Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 17.7.2013 15:15

Někdo totálně zmrvil SSZ na Staroměstské. Padají nesmyslná volna. Třeba když jedu s l.17 od Právnické fakulty, tak je do cyklu dvakrát pevně vloženo volno doprava, když jedu s l.18 z Mánesova mostu, tak pro změnu čumím na volno vlevo. Taky nefunguje závora, když je v zastávce DC tramvaj. Neví někdo, co se tam chystá :?: :roll:

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 06.7.2013 17:09

Áno áno...děs a hrůza :roll: Dobře je tímto antipreferenčním uzlem (ve "spolupráci" se SSZ Strojimport) drbáno kdeco, například solo natřískaná d-5 je snadno dojeta soupravou d-26, kterážto to Olšanskou stihne dříve, coby souprava za sólem je na Želvě tak nějak stejně, ale na Strojimportu je pětka šestadvácou podjeta, ta čeká jako první nedejbože na čas a pětka nejenže je podjeta, ale čočky po 26tce stíhá buď u hlavy, nebo si vytojí dalších...co já vim, třeba 100 sekund!! A pokud čekala ta 26ka na čas a jela po těch mnoha minutách na druhé volno, pak další jde s kličkou :zadnice Nepomola by tomu ta videokamera? Prosíííím, to je fakt k posr*ní :cry:
Jinak nevím, jestli má na chod vliv ta OR15, ale úsek xRadlická-Bertramka, je takovej celej rozvařenej. To je právě to co se těžko specifikuje, ale poslední 2 dny jsem jel na Řepy asi 6x a různě:
ZC > Tomáškova peklo, naštěstí mi nepadla do jízdy, ale na totálně prázdné křižovatce čekačka cca 30 sec. (čistý čas stání). Těžko se to odhaduje, ale byla to věčnost, což na prázdné ulici může být "jen" třeba těch 30 sec. K tomu bych dodal, že volno na Radlické jsem projížděl v jeho konci (nestíhal jsem to na stůj (-X , volno jsem měl regulérní), ale i kdyby tak proč to dalo volno na odbočení když nebylo nikde živé duše? Cca 20:15. Zrovna tak jsme tam stáli o pár hodin později 2 vozy, jeden DC, druhý ZC podobně dlouho a nikde nikdo cca 0:15.
DC > protáhnu se OR a pak se dělo různě:
a) Tomáškova volno, mlask před nosem na bačkory, po zastavení do 10 sec volno, následuje stůj Mozartova i Radlická (čtvrteční odpoledne, cca 18 hod.)
b) Tomáškova stůj, volně se ploužím, proti stojí vlak ZC, přijedu k SSZ, zastavím a společně stojíme dalších cca 20-30 sec.
To je tak pro představu.

Shrnuto:
Radlická DC se stíhá jak kdy, většinou se přijíždí do stůj, takže se podle toho zvolí brzdění, příp. se na chvilku zastaví, ale žádný drama ani větší zdržení, ZC standardě dávkované volno :wink:
Přechod Bertramka dává stůj i před tram jedoucí ZC, to už zde nějaký čas je, ale výběhem či lehkým přibrzděním se dá vplout do dalšího volna, nicméně zbytečnééé Z:| a volno DC dává bez blikajícího stromečku, zdá se mi že častěji, ale s minimální nadějí na zelenou vlnu :?
Tomáškova je zmetek, podle mě si jede buď jak chce, nebo snad na nějaký (ne)koordinovaný pevný cyklus...nevím, ale dělá sviňárny a zdržuje :evil:

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 06.7.2013 16:23

Tak že další postřeh k dementní signalizaci u přechodu v zast. Želivského směr Strašnice:
Z centra přijedu pozdě, tak že čidlo neřeším, odbavím asi za 20 sec. a proti jede SOR. V odrazu jeho čelního skla vidím, že má skoro hned volno, koukám na Apex, je 07 vteřin, chodci celou dobu kupodivu stojí, asi mají červenou, projel autobus, nic, nic, dostávám volno ve 37, čili skoro minutu po příjezdu do zastávky, ač v protisměru bylo volno o půl minuty dříve.
Opravdu uřezat a zahodit :]

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 03.7.2013 14:50

Pro začátek by stačily návleky, kterýma se zakrejvá SSZ při dočasných změnách. Čočky a panáčky přes koleje.
Když se jede s 26 DC kolem světel které dokážou zastavit tramvaj v půlce křižovatky, tak chodci od Strojimportu už mají volno, ač přes koleje nikoli a valí se pod tramvaj jedna radost.

