 6h na Jižní spojce.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Plzeň

Příspěvek od 9001 » 01.11.2012 16:40

http://www.k-report.net/discus/messages ... 1351784191

Odkaz ze zelených. Plzen má další prvenství. Po rekonstrukci kompletně všech kačen tam i jako první končí poslední T3 s odporovou výzbrojí. Na oslavu pojede T3 na všech linkách viz JŘ.

Odpovědět