Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 12.11.2014 14:01

Martin Šubrt píše:Tak takové "tlačítko" tam samozřejmě je, ale přístupné je pouze technikům a Policii. Těžko by mohlo být jen tak venku, to by si jen tak pro zábavu resetil každý druhý chodec ;-).
Ale mohlo by tam být tlačítko reset vyvedené do krabičky na kličku. :lol: :lol:
Dnes 4 kola na l.18 a žádný problém. Chvíli tam byli i dráteníci, tak snad nějaká oprava. [-o<

Jinak na Synkáči vyrostli bílí pikolíci. Z nějakého neznámého důvodu ovšem jejich přítomnost nemá vliv na to, že se stále parkuje na zákazu zastavení a stání. 8-[
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 12.11.2014 7:50

Pár postřehů z nočního provozu, oblast P7.

Křiž Dělnická - vzdálený přihlašování od Libeňáku perfektní, od Orteňáku je to trošku pomalejší, ale to asi bude dočasnou zastávkou - dřív než se odstanicovalo, díky zastávce v obvodu vexle to krásně padlo do jízdy. Jenom mám trošku obavu, aby to fungovalo i s tou novou vídní, bo mi přijde, že je trošku posunutá. Ovšem myslím, že klidně by se mohlo na noc vypnout. Hlavně od Manin tam IAD dost často "závodí" s tramvají a pak blbě koukaj že to tram pustí a je ne. A překážej v profilu.
Ortenovo nám - zaznamenal jsem zhoršení oproti dřívějšku. Zřejmě došlo ke změně, přijde mi, že dřív víc svítila zelená (systém volno po hlavní, z boku se volí, ale na tramvaj čeká, neupřednostní ten bok). Hlavně směr k Nádrholu, poslední dobou tam nějak moc svítí červená. Klidně by se mohlo na noc vypnout.
Křiž Argentinská - mezifáze vkládá krásně, akorát mi přijde, že přihlašováky jsou moc blízko a tram se nestačí včas přihlásit. Stejnětak mi přijde, že tam je vzhledem k hustotě provozu v nočních hodinách zbytečně dlouhá zelená po Argentinský.
Výstaviště - jedním slovem hrůza. Ten záhadný cyklus jsem nepochopil, ovšem červená hlavně DC zbytečně často (ZC kupodivu ne). Až mi přijde, jestli na přihlašováku nejsou prohozený dráty a není tam antipreference. Zdržení sice není nijak velký, ovšem 54 docela spěchá na Štross bo tam má rande s 51 a díky KB Nádrhol není možnost nadjetí, takže tady je skutečně každá vteřina dobrá. Vyjet se dá blbě i když se z Nádrholu odpálí včas a nejsou lidi. Což se moc nestává. Teoreticky dle JŘ jsou na Štrossu 2min na přestup (příjezd 54 xx:27, resp. xx:57, odjezd 51 xx:29, resp. xx:59, ovšem prakticky ta 54 většinou přijíždí v čase odjezdu 51, ne-li později a zpoždění se bohužel přenáší na tu 51, která to pak nemá moc kde dohnat. Určitě vypnout, vykopat, odvezt. K ničemu i přes den (a o akcích na Výstavišti a davech lidí se stejně vypíná). Na tom SSZ vidím akorát jedno plus - a to na přívodu elektriky (dobrá, ještě jedno malý přes den, že se kolikrát až díky červené dostane 17 ze smyčky, na týhle křižovatce IAD bůhvíproč tram prostě nepouští).
Veletžní - pevný cyklus, preference žádná. Je to dost o náhodě, jak se zrovna člověk "trefí". Zbytečně dlouhé volno po Veletržní. Taktéž se na pravidelnosti 54 dost podepisuje (viz výše).
Štrossmayerovo nám - rozhodně prodloužit dobu blikačky. 23-06 je sakra málo. Jinak zaplaťpánbu za ní.
n kpt Jaroše - funguje dobře, dalo by se říct i perfektně, krásně padá do jízdy, ovšem pokud je tam jediná tramvaj, max. pokud se ty proti sobě akorát potkaj. Ovšem mívá nepěknou vlastnost, že to 2. v pořadí, případně poněkud "opožděnýmu" v protisměru zamázne akorát před nosem. Jenže to nedělá vždy, občas počká, takže je to o to nečekanější a nebezpečnější. Taktéž borci od Vltavský nechtěj často moc ošoupávat brzdy a snažej se to ještě projet. Což se jim obyvkle povede, ovšem už na poněkud červenější oranžovou. Ač preferuje perfektně, díky výše uvedenejm důvodům mi přijde, že by to snad bylo bezpečnější vypnutý.
Letenský tunel/nábřeží - preferuje bezvadně, jen bych vytknul, že to neumí počkat na 2. tram od Jaroše. Než jí odblokuje vexle a navolí se, stihne jí to utéct.
Letenské nám - pevný cyklus, přijde mi, že od Sparty umí prodloužit a počkat (ale možná se mi to jen zdá), ovšem od Let. nám. bych rozhodně posunul kontakt blíž k zastávce. Navolení (rozsvícení stroměčku) až po přejetí pruhu do Veletržní je moc pozdě.
Sparta (Milada x U Sparty) - Momentálně (naštěstí) funguje dobře. Chápu, že přes den tam nejspíš smysl má (zmizelo najíždění na koleje odbočujících), ovšem v noci bych ho klidně vypnul.

