Výluky a jiná omezení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Petrpes » 07.11.2014 20:39

Směny předělány, JŘ také, od PO na lince 25 4 garance ze SA a zbytek T3M a T3SU :•)

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od gabuliatko » 07.11.2014 20:18

Bobik píše:Adam108 - pleteš se, je tam problém. Z některých typů tram prostě není vidět, jestli se od BH neřítí jiná tramvaj (např KT). Je to prostě v tak blbym úhlu, že tam vidět není a musíš v kabině provádět všelijaký brikule, abys tam dohlídnul. Takže tady to SSZ, který si mimochodem vyřvali právě řidiči tram naprosto chápu. Ovšem taky chápu (nejen) tvé oprávněné obavy nad kvalitou jeho funkce. Nezbývá než doufat, že bude nastaveno správně a v noci vypnutý (já vím, zbožné přání).
Dnes čekaje na polovičku jsem pozoroval výjezd několika Terezek z Vypichu a ze tří ani jeden, opakuji ani jeden když mu dali auta volno nekoukal nahoru. Hlídali si, aby mu tam nevjelo auto. Ono to taky dost dobře nejde, čekáš zda auta zastaví a pak musíš prostě jet. Koukat bys mohl až dojedeš na křížení s tram ZC a to jsou koleje v takovém úhlu že dozadu není vidět z žádného typu. Nevím od kdy zákaz platí, ale KTN tama dnes byla.
Jinak si světla dovedu představit i takový že tramvaj dostane ze smyčky volno a dojede k červené pro chodce. To pak bude žrádlo pro všechny zúčastněné.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Martin Šubrt » 07.11.2014 17:55

Bobik píše:Martine není možné. Stará známá písnička o tom, že přece "nejde" dát "hlavní" něčemu, co vyjíždí z místa mimo PK.
A co současně nejdřív samo dává přednost autům...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Bobik » 07.11.2014 17:27

Martine není možné. Stará známá písnička o tom, že přece "nejde" dát "hlavní" něčemu, co vyjíždí z místa mimo PK.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Martin Šubrt » 07.11.2014 17:08

No a dát těm "řítícím se" tramvajím a busům značku dej přednost v jízdě tramvaji ze smyčky možné není? Osobně jsem byl pro pouhou účelovou signalizaci kombinovanou s přechodem přes komunikaci z centra. Ale jelikož je přes celou ulici cyklopřejezd, bude i přes celou ulici signalizace.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Bobik » 07.11.2014 16:50

Adam108 - pleteš se, je tam problém. Z některých typů tram prostě není vidět, jestli se od BH neřítí jiná tramvaj (např KT). Je to prostě v tak blbym úhlu, že tam vidět není a musíš v kabině provádět všelijaký brikule, abys tam dohlídnul. Takže tady to SSZ, který si mimochodem vyřvali právě řidiči tram naprosto chápu. Ovšem taky chápu (nejen) tvé oprávněné obavy nad kvalitou jeho funkce. Nezbývá než doufat, že bude nastaveno správně a v noci vypnutý (já vím, zbožné přání).

Adam108
Uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: 01.1.2014 18:29

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Adam108 » 07.11.2014 15:29

V nedávných dnech se na výjezdu ze smyčky Vypich objevily sloupy pro semafory. Kdy to má být v provozu netuším, ale někde jsem slyšel nějaký drb že až se zprovozněním A. Mimochodem: semafory jsou tam absolutně zbytečné. Chodím tam denodenně, tramvaj ze smyčky nemá problém vjet ani vyjet (pokud samozřejmě řidiči nestojí na žlutých křížcích když čekají na zelenou na Vypichu). Přechod jako pro chodce pro mě opravdu taky problém nikdy nebyl. Jediný výsledek který to bude mít je, že kolony co byly na Vypich v době rekonstrukce TT se tam budou oběvovat denodeně. Úžasné. Snad se mýlým.

Afterman
Uživatel
Příspěvky: 149
Registrován: 14.9.2012 21:43

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Afterman » 07.11.2014 14:37

Fořtík píše:V autě vezu sám sebe a hlavně jsem z křižovatky hned pryč. S tramvají ani jedno neplatí. A v odrazu zrcadla prostě neumím odhadnout, jak rychle se vozidlo, kterému mám dávat přednost blíží a mnohdy ani není dobře vidět. Prosto zrcadla s tramvají nepoužívám a i tam, kde je to hodně ostré, jako je třeba Palmovka od Krejcárku se radši přizvednu, nahnu a i když koukám nějakou ouzkou skulinkou, radši se dívám na reálný provoz, než na ten zrcadlený. 8-)
Tak to snad ani nepředpokládám, že někdo vjede do křižovatky na základě toho, co vidí v zrcadle. O horní Palmovce od Krejcárku jsem chtěl zrovna napsat, pač s KT se o dobrém výhledu doleva dá sotva mluvit, taky raději natahuji hlavu přes stěnu kabiny a první dveře v salonu abych něco viděl, než ze zrcadla odhadoval rychlost aut, ale co kdyby si někdo stěžovat, že zrcadlo bylo zamlžené... Proto se bojím, že se jednoho dne horní Palmovka zapne a tímto se to zdůvodní.
willyjeff píše:Tam jsou zrcadla potřeba? Já taky do nich moc nečumim, ale tvé příklady se dají naprosto bezpečně zvládnout rozhledem. Na Vypichu prostě ne-e.
Nevím jestli tam jsou potřeba. Já je využívám, ale to neznamená, že na základě odrazu vjedu do křižovatky, prostě jako pomocník.

