Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od chemik » 30.8.2014 14:25

No, panečku. Je fajn, že zastávka Plynárna Michle bude na znamení, ale pokud to má bejt za cenu ubrání minuty, tak potěš koště. Kdo tam tudyma jezdí, tak ví, že jízdní doba NBS - Michelská - Spořilov - Michelská - NBS je utažená na krev, navíc ulice U plynárny směrem ZC přes den dost často stojí a připočtěme k tomu onu mínus minutu a máme rázem větší zpoždění...

parrot
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 25.9.2013 16:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od parrot » 29.8.2014 16:47

willyjeff píše:A to si ještě, pánové, určitě neuvědomujete, že vzhledem k změně charakteru zastávky (na zastávku Na Znamení), se bude muset v jízdním řádu vykázat zkrácení jízdních dob, aby byli úředníci z magistrátu spokojeni a mohli se bít v prsa, jak zrychlují dopravu. To že je tam ten semafor a jak funguje nikoho netrápí ani trápit nebude. Na papíře to bude vypadat pěkně :)
jo jo jako l.5 do ÚDDP mínus 1 minuta, a přes den od 8 do 20h stejně zastavuješ na všech zastávkách, protože vystupuje/nastupuje na každé zastávce v průměru okolo 5 lidí... Na konečnou pak přijíždíš pozdě. Navíc za SA, ŽI i VO vypravovány pravidelně urychlovače, tak stejně musíš zastavit i kdyby nikdo... :lol:

PS: zastávka Depo Hostivař také nemá kvůli SSZ moc význam v podobě "na znamení"

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 29.8.2014 16:32

A to si ještě, pánové, určitě neuvědomujete, že vzhledem k změně charakteru zastávky (na zastávku Na Znamení), se bude muset v jízdním řádu vykázat zkrácení jízdních dob, aby byli úředníci z magistrátu spokojeni a mohli se bít v prsa, jak zrychlují dopravu. To že je tam ten semafor a jak funguje nikoho netrápí ani trápit nebude. Na papíře to bude vypadat pěkně :)

OKN81
Uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: 28.10.2010 20:25
Bydliště: Praha - Čakovice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od OKN81 » 28.8.2014 23:06

Střelničná DC - zastávka na znamení..........asi nejlepší by bylo vypnout zde světla, jinak to opravdu ztrácí smysl.

parrot
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 25.9.2013 16:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od parrot » 28.8.2014 18:16

willyjeff píše:
parrot píše:Jinak kluci jak jste řešili tu Podkovářskou.... O víkendu jsem jezdil l.25, a všiml jsem si, že kontakt k přihlášení do SSZ je umístěný hned za zastávkou Kabešova ZC. Za ní je ale nově OR 30 přes přejezd, a tak než jsem stihnul s dodržením OR dojet ke křižovatce, přehodila se SSZ na stůj. Nedal by se tam prodloužit čas přidržení volna od navolení se za Kabešovou? Nepočítá to tam celkově s větší rychlostí tramvají, než je ta třicítka? Myslím celkově na daný úsek s rychlostí 50km/h?
OR30 je tam kvůli přejezdu aut z objížďky zpět do svého směru. To jak tam praskla ta voda a gejzír stříkal 30 metrů vysoko. Tak to tam předelávali, SSZ bylo na pevný cyklus. Jestli už je vše v normálu co se týče oprav vozovky, tak se na to jen prostě asi zapomělo, že se tam udělalo opatření i pro tramvaje. V pohodě. :)
Tak to jo, myslel jsem si že je tam ta OR dlouhodobě na furt :D

