Humor

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
7036
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 21.11.2003 20:10

Re: Humor

Příspěvek od 7036 » 25.5.2014 14:50

nejluktravnijších místech v metropoli

tohle má znamenat asi nějaká pole, louky a traviny v okrajových městských částech, ale v žádné takové lokalitě jsem teda nikoho rozdávat metro nikdy neviděl...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od 9001 » 24.5.2014 18:45

Metro má jednu obrovskou výhodu o kterou jen tak nepřijde. Je zadarmo a rozdává se na nejluktravnijších místech v metropoli s největším obratem lidí.

ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 540
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Humor

Příspěvek od ElWapp » 24.5.2014 18:37

Zbytečně bych to tak neprožíval. Co si redakce vybere je čistě věcí redakce. Když budou chtít psát o cedulích na špatné straně ulice, různých tvarech odpadkových košů a podobných maličkostech, je to jen a jen věcí redakce a čtenáři sami vyhodnotí, jestli stojí za to takový plátek dál číst. Co znamená "oheň na střeše"? Maximálně se k tomu vyjádří mluvčí ve stylu "doteď s tím nikdo neměl problém, omlouváme se vám za nepříjemnosti, nic s tím dělat nebudeme". Bude to jeden zbytečný článek o dvou odstavcích na deváté straně novin. A takových tu už bylo spoustu. Tak bych se nad to povznesl a neřešil to 8-)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od 9001 » 24.5.2014 18:12

ElWapp píše:Ono moc lidí procházejících z dlouhé chvíle hlídač nebude. Tipuji, že to bude jen pár nadšenců hladovějících po fotkách nějakého konkrétního zaměření, šotoušů a podobně. Člověk se tam nic nedozví a diskutovat se tam nedá. Mimoto účelem hlídače je pro redakci nasbírat snadno a levně náměty na články a pro zasílající šanci přivydělat si pár stovek. Věřte, že přispěvatele fakt netrápí, co si o nich myslí pan von Š., hlavní motivací je být vybráni do tištěného vydání. "Zveřejněna" je beztak každá fotka, co tam kdo pošle, tak se nedá mluvit o tom že by někdo něco podporoval.
Problém vidím v tom, že tam chodí stejní blbové a co je horší až bude okurková sezona (chápej na chvíli utichne opencard, blanka a nebo si premiér hodí číslo s asistenkou) tak má tohle velkou šanci se dostat do tištěného vydání a už bude ohen na střeše...

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Humor

Příspěvek od von Špilberk » 24.5.2014 17:27

Kdyby se dalo diskutovat, tak by se mnozí fotiči nesmyslů asi dozvěděli věci...
Jeden z důvodů, proč mám na metrohlídač "pifku" je ten, že mám ověřeno, že se rozhodně všechno nezveřejňuje. Před několika lety nám PVK zdevastovalo před domem trávník a chodník při plánovaném výkopu. Když skončili, DAP provedl "začišťovací" práce tak, že místo původního rovného prostoru pro trávník jsme měli oraniště s půlmetrovými výškovými rozdíly a rozdrolené obrubníky chodníku (které rozjezdily náklaďáky a bagr) neopravili vůbec. Měsíc se psaly stížnosti, než to opravili. Fotky, které jsem poslal do metra, se nikdy nikde neobjevily. Asi to byl pro metro příliš konkrétní problém a asi taky poznali, že mi nejde o to vyhrát 3 "blbý" stovky. :prase

ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 540
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Humor

Příspěvek od ElWapp » 24.5.2014 16:45

Ono moc lidí procházejících z dlouhé chvíle hlídač nebude. Tipuji, že to bude jen pár nadšenců hladovějících po fotkách nějakého konkrétního zaměření, šotoušů a podobně. Člověk se tam nic nedozví a diskutovat se tam nedá. Mimoto účelem hlídače je pro redakci nasbírat snadno a levně náměty na články a pro zasílající šanci přivydělat si pár stovek. Věřte, že přispěvatele fakt netrápí, co si o nich myslí pan von Š., hlavní motivací je být vybráni do tištěného vydání. "Zveřejněna" je beztak každá fotka, co tam kdo pošle, tak se nedá mluvit o tom že by někdo něco podporoval.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Humor

Příspěvek od von Špilberk » 24.5.2014 14:37

Nejhorší je, že zveřejňování takových nesmyslů jen podněcuje další pablby, aby to taky fotili a posílali. :roll: :roll:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od 9001 » 23.5.2014 21:01

MM-Mikulovsky píše:Na této zastávce jednoho udiví, že i v jediném podchodu je zakázáno procházet lidem.
http://www.metro.cz/me-hlidac.aspx?idc=14052229734 :lol:
- #-o logika říká, že to platí pro TT, ale umístěním (nejen zde - např. i na zastávce K Barrandovu ZC Z:arrow: viz 44. fotka z 96) to vlastně skutečně oficiálně je platné pro přístup/odchod z TRAM zastávky!
Opravdu jsme v USA, kde potřebuji na každý prd návod a nejsme schopni samotnatného úsudku?

U sjezdu z dálnice v druhém jsou také zákazové značky na obou stranách silnice a nikdo se nepodivuje...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 23.5.2014 20:48

Na této zastávce jednoho udiví, že i v jediném podchodu je zakázáno procházet lidem.
http://www.metro.cz/me-hlidac.aspx?idc=14052229734 :lol:
- #-o logika říká, že to platí pro TT, ale umístěním (nejen zde - např. i na zastávce K Barrandovu ZC Z:arrow: viz 44. fotka z 96) to vlastně skutečně oficiálně je platné pro přístup/odchod z TRAM zastávky!