Uživatelský avatar
Mayk
Uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: 06.6.2012 10:00
Bydliště: Praha

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Mayk » 03.7.2013 14:42

26 jsem měl dnes a je oo opravdu šílený. Dokonce jsem se musel dnes přihlašovat, protože jsem vypadl po 40s z navolení. Je potřeba, aby tu signalizaci někdo odcizil.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 03.7.2013 14:16

Včera jsem měl 26 a největší ubohost je Želva ZC. K čemu tam to SSZ vůbec je, jsem vůbec nepochopil, navíc padá skoro za minutu.
Přitom DC dává volno celkem svědomitě.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 03.7.2013 6:32

Karosák píše:Nerýpal se někdo v Újezdu? Přišlo mi, že je tam "cosi" jinak, občas jsem dostal volno pro 22 v nečekanou chvíli, ale na nic konkrétního jsem nepřišel a v týdnu zase při starém.
Újezd takhle nepravidelně "blbne" už delší dobu. Dlouho klid, pak to zazlobí a zas klid. Vzhledem k tomu, že to v noci není žádná tragedie, beru to jako věc, kterou neovlivním. Stejně jako střídání ročních období. :D

Obecně: Kdyby se něco s preferencema dělat chtělo, už by se to dávno dělalo. Takže to jsou jen slavné politické kecy o ničem (a krev, pot a slzy pár zoufalých jedinců, kteří ve výsledku přes veškerou snahu stejně prd zmůžou).

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Fořtík » 02.7.2013 22:26

Už dlouho jsem se chtěl zeptat - kdy se konečně obnoví preference na Octárně? Už pár týdnů se obnovuje Botanická zahrada. Zatim tam stále funguje původní SSZ okleštěné o preferenci. Až to tam přepnou na to nové, tak předpokládám, že preferenci nemáme očekávat, že? Proč jsou vůbec takové problémy s preferencí, když se SSZ s funkční preferencí obnovují?

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Pepa » 29.6.2013 11:43

Světla u hradu zc jsou zas na pěst... Přijíždím, světla navoleny a po zastavení mě to odhlásilo... Další kolo mě to ani nezaznamenalo. DC je v pohodě.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 23.6.2013 16:12

Nevím, jestli se něco událo na té Vaníčkově, ale sviňárny už to nedělá a celkem hezky čeká, díky :wink:
Starodejvická na pytel s pevným vyližcyklem, ale už to má za pár, tak snad to bude po otevření lepší.
Nerýpal se někdo v Újezdu? Přišlo mi, že je tam "cosi" jinak, občas jsem dostal volno pro 22 v nečekanou chvíli, ale na nic konkrétního jsem nepřišel a v týdnu zase při starém.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MOp » 17.6.2013 20:20

Obdoba vyzvoveho navestidla, avsak pro autobusy. Ne vsechny vozy s tim umi komunikovat.

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Sirka » 17.6.2013 19:02

Rozšiřuje se to teď i v místech, kde dřív nic takového nebylo (např. západ) a s preferencí autobusů to určitě souvisí, ale jak to funguje těžko říct. Když jsem jel stejnou linkou stejnými úseky několikrát po sobě, tak mi přišlo, že i přes různé režimy (svícení, vypnutí, blikání) se SSZ chovala furt stejně, ale třeba se mi to zdálo...

jaydee2008
Uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: 25.6.2010 22:11
Bydliště: 6, 11, 56, 124, 139, 188 a blízko 18 a 53
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od jaydee2008 » 17.6.2013 18:51

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat ohledně preference autobusů. U nás na semaforu přibyl takovej zvláštní ledkovej ukazatel asi pro preferenci autobusů. Je to taková krabička kde jsou ledky osázeny do tří směrů ze spodní části doleva, rovně a doleva. Někdy když přijedem autobusem k tomu semaforu tak čára rovně svítí, bliká a nebo vůbec nesvítí. Každý den jinak. Tak se chci zeptat jestli to souvisí s preferencí kolem autobusů protože ani řidiči autobusů kterých jsem se ptal neví k čemu to je. Poradíte mi s tím někdo?

Obrázek

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 13.6.2013 16:45

gabuliatko: Nemáš pravdu - nestačilo!
1.) Netýkalo by se to EOV - stavěných trolejovými kontakty (a ještě jich furt máme dost).
2.) Nepomohlo by to při umístění ovládacích kontaktů ROV v zastávce (např. Flora DC) či ještě dokonce těsně za ní (Palačák nábř. DC - zrovna nedávno jsem si to opět po čase osobně vyzkoušel, kdy pro openutí vyhlášení Výtoně, jsem na Palačáku nepozorností odhlásil teprve tu a než TRAM zareagovala na projetí čidla v označníku, tak jsem byl v kontaktu ROV a ty se mi pouze zablokovaly v původní poloze = musel jsem si je jít obě přehodit, a to jsou od sebe kousek vzdáleny pro vyosení příčné TT).

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od gabuliatko » 13.6.2013 16:12

MM-Mikulovsky píše:Takže řidiči TRAM vždy:
1.) odhlašují 100% správně = nikdy nezapomenou odhlásit zastávku či naopak neodhlásí dvě naráz, takže se skutečně nemůže stát, aby se ROV před "nosem" postavila jinam než má?
2.) poslouchají -opravdu vnímají- hlášení zastávek, aby si podle něj stavěli EOV?

Osobně ani jednomu vůbec nevěřím = souhlasím s 9001.
Stačí dodělat každou zastávku před rozvětvením maják a je to. :D

Odpovědět