Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od 9001 » 13.10.2014 21:33

V neděli jsem viděl další zářezy na trati V Olšinách do trávy především u kraje TT... Než se tu spustí opětovné nadávky na řidiče IAD. Spustím nadávky na projektanty, kteří trat takhle udělali...
Proč celá Bělohorská od Hvězdy po Kaštan ( i stím, že po Říčanovu jsou 2 pruhy pro IAD) má 2 velké kostky v řadě, které právě umožnují objetí popelářů bez toho, aby se ničil trávník? To opravdu někoho nenapadlo, když tam je jeden pruh, že tam šance na toto objíždění je daleko větší?

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od willyjeff » 05.10.2014 23:30

pawel píše:souhlas! zejmena u kastanu dc je donebevolajici..
ad bus vypich: ono se to deje pravidelne?
Nedovolil bych si říct "pravidelně", ale neříkáš mi novou informaci.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od pawel » 05.10.2014 23:02

souhlas! zejmena u kastanu dc je donebevolajici..
ad bus vypich: ono se to deje pravidelne?

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od willyjeff » 05.10.2014 22:54

pawel píše:nemyslel jsem to jako vytku. jen jsem se tesil, ze zaziju poprve v praze prujezd zastavky na znameni na moderni trati a v podani moderniho vozu. :) tusil jsem, ze jedeme na cas, takze jsem zastaveni prisuzoval tomu.
jinak pokud jsi ridil ty, jel jsi moc pekne. svez jsem se od vinohradske nemocnice (kub.n.) az do brevnova a za natrefeni 15T jsem byl moc rad. pred nedavnem by to jeste byla T3 (te budiz vsechna cest, ale...) a vydatna porce BKV (moskevska, francouzska, belohorska).
Ne v pohodě, já to nebyl, jen jsem z tebe chtěl vymáčknout víc informací. Mám dojem, že i já jsem zastavil někdy na mávací zastávce vlastně zbytečně. Zvlášť, když máš čas, vidíš v dáli běžce, co kdyby chtěl využít můj spoj a já jsem přece tak hodný řidič :twisted: Jinak s rekonstrukcí Břevnova jsem taky spokojen, až na ty přístřešky na zastávkách :(

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od pawel » 05.10.2014 22:49

nemyslel jsem to jako vytku. jen jsem se tesil, ze zaziju poprve v praze prujezd zastavky na znameni na moderni trati a v podani moderniho vozu. :) tusil jsem, ze jedeme na cas, takze jsem zastaveni prisuzoval tomu.
jinak pokud jsi ridil ty, jel jsi moc pekne. svez jsem se od vinohradske nemocnice (kub.n.) az do brevnova a za natrefeni 15T jsem byl moc rad. pred nedavnem by to jeste byla T3 (te budiz vsechna cest, ale...) a vydatna porce BKV (moskevska, francouzska, belohorska).

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od willyjeff » 05.10.2014 22:42

pawel píše:dnes jsem se konecne svezl po rekonstruovane TT az na vypich. prekvapilo me, ze ricanovu zc ridic 22 (15T) neprojel, ackoli nikdo nevystupoval/nenastupoval. jeste vetsi bylo ovsem me prekvapeni na vypichu: 180 smer dejvicka stanicujici u chodniku na urovni zastavky tram. ridic asi zapomnel odbocit na tram teleso a takhle to dopadlo. tresinkou na dortu bylo, ze prestupuchtivym hezky pred nosem ujela 22 do centra, kterou by jinak dostali hrana-hrana.
Neznám žádný předpis, který by mi zakazoval na zastávce na znamení zastavit, ikdyž nikdo neprojde dveřmi (naštěstí takový neexistuje). Co se týká toho autobusu, tak jsem si toho taky všiml, nevím, proč se to děje.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od pawel » 05.10.2014 22:08