Jsou to jenom moje postřehy a názory, jak by se podle mě dala zlepšit průjezdnost pro obě strany (IAD i MHD), tak doufám, že mě moc nesežerete (hlavně Grossák :D ) že si to představuju jak Hurvínek válku. :lol:
Možná i někomu přijde, že řeším malichernosti a vteřiny, nicméně v noci díky všemožnejm přestupům se dost počítaj právě i ty vteřiny. A stát na SSZ a čučet na prázdnou křižovatku, případně čekat, až se nás tam díky SSZ nashromáždí víc, asi abychom se nebáli, se nikomu taky moc nechce.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 12.11.2014 2:09

A předpokládám, že tam starej fungující program většinou nahrát nejde. Ovšem pokud se na křižovatce nic nezmění (nepřibydou odbočovací šipky, nové požadavky atd.), jen se "vymění" stará světla a kabely za nové, proč by to nemohlo jít? Hardware? Jiný problém?

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Martin Šubrt » 11.11.2014 23:33

XSC píše:
Martin Šubrt píše:Tak takové "tlačítko" tam samozřejmě je, ale přístupné je pouze technikům a Policii. Těžko by mohlo být jen tak venku, to by si jen tak pro zábavu resetil každý druhý chodec ;-).
To mi je jasné. Ale zmáčknutí tlačítka reset technikem by snad nemuselo být tak zdlouhavé, protože to není vypnutí křižovatky a nepotřebuje souhlas policie.
Ale technik na té křižovatce nestojí, ani na voze nemá modrý maják. Bude sedět někde na Novodvorské, případně se v době záseku kutat v nějaké jiné křižovatce na druhé straně Prahy, tj. vždy tam bohužel nějaká prodleva, než tam přijede a křižovatku nahodí.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od XSC » 11.11.2014 23:30

Martin Šubrt píše:Tak takové "tlačítko" tam samozřejmě je, ale přístupné je pouze technikům a Policii. Těžko by mohlo být jen tak venku, to by si jen tak pro zábavu resetil každý druhý chodec ;-).
To mi je jasné. Ale zmáčknutí tlačítka reset technikem by snad nemuselo být tak zdlouhavé, protože to není vypnutí křižovatky a nepotřebuje souhlas policie.

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Martin Šubrt » 11.11.2014 22:34

Tak takové "tlačítko" tam samozřejmě je, ale přístupné je pouze technikům a Policii. Těžko by mohlo být jen tak venku, to by si jen tak pro zábavu resetil každý druhý chodec ;-).

