Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
51
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 364

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 02.10.2013 16:10

martin8211 píše:Aha :D a to jak dlouho? Popř. kdy tím byla první kachna vybavena ?
Nevím odkdy, ale poprvé jsem si ho na vlastní kůži vyzkoušel na 9097 4.3.2013.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 02.10.2013 15:47

dovolím si to tu prásknout - od 15.10.2013 se pražské TRAM a jejich kolejová síť "rozloučí" s návěstí (a tzv. "dálniční známkou" na předním skle vozů) "(bez žlábková) kolejnice 49E1 (S49)" = všechny TRAM mohou na bez žlábkovou kolej

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 02.10.2013 15:33

willyjeff píše:
Fořtík píše::lol: :lol:

Netušil jsem, že pravým blinkrem tramvaje mohu upozosnit řidiče souběžně jedoucího vozu na to, že se nebezpečně přibližuje k zaparkovaným vozidlům... B)
Já si myslim, že bysme měli jezdit furt s výstražnýma :) (aspoň někdo konečně najde, kde ten spínač je :P) ...
pravda spousta kolegů asi ani neví, že mnohé TRAM (všechny kromě "klasik") mají možnost zapnutí výstražných

ovšem hodně používat směrovky (výstražné) se nerovná furt - viděl jsem zrovna nedávno kolegu odbočit od KN vpravo do Lazarské s v jednom kuse spuštěnými směrovkami až do konce odstanicování, byť mezi obloukem křižovatky a začátkem zastávky denních linek je místa na víc než na soupravu (a není ojedinělé, že tam mnohdy jedna čeká na odjetí té předcházející) = já je z naznačeného důvodu mezi obloukem a zastávkou vypínám, aby při čekání na odstanicování předcházející TRAM neměli zájemci o mou linku dojem, že také stanicuji a tedy tendenci docházet k "mé 2." TRAM!

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 02.10.2013 14:49

Fořtík píše::lol: :lol:

Netušil jsem, že pravým blinkrem tramvaje mohu upozosnit řidiče souběžně jedoucího vozu na to, že se nebezpečně přibližuje k zaparkovaným vozidlům... B)
Já si myslim, že bysme měli jezdit furt s výstražnýma :) (aspoň někdo konečně najde, kde ten spínač je :P)

9001: to občas dělám i já. Aby projelo co nejvíc aut do centra a netvořili se kolony až do té velké křižovatky. Samozřejmě si pak nevynucuju přednost zvonkem, prostě hodím blinkr při vjezdu vyhybky a stejně jedu minimální rychlostí, takže se to akorát vyčistí. Rozhodně to eliminuje takové ty extremisty, jenž když vidí tramvaj, dupnou na brzdu a čumí, což moc plynulosti v dopravě nepřidá.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 02.10.2013 14:40

MM: To popsal svým rozvláčným způsobem, ale má pravdu, že řidič IAD zpozorní pokud tramvaj vyhodí blinkr. Proto mi třeba vadí při odbočení do ulice U Balabenky řidiči hází blinkr na poslední chvíli...

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Fořtík » 02.10.2013 6:43

willyjeff píše:
MM-Mikulovsky píše:PS: Může zase naopak mně někdo prozradit, proč vídám, i při "lidu/auto prázdném okolí", dost kolegů dávat pravé (a někdy i v protisměru levé) směrovky při jízdě jimi řízených TRAM tímto cca 90°obloukem mezi zastávkami Tusarova a Pražská tržnice? Já tam levé nedávám určitě a pravé jen občas, když vidím za sebou nějaké rozměrnější IAD - páč očekávám jeho tendenci si v oblouku "najíždět" do jízdního profilu TRAM.
Jednoduše, proto, že upozorňuje vybočující tramvaj, že by jinak auto levým bokem srazí s vybočujícím vozem a nebo také děkují, že ho projíždějící auta neblokují :)
:lol: :lol:

Netušil jsem, že pravým blinkrem tramvaje mohu upozosnit řidiče souběžně jedoucího vozu na to, že se nebezpečně přibližuje k zaparkovaným vozidlům... B)

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 01.10.2013 17:03

martin8211 píše:Von Špilberk: Kdyby dal přepínač do polohy 0, dveře by se začaly ihned zavírat, s doprovodem výstrahy. (pokud je teda poloha 0 stav zavřeno?? - přepínač je rovnoběžně s kolejemi). Kdyby přepínač byl na otevření/poptávce (šikmo), po stisknutí znamení by začala zvonit výstraha, ale dveře by se nezavřely.
Já to pochopil tak, že se mu podařilo ty dveře zavřít. Ale jinak jste to popsal správně.
Výstraha nad dveřmi je navíc spojena s výstrahou poruch, takže když jsou dveře otevřené a např. vypadne proud, dveře začnou řvát. Svého času byly problémy s přepětím kvůli rekuperaci 14T. Takže jsem na Barrandově vylezl z RPéčka a protože jsem měl otevřené jen 1. dveře, tak mi je přijíždějící a do zastávky brzdící 14T zavřela. :lol:

martin8211
Uživatel
Příspěvky: 125
Registrován: 28.8.2013 10:29

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od martin8211 » 01.10.2013 16:54

Aha :D a to jak dlouho? Popř. kdy tím byla první kachna vybavena ?

