Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
martyn
Uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: 02.12.2006 23:31
Bydliště: Praha 13-Stodůlky
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od martyn » 02.3.2014 20:45

Taky na Červeňáku, cca týden zpět.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Karosák » 02.3.2014 16:58

Ano, také jsem si ráno povšiml. Dále byla (a teď nevím, jestli jen zprovozněna, nebo i nově umístěna) čidla na zastávkách Zahradní město ZC a Nádraží Strašnice DC.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 02.3.2014 16:51

tak asi sem - Dnes jsem si všiml, že ve VJŘ (od dnes platných) je za slovním označením stálých kolejí užívaných linkou v obratištích závorka a v ní šipka = příslušný příznak ROV, jenž má být zobrazen/vybrán v Apexu, aby se TRAM dostala na příslušnou kolej.

Tento zlepšovák (po němž již nějakou dobu volalo dost řidičů) má ovšem jeden háček - pokud má TRAM poznámku, o průjezdu obratiště jinou kolejí, tak v této poznámce "zlepšovák" není = řidiči si musí pracně pamatovat/domýšlet jaký příznak mají v Apexu ručně zvolit, a když se netrefí či uvedené nechtějí si pamatovat či tipovat, tak musí jít ROV přestavit ručně tzv. tágem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Bobik » 06.1.2014 7:16

Taky bych raději na PA (nic proti Hloubětínskej :D ), leč prej v Hl maj víc místa asi. Samozřejmě oficiální důvody nám nikdo nesdělil, jako se nás nikdo neptal, kam bychom raději (ostatně naco se ptát, když jsme přece všichni jen "počítačový čísla a lidský zdroje", že? :roll: ).
Jinak ano, "oficiální" důvod je údajně problematické zatahování versus výjezdy. Ve VO zůstanou jen 51.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Fořtík » 05.1.2014 15:59

Pejsku, uz bys za dobu sveho pusobeni zde mohl vedet, ze cas od casu se zde objevi nejaky jantar... :lol:

Jinak by me zajimalo, proc zase VO nocnici musi do HL a ne na PA, kdyz uz tam za ten lonskej rok byli tak nejak zvykli...

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Petrpes » 05.1.2014 11:51

A já vidím jako zbytečnost, tvé příspěvky zde ;)

mikikopas
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: 28.12.2013 14:54

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od mikikopas » 05.1.2014 11:45

No hlavně, že něco změnili. Jinak já vidím tramstop na znamení jako zbytečnost v Praze.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od willyjeff » 05.1.2014 10:43

MF píše:A důvod proč nebudou mít VO noční linky je jaký? Provozně mě napadá jen problematické zatahování, když není ta "Výhybna" ve vrátnici.
Hned první výstřel a trefa. Také jsem slyšel důvod jednoho řidiče: "Když my můžeme lítat po celé Praze, proč by nemohli i nočňáci?"...Ale to mám z druhé ruky, tak to třeba řekl jinak [-o<

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od MF » 05.1.2014 10:21

A důvod proč nebudou mít VO noční linky je jaký? Provozně mě napadá jen problematické zatahování, když není ta "Výhybna" ve vrátnici.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Bobik » 05.1.2014 7:57

No hurá aspoň něco. :D Ještě nějaký pozitivní informace ohledně okolí HL, když se tam teď stěhujou noční Vokovice? :lol:

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od willyjeff » 04.1.2014 21:44

von Špilberk píše:V souvislosti s vytvořením nových zastávek na znamení v Hloubětíně se KB přesunul na Kolbenovu. Navíc došlo k úpravě hlášení upozorňujícího na zastávku na znamení. Dlouhá pauza byla vypuštěna a upozornění se ozve hned po vyhlášení zastávky.
S tím došlo ke stažení jízdní doby mezi Kolbenovou a Novým Hl. z 2 na 1 minutu a při zatažení do HL není Kolbenova kontrolním bodem uvedeným nahoře v seznamu. Poslední je DiGong. :-)

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od von Špilberk » 04.1.2014 15:40

V souvislosti s vytvořením nových zastávek na znamení v Hloubětíně se KB přesunul na Kolbenovu. Navíc došlo k úpravě hlášení upozorňujícího na zastávku na znamení. Dlouhá pauza byla vypuštěna a upozornění se ozve hned po vyhlášení zastávky.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4077
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od P_V » 15.5.2013 21:23

sloupik1984 píše:Na Radošovický nám řidička oznámila, že musí před sebe na nařízení dispečinku pustit jinou 26, která jela těsně za námi.
Příběh jedenáctý

sloupik1984
Uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: 24.12.2010 9:09

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od sloupik1984 » 15.5.2013 20:31

Mě se dnes například stalo toto. Jedu si z práce z Hostivaře 26 do centra někdy ve 4 odpo. Na Radošovický nám řidička oznámila, že musí před sebe na nařízení dispečinku pustit jinou 26, která jela těsně za námi. Prý nabrala jakési zpoždění, když předtím jela z centra. A tak jsme projeli smyčkou Radošovická, aby nás mohla předjet. Slušnej zážitek, kterej se jen tak nevidí :) ... Lidi docela koukali a já taky :shock: ... Stalo se Vám to někdy??? #-o

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Bobik » 15.5.2013 8:48

ČV nám byl čert dlužnej, čí "skvělej" nápad to byl, dodnes netuším. Ono vůbec na celé Evropské je to dost loterie, díky tomu jak se tam furt šoupou místa kde se momentálně vrtaj v silnici. Buď přijedeš o 2 napřed, nebo o 3 pozdě, ale nic mezi tím.
Moc príma je to s 51, kdy se už z Dejvický plazíš, abys na ČV nevystál důlek a na Šárce jsi beztak pozdě, bo "userfriendly" SSZ Velekravín. Rozumnej JŘ se na to zpracovat nedá a někdo "chytrej" asi vyhodnotil data z Dorisu... :roll:
Vokovický už jsou na zdržování "zvyklý", ostatně nic jinýho jim nezbejvá. :D

Odpovědět