9001: Asi bych ti přál někdy hledat chybu tohoto druhu v dokumentaci a v jednotlivých vývojácích. Zodpovědně přiznávám, že já bych jí tam do konce života nenašel. Kolega jí tam snad našel asi po pěti hodinách bádání.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od XSC » 11.11.2014 20:08

Martin Šubrt píše:Měla by, ale nové řadiče toto bohužel neumí. A křižovatka rovněž bohužel není napojena na ústřednu, kdy by blikačka byla snadno zapnutelná. Takže o to je to nepříjemnější situace.
Tak by tam aspoň mělo být dostupné tlačítko reset :-)

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Fořtík » 11.11.2014 20:02

9001 píše:Nevyšlo by náhodou ve výsledku levněji, tak udělat budku pro dopraváka? Ten by s průměrným platem fungoval lépe, než tenhle pazmek.
9001 píše:Řeknete mi jeden důvod proč ano. Že to je pazmek je realita. Že nejsou schopni ho zprovoznit na několikátý pokus taky o něčem svědčí... Navíc to není první a jak je vidět ani poslední šmejd co nás čeká...
Nejspíš máš na mysli bazmek, že? 8-)

Jinak na počítači se dá odzkoušet cokoliv, ale skutečné ověření přichází až v provozu. Takže to budeš muset vydržet. :-) Ono ti ani nic jiného nezbývá. :lol:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 11.11.2014 19:48

Grossák píše:
9001 píše:Nevyšlo by náhodou ve výsledku levněji, tak udělat budku pro dopraváka? Ten by s průměrným platem fungoval lépe, než tenhle pazmek.
Nechcete se trochu mírnit?
Řeknete mi jeden důvod proč ano. Že to je pazmek je realita. Že nejsou schopni ho zprovoznit na několikátý pokus taky o něčem svědčí... Navíc to není první a jak je vidět ani poslední šmejd co nás čeká...

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 11.11.2014 17:24

9001 píše:Nevyšlo by náhodou ve výsledku levněji, tak udělat budku pro dopraváka? Ten by s průměrným platem fungoval lépe, než tenhle pazmek.
Nechcete se trochu mírnit?

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 11.11.2014 17:21

Karosák píše:Proč to nové a očekávám chytřejší řadiče neumí?

Olšanské nám. ZC -když vylejzám z oblouku u Bezovky, zhasíná výzva a semtam to padne před čenich. Ttato funkce je součástí balení, nebo je někde chyba?
Jdete mi do rány. Ano, už jsem si toho všímal nějakou dobu a dnes jsem se tam zastavil. Nefunguje zjevně odhlašovák z centra. Závada předána.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 11.11.2014 16:18

Hm. To se zas bude ladit mnoho let, jako Palačák :) 11.5.2009: http://josef.chodounsky.cz/index.php?cti=112 držím všem zúčastněným hodně pevné nervy a Eltodu spoustu penízků za běžící semafor a jeho správu <3

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Martin Šubrt » 11.11.2014 14:35

9001 píše:MŠ. A tvrdé vypnutí?
Dotaz na ODA MHMP a Policii...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 11.11.2014 13:09

Nevyšlo by náhodou ve výsledku levněji, tak udělat budku pro dopraváka? Ten by s průměrným platem fungoval lépe, než tenhle pazmek.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 11.11.2014 12:43

Karosák píše:Proč to nové a očekávám chytřejší řadiče neumí?
Právě proto, že jsou chytřejší a porucha je tudíž vyloučena. :D

Ranní zásek byl někdy kolem 5:30. Nevím jestli bylo všude stůj, ale na první pohled bych tipl, že ne, protože výjezdy z PA bylo v kritickou dobu načas. Odnesla to l.7 od Fidlovačky ZC, na Otakarce +8. Takže asi nešlo volno přímo. Za chvíli ale dorazili kolegové, kteří jeli zatahující nočkou, která měla jet od Fidlovačky přes Synkáč, ale nešlo volno vpravo, tak jeli rovně na Otakarku a pak Zámeckou.
Další problém někdy kolem 10:00, kdy zase reklamováno, že nejde odbočení vpravo od Fidlovačky. Taky reklamována závada výhybky, takže nevím, co přesně se tam dělo. :roll: #-o

Odpovědět