Linkové vedení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Bobik » 06.9.2013 7:08

Jo, to jsem viděl taky. Celá výpravna nechápavě kroutila hlavou a komentáře na adresu Rotopedu nejsou publikovatelné ani po desáté večer. :evil: Ale dělaj to chytře, že to všecko navlíkaj na podnik a sami jsou skrytý vzadu (viz veškeré cedule na papíře DP, když už někde jsou tak společně s DP a tak..). Ale dost lidí se už naštěstí naučilo a tuhle hru jim prokoukli.

Uživatelský avatar
petr03
Uživatel
Příspěvky: 415
Registrován: 10.3.2010 11:16
Bydliště: Praha

Re: Linkové vedení

Příspěvek od petr03 » 05.9.2013 20:10

Tak ted jsem se musel zasmát, co bylo v televizních novinách. Nové linkové vedení, přesně linky č. 105 na Barandově. Dle novy DPP zřídil novou zastávku ( předpokládám, že DPP je v tomto případě nevinně )Filmové ateliéry, přímo před sídlem Novy, kde je kruhový objezd, tak na tomto místě jsou dohromady 3 zastávky, z toho autobusy zde vždy obslouží 2 zastávky. Ukázka reportéra. Nastoupil do 105 do busu na FA ZC, celých pár metrů se nechal svézt, a po 50 s vystoupil na druhé zastávce FA. To už je fakt komedie. Co bude příště???

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od 9001 » 14.6.2013 7:30

Bobik píše:
willyjeff píše:... a pak se najde i takovou šílenec, kterej si přečte i změny LV u autobusů...
Tomu se neřiká šílenec, tomu se řiká (ultra)šotouš. :lol:
S takovým jsem chodil do školy a občas ho potkávám v uniformě DP. Josef P.? :lol:

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Bobik » 14.6.2013 6:15

willyjeff píše:... a pak se najde i takovou šílenec, kterej si přečte i změny LV u autobusů...
Tomu se neřiká šílenec, tomu se řiká (ultra)šotouš. :lol:

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 13.6.2013 21:04

willyjeff píše:... A nemůžu najít, co bude náhrada za zrušenou 148?
doporučuji např. tento můj starší příspěvek a zejména odkaz v něm na článek
"RADNICE PROSADILA DALŠÍ ÚPRAVY MHD
...
121 Nová trasa: Nádraží Braník – Na Lysinách – Zálesí – Nádraží Krč – Poliklinika Budějovická – Zelená liška – Pankrác - Kavčí hory - Pražského povstání - Podolská vodárna (Náhrada za linku 148, obnovení přímého spojení Podolí s Budějovickou.)"

Uživatelský avatar
Jan
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 03.2.2004 16:01
Bydliště: Hodkovičky
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Jan » 13.6.2013 20:54

willyjeff píše:
Bobik píše:... Jen se to člověk naučí, hned se to změní, tak proč si cpát do hlavy nepodstatný informace. Mám dejme tomu dvojku? Fajn, naučim se změny na dvojce (přece nesjedu), ale proč se učit devítku, když se na ní nedostanu....
Hm, no vidiš a pak se najde i takovou šílenec, kterej si přečte i změny LV u autobusů... 8-[ Koukám, že bude další pokus odrovnat linku 154 :D A nemůžu najít, co bude náhrada za zrušenou 148?
121 :)

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od willyjeff » 13.6.2013 20:39

Bobik píše:... Jen se to člověk naučí, hned se to změní, tak proč si cpát do hlavy nepodstatný informace. Mám dejme tomu dvojku? Fajn, naučim se změny na dvojce (přece nesjedu), ale proč se učit devítku, když se na ní nedostanu....
Hm, no vidiš a pak se najde i takovou šílenec, kterej si přečte i změny LV u autobusů... 8-[ Koukám, že bude další pokus odrovnat linku 154 :D A nemůžu najít, co bude náhrada za zrušenou 148?

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Bobik » 13.6.2013 20:25

Jo, já jsem to pochopil. :D
No, je to oběžník k podpisu, podpisem potvrzuju že jsem se s ním seznámil a znám ho, takže to nepodepíšu, dokud si nebudu obsah pamatovat (neseznámím se s ním). Protože to nemá cenu. Jen se to člověk naučí, hned se to změní, tak proč si cpát do hlavy nepodstatný informace. Mám dejme tomu dvojku? Fajn, naučim se změny na dvojce (přece nesjedu), ale proč se učit devítku, když se na ní nedostanu. A i kdyby náhodou někdy jo, už má beztak mezitím 3x změněnou trasu. :roll:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od 9001 » 13.6.2013 20:17

Spíš to byla narážka "ignoraci" oběžníků. Ale nebyla myšlena ve zlém. Situaci co se děje s linkovým vedením se dá už jenom smát nebo brečet...