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 28.8.2014 18:13

parrot píše:Jinak kluci jak jste řešili tu Podkovářskou.... O víkendu jsem jezdil l.25, a všiml jsem si, že kontakt k přihlášení do SSZ je umístěný hned za zastávkou Kabešova ZC. Za ní je ale nově OR 30 přes přejezd, a tak než jsem stihnul s dodržením OR dojet ke křižovatce, přehodila se SSZ na stůj. Nedal by se tam prodloužit čas přidržení volna od navolení se za Kabešovou? Nepočítá to tam celkově s větší rychlostí tramvají, než je ta třicítka? Myslím celkově na daný úsek s rychlostí 50km/h?
OR30 je tam kvůli přejezdu aut z objížďky zpět do svého směru. To jak tam praskla ta voda a gejzír stříkal 30 metrů vysoko. Tak to tam předelávali, SSZ bylo na pevný cyklus. Jestli už je vše v normálu co se týče oprav vozovky, tak se na to jen prostě asi zapomělo, že se tam udělalo opatření i pro tramvaje. V pohodě. :)

parrot
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 25.9.2013 16:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od parrot » 28.8.2014 17:55

Karosák píše:Teď mě tu v Kobylisích napadlo, že v zast. Střelničná-na znamení DC díky SSZ jaksi kouzlo zastávky na znamení nevynikne :-(
Co Sparta? Děkuju za zavolání pane parrot ;-)
Není vůbec zač :wink: ale zatím byla situace na Spartě včera dopoledne bohužel stále stejná (pouze pevný cyklus bez navolení tram z obou směrů do stromečků a s předvěstí stále na stůj).
Jinak kluci jak jste řešili tu Podkovářskou.... O víkendu jsem jezdil l.25, a všiml jsem si, že kontakt k přihlášení do SSZ je umístěný hned za zastávkou Kabešova ZC. Za ní je ale nově OR 30 přes přejezd, a tak než jsem stihnul s dodržením OR dojet ke křižovatce, přehodila se SSZ na stůj. Nedal by se tam prodloužit čas přidržení volna od navolení se za Kabešovou? Nepočítá to tam celkově s větší rychlostí tramvají, než je ta třicítka? Myslím celkově na daný úsek s rychlostí 50km/h?

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 28.8.2014 16:16

Teď mě tu v Kobylisích napadlo, že v zast. Střelničná-na znamení DC díky SSZ jaksi kouzlo zastávky na znamení nevynikne :-(
Co Sparta? Děkuju za zavolání pane parrot ;-)

parrot
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 25.9.2013 16:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od parrot » 23.8.2014 22:27

willyjeff píše:
parrot píše:Cože, funguje dobře? :D Já jsem včera při 2 kolech na l.9 chytil od Anděla až po Bertramku postupně kuličky na stůj na všech 4 SSZ. Jinak pozor auta to mastí při odbočování vlevo do Tomáškovi přes koleje jako by nic a smrdí to tam průšvihem :!:

Nefunkční obousměrná preference na Spartě dnes hlášena na PD :wink: (závadu dodnes ohlášenou neměli :( )
Tak jelikož o nebezpečí víš, zařídil ses a nepřekvapí tě. Ano, to že stojíš na všech světlech bylo běžné i před touto změnou. Já jsem si taky na tomhle rekonstruovaném SSZ postál, ale nebylo to nikdy víc jak pár vteřin. A nezapomeň, že jsem obrat "funguje celkem dobře" vztáhl k situaci na Spojovací. Tam si nebyl? Nepřišlo ti divný tam stát přes minutu, když z žádného směru nic nejelo? Aha.
Ano máš pravdu, o nebezpečí víš a počítáš s tím. A i před současnou úpravou to nebylo nikdy stoprocentní. Ono je to tam pokaždé jinak. Ale v současnosti o dost horší. Dnes 2 x čistý průjezd, ale také i 2x vyčkání na všech světlech. Dolů to také dokáže nadělat pěknou paseku a nadělit Ti oproti JŘ 2 minuty jízdní doby navíc (zdrží Tě světla na stůj s Tomáškovou ul. a pak následně nestíháš světla na křížení s Radlickou a jen vidíš jak se SSZ z volna překlopí na stůj než k ní dojedeš).
Jinak všimli jste si, že se prakticky na tom samém místě pod Bertramkou letos vrtaj v zemi už potřetí?

