Nové tramvajové tratě

Právě zde je prostor pro Vaše přání a fantazie. Spekulace na téma nových tratí, dodávek vozů, nových linek a spousta dalších věcí vítána právě zde...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Absolut » 05.6.2013 19:11

Na Českomoravské je malej kousek Rokytka, když to chtějí brát takhle :)

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Petrpes » 05.6.2013 16:41

Mládež teď v mém XB řešila, proč se zavírala i Českomoravská, tam je snad nějakej potok???
Jak hluboko je metro založené je asi nenapadlo...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od 9001 » 05.6.2013 15:48

MPL píše:
gabuliatko píše:Spíše by mne zajímalo, zda tam jde postavit nějaké stavení, které velkou vodu s větší pravděpodobností přežije.
Samozřejmě, že jde. Domu budou o podlaží vyšší, v přízemí bude "technologické podlaží" a bydlet se bude nad tím. No a při povodni půjde přízemí pod vodu. Až voda odteče, jdeme zas dál.
¨
Až na to, že podlaží je cca 5 metrů. Voda tam má okolo 10m? Ale nic to nemění na tom, že ten dům by musel být staticky udělaný opravdu hodně pořádně = vysoké náklady...

MPL
Uživatel
Příspěvky: 228
Registrován: 06.1.2010 8:29

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od MPL » 05.6.2013 15:41

gabuliatko píše:Spíše by mne zajímalo, zda tam jde postavit nějaké stavení, které velkou vodu s větší pravděpodobností přežije.
Samozřejmě, že jde. Domu budou o podlaží vyšší, v přízemí bude "technologické podlaží" a bydlet se bude nad tím. No a při povodni půjde přízemí pod vodu. Až voda odteče, jdeme zas dál.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od gabuliatko » 05.6.2013 15:34

P_V píše:Sice jsme OT, ale podle mě by bylo adekvátnější řešení finančně podpořit obyvatele, aby přesídlili do bezpečnější lokality. Než vytvářet dolík souše uprostřed jezera.
Osobně si myslím, že postavit jednou za 10 let nové Zálezlice vyjde mnohem levněji než protiovodňové zábrany. Jediný problém je v tom, že jsme v kotlince a kdyby stát/kraj postavil "nové" Zálezlice tak se budou nových domů domáhat i Ti, co bydlí na Sněžce.
Spíše by mne zajímalo, zda tam jde postavit nějaké stavení, které velkou vodu s větší pravděpodobností přežije.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od von Špilberk » 05.6.2013 11:17

P_V píše:Sice jsme OT, ale podle mě by bylo adekvátnější řešení finančně podpořit obyvatele, aby přesídlili do bezpečnější lokality. Než vytvářet dolík souše uprostřed jezera.
Souhlas (bohužel). Je to sice hnusné, ale Zálezlice (a další) se měly zrušit po minulé povodni. Oblast kolem soutoku Labe a Vltavy je ideální pro rozliv, což povodeň zmírní. Sice chápu ty lidi, že je to jejich domov, ale tohle pořád dokola nejde. Navíc stavět všude hráze taky není možné. Když se kolem řeky všude postaví hráze a nikde se řece neumožní rozliv, tak při další stejně velké vodě bude hladina výš.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od XSC » 04.6.2013 20:42

P_V píše:Ano, počítalo se se stavbou tramvajové trati, než bylo v 80. letech rozhodnuto, že tam půjde metro. Podobné pozůstatky tramvajové koncepce jsou patrné i na některých dalších větších sídlištích naplánovaných v 60. a 70. letech. Více či méně podle toho, v jaké fázi plánování nebo stavby se tramvaj vyškrtla nebo odložila na neurčito. Co vím, tak například Jižní Město nebo Bohnice.
Z tohodle hlediska by mě zajímal Prosek. Tam se protažení ze Střelničné přímo nabízí (byť to není nejrychlejší cesta), ale pokud vím, byl původně obsluhován trolejbusy.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od P_V » 04.6.2013 18:16

Sice jsme OT, ale podle mě by bylo adekvátnější řešení finančně podpořit obyvatele, aby přesídlili do bezpečnější lokality. Než vytvářet dolík souše uprostřed jezera. Dnes už zemědělství nevyžaduje tak masivní nasazení lidské síly jako kdysi, aby muselo tolik lidí bydlet okolo statků, a i ta zemědělská technika může dojet o několik km dál. Njn, zavání to řešením ala minulý režim, ale něco na tom je...

