Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Martin Šubrt » 28.2.2015 11:31

Řízení kruháku uprostřed s tramvají by výrazně snížilo celkovou kapacitu křižovatky k neprospěchu všech účastníků provozu. Malovala se i změna na průsečnou čtyřramennou křižovatku se semaforem, ale to zase naráží na památkovou ochranu prostoru náměstí jako kruháku.

Na Bělehradské - Bruselské je stále požadavek na realizaci SSZ v návaznosti na RTT (od prahy 2 na základě dle mého pochopitelných a opakujících se požadavků zde přecházejících lidí). Současně s RTT se to ale asi nestihne. Aktuálně se zpracovává detailní model, jak by to tam po instalaci SSZ jezdilo. Podle toho, jak to vyjde, se SSZ buď postaví nebo nepostaví.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Fořtík » 28.2.2015 0:03

Filip píše:Teď před chvílí jsem projížděl velký kruhový objezd na Vítězném náměstí s pětkou do Podbaby a nic moc z hlediska výhledu. Zajímá mě, jestli někdy byly úvahy o SSZ zde? Osobně nepotřebuji, ale jen se ptám se zvědavosti.
Prý bude nové SSZ na Belehradske
Ani na Dejvické, ani na Bělehradské semafory potřeba nejsou. Jezdí se tam X let bez problémů...

Filip

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Filip » 27.2.2015 23:49

Teď před chvílí jsem projížděl velký kruhový objezd na Vítězném náměstí s pětkou do Podbaby a nic moc z hlediska výhledu. Zajímá mě, jestli někdy byly úvahy o SSZ zde? Osobně nepotřebuji, ale jen se ptám se zvědavosti.
Prý bude nové SSZ na Belehradske

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MF » 27.2.2015 16:23

9001 píše:
Karosák píše:A mimochodem na Spojovací už asi běhá preference pro busy. Je to trochu znát, ale opravdu minimálně a klukům to přeju ;-)
U busů to je asi hodně dané tím, že ne každý bus dokáže se SSZ komunikovat.
Tak moc jich není co to neumí. Ale občas na něj narazím. Naposledy na 102, kde jsem kysal všechny světla. Spásou byl jiný bus za mnou či proti.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MF » 27.2.2015 16:21

Karosák píše:A mimochodem na Spojovací už asi běhá preference pro busy. Je to trochu znát, ale opravdu minimálně a klukům to přeju ;-)
Zato přiblblá Harfa. Tam člověk prostojí důlek než rozvážně projedou tou patnáctikilometrovou rychlostí všespásné tramvaje. To samé Limuzská, tam jezdí spoustu bus linek a po kolejích jedno prázdný solo do UD.
Naposledy upravil(a) MF dne 27.2.2015 16:24, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 27.2.2015 16:14

Karosák píše:A mimochodem na Spojovací už asi běhá preference pro busy. Je to trochu znát, ale opravdu minimálně a klukům to přeju ;-)
U busů to je asi hodně dané tím, že ne každý bus dokáže se SSZ komunikovat.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 27.2.2015 16:10

A mimochodem na Spojovací už asi běhá preference pro busy. Je to trochu znát, ale opravdu minimálně a klukům to přeju ;-)

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 26.2.2015 22:04

Tuklatská byl asi jen pešek, dneska 4x a pohoda, v pondělí 4x taktéž. Ale že mi ta smůla trvala 2 týdny, pojal jsem podezření.
Dneska i Demínka 4x OK, ale mám ji v merku a budu kdyžtak hlásit.

Podbaba:
Přijedu do výstupní jako druhý s 5 za linkou 8. Chvíli si postojíme, přecijen to nepadá ihned. 8 zhasne brzdovky a odbočuje do smyčky. Já se jí nechci lepit na kufr, dodržuji bezpečný odstup, takže jen odbrzdím a kutálím to k označníku. Jen co odbočující souprava mine označník, čočky padají na stůj (to bych ještě pochopil, bo to neprodlužuje) avšak pohasíná i proužek s výzvou. Jako by to mě, druhého, vymazalo z fronty. Zrádné na tom je, že ten proužek svítí jen o malinko méně, než v přihlášeném stavu. Pokud bych se na něj díval jako nezávislý příchozí/přijíždějící, držel by mne v přesvědčení, že jsem navolen. Ale není tomu tak-po odjezdu předchozího vlaku a přepadnutí čoček na stůj proužek trochu pohasne (totéž na KZ). Takže výlet s kličkou, výzva i šipička KZ se rozsvítí jasněji a já si počkám další minutku. Čili jednou věcí je matoucí nepříliš rozdílná intenzita svitu výzvy/KZ a druhou, podstatnější věcí je, že 2. vlak do smyčky musí jít s kličkou, protože je samovolně odhlášen. Rozumíme si?
Stalo se mi to letos 2x bo zase tak často tam na kufru nikomu nepřijedu. Ale když už tam za něčím stojím, tak to je žrádlo :?