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od Petrpes » 23.5.2014 18:31

Karosák píše:Prvních pár fotek jsem proklikal jen s úsměvem, ale čím to šlo dál, tím jsem se tlemil víc. Ta u slepic mě uzemnila :lol: :lol: Děkuji za pobavení!
Ď :wink:

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od Karosák » 22.5.2014 22:24

Prvních pár fotek jsem proklikal jen s úsměvem, ale čím to šlo dál, tím jsem se tlemil víc. Ta u slepic mě uzemnila :lol: :lol: Děkuji za pobavení!

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od Petrpes » 22.5.2014 20:13

Na výletě s ptáky
http://navyletesptaky.jdem.cz/
Doprava sice jen pěší a z části letecká, ale u nedopravních lidiček to mělo úspěch.
Nafoceno včera od 15 do 17 hodin na okruhu cca 3 km. Neprotnuli jsme trasu žádné autobusové linky, ale jedna zastávka linky 450602 nebyla daleko.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od 9001 » 18.5.2014 21:15

Dovolím se vrátit k videu, které tu proběhlo s vlakem a závorami.

Po emailovém vysvětlení se tímto omlouvám, že byl autor nazván ode mě "honičem senzací". A situaci následně řešil na správném místě.

Za čím si ovšem stojím. Je škoda,že na konci celého videa i textu na Youtube nezaznělo, že situace se následně obratem vyřešila a již to tam je upravené pro bezpečený provoz.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 17.5.2014 21:31

ElWapp: Jó, použití v dodatkové DZ
dopravní značky: Provoz v obou směrech
skupina: výstražné dopravní značky
označení: A 9
popis: upozorňuje na úsek pozemní komunikace, kde je na rozdíl od předcházejícího úseku dočasný nebo trvalý provoz v obou směrech; značky se užívá i při ukončení směrově rozdělené pozemní komunikace
ve spojení s piktogramem příslušného typu vozidla/vozidel by určitě mělo být možné a navíc opravdu by asi bylo výraznější/výstražnější a hlavně to nejdůležitější "něco v protisměru jet může" pochopitelné i pro neznalé ČJ - např. v Karlíně, ul. Sokolovské současné dodatkové DZ s textovým obsahem "PROVOZ MHD POSYPOVÝCH VOZIDEL V OBOU SMĚRECH musí být cizincům obsah zcela nejasný (a to i po úpravě s podobným významem, ale vloženým navíc piktogramu kola)
= popis DZ A9 by měl být upraven následovně "...značky se užívá i při ukončení směrově rozdělené pozemní komunikace či pro znázornění výjimky (platné pro slovně či obrazně vyjádřený druh vozidel) ve vyznačeném jednosměrném provozu" (vysvětlivky - tučný je přidaný text, kurzívou je stávající text, který obsahově nesouvisí s přidaným, ale jen s původním, normálně psaným, začátkem citace, který platí pro obě odlišené části)

ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 540
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Humor

Příspěvek od ElWapp » 17.5.2014 20:19

Univerzální dodatkovou ceduli jsem viděl ve Švýcarsku, nemám přímo její fotku ale vypadá to takhle jen je místo textu symbol cyklisty. Dá se to použít z obou stran ulice a taky to víc varuje před cyklisty v protisměru než naše značky.

Obrázek

9001: Autora videa neznám, ale když už to měl natočené, tak proč to nezveřejnit? Vždyť to samé se každou chvíli děje tady na fóru, jen to tady nejsou otitulkovaná videa ale fotky nehod, vozů, špatně parkujících aut a podobně. Přidat do videa titulky není nic složitého. Nevím, tohle video mi prostě nijak závadné a senzacechtivé nepřijde a má nějaký obsah, na rozdíl od jiných. Tak mi není jasné, proč je potřeba se do autora navážet.

K Jeruzalémské jen dodávám, že tenhle detail byl nahlášen, uvidíme jestli se s tím něco stane. Nemám z toho radost, psát jim kvůli takovýmhle pitominám, ale když to prostě je špatně, tak by taky nebylo dobré jenom si postěžovat na fóru a jít dál...

Ještě komentář k té fotce na metro.cz: Poslal jsem jim jí tam, ať si to v redakci přeberou a když bude okurková sezona, třeba se jim bude fotka hodit (a těch pár drobných taky není špatných). Spíš mě udivuje, jak rychle se zas ta fotka z hlídače objevila tady na fóru :) Dříve jsem hlídač taky občas projel, ale ty fotky a jejich komentáře byly o nervy, tak jsem toho nechal. A s odstupem času si říkám, že vlastně není důvod tam lézt. Zajímavé věci projdou přes redakci, nezajímavé nemá smysl řešit. A sám když něco posílám, tak neřeším jak to vypadá v hlídači, ale jestli to může být aspoň trochu zajímavé pro redakci. "Bonzovací" fotky spících, zvláštně oblečených nebo jinak výrazných lidí, parkování policie a podobné čecháčkoviny se mi ale fakt nelíbí...

von Špilberk: V pohodě, že jsem takový hnidopich to vím :) Nevím proč, asi nějaký šestý smysl, ale takovýchhle věcí si prostě všímám... bohužel jich není zrovna málo.

Odpovědět