Vozovny - všeobecná diskuze

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od Petrpes » 27.2.2015 23:57

Tak to je maso... Tak že když před zastávkou na znamení někde na Komoku blikáš, lidi nedělají kotrmelce, neotáčí terčem a tak, protože ví že když MMM bliká tak zastavuje. Bravo :D

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 27.2.2015 22:56

P_V píše:
MF píše:Jenže mě je asi jako jako každému řidiči IAD úplně jedno kam si tramvaják bliká. Buď někdo vystupuje a nastupuje, nebo ne a podle toho jedu či nejedu.
Ale zároveň se musíš vecpat mezi chodce, kteří vystupují z třetího "vozidla" tramvaje v pořadí. Nařizuje to zákon. :shock:
...je-li v zastávce více vozidel hromadné dopravy osob, musí zastavit za druhým z nich.
Nemohu to teď najít nejen v příslušném zákoně, ale ani v jeho prováděcí vyhlášce, ale vím, že BESIP udělal spot, který obsahoval, že zastaví-li tramvaj v zastávce bez ostrůvku, tak ostatní vozidla musí zastavit za ni ČI, JE-LI PROSTOR ZASTÁVKY VYZNAČEN NA VOZOVCE, TAK JEŠTĚ PŘED TÍMTO VODOROVNÝM ZNAČENÍM!
Fořtík píše:Blinkr v zastávce bez nástupního ostrůvku dávám vždycky. Jednou mě chtěl někdo je*at, tak jsem ho poslal do míst, kde slunce nesvítí, neb postupuji přesně dle zák. 361/2000 Sb. § 30 (1): Znamení o změně směru jízdy musí řidič dávat kromě případů uvedených v jednotlivých ustanoveních také vždy při změně směru jízdy, vybočování z něho, nebo jestliže to vyžaduje bezpečnost provozu na pozemních komunikacích a to přesně z tohoto důvodu:
............
1.) Vezmu to odzadu - od dosud probíraného problému "blikání v zastávkách", ale je to při "sjíždění" TT s pruhem IAD - velmi často to není v přímém úseku vozovky (Vyšehradský tunel, okolí křižovatky Zátory), takže nemusí být vždy znatelné jestli se TT přibližuje ke kraji vozovky či naopak = JSEM PŘESVĚDČEN, ŽE POČÁTEK "ZASAHOVÁNÍ" TRAM ČI JINÉHO VOZIDLA DO PŮVODNĚ SOUBĚŽNÉHO PRUHU ODPOVÍDÁ MNOU ZVĚTŠENÉMU OBSAHU V CITACI.
2.) Nevím jak tady kolega, ale já od změny statusu zastávek Plynárna Michle "na znamení" v nich přestal blikat v situacích, kdy není požadavek na výstup a v prostoru zastávky není jediná osoba = nejsem nucen v nich zastavit, jen mám přikázáno míjet čelem TRAM označník rychlostí do 15km/h = musím tedy před ním výrazně zpomalit!!!
Petrpes píše:........
Ale stejně to nechápu, proč MMM bliká do zastávky na znaMMMení na oddělené TT. Asi navěst zastavíme?
A pokud pravej blikač pouze zapomněl vypnout, tak to stejně nechápu... MMM bliká na estakádě u .......
BINGÓÓÓ - NÁVĚST "ZASTAVÍME" zejména pro osoby vyčkávající na zastávce a TRAM vyhlížející (a v nejednom případě na ní chtějící zamávat - byť i bez tohoto úkonu ona musí zastavit).
Zapomněl = platí pro případ, že jsem měl pravou směrovku puštěnou nikoliv před zastávkou na znamení Černý kůň, ale za (jí předcházející) zastávkou na znamení Belárie, v níž jsem ji mohl během/po stanicování opomenout vypnout!!!!
9001 píše:MM: Já myslel, že řídíš tramvaj a ne autobus :lol:.
.............
toto jdi vysvětlit minimálně jednomu mému KO kolegovy - určitě průběžně celou mou působnost u DPP "narážím na" RP z této vozovny blikající pravými směrovkami v jakékoliv zastávce (ve všech typech) = i s ostrůvkem či ve stálé na samostatné TT!

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od Petrpes » 27.2.2015 20:19

Omlouvám, původní příspěvek jsem měl dáti spíše do sekce "Humor" :)
Ale stejně to nechápu, proč MMM bliká do zastávky na znaMMMení na oddělené TT. Asi navěst zastavíme?
A pokud pravej blikač pouze zapomněl vypnout, tak to stejně nechápu... MMM bliká na estakádě u Nádr. Modřany, neb TRAM odbočující vpravo a dává znamení...atd.
Z Modřan na Braník se bliká, ale není to pravidlem jedině od "potoka" k "poliklinice", ale doleva.
Nebo blikal už od Polikliniky Modřany ZC??? No u Milana je všechno MMMožné. Pokud to všem není jen nějaké dogMMMa nebo oMMMyl.

modroko
Uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: 02.4.2011 12:26

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od modroko » 27.2.2015 20:06

Já bych měl ještě dotaz na Milana když ti někdo dá návěst nouzově zastav, co uděláš? Blinkr, blikačky na 4 nebo začneš nouzově brzdit hned? Pardon ale když teda jedu za tramvají a vím že je tam zastávka(i když na znamení držím si takový odstup abych mohl v klidu a bezpečně zastavit. Všude dávat blinkry mi přijde uhozené, ale zastávky kde lidi musejí přes silnici blinkr dávám taky a s předstihem, je to upozornění pro auta že se něco bude dít :wink:

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od P_V » 27.2.2015 18:39

MF píše:Jenže mě je asi jako jako každému řidiči IAD úplně jedno kam si tramvaják bliká. Buď někdo vystupuje a nastupuje, nebo ne a podle toho jedu či nejedu.
Ale zároveň se musíš vecpat mezi chodce, kteří vystupují z třetího "vozidla" tramvaje v pořadí. Nařizuje to zákon. :shock:
...je-li v zastávce více vozidel hromadné dopravy osob, musí zastavit za druhým z nich.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od MF » 27.2.2015 18:22

Jenže mě je asi jako jako každému řidiči IAD úplně jedno kam si tramvaják bliká. Buď někdo vystupuje a nastupuje, nebo ne a podle toho jedu či nejedu.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od Fořtík » 27.2.2015 17:41

Blinkr v zastávce bez nástupního ostrůvku dávám vždycky. Jednou mě chtěl někdo je*at, tak jsem ho poslal do míst, kde slunce nesvítí, neb postupuji přesně dle zák. 361/2000 Sb. § 30 (1): Znamení o změně směru jízdy musí řidič dávat kromě případů uvedených v jednotlivých ustanoveních také vždy při změně směru jízdy, vybočování z něho, nebo jestliže to vyžaduje bezpečnost provozu na pozemních komunikacích a to přesně z tohoto důvodu:
gabuliatko píše:Při vší úctě u DVC rozlišit stanicující tramvaj od tramvaje stojící z jiného důvodu je velmi obtížné (stejně tak jako když přecházím před čumákem nevím zda se čeká až se zavřou 5. dveře nebo zda jen řidič obléká kabát).
Nicméně to, co dělá Milan je hustý. :lol: :smt043 :smt044

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od gabuliatko » 27.2.2015 16:50

9001 píše:G: Mě tam "zvukově" sedí i řidič, který... , To je přístavek 8-). I bez toho e
Sem si do dneška myslel že část mezi čárkama jde vyhodit a věta má stále smysl. Třebá nás MMM rozsoudí. :D

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od 9001 » 27.2.2015 16:10

G: Mě tam "zvukově" sedí i řidič, který... , To je přístavek 8-). I bez toho e

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od MF » 27.2.2015 15:40

gabuliatko píše:
9001 píše:Řidiče ... bych pak rovnou vyhodil...
Tohle už jsme od Tebe četli tolikrát, že si to pamatujeme. A můžu Tě s tím vyhodit protže Ti tam chybí e? :D
třeba má tak zaprasenou klávesnici jako já :lol:

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od gabuliatko » 27.2.2015 15:09

9001 píše:Řidiče ... bych pak rovnou vyhodil...
Tohle už jsme od Tebe četli tolikrát, že si to pamatujeme. A můžu Tě s tím vyhodit protže Ti tam chybí e? :D

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od 9001 » 27.2.2015 14:50

MM: Já myslel, že řídíš tramvaj a ne autobus :lol:.

Řidič, který by narazil do tramvaje, která zastavuje v zastávce na znamení bych pak rovnou vyhodil... Přece nedodržel základní pravidlo bezpečné vzdálenosti za které tu řidiče IAD pranýřuješ celkem pravidelně...

O blinkrech. Ano je lepší ho dávat víc, ale na té křižovatce to blikání pochopí 99% okolí. Na KOMOKO blinkr vpravo bude brán, že prostě zapoměl vypnout.

Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Příspěvky: 480
Registrován: 22.12.2007 23:43
Bydliště: Jedno z posledních nádraží, kde jsou komplet mechanická návěstidla.

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od Jakub » 27.2.2015 14:39

MM-Mikulovsky píše:Jinak vím, že mnoho kolegů moje časté používání směrovek považuje za nesmyslné, ale já se již cca 15 let řídím heslem mého někdejšího instruktora autoškoly "raději dát směrovku navíc než být okolí tzv. nečitelný/nepředvídatelný a tím minimálně přispět k hrozbě kolizní situace, ne-li zavinit dokonanou nehodu!"
Ač sám rozhodně nemám tolik vlastních řidičských zkušeností, tak tady musím zareagovat. V některých případech může ta směrovka navíc opravdu pomoci, ale jak se říká, všeho moc škodí. Už několikrát jsem se naopak stal svědkem situace, kdy tyhle směrovky navíc naopak tu dopravní nehody málem způsobily.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od gabuliatko » 27.2.2015 14:35

Filip píše:Já osobně v zastávce blinkr nepoužívám a to ani na Výtoni občasná (kterou bych nejraději úplně zrušil, protože to je snad nejvíce nebezpečná zastávka v Praze), kde blinkr stejně nemá smysl, protože ti šílenci absolutně neřeší stanicující tramvaj.
Při vší úctě u DVC rozlišit stanicující tramvaj od tramvaje stojící z jiného důvodu je velmi obtížné (stejně tak jako když přecházím před čumákem nevím zda se čeká až se zavřou 5. dveře nebo zda jen řidič obléká kabát).

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Vozovny - všeobecná diskuze

Příspěvek od MF » 27.2.2015 14:29

Filip píše:Já osobně v zastávce blinkr nepoužívám a to ani na Výtoni občasná (kterou bych nejraději úplně zrušil, protože to je snad nejvíce nebezpečná zastávka v Praze), kde blinkr stejně nemá smysl, protože ti šílenci absolutně neřeší stanicující tramvaj.

Jinak blinkr používám třeba u Masaryčky v tom esíčku nebo na Malostranském náměstí a to z důvodu bezpečnosti.
=D> konečně někdo, kdo se bez soustavného blikání vždy a všude obejde. Já ho taky v životě ve stanici nedal a žiju a ti chodco-cestující taky :)

Odpovědět