Vozovny - všeobecná diskuze

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Afterman
Uživatel
Příspěvky: 149
Registrován: 14.9.2012 21:43

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od Afterman » 27.2.2015 14:28

MM-Mikulovsky píše:- obě zastávky jsou na znamení = TRAM tam nemá povinnost vždy zastavit, takže puštěný pravý bliknr znamená
a) TRAM bude v následující zastávce zastavovat (= informaci pro vyčkávající cestující na zastávce a vyhlížející TRAM + upozornění řidiče případně "v závěsu" jedoucí TRAM, že ta před ním bude stanicovat/zastavovat = měl by s tím počítat, jinak také do ní může narazit)
Aha, takže když nemá zapnutý blinkr, tak zastavovat nebude. Ani kdybych měl milion možností, tak bych na tohle nepřišel. Blikám vpravo na zastávkách typu Újezd ZC, Výtoň občasná, ale absolutně nechápu k čemu blikat na zastávkách na znamení někde v modřanech. Nejsi ty jeden z těch stěžovatelů co volají na PTD desetkrát za službu?

Filip

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od Filip » 27.2.2015 14:21

Já osobně v zastávce blinkr nepoužívám a to ani na Výtoni občasná (kterou bych nejraději úplně zrušil, protože to je snad nejvíce nebezpečná zastávka v Praze), kde blinkr stejně nemá smysl, protože ti šílenci absolutně neřeší stanicující tramvaj.

Jinak blinkr používám třeba u Masaryčky v tom esíčku nebo na Malostranském náměstí a to z důvodu bezpečnosti.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od MF » 27.2.2015 13:57

gabuliatko píše:
MM-Mikulovsky píše:takže puštěný pravý bliknr znamená: TRAM bude v následující zastávce zastavovat
Tak to je hustý. #-o
Viďte pane. To jsou ty totiž ty novinky bez kterých jsme se zde celá léta nemohli obejít =D> #-o #-o #-o Blikat vždy a všude a tam, kde by se blikat mělo, tak se pro změnu nebliká [-o<

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od gabuliatko » 27.2.2015 13:30

MM-Mikulovsky píše:takže puštěný pravý bliknr znamená: TRAM bude v následující zastávce zastavovat
Tak to je hustý. #-o

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 27.2.2015 13:15

Petrpes píše:............
Dnes jsem tě potkal 2x se svačinama v Braníku a poprvé si blikal vpravo celou cestu z Belárie na Černýho koně a podruhé jsi pískoval s T3RP do kopce z Potoka na Rokli :D
.......
#-o no, technicky je prokazatelné, že musíš kecat:
1.) buď si mne nepotkal, ale jel za mnou (ovšem nevybavuji si, že by DC jsem měl alespoň jedinkrát nějakou TRAM "v závěsu")
2.) protože TT mezi uvedenými sousedními/(za sebou) následujícími zastávkami je 100% věrná někdejší (nyní moc nepoužívané) přezdívce celého KOMOKA, která zní Lochneska, tak opravdu nikdo (ani s použitím dalekohledu) nemůže dohlédnout na celý uvedený mezi zastávkový úsek = mohl jsem blikat dlouho, ale nikdo protijedoucí (či v následující zastávce TRAM vyhlížející) nemohl vidět a tedy bez pochyby tvrdit, že jsem blikal od zastávky k zastávce!!!

Jinak proč tam blikám?
- obě zastávky jsou na znamení = TRAM tam nemá povinnost vždy zastavit, takže puštěný pravý bliknr znamená:

a) TRAM bude v následující zastávce zastavovat (= informaci pro vyčkávající cestující na zastávce a vyhlížející TRAM + upozornění řidiče případně "v závěsu" jedoucí TRAM, že ta před ním bude stanicovat/zastavovat = měl by s tím počítat, jinak také do ní může narazit)
b) (případně se může stát) že řidič (v tomto případě by to mohla být má maličkost) opomenul směrovky vypnout po stanicování v předchozí zastávce (= obdoba neojedinělé chyby zhasnutých potkávacích světel při výjezdu z konečné či po signalizování pouštění jiného vozidla)

