Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 18.7.2015 0:03

Ta poliklinika s OR10 a neupraveným SSZ je skvělá, než vjedeš na volno do křižovatky, auta už mají zase zelenou...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 17.7.2015 19:26

Jo k Brnu máme v tomhle směru ještě hodně daleko...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 17.7.2015 18:57

Von Š - klid, nerozčiluj se. Pokud do toho budeš vrtat, jistě ti bude vysvětleno, že podle předpisů je vlastně vše v úplném pořádku, ostatní maj povinnost ti umožnit "dokončit manévr" a že když vidí, že ač jim už padla zelená a ty se ještě motáš v křižovatce, tak to do tebe nemůžou naprat, ale maj povinnost počkat. Takže vlastně všechno v pořádku. :wink:
Že je realita jinde, to zodpovědní nějak nechtějí vidět/řešit. Ostatně na cosi podobného jsem se tu kdysi s kýmsi (už nevím) "hádal" ohledně nedostatečných vyklizovacích časů na Štrossu (hlavně odbočení vlevo) a on mi tvrdil, že časy jsou spočítané v pořádku a dostatečné a pokud to nevyjde, argumentoval přesně těmito slovy (a že pokud na mě někdo troubí, je to jeho blbost).

Filip

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Filip » 17.7.2015 18:44

SSZ v noci u polikliniky Modřany minulý týden opět blblo. Opět to nepustilo nikoho a všichni stáli. A ta OR 10 je tam opravdu chutná, naštěstí tam jedu pouze v noci a pouze se sólo vozem. Ve špičkách to tam musí být zážitek.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 17.7.2015 17:15

von Špilberk píše:...................

P.S.: pawel mi teď vysvětlí, co mám dělat, a jak tenhle bordel ovlivnit tím, koho budu volit nebo jak se já sám chovám v dopravě. :twisted:
Dotyčný mi může ještě vysvětlit, jak volbu vedení Prahy ovlivní nemalé procento řidičů DPP, které nemá v Praze trvalé bydliště (včetně mne) = vedení Prahy (ani jejích MČ) nevolí.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 17.7.2015 17:10

Máme novou zábavu na Poliklinice Modřany ZC: Oblouček se teplem narovnal a dostal OR10. Výsledkem je, že se tramvaj courá křižovatkou 10 kilometrovou rychlostí v době, kdy auta mají už zase zelenou. Někdo troubí. Jeden řidič, aby mi vysvětlil, že tam už nemám co dělat, dojel až těsně k tramvaji, že to už vypadalo, že mi projede před čumákem. No, nakonec zastavil a ukazoval mi něco o Kalouskovi. :prase
Bude upraven cyklus na SSZ, aby nedocházelo k nebezpečným situacím :?: Odpovím si sám: Nebude. (OR10 je na místě od minulých veder a na SSZ nikdo nešáhl :zadnice )
Bude instalována přenosná značka A22 Jiné nebezpečí s dodatkovou tabulkou: Pomalá jízda tramvaje :?: Odpovím si sám: Nebude, protože to se v Praze nikdy nedělalo. :zadnice
Takže počkáme, jestli se třeba něco nestane. 8-)

P.S.: pawel mi teď vysvětlí, co mám dělat, a jak tenhle bordel ovlivnit tím, koho budu volit nebo jak se já sám chovám v dopravě. :twisted:

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 13.7.2015 21:42

Ale jasně že stejně musíš brzdit do zastávek - jen až o nějakých cca 100 metrů dál. Reálně bude úspora opravdu jen ve vteřinách, nicméně je to otravný, protivný a celkově blbě působící, takže to ve výsledku zanechává silně negativní dojem věci k ničemu a na vztek a vyvolává tendence to ignorovat. Což je u SSZ samozřejmě špatně, ale není se čemu divit.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 13.7.2015 21:17

Tak stejně musíš brzdit do zastávek ne? Takže reálné zpoždění minimální... Navíc tady je základní otázka jestli tyhle SSZ nevytrhat, protože stejně je každý ignoruje...