Uživatelský avatar
DG7021
Uživatel
Příspěvky: 972
Registrován: 08.11.2010 12:07

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od DG7021 » 07.11.2014 13:27

gabuliatko píše:Měl bych lepší řešení než wany na 25: 1/2 22 na Vypich a 25 na BH.
Vyřeší se tím něco vzhledem k množství 15T na 22? To by musely všechny jezdit dlouhou trasu (a o víkendu jich tam je téměř 50 %).

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Fořtík » 07.11.2014 13:27

Afterman píše:To už bychom rovnou mohli osadit SSZ kdejaký roh, co třeba Lazarská x Spálená, tam bez zrcadel z vedelší.. nevim, nevim. Nebo Nový Hloubětín DC?
V autě vezu sám sebe a hlavně jsem z křižovatky hned pryč. S tramvají ani jedno neplatí. A v odrazu zrcadla prostě neumím odhadnout, jak rychle se vozidlo, kterému mám dávat přednost blíží a mnohdy ani není dobře vidět. Prosto zrcadla s tramvají nepoužívám a i tam, kde je to hodně ostré, jako je třeba Palmovka od Krejcárku se radši přizvednu, nahnu a i když koukám nějakou ouzkou skulinkou, radši se dívám na reálný provoz, než na ten zrcadlený. 8-)

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od willyjeff » 07.11.2014 12:53

Filip píše:SSZ na Vypichu považuji za potřebné a oprávněné.
Souhlas, jen si ho představuju v této formě: stálá zelená pro auta a volno rovně pro tramvaje na hlavní ulici a při vyžádaném průjezdu do smyčky či výjezdu z ní, navolení kličkou řidičem. Pokud tam budou nějaký předkontakty, zakontakty, předpřihlašování a odhlašovací zakontakty, tak to bude zase jen a pouze průser.

Filip

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Filip » 07.11.2014 12:49

SSZ na Vypichu považuji za potřebné a oprávněné.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od willyjeff » 07.11.2014 12:44

Afterman píše:To už bychom rovnou mohli osadit SSZ kdejaký roh, co třeba Lazarská x Spálená, tam bez zrcadel z vedelší.. nevim, nevim. Nebo Nový Hloubětín DC?
Tam jsou zrcadla potřeba? Já taky do nich moc nečumim, ale tvé příklady se dají naprosto bezpečně zvládnout rozhledem. Na Vypichu prostě ne-e.

Afterman
Uživatel
Příspěvky: 149
Registrován: 14.9.2012 21:43

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od Afterman » 07.11.2014 12:28

Fořtík píše:
Afterman píše:Proč se tam prostě nedá zrcadlo? Ale, když tak nad tím přemýšlím, jak ho tam správně umístit.
S autem zrcadla využívám, s tramvají nikoliv, nevěřím tomu obrazu, raději se koukám v reálu. Vždycky. Zrcadlo není řešení. (-X
To už bychom rovnou mohli osadit SSZ kdejaký roh, co třeba Lazarská x Spálená, tam bez zrcadel z vedelší.. nevim, nevim. Nebo Nový Hloubětín DC?

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Výluky a jiná omezení

Příspěvek od gabuliatko » 07.11.2014 12:04

willyjeff píše:
thriller2 píše:A doteď tam vorvaň a kachna mohly, protože si toho blbýho výhledu nikdo nevšiml, nebo protože se výhled náhle zkoršil?
Vzhledem k provozu autobusů je to horší, protože bus najíždí na koleje vysokou rychlostí a rozhodně nečeká, že by mu to mohl někdo šoupnout ze smyčky. Ten rozhled vpravo při výjezdu, je tam asi takový, že jedeš prostě doopravdy naslepo. Tady se společný provoz trambus moc nepovedl a mrzí mě, že opět rekonstrukce situaci zhoršila. U 15T se tomu divím, to je tam tolik našikmo, že není vidět přes dveře pro řidiče?
Několikráte jsem viděl jak 22 od BH bačkorovala zpozorujíce 25 ze smyčky. Světla byly v projektu. Buď to někdo zazdil (Policie?) nebo na to nezbyly peníze.
Spíš by mne zajímalo do kdy je ta dočasnost a zda se kvůli tomu bude rozkopávat ten nový povrch co tama leží.
Měl bych lepší řešení než wany na 25: 1/2 22 na Vypich a 25 na BH.

Odpovědět