dnes jsem se konecne svezl po rekonstruovane TT az na vypich. prekvapilo me, ze ricanovu zc ridic 22 (15T) neprojel, ackoli nikdo nevystupoval/nenastupoval. jeste vetsi bylo ovsem me prekvapeni na vypichu: 180 smer dejvicka stanicujici u chodniku na urovni zastavky tram. ridic asi zapomnel odbocit na tram teleso a takhle to dopadlo. tresinkou na dortu bylo, ze prestupuchtivym hezky pred nosem ujela 22 do centra, kterou by jinak dostali hrana-hrana.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od 9001 » 02.10.2014 15:42

pepe píše:Já se doslechl že reko Štefánikova má začít 20.10.2014 od tajných zdrojů u DP
To bude sranda, až to budou pokládat za sněhu jako palačák...

pepe
Uživatel
Příspěvky: 60
Registrován: 30.3.2007 19:18

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od pepe » 02.10.2014 15:28

Já se doslechl že reko Štefánikova má začít 20.10.2014 od tajných zdrojů u DP

Uživatelský avatar
m@rtin
Uživatel
Příspěvky: 598
Registrován: 02.1.2007 19:29
Bydliště: Praha - Ruzyně

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od m@rtin » 02.10.2014 12:32

Bobek píše:m@rtin (pardon za zpoždění, nebrousím to tu moc systematicky):
SV částí myslím celek, tj. Pelc-Tyrolka - Rybníčky.

Původní stav uzávěry už mi vypadl (jestli to bylo součástí soudně zrušené uzávěry pro nadřazenou komunikační síť, nebo odešla jindy). Upřesním: v procesu EIA (níž) byla pro Spojovací vybrána varianta T1 (dlouhý tunel).

Na podmínky bych si dovolil odkázat na proces EIA, záměry MZP092 a 093. Podmínek je cca 250, resp. 200, přičemž se pochopitelně množství z nich kryje. Vzhledem k tomu, že některé jsou z hlediska navazujících procesů údajně de facto nevymahatelné (příklad: intenzivní čištění vozovek) se postup v obecné rovině někdo taky snažil napadnout soudně. Upřímně řečeno si moc nedovedu představit, že se to v navržené podobě může podařit postavit. Ale nemyslím tím jen samotné explicitní znění, ale taky skutečnost, že je to v podstatě neufinancovatelné. Jó, když si území, kde by se to alespoň částečně dalo vést povrchově, zastavíme...

V nejbližším volebním období se ze skeletu dokončí Blanka (ha, resp. zkušebně zprovozní), jinak nic. Nejblíž k realizaci je Radlická radiála, kde se teď rok a půl bude kutat průzkumná štola. Takže i kdyby se nakrásně ve stejné době povedlo dotáhnout územní rozhodnutí atd. ...
Díky. Je mi jasný, že Praha Déčko současně s dokončením MO nezaplatí, to je pravda. Je jen otázkou, kterou ze staveb upřednostnit. Jestli tu, která se staví od 80. let, jen od revoluce stála přibližně 50 miliard a jejím dokončením za pár let by se dal Městský okruh nazývat opravdovým okruhem nebo tu stavbu, která je sice taky potřeba, ale první etapa je poněkod nenápomocná. Osobně se mírně přikláním k tomu dokončit jeden dopravní skelet a za několik let upnout síly k dalšímu a poměrně rychle Déčko dostavět z centra až na jih. Mít rozestavěné dva systémy a nemít ani jeden plně funkční nepovažuji za příliš šťastný. Stejně tak si ale uvědomuju, že jakýkoliv politik, který by v této chvíli odložil metro D a nechal dostavět MO od Pelc-Tyrolky po Rybníčky, by byl politický sebevrah.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od gabuliatko » 02.10.2014 12:30

von Špilberk píše:Když jsme u toho, tak ve Štefánikově se něco kutá. Doufám, že je to předehra k RTT. Ví už někdo víc :?:
Ano kutá a šefci si hrajou na policajty a zvoněj na každýho gumokola co projede zákazem. #-o

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Bobek » 02.10.2014 11:48

m@rtin (pardon za zpoždění, nebrousím to tu moc systematicky):
SV částí myslím celek, tj. Pelc-Tyrolka - Rybníčky.

