Železniční doprava

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Filip

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Filip » 10.12.2015 0:57

No že tady padlo tolik ošklivých slov na adresu pana Jančury.
Vzhledem k tomu povyku dělá asi dobře.
Takže za mě palec nahoru a jen tak dál pane Jančuro. Víc linek, více nových vlaků, více nových autobusů. A kvalitu nechť posoudí cestující

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od 9001 » 10.12.2015 0:20

Filip: Za to Jančurovi lidi jsou vždy dokonalý :lol: Nenech se vysmát. Chyby se stávají...
Navíc bych trochu brzdil ve vyjadřování... Tohle už by mohlo být i na žalobu o poškození dobrého jména. :wink:

MM: U slováků je obrovské plus, které se většinou zapomíná. Nemají tam ptákovinu o proplácení slev za studenty, takže IC se jezdí opravdu bez účasti státu. Navíc díky straně SMER jezdí slušná část lidí zdarma, ale pouze do kategorie R, takže on to takový vývar ve výsledku nebude. Navíc cestě do Košic je IC jenom podle JŘ o hodinu rychlejší. ( 5 hodin místo 6). Když jsem někde zkoumal tu trat, tak je otázka jaká bude realita.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 10.12.2015 0:15

martin8211 píše:......
Nicméně ČD mi daly za pravdu a průvodčí řádně poučily a následně se mi omluvila, takže nevidím problém. Zároveň jsem do stížnosti připsal, že prosím, aby průvodčí nebyla nijak stíhána za tento nedostatek, protože tarif PID je tak složitý, že se ji nedivím, ale že si přeju, aby ji podrobně seznámili s tímto tarifem.
#-o #-o #-o ono je otázka, proc vyjímky platnosti jednotlivých jízdenek nejsou (byť malým písmem) uvedeny přímo na nich :?:

V menších městech ČR tak je např. uvedena delší platnost o víkendu či v noci nebo o víkendu více osob (např. k dospělému 2 děti) na jednu jízdenku :!:

Filip

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Filip » 09.12.2015 23:18

Já tu jízdenku označil už v Praze.

Psal jsem tři stížnosti na CD, odpověděli jednou, že se tím budou zabývat a nic víc.

Na Ropid jsem poslal dvě stížnosti, odpověděli po každé, že se to řeší. Ale jak to dopadlo, nikdo nenapsal

martin8211
Uživatel
Příspěvky: 125
Registrován: 28.8.2013 10:29

Re: Železniční doprava

Příspěvek od martin8211 » 09.12.2015 22:48

Já jsem řešil stejný problém s jízdenkou za 160 korun také, a to na lince S6, kde je plná integrace pouze do Nučic-zastávky. Jenže já se do krve hádal, že na ní mohu jet až do Berouna. Nicméně průvodčí, neznalá jízdenky za 160 korun mi hravě tvrdila, že to je jízdenka z MHD Praha, kterou mohu jet například metrem, ale ne na trati bez plné integrace. Poté mi začala vykládat, co to je plná integrace, tak jsem ji řekl, že mi to opravdu nemusí vysvětlovat, že ale nic doplácet nebudu. Nechala mě být, ale za svým si pevně stála.
Nicméně ČD mi daly za pravdu a průvodčí řádně poučily a následně se mi omluvila, takže nevidím problém. Zároveň jsem do stížnosti připsal, že prosím, aby průvodčí nebyla nijak stíhána za tento nedostatek, protože tarif PID je tak složitý, že se ji nedivím, ale že si přeju, aby ji podrobně seznámili s tímto tarifem.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Železniční doprava

Příspěvek od P_V » 09.12.2015 22:36

MM-Mikulovsky píše:Upřímně nejsem si ani jist z uvedeného, že stačí tu jízdenku označit v Čerčanech a není nutno na ní do těch Čerčan již dorazit před pokračováním vlakem na Sázavu či Davle!
Proč by ne. Jestli tam na nádraží v Čerčanech mají strojek, tak určitě ne pro okrasu.
Filip si měl stěžovat u ČD, ty by průvodčímu domluvili. ROPID se na předávání stížnosti dál asi vyprd.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 09.12.2015 22:22