Jinak vím, že mnoho kolegů moje časté používání směrovek považuje za nesmyslné, ale já se již cca 15 let řídím heslem mého někdejšího instruktora autoškoly "raději dát směrovku navíc než být okolí tzv. nečitelný/nepředvídatelný a tím minimálně přispět k hrozbě kolizní situace, ne-li zavinit dokonanou nehodu!"
Naopak znám i kolegy "TRAMvajáky" schopné tvrdit a provozovat takový nesmysl jako je "v křižovatce neblikám pokud jí projíždím po hlavní silnici" = jak se pak já či i ti samí lidé #-o #-o #-o #-o #-o mohou divit nepředvídatelnosti řidičů IAD?
Např. tato křižovatka u tzv. podjezdu Fidlovačka projížděná ZC:
1.) je to jedna z mnoha křižovatek jimiž hlavní komunikace nevede přímo, ale zatáčí/odbočuje (v tomto případě/směru jízdy vpravo = vozidla jedoucí v křižovatce rovně či vlevo musí dát přednost vozidlům zprava = včetně TRAM DC)
2.) díky osobám řídících se výše uvedeným heslem i některých mých kolegů nemusí být jasné kam jede auto:
a) dávající levou směrovku - může jet skutečně vlevo, ale také i přímo, protože dotyčný tou směrovkou nedává znamení skutečného směru jízdy, ale nesmyslně opouštění hlavní silnice!
b) nedávající žádnou směrovku - může jet přímo (a dávat přednost vozidlům zprava), ale také chybně vpravo, protože jeho řidič odmítá dávat směrovku při jízdě po hlavní silnici!

PS: Na uvedený písek si sice nevzpomínám, ale teoreticky mohlo jít o snahu očistit kola od nějaké "nalepené" nečistoty.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od Petrpes » 27.2.2015 11:45

A tak je to pořád, MMMilan se vzteká a ostatní se baví :D
Jo svět je zlej a nespravedlivej...

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od gabuliatko » 27.2.2015 9:32

Petrpes píše:a poprvé si blikal vpravo celou cestu z Belárie na Černýho koně
Tě zdravil, né? To nevíš že se teď zdraví pravym blinkrem? :D

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od 9001 » 27.2.2015 9:32

Petrpes píše:MMMilane já to myslím vážně, moc se rozčiluješ :)
Dnes jsem tě potkal 2x se svačinama v Braníku a poprvé si blikal vpravo celou cestu z Belárie na Černýho koně a podruhé jsi pískoval s T3RP do kopce z Potoka na Rokli :D
Ale neboj, Kuželový to hlásit nebudu, nicméně opakuji "to chce klid"...
Možná by to chtělo. Přehlížení magorů se v poslední době ukazuje jako velká chyba, která pak stojí dost nevinných životů :roll:

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od Petrpes » 26.2.2015 22:24

MMMilane já to myslím vážně, moc se rozčiluješ :)
Dnes jsem tě potkal 2x se svačinama v Braníku a poprvé si blikal vpravo celou cestu z Belárie na Černýho koně a podruhé jsi pískoval s T3RP do kopce z Potoka na Rokli :D
Ale neboj, Kuželový to hlásit nebudu, nicméně opakuji "to chce klid"...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 25.2.2015 15:07

teď mám taky vygumováno a nejsem si jist směrem otevírání krytů vnějších otvorů pro plnění písku do 15T, ale protože krytky jsou malé a bočnice 15T skloněné - u střechy je skříň uší než u země, tak myslím, že vrata jimiž projede nastavené zpětné zrcátko, tak otevřená krytka také = na PA ve vratech haly problém nebude (ovšem čekám jej ve VO případně i MO).

Spíše může být oprávněná obava o jejich urvání/poškození při "protahování se kolem" či míjení protijedoucí IAD (tak jak se občas děje u T3, T6 či KT se směrovkami na bocích!

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od von Špilberk » 25.2.2015 14:33

MF píše:mel někdo kontrolovat, tak zatahujici, aby s nima necouval do haly '' proti srsti''
Já nechci mystifikovat, ale trpím utkvělou představou, že deklíky pískovačů se otvírají nahoru.
Ovšem otázka, jestli by se 15T vešla do vrat s otevřenými deklíky, je zajímavá. Až to půjde, provedu pokus. 8-)
Někde by to ale jít mohlo, protože jsou na PA koleje, ze kterých je možné vyjet s RP s už vyklopenou hrazdou, protože vrata do haly jsou širší.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od MF » 25.2.2015 13:18

gabuliatko píše:
MF píše:Neoteviraji se po jízdě? Ze by se o vrata spíš zavřely?
No jo ale co škoda na odřených vratech? :D
Sel by na ne nalepit filc...

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od gabuliatko » 25.2.2015 13:16

MF píše:Neoteviraji se po jízdě? Ze by se o vrata spíš zavřely?
No jo ale co škoda na odřených vratech? :D

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od MF » 25.2.2015 11:44

Petrpes píše:No budu asi po roce MMMít výjezd... Tak že puzor, levná pracovní síla nezavírá deklíky na písek :roll:
Neoteviraji se po jízdě? Ze by se o vrata spíš zavřely? kdyz už by je mel někdo kontrolovat, tak zatahujici, aby s nima necouval do haly '' proti srsti''

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od Petrpes » 25.2.2015 9:53

No budu asi po roce MMMít výjezd... Tak že pozor, levná pracovní síla nezavírá deklíky na písek :roll:

Odpovědět