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 01.10.2013 16:53

MM-Mikulovsky píše:Může zase naopak mně někdo prozradit, proč vídám, i při "lidu/auto prázdném okolí", dost kolegů dávat pravé (a někdy i v protisměru levé) směrovky při jízdě jimi řízených TRAM tímto cca 90°obloukem mezi zastávkami Tusarova a Pražská tržnice? Já tam levé nedávám určitě a pravé jen občas, když vidím za sebou nějaké rozměrnější IAD - páč očekávám jeho tendenci si v oblouku "najíždět" do jízdního profilu TRAM.
No protože mají pocit, že odbočují, ne zatáčejí. Já zas občas bliknu mezi Orteňákem a Dělnickou, než mi dojde, že je to zatáčka a ne křižovatka.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 01.10.2013 16:52

martin8211 píše:A dnes jsem si všiml, že vůz 9069 má APEX podobný co je v 15T. Kachnama moc často nejezdím, tak nevím jestli jsem objevil Ameriku nebo ne? :D
Ano, tuším, že jste objevil nový kontinent, dokonce i Amerika to může býti, jelikož všechny nízké kachny již mají moderní verzi Apexu.

martin8211
Uživatel
Příspěvky: 125
Registrován: 28.8.2013 10:29

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od martin8211 » 01.10.2013 16:49

Von Špilberk: Kdyby dal přepínač do polohy 0, dveře by se začaly ihned zavírat, s doprovodem výstrahy. (pokud je teda poloha 0 stav zavřeno?? - přepínač je rovnoběžně s kolejemi). Kdyby přepínač byl na otevření/poptávce (šikmo), po stisknutí znamení by začala zvonit výstraha, ale dveře by se nezavřely.

A dnes jsem si všiml, že vůz 9069 má APEX podobný co je v 15T. Kachnama moc často nejezdím, tak nevím jestli jsem objevil Ameriku nebo ne? :D

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od willyjeff » 01.10.2013 16:41

MM-Mikulovsky píše:PS: Může zase naopak mně někdo prozradit, proč vídám, i při "lidu/auto prázdném okolí", dost kolegů dávat pravé (a někdy i v protisměru levé) směrovky při jízdě jimi řízených TRAM tímto cca 90°obloukem mezi zastávkami Tusarova a Pražská tržnice? Já tam levé nedávám určitě a pravé jen občas, když vidím za sebou nějaké rozměrnější IAD - páč očekávám jeho tendenci si v oblouku "najíždět" do jízdního profilu TRAM.
Jednoduše, proto, že upozorňuje vybočující tramvaj, že by jinak auto levým bokem srazí s vybočujícím vozem a nebo také děkují, že ho projíždějící auta neblokují :)

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 01.10.2013 16:30

gabuliatko píše:
Fořtík píše:Milane, můžeš mi vysvětlit jaký důvod či význam má, že sjíždíš Vinohradskou (od Vinohradské tržnice k Italské) s pravým blinkrem?
:!: pozor jedu :!:
skoro - "Pozor nebezpečí - máte zúžený jízdní pruh! (= nejste-li pozorní, tak se lehce levým bokem "opřete" o TRAM či pravým o parkující IAD.)"
či potažmo při mém protahování se kolem stojící kolony "Díky, že mne neblokujete jako tydýti (když je pro Vás místo vedle TT)!"

PS: Může zase naopak mně někdo prozradit, proč vídám, i při "lidu/auto prázdném okolí", dost kolegů dávat pravé (a někdy i v protisměru levé) směrovky při jízdě jimi řízených TRAM tímto cca 90°obloukem mezi zastávkami Tusarova a Pražská tržnice? Já tam levé nedávám určitě a pravé jen občas, když vidím za sebou nějaké rozměrnější IAD - páč očekávám jeho tendenci si v oblouku "najíždět" do jízdního profilu TRAM.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 01.10.2013 16:07

Klidně veřejně: Řidič dal ovladač dveří do polohy 0, kdyby to neudělal, nepovedlo by se vám to. A dělají to jen T3 a jejich variace.

thriller2
Uživatel
Příspěvky: 1074
Registrován: 19.2.2009 19:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od thriller2 » 01.10.2013 15:18

Dotaz:
Lecos jsem vypozoroval, jako třeba jak jsou zavřít v tram dveře, aniž by řidič musel sedět v kabině apod. Ale co mi není zcela jasné je použití tlačítka znamení k řidiči. Dnes se mi nepovedlo znamení výstupu kočáru dát včas, takže druhé stisknutí už nešlo do kabiny ale vyvolalo bzučák. Může mi to prosím někdo objasnit, asi přes SZ?
Záměrně to píšu jako de-bil, abych nikoho méněchytrého neinspiroval k nějakým nepřístojnostem.

Odpovědět