Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 10.6.2013 23:03

Na Vinohradské reálně chybí kolem 700 metrů bumlíků, pokud má tramvaj v této oblasti plnit funkci, ke které je určena. Zájem žádné MČ se s tímto jistě nemůže míjet. 8-)

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 10.6.2013 22:57

Slušná zásobička. Tedy:

Divoká Šárka je zmetek. Popsané se bohužel děje. I další nesmysly. Já nevím, co s tím. Mám pocit, že to nikdo nechce řešit.
Starodejvická. Blbé. Dovolil jsem si oslovit kompetentní osobu. Čekám na info.
Vladycká. To je špatně. Ale chci se podívat nejprve na místo. Také nevím, jestli se v rámci RTT nemá SSZ upravovat, to by byla příležitost. Případně prosím o další poznatky.
Na úpravu v oblasti Malovanky čekáme.
Patočkova - Myslbekova. Ano, té úprava hodně pomohla. Ještě tam zbyla k realizaci jedna drobnost, ale v až na výjimky to klape.
Vypich. To je dobře.
Kobylisy. Díky. Ano, prosím, hlaste všechny zjevné závady.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 10.6.2013 18:56

chemik píše:Pes jistě naráží na preferenci v podobě bumlíků od tržnice až k muzeu a na vymáhání zákazu stání a zastavení v tomtéž úseku, žádné zásahy do SSZ
neblbni - už to tu někdo v minulosti uváděl, MČ je zásadně proti umísťování bumlíků (můžem so dovtípit, protže by znemožnily parking "přes noc", jenž je nyní povolený).
Takže jediná reálná preferenční úprava je změna osy TT - posunutí jižně = kolej ZC vedená těsně podél parkovacích stání místo současného prostoru cca pro 1/2 šířky IAD Z:arrow: k dosažení preference je nutná REKO TT = prvně její zničení.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 10.6.2013 17:35

Přesně tak, o SSZ nejde a u Italské tuším něco málo preferenčního v SSZ je?

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od chemik » 10.6.2013 17:04

Pes jistě naráží na preferenci v podobě bumlíků od tržnice až k muzeu a na vymáhání zákazu stání a zastavení v tomtéž úseku, žádné zásahy do SSZ

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 10.6.2013 16:56

Ježišmarjá neblbni. Víš jak to vždycky po rekonstrukcích a obnovách dopadá. Buď rád za dnešních 7min. Z:|

Hrad ZC, co jsem zaznamenal, tak už funguje.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 10.6.2013 16:20

Dnes má linka 11 v úseku O.H.-I.P.P zpoždění až 7 minut.
Jsou v plánu pro úsek V.tržnice-Italská nějaká preferenční opatření a je znám termín realizace?

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 10.6.2013 11:54

info k SZZ Březiněveská DC Z:arrow: Kobylisy =M= DC (o níž tu už byla také nedávno řeč):
v sobotu před půlnocí mne nepřihlásilo/nepustilo a musel jsem s kličkou
v neděli odpoledne při mé první jízdě ZC jsem viděl totožné chování protijedoucí kolegyně a hned na to při své cestě DC jsem zažil zase to samé. Podal jsem info na PDT, přičemž jsem dostal příslib kontroly příslušnými složkami - od té doby do konce mé směny ono SSZ fungovalo běžně.

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od kasme » 08.6.2013 10:11

video: opět Flora, tentokráte celkem OK :)

http://www.youtube.com/watch?v=gtoS6orDMj4

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 08.6.2013 7:09

Oblast Malovanky, Octárna atd - stále kvoká, stále kvoká.
Jen odbočení z Patočkovy do Myslbekovy zdá se už v pořádku.
Vypich - nerad bych zakřikl, ale snad už funguje.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 07.6.2013 0:02

Šárka při starém...jenom pro ilustraci > Přijedu ZC, IAD červená, chodci zelená, navoleno na vnější > chodci červená, cca 10 sec. nic > IAD volno, řekněme 30-50 sec. > milostivě IAD červená a volno vlevo...OMG [-o< Na vnitřní naštěstí nejezdím, ta bývala horší, dokonce jsem si všiml, že 20 co chce do smyčky vnitřní volno nahoře nedostane ani když jsem si poctivě vystál to svoje k odjezdu z vnější a on proti už chvilku stál ( i když přijel po mě) a mohli bychom se v klidu míjet na jeden pokus. Odjezd z vnější pak padná tradičně buď za cca 15, nebo za 70 sec., což je při metrolinkovém prokladu 26/5 dost nepraktické hned takhle na výjezdu a ještě Evropská před sebou a to je potřeba doufat, že člověn nebudě čumět ještě na dolním výjezdu...no vopravdu kekel z pekel a hlava mi nebere, že se to v záruce nevyřešilo :smt078 Tady bych poštval ROPIĎáky proti Eltodu, že jim kazej metrosvazek :twisted:
Starodejvická odspoda stále chvilku drží volno tram s červenou pro IAD, z bezpečnostních důvodů jsem ho nechal vždy utéct, nepočkalo to nikdy i když je stromeček navolen a odshora jak říkal Bobik, dlouhé stůj+zelená pro IAD a krátké volno po výjezdu zprava, jako dkdyž byla provoz sveden na koleje :?
Vladycká včera 23:5x ZC stůj+ zelená přímo a vlevo > navolím se, červená vlevo, volno přímo > předjede mě frajer v IAD směr Maraťák, za ním ihned padá stůj+ červená, ale jako Bobik neohroženě jen vypnu jízdu pod sekcí > přímo červená jen problikne, ihned padá opět zelená+přímo..haluz, byl jsem připraven a nikde nikdo, ale neznalý napeče zrychl jen to fikne. A dnes kolem 21:2x, volno+zelená přímo, ale vlak DC byl rychlejší, takže mi to na férovku shodil. Na bačkůrky to nebylo, jen dobrzdit, nechat doplavat skoro do zastavení a opět volno a hurá dál, ale úplně zbytečně. Nikde nikdo :roll:

