Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od Absolut » 10.4.2014 12:58

Taková 8090 jezdila včera a dnes už by byla taky červená.

Uživatelský avatar
DG7021
Uživatel
Příspěvky: 972
Registrován: 08.11.2010 12:07

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od DG7021 » 10.4.2014 11:56

Červená 8010 pro zajímavost ještě v neděli jezdila.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od MF » 10.4.2014 11:44

Díky za rozpis vozů. Jak na to koukám, tak ty tyristorky jsou za chvíli úplně pryč. Jsem překvapen, že Strašnice mají jen 14 vozů SU !

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od Bobik » 09.4.2014 17:40

Ale má šanci to zjistit. Vidět to je. Jenom se holt musí dodržovat vyhláška a jet tak, jak mi podmínky a stav na PK dovolují. Tedy pokud to někde neznám, jedu takovou rychlostí, abych si stačil všímat jak to tam vypadá. To je celé. :wink:

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 09.4.2014 17:35

Ano, na knizeci jsem to videl na sikme cary "to poslat"nejedno auto, ale vsechna je opustila mimo prostor zastavek - toto mi v danem pripade staci. Jen pri te jizde se 7 zc trnu, kdy to do mne napere take odbocujici iad, jenz nema sanci predem zjistit, ze mi krizi trat!

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od Bobik » 09.4.2014 17:15

Podívej, poslední dobou se v Práglu rozlejzá takovej zlozvyk, že pokud to někudy fyzicky jde, tak se tamtudy jede, bez ohledu na to, jak moc je to zakázaný a jak moc je tam značek a čar na zemi. A mnohdy se bohužel jede, ač to fyzicky nelze (což dotyčný obvykle zjistí až když uvízne, do tý doby doufá že to "v pohodě zvládne").
A k tý fotce z Na Knížecí - vomalovánky tam jsou slušný a už dlouho. A beztak to tam každou chvíli někdo pošle přes ty čáry, bo nečumí. A pokud nečumí, nepomůže ani milion čar.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 09.4.2014 12:56

Martin Šubrt píše:Bobik: Milan nepřehání, neboť už i na radnici byl vysloven úkol pro městské organizace, že mají připravit, jak taková místa značit ;-). První foto asi možné, druhé, vzhledem k tomu, že je to jedna křižovatky, asi ne.
Mne šlo a stále jde o:
1.) současné neznačení svislými DZ samostatného tělesa TT Brusnice a porovnání s již dlouholetým označením vjezdů na samostatná tělesa TT DZ B1 - Zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech) s dodatkem "MIMO TRAM" či "MIMO MHD" - když je TT sjízdná pro BUSy (jako např. před Libušským potokem ZC či v křižovatce Sokolovská x Za Invalidovnou ZC = 100% souhlasím, že mnohdy je značek moc, ale nemohu souhlasit, že srovnatelné situace/místa jednou jsou značena a jinde nikoliv či případně zcela odlišně = možno nevýrazně/nesrozumitelně.
2.) to, že křižovatka u Brusnice je dnes značena jako jedna také vím, ale uvažuji jestli opravdu nemůže být značena jako 2 křižovatky - jako např. přejezd TT Na Žertvách (kde je mimochodem také DZ B1 - Zákaz vjezdu všech vozidel), k čemuž se používá DZ E2d Tvar dvou křižovatek
3.) to, jak jinak výrazně značit zákaz vjezdu IAD na TT, když nejde křižovatku DZ "rozdělit" na dvě (byť ve skutečnosti tomu tak fyzicky je)= za použití vodorovného DZ "šikmé čáry" - jako např. před zastávkou Na knížecí ZC v ul. Za Ženskými domovy - kde vodorovné DZ "Šikmé čáry" byly loni vyznačeny i podél ulice Nádražní = před přechodem pro chodce - viz příloha (ovšem furt mi v Nádražní ZC chybí před křižovatkou svislá DZ značící tvar křižovatky, z níž by řidiči IAD poznali, že ani vpravo odbočující auto nemůže jet do křižovatky zároveň s vpravo odbočující TRAM, protože jí kříží dráhu = měla by tam být DZ "směr objíždění") + je tu ještě otázka jestli "ostrůvek za TT" nemá být označen svislou DZ C4b - "směr objíždění vlevo" = jako řidič IAD rozhodně nesmím zatočit vpravo před ostrůvek!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

milbi
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 16.5.2009 19:26
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od milbi » 09.4.2014 10:44

Ani 1000 a jedna značka nic nevyřeší: https://www.youtube.com/watch?v=13WC8Gt ... .be&t=5m5s

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od Pepa » 09.4.2014 9:24

A krom bílé čáry a značek tam je ještě žlutej bumlík, to by taky mohlo trknout do očí...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od Bobik » 09.4.2014 7:51

No tak to jako teda pardon, ale co je moc, to je moc. Už to ti ouřadové s tou svojí připos.aností jako přeháněj. Už dneska máš spoustu ulic přeznačkovanejch a nestíháš to sledovat ani když jedeš 20.
Navíc to naprosto neřeší problém, jak jsem psal výše. Značka s tvarem křižovatky tam je, tlustá bílá čára taky, navíc přibyla další jáma a přesto tam furt někdo padá. Takže hurá, jdeme utrácet další peníze za další nesmyslný značení. Co bude příště? 15 značek "pozor zatoč" před každou zatáčkou?
Kdyby v tom alespoň byla korupce, bo něčí strejda má firmu na značky, tak mě to sice taky štve, ale taknějak se to dá pochopit. Jenže v tom je bohužel akorát naprostá tupost.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od Martin Šubrt » 09.4.2014 7:40

Bobik: Milan nepřehání, neboť už i na radnici byl vysloven úkol pro městské organizace, že mají připravit, jak taková místa značit ;-). První foto asi možné, druhé, vzhledem k tomu, že je to jedna křižovatky, asi ne.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od Bobik » 09.4.2014 6:55

Milane, promiň, ale to už přeháníš. Neměli bychom nakonec tam postavit policajty na 24 hod denně, aby případně varoval před vjetím do jámy? Značek už je na silnicích ažaž. Naopak, čím víc, tím větší chaos to bude.
Ostatně s Brusnicí je problém jinde. Pokud tam někdo omylem vjede, což se u místa neznalých stát může, i když dneska už je to dobře značený, tak si zpravidla omylu hned všimne. Jenže - a to je podstatné - málokomu se to chce vycouvávat, tudíž se to snaží projet. A snaží se to projet i přes jámu, která je dobře vidět i v noci. Další část holt jede jako prase a jámy si všimne obvykle až když je v ní.
A na tohle ti nepomůže ani stopadesát značek.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 09.4.2014 0:50

Pepa píše:Past na mamuta na Brusnici je úspěšná, už tam minimálně jedno auto skončilo... :)
a můžeme se opravdu divit, když to není jasně označeno DZ (dopravními značkami - viz přílohy)?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od Pepa » 08.4.2014 22:56

Past na mamuta na Brusnici je úspěšná, už tam minimálně jedno auto skončilo... :)

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od gabuliatko » 07.4.2014 13:44

9001 píše:Jinak i PČR mi volala, že mám přijet na služebnu a nafotí to tam. :wink:
Když jsem bydlel na x Střelničná Davíídkova tak trvalo půl dne než se Ochránci domluvili kterému místnímu oddělení to vlastně patří. Papír od Policie je potřeba pro pojišťovnu. Jednou jsem to u pojišťovny zkusil bez papíru a měli dost řečí.

Odpovědět