Mě se jenom vybalo několik příhod... Hodně let zpátky 188 a zastávka Klouboučnická směr Pankrác. Kdy řidič stavěl skoro narohu ulice protože zastávku přehlédl. Měl linku první den... S tramvají mám taky několik. Třeba noční 59 jela rovně a vracela na trasu Minskou s restartem čidla kolem majáku atd :lol:

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Linkové vedení

Příspěvek od von Špilberk » 13.6.2013 17:14

MM-Mikulovsky píše:gabuliatko: Nemáš pravdu - nestačilo!
1.) Netýkalo by se to EOV - stavěných trolejovými kontakty (a ještě jich furt máme dost).
2.) Nepomohlo by to při umístění ovládacích kontaktů ROV v zastávce (např. Flora DC) či ještě dokonce těsně za ní (Palačák nábř. DC - zrovna nedávno jsem si to opět po čase osobně vyzkoušel, kdy pro openutí vyhlášení Výtoně, jsem na Palačáku nepozorností odhlásil teprve tu a než TRAM zareagovala na projetí čidla v označníku, tak jsem byl v kontaktu ROV a ty se mi pouze zablokovaly v původní poloze = musel jsem si je jít obě přehodit, a to jsou od sebe kousek vzdáleny pro vyosení příčné TT).
Krom toho, když do majáku ve sloupku nebo do čidla na tramvaji svítí sluníčko, nefunguje to. 8-)

Jinak ale musím konstatovat, že vědět, kam máme jet, je naše práce. Takže souhlasím s WJ.

Uživatelský avatar
DG7021
Uživatel
Příspěvky: 972
Registrován: 08.11.2010 12:07

Re: Linkové vedení

Příspěvek od DG7021 » 13.6.2013 17:07

willyjeff píše:Od pondělka 17.6 je nějaký drastičtější předprázdninový provoz.
Docela drastická je také od pondělka 10. 6. linka 5 jezdící v sólech (přitom ještě v neděli 9. 6. na ní jezdily prázdné soupravy...), to zas někdo dobře vymyslel.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od willyjeff » 13.6.2013 16:10

9001 píše:To bude pokut za sjetí z trasy :lol:
(začnu ve správném vlákně)

Tak ať. Město určitě nemění linkové vedení, aby si nahamtalo na tramvajácích a na druhou stranu, přece se nebude bát říznout do LV, aby se náhodou nemuseli řidiči učit nové LV. :D Mě spíš v tomhle brajglu zajímaj cestující. Pro ně je MHD tvořená, ikdyž poslední roky se zdá, že jsou spíše obtížný hmyz, kterého je potřeba se zbavit a časté rozsáhlé změny linek jsou toho důkazem...

Od pondělka 17.6 je nějaký drastičtější předprázdninový provoz.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Linkové vedení

Příspěvek od von Špilberk » 29.5.2013 16:28

chemik píše:A já žil v domění, že mluvčí ROPRDu je Filip DRÁPAL:
Já nic, to METRO. :-({|=
chemik píše:PS: von Špilberku, zejtra tě tušimže střídám, takže tam koukej bejt na čas, jinak odcházím a můžeš si to dojezdit :lol: :lol: :lol:
Z důvodu poruchy výhybky na Palackého nám. je linka 3 odkloněna z Moráně přes Botanickou zahradu, Albertov a Výtoň občasnou k Podolské vodárně a dále po své trase. @3666 :smt016
P.S.: Když popoběhneš, tak to z Palačáku na Botanickou stihneš. :wink:

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 29.5.2013 16:05

von Špilberk píše:... ROPID už zřejmě dělá změny jenom proto, že prostě může. :roll: :roll:
100% souhlas + proto, aby dokázal nějakou aktivitu = svou nepostradatelnost :lol: :lol: :lol:

Já si tu dovolím po čase připomenout, že i v Brně (o ještě menších městech - např. HK ... ani nemluvě) je zvykem mít uveřejněny celoročně na ZJŘ odjezdy v kolonkách(sloupcích):
Po-Pá (prac. den), Po - Pá (prac. den) prázdniny (omezení provozu) + uvedené datumy platnosti, So, Ne = nejenže narozdíl od Prahy nemění ZJŘ na "velké" (letní) prázdniny, ale ani na ostatní "malé" i jen pár denní - podzimní, zimní či jarní. Nutno podotknout, že v Praze je u těch skutečně "malých" = pár denních prázdnin tak velký binec, že se ZJŘ nepřevěšují a lidé na zastávkách se jen mohou při troše štěstí (na neukradenou/nezničenou vývěsku) + své všímavosti dočíst na vývěsce strohou informaci o procentuálním prodloužení intervalu, ale přesné časy si na místě nezjistí (leda, že by se připojily na web).

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Linkové vedení

Příspěvek od chemik » 29.5.2013 15:50

von Špilberk píše: A nejlepší je tohle: "Jízdní řád se snažíme upravovat citlivě, proto ho měníme postupně," vysvětluje Filip Dvořák, mluvčí společnosti Ropid
A já žil v domění, že mluvčí ROPRDu je Filip DRÁPAL

PS: von Špilberku, zejtra tě tušimže střídám, takže tam koukej bejt na čas, jinak odcházím a můžeš si to dojezdit :lol: :lol: :lol:

Odpovědět