Spojovací teď běhá v pevném cyklu, stejně jako provizorní Olšanské nám. Na Spojovací se dá ale navolit při výjezdu ze smyčky v krabičce a často Tě to pustí dřív než po cca jedné minutě. Ale pššššt ať to někdo nezjistí a neznemožní to:) Při vjezdu do smyčky je to průšvih - na jedny světla tam jak píšeš čekáš přes minutu, a navíc to stihne jen jedna souprava.... Už aby to tam dodělali.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 23.8.2014 1:05

parrot píše:Cože, funguje dobře? :D Já jsem včera při 2 kolech na l.9 chytil od Anděla až po Bertramku postupně kuličky na stůj na všech 4 SSZ. Jinak pozor auta to mastí při odbočování vlevo do Tomáškovi přes koleje jako by nic a smrdí to tam průšvihem :!:

Nefunkční obousměrná preference na Spartě dnes hlášena na PD :wink: (závadu dodnes ohlášenou neměli :( )
Tak jelikož o nebezpečí víš, zařídil ses a nepřekvapí tě. Ano, to že stojíš na všech světlech bylo běžné i před touto změnou. Já jsem si taky na tomhle rekonstruovaném SSZ postál, ale nebylo to nikdy víc jak pár vteřin. A nezapomeň, že jsem obrat "funguje celkem dobře" vztáhl k situaci na Spojovací. Tam si nebyl? Nepřišlo ti divný tam stát přes minutu, když z žádného směru nic nejelo? Aha.

parrot
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 25.9.2013 16:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od parrot » 22.8.2014 23:24

willyjeff píše:
Karosák píše:Tomaskova x Plzeňská prý bez odbocovaci zelené. Normálně jen plné signály. Viděl to už někdo? Nějaká provizorka, nebo trvalá úprava? A co si od toho slibují daleké civilizace?
Něco tam kutaj. Je to provizorka a funguje překvapivě celkem dobře. Oproti Spojovací ;)
Cože, funguje dobře? :D Já jsem včera při 2 kolech na l.9 chytil od Anděla až po Bertramku postupně kuličky na stůj na všech 4 SSZ. Jinak pozor auta to mastí při odbočování vlevo do Tomáškovi přes koleje jako by nic a smrdí to tam průšvihem :!:

Nefunkční obousměrná preference na Spartě dnes hlášena na PD :wink: (závadu dodnes ohlášenou neměli :( )

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 22.8.2014 11:59

Karosák píše:Tomaskova x Plzeňská prý bez odbocovaci zelené. Normálně jen plné signály. Viděl to už někdo? Nějaká provizorka, nebo trvalá úprava? A co si od toho slibují daleké civilizace?
Něco tam kutaj. Je to provizorka a funguje překvapivě celkem dobře. Oproti Spojovací ;)

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobek » 22.8.2014 11:58

Je lepší býti opatrný, však pro lidský organismus je rychlost přesahující koňský trysk smrtelná, ne?

Už se těším na ten les semaforů v Hostivaři. Vidím to v barvách, co se ušetří na OR, pročumí se na světlech. 8-[

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 22.8.2014 11:38

Tomaskova x Plzeňská prý bez odbocovaci zelené. Normálně jen plné signály. Viděl to už někdo? Nějaká provizorka, nebo trvalá úprava? A co si od toho slibují daleké civilizace?

A Dejvickou DC, jsem vzal 25 pod přihlašovákem a nechal kutalet. I tak jsem v nabytých 32 musel brzdit skoro do zastavení. Vskutku preferenční přínos!! Cestovní mezistanicni rychlost tak podle mě nepreleze 20 km/h. Bych blil!

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 21.8.2014 7:18

Ano, Dejvická DC teda mizérie. Blížil jsem se od Thákurky cca 40 a nestačilo to, šel jsem skoro do zastavení, jen těsně mi nenastoupila ČB. Samozřejmě všude vymeteno v 6 ráno. Prosíme vyladit ala Prašňák.

Odpovědět