Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 22.12.2014 8:26

Mne na Černokostelecké už několikrát překvapil stav, kdy jsem stál ve smyčce a na čočkách na výjezdu padlo volno, i když tam žádná tramvaj nebyla a ani žádná nevjela do smyčky. To jsem myslel, že se dít nemá. :-k

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 21.12.2014 16:24

Nevím, jestli jsem to pochopil. Ale po průjezdu l. 5 určitě nemohly zhasnout oba směry na VN, protože segment přímo svítí trvale.

Problém Čk může být částečně v tom, že vzdálené rádio nefunguje 100%. Takže se třeba přihlásila až druhá TRAM (jen 7ka vlevo), ale odhlásila se 5ka přímo a smazala nárok 7. Jiný tam nebyl. Navíc mám pocit, že zde není paměť na 2 vlaky, ale druhý se přihlásí vždy až EOV. To není šťastné, ale vzhledem k tomu, že první TRAM vždy nějakou dobu odblokovává výhybky, není to katastrofa. Pokud máte jiný názor, můžete se s podnětem obrátit na TSK.

Je pro mě trochu záhadou, proč v téhle lokalitě jezdí 3 linky a z toho 2 v sólech...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 20.12.2014 23:35

Grossák píše:Asi jsem blbý, ale nechápu. Můžete to napsat jednoduše? Aspoň jednou. Díky.
takto již dostatečně pochopitelné? Z:arrow:
DETEKCE TZV. VZDÁLENÝM/PŘEDSUNUTÝM "RÁDIEM" (= přihlášením TRAM do následující SSZ s přesně do požadovaného směru i 100ky metrů před SSZ umístěným kolejovým/radiovým kontaktem) MUSÍ MÍT (PRO SPRÁVNOU ČINNOST PŘÍSLUŠNÉ SSZ) TZV. ŘADIČ SSZ VYBAVENÝ FUNKČNÍM SOFTWARE, KTERÝ SI PAMATUJE POŘADÍ POŽADAVKŮ z uvedené detekce (na SSZ OTAKAROVA od NBS DC - VZDÁLENÉ/PŘEDSUNUTÉ "RÁDIO" za nácestnou zastávkou má atypičnost v možnosti "předjetí/podjetí" TRAM z obratiště = rozdílný požadavek z kontaktů ROV by neměl ještě na 1x vymazat z paměti řadiče SSZ dřívější přihlášení ZE VZDÁLENÉHO/PŘEDSUNUTÉHO "RÁDIA"- myslím, že to tak dokonce funguje)

Uvedené na SSZ na vjezdu do obratiště Černokostelecká nefunguje (minimálně včera odpoledne) - průjezd l.5 jedoucí přímo odhlásil (zhasly oba směry na výzvovém návěstidle - tzv. stromečku) opakovaně (nejméně při dvou jízdách) přihlášenou následující TRAM na l.7, která se do SSZ znova přihlásila až vjetím do kontaktů, což si vynutilo její nemalý prostoj - dostala totiž zelenou protijedoucí kolizní IAD.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 20.12.2014 22:41

Asi jsem blbý, ale nechápu. Můžete to napsat jednoduše? Aspoň jednou. Díky.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 20.12.2014 10:55

teď jsem si vzpomenul - nedávno tu byla (díky REKO SSZ Otakarova) diskuze o předsunutých/vzdálených rádiových přihlášeních do SSZ.
Myslím, že v rámci uvedeného od p. Grossáka padla informace, že jsou nějaké problémy na uvedeném zařízení na vjezdu do obratiště Černokostelecká - mám pocit, že jsem včera vysledoval jistou jejich specifikaci, když jsem k příslušné SSZ minimálně 2x přijížděl s l.7 za l.5, tak jsem vždy viděl, že mne -dle svítící výzvy- přihlásilo vlevo, ale průjezd l.5 přímo veškeré přihlášení vyrušil a to muselo proběhnout znova až vjetím (mé) l.7 do obvodů ROV!

Jestli si správně pamatuji funkci, že od NBS DC l. 13 jedoucí z obratiště vjetím do obvodů ROV se přednostně přihlásí do SSZ - byť byl dříve předsunutým/vzdáleným "rádiem" detekován požadavek jiným směrem TRAMvaje jedoucí z nácestné zastávky a SSZ teprve po průjezdu l.13 uděluje volno dle prvotního požadavku z předsunutého/vzdáleného "rádia", tak tam musí být nějaká funkční paměť "pořadí" přihlášení TRAM Z:arrow: TÍMTO VELMI PROSÍM, ABY UVEDENÉ SOFTWAROVÉ ZAŘÍZENÍ BYLO V PROVOZU NA VŠECH SSZ SE ZAPOJENÝMI předsunutými/vzdálenými "rádii", předem velmi děkuji.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 20.12.2014 10:21

Filip píše:Bude Spojovací hotová ještě letos ? Tohle už považuji za vrchol hlouposti, jak dlouho, že to tam dělají ? Přitom SSZ už je hotové, jen zapnout. #-o
Je to opravdu šílené. Ale stavebně to podle mne ještě není. Chybí tam sloupek a možná i další věci.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od gabuliatko » 19.12.2014 17:01

9001 píše:Co se to děje? Nové užasné logiky dostaly vir?

Já si z minulých let pamatuji jeden zásek snad za 5 let...
Eltodo potřebuje novou smlouvu?

Filip

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Filip » 19.12.2014 16:51

Bude Spojovací hotová ještě letos ? Tohle už považuji za vrchol hlouposti, jak dlouho, že to tam dělají ? Přitom SSZ už je hotové, jen zapnout. #-o

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 19.12.2014 15:38

Co se to děje? Nové užasné logiky dostaly vir?

Já si z minulých let pamatuji jeden zásek snad za 5 let...

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od willyjeff » 19.12.2014 14:52

Dneska se vyskytly krásné záseky na SSZ Plzeňská x Radlická. Běžně to dávalo červenou do všech směrů tak na 5 minut :-) Pak se protlačit přes další SSZ na Bertramku bylo taky něco. Že by najeli policisté řídící dálkově dopravu na systém: "necpěte se nám do centra, zůstaňte stát radši na Smíchově"?

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Pepa » 19.12.2014 9:57

Už dvakrát se mi stalo, že křižovatka Patočkova x Střešovická preferovala pouze zelenou od tunelu; od vozovny SE a od Petřin to všechno stálo, tramvaje navolené a nic.

Včerejší Spojovací byla opět výživná, přijezd do kolony před smyčkou s 8min zpožděním, měl jsem mít pauzu 15min a odjížděl jsem o 4min pozdě :roll:

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 19.12.2014 7:01

http://www.metro.cz/me-hlidac.aspx?idc=14121837392
Poslední dobou se nám na těch semaforech nějak nedaří. :?

Uživatelský avatar
slonik
Uživatel
Příspěvky: 407
Registrován: 02.12.2008 16:15
Bydliště: 1, 6, 14, 25, 54

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od slonik » 18.12.2014 17:39

Tak snad ten Vypich bude už brzo natrvalo...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 18.12.2014 17:10

Ja za ssz otakarova dekuji a k ssz vypich informuji, ze mi dnesprisla sms od jpt, ze je ld dnes v provozu.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 18.12.2014 16:03

Na Otakarce prý už preference.

Odpovědět