Jaká byla jízdní doba na lince 22 v průběhu doby? Není současných 67 minut víc než tam bylo v 90. letech? 9 se díky reko Řep vrátila do původních jízdních dob...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 13.7.2015 20:55

9001 - no, Plzeňská by potřebovala lehce "doladit" od Bertramky DC, tam to večer dost často zlobí (sice ti po vystání důlku na Bertramce ostatní padne "do jízdy", ale musíš jet tak 25-30 a Radlická mnohdy uteče) a světla od Kotlářky k Motolu (resp krematoriu) taky nejsou nejrychlejší. 50 se k nim kolikrát jet nedá, sice ti většinou padnou do jízdy, ale jistotu nemáš a kdyby nepadly, neubrzdíš to. A zde se v základním stavu vyskytuje ono "oblíbené" přes silnici červenej panák, zelená pro auta, přes koleje zelenej panák, čočky na stůj (takže jasná preference aut).
Mimoto Plzeňská je sice hezká, ale nemáme linku jenom po ní, žejo.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 13.7.2015 20:30

Bobík: Rychleji? Tot otázka. Zatím to vypadá, že výstavbou nových zastávek se tramvaje úspěšně bojkotují rychlost...

Viz co je na TT na Plzenské nepreferenční... Po Kavalírku je prakticky jediná SSZ, která tramvaje reálně může drbat zbytek je vyladěný a velkou rekonstrukcí na S49 a nevím co ještě se jízdní doba vrátila na tu z dob otevření TT v 90. letech.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 13.7.2015 11:08

Ééé, ono to není jenom o SSZ. Na spoustě míst máš třeba hlavní po "výpadovce" a ne po kolejích. Například. Pokud se někde nějakou náhodou podaří SSZ s preferencí, je to osamocený ostrůvek v moři nekoncepčnosti. Spousta těch tzv. preferencí je k ničemu - k čemu je někde zákaz zastavení, když ho nikdo nedodržuje? (Karlovy lázně například) K čemu jsou bumlíky, když se daj přeskákat a jezdí se po kolejích? (Francouzská před Retrem například). Atd, atd.
Vždyť by se tím městem dalo projet podstatně rychleji, nebýt těch "tisíců malých bolestí".

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 13.7.2015 9:05

Bobik píše:
Karosák píše: stejně se mi to nějak neslučuje s těma slintama o preferenci...
No tak už konečně pochop, že v Praze preference MHD NENÍ :!: Všechno je dělané pro preferenci :auto Jinak by se štosovala a to přece nejde... :roll:
Zase to tak nedramatizuj...

Výstavbou nových a chytřejších SSZ mi spíš přijde, že stojí všechno...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 12.7.2015 20:25

Karosák píše: stejně se mi to nějak neslučuje s těma slintama o preferenci...
No tak už konečně pochop, že v Praze preference MHD NENÍ :!: Všechno je dělané pro preferenci :auto Jinak by se štosovala a to přece nejde... :roll:

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 12.7.2015 17:38

Ale někdejší 1424 jsem míval o víkendu často, avšak s tímhle jsem se tam dnes setkal prvně. Ale budiž, i když to nechápu. Když není provoz, mělo by to naopak šlapat ještě lépe. Což je přesně případ Plynární-na hlavní se trousí pár aut a z vedlejší se hnije a hnije. Jako lepší než, kdyby se hnilo v PD, ale stejně se mi to nějak neslučuje s těma slintama o preferenci. By mě zajímalo čemu tady ty delegace vždycky tak tleskají.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 12.7.2015 14:59

Nevím, jestli u té Tržnice je to přihlašovákem, nebo cyklem křižovatky, ale takhle to tam standardně funguje večer/v noci. Tipuju spíš na ten mimošpičkovej cyklus.

Odpovědět