Původní stav uzávěry už mi vypadl (jestli to bylo součástí soudně zrušené uzávěry pro nadřazenou komunikační síť, nebo odešla jindy). Upřesním: v procesu EIA (níž) byla pro Spojovací vybrána varianta T1 (dlouhý tunel).

Na podmínky bych si dovolil odkázat na proces EIA, záměry MZP092 a 093. Podmínek je cca 250, resp. 200, přičemž se pochopitelně množství z nich kryje. Vzhledem k tomu, že některé jsou z hlediska navazujících procesů údajně de facto nevymahatelné (příklad: intenzivní čištění vozovek) se postup v obecné rovině někdo taky snažil napadnout soudně. Upřímně řečeno si moc nedovedu představit, že se to v navržené podobě může podařit postavit. Ale nemyslím tím jen samotné explicitní znění, ale taky skutečnost, že je to v podstatě neufinancovatelné. Jó, když si území, kde by se to alespoň částečně dalo vést povrchově, zastavíme...

V nejbližším volebním období se ze skeletu dokončí Blanka (ha, resp. zkušebně zprovozní), jinak nic. Nejblíž k realizaci je Radlická radiála, kde se teď rok a půl bude kutat průzkumná štola. Takže i kdyby se nakrásně ve stejné době povedlo dotáhnout územní rozhodnutí atd. ...

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od von Špilberk » 02.10.2014 9:43

gabuliatko píše:Na to tady máme úsek Švandovo divadlo - Anděl. Sice místy OR ale i tak to stojí za to.
Když jsme u toho, tak ve Štefánikově se něco kutá. Doufám, že je to předehra k RTT. Ví už někdo víc :?:

P.S. Taky jsem doufal, že by se mohly využít podzimní prázdniny 27. - 29.10. (+ víkend) k nějaké větší akci (třeba Otakarova), ale zatím to podle seznamu krátkodobých výluk nevypadá. :( :(
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od kasme » 02.10.2014 8:26

jsem si říkal, proč se nejezdí seznamovací jízdy po Trojské mostě...
a už mám jasno, uprostřed mostu stojí lešení, aby mohl pan primátor v sobotu "zasunout" do vršku oblouku pouzdro s poselstvím dalším generacím... #-o
takže tramvaje na mostě opět až v neděli

Uživatelský avatar
m@rtin
Uživatel
Příspěvky: 598
Registrován: 02.1.2007 19:29
Bydliště: Praha - Ruzyně

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od m@rtin » 27.9.2014 10:18

Bobek píše:<ot>
Na Spojovací (pokud já vím) platná stavební uzávěra není, protože se původní vedení opustilo ve prospěch ražené varianty. Stavební činnost v křižovatce a jejím okolí tomu nasvědčuje :)

Problémy s MO "se" asi nevyřeší. V příštím volebním období určitě ne.
- SV část je skrze podmínky téměř nepostavitelná
- peníze nejsou
- varianta Hloubětín není namísto MO, ale jen dočasné (jeden furt) řešení, aby se to celé nepoto. Nicméně je zřejmé, že krom mimoúrovňového vykřížení v Hloubětíně by bylo nutné přistoupit k dalším úpravám (MO x Průmyslová, Kbelská x Vysočanská radiála, možná úrovňová křížení a SSZ na Průmyslové obecně...)
</ot>
Nevěděl jsem, že je již rozhodnuto o raženém tunelu Novovysočasnká - Černokostelecká. To by pak opravdu vysvětlovalo ten stavební ruch na Spojovací.

"SV část je skrze podmínky nepostavitelná" Tím je myšlena jaká část? Pelctyrolka - Balabenka? O jaké podmínky se jedná?

Odpovědět