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 06.6.2013 15:54

von Špilberk píše:Ženské domovy nemá cenu rozmazávat. Je to SSZ bez preference, do úpravy starého nikdo nedá ani korunu a nové se nepostaví, protože celková přestavba prostoru Na Knížecí. Ze stejného důvodu určitě nebude ani reko TT, i když panely se už krásně propadají, o stavu křižovatky ani nemluvě. :roll:
Je to tak, já to sem psal vlastně jen jako povzdech, že k preferenci XB se moc opatření neudělalo.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 06.6.2013 15:04

Ženské domovy nemá cenu rozmazávat. Je to SSZ bez preference, do úpravy starého nikdo nedá ani korunu a nové se nepostaví, protože celková přestavba prostoru Na Knížecí. Ze stejného důvodu určitě nebude ani reko TT, i když panely se už krásně propadají, o stavu křižovatky ani nemluvě. :roll:

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 06.6.2013 14:11

Karosák píše:Docela jsem se pousmál, když willy upozornil na shitový cyklus Za Ženskými domovy, kdy tram čeká kvůli jednomu autu na kolejích...je to tam hodně antipreferenční už nějaký ten pátek, ale při mizivé šanci to poskuhráním na fóru posunout, to tu snad ani nikdo nerozmazával. A je to pruda i na normální sedmičce, protože buď máš na Andělu minutku k dobru, nebo se už jen vezeš, tam je to na rozkopání :roll:
Co Šárka? Onehdá tam byli Eltoďáci a odjel jsem z vnější celkem normálně, tedy půl minuta najedu a padne to lehce po celé...to je fér, ale byl to jen jeden průjezd. Má někdo postřehy?
ALE, Pepa upozornil, a to jsem chtěl napsat již dříve, že je něco špatně na SSZ u Křížové. DC to dává volno hodně pozdě, často se musí zastavit a ZC to dříve během stanicování připravilo křižovatku a hodilo volno, na které se člověk akorát mohl rozjet. Nyní však to po odstanicování dá zelenou pro výjezd z toho chodníčku u zastávky, ale ani poté se nekoná volno...opět volno po hlavní a teprve pak na odbočení. Stromeček svítí, navoleno je oběma směry, ale nereaguje to dostatečně rychle a pružně. Může někdo potvrdit?
Jinak mi dneska přišlo, že Vaníčkova je natvrdo napevno, protože už mi nerozsvítila cca 19:10 DC ani stromeček, přechody přepínaly panáčky chodci nechodci... :(
1.) No zrovna toto SSZ Za Ženskými domovi jsem "rozmazávat" chtěl, ale nějak jsem opomenul - jen musím upozornit, že při jen nárazově zvýšených počtech IAD během běžného provozu dokáže l.7 dojet na Anděl se spožděním více jak tříminutové tolerance = "nějak" by to chtělo situaci řešit! Napadá mne jedině instalace a zprovoznění série "vyklizovacích brnkaček" = dokud se TRAM DC nepřiblíží těsně k SSZ, tak "zelená" IAD neskončí.
2.) Se SSZ u obratiště DŠ nemohu sloužit - jezdím tam poskrovnu, ale JEJÍ FUNKČNOST MNE TAKÉ ZAJÍMÁ - PŘEDEM DĚKUJI JINÝM ZA INFO.
3.) Zrovna uvedeného stavu na Křížové jsem si všiml minulý týden a opomenul jsem jej zde uvést - ovšem musím naopak kvitovat, že ta "zelená" ZC pro IAD "z chodníčku" padá automaticky/napevno (nikoliv jako dosud na výzvu), protože osobně jsem snad ještě neviděl žádné IAD "z toho chodníčku", neustále zaplněného parkujícími vozy, vyjíždět - místo toho mi opakovaně překážela IAD na TT a na svou červenou s volnem pro TRAM odmítala jet! Takže současný stav osobně hodnotím jako lepší než původní, ale skutečně nejlepší by bylo následování volna TRAM ihned po "zelené" pro IAD "z toho chodníčku".
4.) Platí to samé jako v bodě 2.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 05.6.2013 10:56

Karosák píše:že je něco špatně na SSZ u Křížové.
Jo, to jsem už taky zaznamenal. Ale ráno a večer to funguje správně. Tak to asi není závada, ale asi se v tom šťourají policajti z dispečinku. Jen by mě zajímalo, jak moc jim to pomůže. :roll: :-k

Odpovědět