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 26.2.2015 12:59

Tuklatská nevím. Není tam bohužel absolutní preference, takže když máte smůlu, tak právě na těch 25 - ZC musíte přibrzdit - a do zastávky se zase často trochu rozjet.

Demínku prosím nahlašte.

Podbaba: co se přesně stalo? A kolikrát? Díky.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 26.2.2015 12:45

Vápenka a Poliklinika Modřany: prosím, pokud byste tam měli problém, zaznamenejte čas a nejlépe i popis toho, co se dělo. Napiště to sem. Díky.

Filip

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Filip » 24.2.2015 15:20

Během posledních 14 dní jsem měl několik průjezdů s linkou 52 v Modřanech a SSZ šlape jako hodinky. Děkuji moc za nápravu !!!! Vážně =D>

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 20.2.2015 6:50

Mám 2 podezřelé:
Tuklatská u Zborova ZC -je na stůj, přijde mi víc, než ie zdrávo. Jakoby to chtělo neustále přidělovat volno z vedlejší a na odbočení, i když nikde nic. Stalo se mi posledních 10 dní ve dne i brzy ráno i večer. Zkrátka málokdy jde volno do jízdy, ve většině případů musím pribrzdovat tak na 25-30.

Demínka od Muzea se moc nechce navolovat. Minulý týden jsem šels kkličkou jen první ranní kolo, ale včera jsem z 6 průjezdů šel 3x a to už by za prověření stálo.

A ještě Podbaba do smyčky, to už jsme tu sice řešili, ale proč mě to jako druhého do smyčky odhlásí? A ještě ta prašivá výzva zůstává svítit jen o malinko méně, než v prihlášeném stavu, takže než člověku dojde, že musí jít zakvrdlat...

Děkuji

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 19.2.2015 19:30

parrot píše:.... Já tam jel za poslední 2 dny 9x v každém směru a vždy na volno:) Na stůj ale teď natvrdo padá přechod u Divadla na Fidlovačce.
mám totožné zkušenosti se SSZ řízenými přechody pod Nuselákem (u zast. Svatoplukova) a u Fidlovačky.
- dodávám, že dnes po poledni jsem u druhého uvedeného viděl složky DPP včetně plošiny = počítám, že prověřovaly trolejové kontakty!

parrot
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 25.9.2013 16:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od parrot » 19.2.2015 12:06

9001 píše:
DG7021 píše:Včera jsem byl po dlouhé době na zastávce Svatoplukova. Co jsou za šílenost ta SSZ přímo pod Nuselákem? Koukal jsem, jak každá druhá tramvaj v každém směru stojí, během 15 minut tam nepřešel jediný člověk, nic. Kam se hrabou úlety typu Želivského zc :) Asi to tam už funguje dlouho?
Určitě přes rok... Navíc to ani nemá podstatu, aby se lidé dostali z ostrůvku, ale opravdu čiště z jedné strany ulice na druhou...
Já tam jel za poslední 2 dny 9x v každém směru a vždy na volno:) Na stůj ale teď natvrdo padá přechod u Divadla na Fidlovačce.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 18.2.2015 22:18

DG7021 píše:Včera jsem byl po dlouhé době na zastávce Svatoplukova. Co jsou za šílenost ta SSZ přímo pod Nuselákem? Koukal jsem, jak každá druhá tramvaj v každém směru stojí, během 15 minut tam nepřešel jediný člověk, nic. Kam se hrabou úlety typu Želivského zc :) Asi to tam už funguje dlouho?
Určitě přes rok... Navíc to ani nemá podstatu, aby se lidé dostali z ostrůvku, ale opravdu čiště z jedné strany ulice na druhou...

Odpovědět