Uživatelský avatar
chlapecx
problémový jedinec
Příspěvky: 113
Registrován: 16.8.2012 22:14

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od chlapecx » 04.6.2013 16:57

gabuliatko píše:
9001 píše: Spíš mi trochu vadí, že garnitura není schopná za 11 let postavit rozumná protipovodnová opatření v případě lidských obydlí. Zvlášt když vesnice byla spláchnuta...
Stavět v Polabí nějaké zábrany ...
proč ne? :-) okolo vesnice--- do polí v rovině a´t se to klidně rozleje.... právě PROTO že je to v rovině, tak je nesmírně důležitý ty vesncie nějak "ochránit" protože jinak v polabí se to samozřejěm rozleje "všude" :-)

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od P_V » 04.6.2013 13:00

Ano, počítalo se se stavbou tramvajové trati, než bylo v 80. letech rozhodnuto, že tam půjde metro. Podobné pozůstatky tramvajové koncepce jsou patrné i na některých dalších větších sídlištích naplánovaných v 60. a 70. letech. Více či méně podle toho, v jaké fázi plánování nebo stavby se tramvaj vyškrtla nebo odložila na neurčito. Co vím, tak například Jižní Město nebo Bohnice.

Pepa z Nuslí
Uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: 03.3.2005 20:01
Bydliště: Blízko mě je obratiště Zvonařka a pod mým barákem je vedena železniční trať - tak kde to může být?
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od Pepa z Nuslí » 04.6.2013 12:45

Ve čtvrtek jsem jel ze zastávky Žárská na Černý Most, přes Generála Janouška a Doležalova.

A udivil mě nezvykle široký pás zeleně vedený právě středem, resp. po okraji tohoto sídliště. I když vede do této oblasti metro, nepočítalo se s tím, že se zde postaví také tramvajová trať?? Myslím, že by byla užitečná právě pro tuto část Prahy.
Děkuji.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od gabuliatko » 04.6.2013 10:06

9001 píše: Spíš mi trochu vadí, že garnitura není schopná za 11 let postavit rozumná protipovodnová opatření v případě lidských obydlí. Zvlášt když vesnice byla spláchnuta...
Stavět v Polabí nějaké zábrany ...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 04.6.2013 8:59

9001: Jinak, když se ještě vrátím k Zálezlicím (a potažmo k nejedné i moravské obci, dnes naštěstí zatím jen, v teoreticky podobné situaci) ono se blbě cokoliv i užitečného staví, když se najdou lidi, kteří:
1.) jen z principu nejsou ochotni umožnit změny prodejem pozemků
2.) z moci jim dané:
a) nejsou schopni zařídit vyvlastnění pozemků k obecně prospěšným účelům - což protipovodňová ochrana je určitě maximálně možně!
b) naopak podkopávají snahy o vybudování věřejně prospěšné stavby až nesmyslnými požadavky (dle tisku toto se dělo právě i u Zálezlic)!!!

Takže závěr je - za letošní vytopení Zálezlic mohou konkrétní lidé = škoda by měla být minimálně částečně vymáhána po nich!!!
PS: Páč v této republice však spravedlnosti se člověk nedočká, tak by poškození si měli jít s viníky to jít vyrovnat "ručně stručně".

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od 9001 » 04.6.2013 0:31

Jsem první kdo by šel tahat zvířata z oblasti povodní, ale letos se začalo s evakuací včas a vše se stihlo. Hlavně sloni a hroši byli odstěhování trvale.
Jinak není takový problém zvířata uspat viz tygři a gorily.

Spíš mi trochu vadí, že garnitura není schopná za 11 let postavit rozumná protipovodnová opatření v případě lidských obydlí. Zvlášt když vesnice byla spláchnuta...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové tramvajové tratě

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 04.6.2013 0:00

9001: "Vzhledem k povodňové situaci v ZOO Praha začínají být výčitky, že není dostatečně chráněna proti povodni ..."= JE TAM HRÁZ NA 20-TI LETOU VODU A NA VĚTŠÍ BYLO "KAPITULOVÁNO" (SKUTEČNĚ ÚMYSLNĚ VYŘAZENO Z OCHRANY)

"řešíme JENOM ZOO" - je tu nějaká morální povinnost lidstva postarat se o zvířata, jež drží v zajetí = brání jim samostatné záchraně před nebezpečím. Ano, letos tento úkol byl v ZOO splněn evakuací zvířat, ale tato je nebezpečná pro zvířata i lidi jí provádějící - páč zvíře může být stresováno a tím nevyspitatelné! No a škody budou navíc na vybavení ZOO obrovské.

Odpovědět