Cyklistická doprava

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od Bobik » 10.10.2014 18:02

gabuliatko píše:To si nemyslím. Prostě jako auto kupují na co mají a na čem se jim dobře jezdí. A o tom že se na kole v ceně auta jezdí lépe než na favoritovi snad není třeba diskutovat.
Stejně tak u gumokolu, v SUV se lépe sedí a kdo na něj má tak neznám důvod proč by si měl koupit Trabanta.
Kdepak, myslím že se nechápeme. Je jedno, jakou "značku" kola dotyčný má - prostě kolo je "IN", tak ho mnozí sebou vláčí po městě - ovšem do té doby, než jim začne z nějakého důvodu "vadit", nebo "překážet". Poté s ním honem do tramvaje. Co chvíli potkávám hloučky, z nichž jeden má kolo, ale protože by se od nich musel oddělit a jet "sám", cpe se do tramvaje taky. Nebo protože právě začalo pršet. Nebo protože se potřebuje někam dostat a nějak se mu už nechce šlapat.
Prostě kolo je "fajn, in, ekologický", ale jen do určitý doby. Pak je z něj rázem obtížněj krám. :D

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od 9001 » 10.10.2014 14:06

Jako řidiče mě ani neštve, že mě předjedou, ale co mi těžce vadí, že do křižovatky vlítnou na červenou a moc to neřeší... Takhle jsem už pár cyklistů taky málem nabral... A ještě si divili...
Nejlepší jsou ti co to hodí přes přechod pro chodce, kde je zelená... Za to bych jim sázel takový rány...

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od gabuliatko » 10.10.2014 12:44

Bobik píše:Protože většina oněch "cyklistů" má to kolo jako módní doplněk, ne jako dopravní prostředek.
To si nemyslím. Prostě jako auto kupují na co mají a na čem se jim dobře jezdí. A o tom že se na kole v ceně auta jezdí lépe než na favoritovi snad není třeba diskutovat.
Stejně tak u gumokolu, v SUV se lépe sedí a kdo na něj má tak neznám důvod proč by si měl koupit Trabanta.

Mosquit
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: 13.2.2009 22:29

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od Mosquit » 10.10.2014 12:19

willyjeff píše:... nejčastější setkání s cyklistou v tramvaji je paradoxně na lince 17, jejiž linkové vedení podél Vltavy rozhodně není nikterak kopcovité, což je dost smutné a nějak to prostě asi nechápu.
Hmm, není to zakázané? Však s kolem se může do tramvaje jen do kopců nahoru. Že se někdo nechá vzít z Trojské nahoru do Kobylis, to chápu (taky jsem párkrát praktikoval), ale podél vody?

Btw. si nemyslím, že kolo by bylo módní doplněk pro většinu cyklistů. Třeba já ho používám, protože je to po městě ve špičce nejrychlejší dopravní prostředek.

Myslím, že nejvíc řidiče štve to, že stojí v zácpě a cyklista je předjede :-) Já se na kole snažím být ohleduplný (jsem sám řidič) a předvídatelný.

K tomu ubírání pruhů řidičům na úkor nového cyklopruhu: samozřejmě že řidiči nadávají, je to zhoršení jejich pozice. Stejně jako cyklisté řvou, že v Povltavské budou jezdit gumokoly z Blanky, a Povltavská (trasa A2) bude pro kola nepoužitelná...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od Bobik » 10.10.2014 12:07

Protože většina oněch "cyklistů" má to kolo jako módní doplněk, ne jako dopravní prostředek.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od willyjeff » 10.10.2014 10:26

pawel píše:humanismus, tolerance, otevrena spolecnost - hodnoty, diky nimz je evropa evropou. a diky nimz je po staleti mistem, kde lide chteji zit.
konec OT, dobrou noc.
Po staletí je místem, kde chce žít každý. Chlape, prostuduj si trochu dějiny Evropy, nemusíš jít ani moc daleko, stačí nějaký 19. století. Nic tam o humanismu, toleranci a už vůbec ne otevřené společnosti nenajdeš :D

A abych nebyl úplně OT, tak mě na cyklistech vlastně vadí jen to, jak si myslí, že se z nich každý musí posadit na zadek a že jsou doopravdy 100% přesvědčený, že bycikl je ideální způsob dopravy ve městě. (Ovšem až do chvíle, kdy přijedou pod kopec či začne poprchávat, už cpou svůj úžasný prostředek do MHD). Moje nejčastější setkání s cyklistou v tramvaji je paradoxně na lince 17, jejiž linkové vedení podél Vltavy rozhodně není nikterak kopcovité, což je dost smutné a nějak to prostě asi nechápu.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od 9001 » 10.10.2014 9:09

pawel píše:humanismus, tolerance, otevrena spolecnost - hodnoty, diky nimz je evropa evropou. a diky nimz je po staleti mistem, kde lide chteji zit.
konec OT, dobrou noc.
Právě na ten humanismus dojíždí a moc lidí tu žít chtít nebude...

Najdi si na Youtube franzcouzské předměstí. Zeptej se obyvatel Rumburku, Ústí atd.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od pawel » 09.10.2014 22:55

humanismus, tolerance, otevrena spolecnost - hodnoty, diky nimz je evropa evropou. a diky nimz je po staleti mistem, kde lide chteji zit.
konec OT, dobrou noc.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od 9001 » 09.10.2014 22:13

pawel píše:absence tolerance je smutna vec. cykliste (berou nam misto na silnicich), bezdomovci (zapachaji a otravuji), homosexualove (kazi mladez), romove (berou nam penize), cizinci (berou nam praci a jsou jini). proste pryc s nimi. vrcholem podobne logiky byla osvetim.
Co ti na to mám napsat? :lol: . Další pseudohumanista, díky kterým půjde Evropa do :zadnice . I Řím padnul ...

Cyklisté: Když se chovají jako dobytek co můžou čekat? Toleranci?
Bezdomovci: Ano obtěžují slušné lidi a vlastně jim život vyhovuje. Proč se o ně starat?
Homosexuálové. Neznám nikoho v okolí komu vadí. Spíš mi vadí samotná propagace typu Prague Pride atd.
Romové: Neznám člověka v okolí komu vadí pracující Rom, který se stará o rodinu a nejsou s nim problémy... Bohužel tento typ roma je hodně vzácný...
Cizinci: Z 90% dělají co nechtějí dělat domácí... Viz vídenský McDonalds, kde jsem snad nanašel rakušáka...

Takže si tohle nech na schůzi pravdoláskařů... Ono je otázka času, než nás převálcuje černá horda z Afriky co si italové tak hojně vytahují z moře... Paříž taky za chvíli taky bude mít arabské postvání a Evropa už nebude Evropou jak ji známe...

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od pawel » 09.10.2014 21:58

absence tolerance je smutna vec. cykliste (berou nam misto na silnicich), bezdomovci (zapachaji a otravuji), homosexualove (kazi mladez), romove (berou nam penize), cizinci (berou nam praci a jsou jini). proste pryc s nimi. vrcholem podobne logiky byla osvetim.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od Bobik » 07.10.2014 17:15

kruťák píše: musel táhnout kolo už s sebou, takže mi ve městě poněkud překáželo :)
To nechápu. Vždyť se přece město tak snaží, propagace kola jako alternativy, tolik cyklopruhů, cyklostezek, jak může kolo ve městě překážet? :lol:

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od kruťák » 07.10.2014 16:49

9001 píše:A proč tedy potom tahat kolo do tramvaje, když vlastně nahoru i dolu by se jelo v tramvaji #-o
Jestli to bylo na mě, tak bych rád vysvětlil, proč jsem se na to vůbec ptal. Šlo o to, že jsme měli s přáteli domluvený cyklovýlet (mimo prahu), avšak jako správný šotouš jsem si chtěl projet první den Trojský most. Jako mimopražák jsem ale musel táhnout kolo už s sebou, takže mi ve městě poněkud překáželo :)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od 9001 » 07.10.2014 16:23

Láďa: Další věc co mě naprosto vytáčí doběla. Zrovna na tomhle přechodu mě už taky na kapotě málem pár blbečků jdoucí na červenou skončilo.
Proč obhajovat jedno přestupkové jednání druhým? Řešili tohle, povaha přestupku je totožná jenom díky tomu, že při této nehodě to odnese hlavně viník, auto bude mít pomačkaných pár plechů a sklo.

Mosquit
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: 13.2.2009 22:29

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od Mosquit » 07.10.2014 16:22

S tím trojským kopcem to byl komentář k tomu, že se směrem dolů jezdí dobře. Nejezdí.

Jinak tram výtah až na výjimky (píchnutá duše, prasklý drát) nepoužívám.

Miluju lidi, kteří maj plný ústa zrovnoprávnění (pokuty, registrační značky, pov.ruč, žádný extra cyklostezky), a pak na mě trouběj, že jedu
- po magistrále, nebo
- pomaleji než oni do kopce v místě, kde mě nejde kvůli prahům u tram-trati předjet (například Sokolovská k horní Palmovce)

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: Cyklistická doprava

Příspěvek od Láďa » 07.10.2014 13:01

thriller2 píše:
9001 píše:Já bych taky cyklisty zrovnoprávněl... Sázet jim pokuty za porušování předpisů až se z propisek MP bude kouřit :devilsmokin
To by MP nejdřív musela začít pokutovat řidiče aut za ty haluze, co denně ukazují na ulicích. A tím nemyslím jenom parkování.
To mi připomíná příhodu z Florence, když MP vybírala pokuty od chodců jdoucích na červenou a přitom 20 metrů do nich byla v manipulační zastávce pro autobusy 2 zaparkovaná auta. Šel jsem tedy za MP, že když vybírají pokuty od chodců, mohli by se také podívat na ta 2 auta bránící odstavu autobusů. Reakce: Jo jo, podíváme se na to.
Výsledek? Za 5 minut MP nikde a auta bez pokut stále na místě....

Odpovědět