Filip: Zde máš citaci a odkazy na plné správné znění uvedené PSEM:
http://ropid.cz/tarif-jednotlive/cenik-jednotlivych-jizdenek-plnocennych__s260x1109.html píše:...........
Platí-li jednotlivá jízdenka (vyjma 24hodinové) ve vlacích PID, pak jen na tratích s plnou integrací. Jízdenka na 24 hodin platí ve všech vlacích PID, přičemž ve vlacích PID bez plné integrace lze tuto jízdenku použít pouze v případě, že na jízdence již byl povoleným způsobem vyznačen začátek její platnosti a její platnost je dostačující pro dosažení zamýšleného cíle v rámci PID.
..............
TARIF PRAŽSKÉ INTEGROVANÉ DOPRAVY včetně 1., 2. a 3. dodatku (platný od 3. 2. 2015, Dodatek č. 1 platný od 7. 4. 2015, Dodatek č. 2 platný od 1. 7. 2015, Dodatek č. 3 platný od 1. 10. 2015) Úplné znění , VII.Platnost jízdních dokladů PID, odst. 5 píše:Předplatní krátkodobé jízdenky uvedené v čl. III. odst. 4. písm. b) platí ve všech pásmech PID 24 hodin od označení. Tyto jízdenky platí v rámci své časové a pásmové platnosti jako přestupní, s libovolným počtem přestupů. Pro stanovení doby platnosti je rozhodující čas vyznačený na jízdence a časové údaje udávané dopravcem. V tomto smyslu platí tyto jízdenky ve všech pásmech v systému PID i ve vlacích zapojených do systému PID. Ve vlacích zapojených do systému PID bez plné integrace lze tuto jízdenku použít pouze v případě, že již byl označen začátek její platnosti nebo byla zakoupena u řidiče příměstských autobusových linek PID nebo zakoupena z UNIPOK nebo z POP a je na ní vyznačen začátek platnosti a její platnost je dostačující pro dosažení zamýšleného cíle v rámci PID. 24hodinová zvýhodněná jízdenka je určena pro děti od 6 do 15 let. Nárok na používání zvýhodněných krátkodobých předplatních jízdenek na 24 hod. pro děti končí dnem předcházejícím dni 15. narozenin. Nárok na slevu se prokazuje průkazkou PID pro děti od 6 do 15 let nebo slevovou kategorií Dítě od 6 do 15 let nahranou na osobní kartě s evidencí osobních údajů v databázi vydavatele karty, nebo dle čl. IX. odst. 3. písm. c). Předplatní krátkodobou jízdenku uvedenou v čl. III. odst. 4.písm. b) pouze položka 24hodinová v ceně 80 Kč lze použít jako úhradu přepravného za psa ve všech pásmech PID a platí 24 hodin od označení.
Upřímně nejsem si ani jist z uvedeného, že stačí tu jízdenku označit v Čerčanech a není nutno na ní do těch Čerčan již dorazit před pokračováním vlakem na Sázavu či Davle!

Filip

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Filip » 09.12.2015 22:13

Jízdenka samozřejmě označená byla. Informoval jsem se dopředu u Ropidu a ti potvrdili že tato jízdenka v tomto úseku platí pokud je označená.

Podvod ze strany zlocineckych drah
Divím se, že máš potřebu hájit největší zloděje ve státě

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Petrpes » 09.12.2015 21:55

Jednotlivé jízdenky pouze na tratích s plnou integrací, šlo tedy o podvod s tvé strany... U 24 hod jízdenky je to trochu složitější, musí být označená:

Platí-li jednotlivá jízdenka (vyjma 24hodinové) ve vlacích PID, pak jen na tratích s plnou integrací. Jízdenka na 24 hodin platí ve všech vlacích PID, přičemž ve vlacích PID bez plné integrace lze tuto jízdenku použít pouze v případě, že na jízdence již byl povoleným způsobem vyznačen začátek její platnosti a její platnost je dostačující pro dosažení zamýšleného cíle v rámci PID.

Filip

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Filip » 09.12.2015 21:22

Se síťovou jizdenkou PID (celodenní) mám právo být připraven i vlakem mezi Cercany a Sázavou. Ani po několika stiznostech jsem neuspěl i když Ropid mi tenkrát slíbil, že to vyřeší a že pochybení bylo na straně CD!!!!

Kdepak s CD jet už fakt ne. To raději autem nebo RJ

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 09.12.2015 20:16

Filip píše:....... Teď na Slovensku vypráskal Jančura s největší pravděpodobností slovenský moloch z trase BA - KO
#-o "vypráskal moloch z trasy BA - KO" či spíše, jak jsem četl a dával odkaz je pravdivější "VYPRÁSKAL Z TRASY BA - KO JEN KVALITOU NEJLEPŠÍ SPOJE KONKURENČNÍHO MOLOCHA" :?:

= pokud má vedeni toho "molocha" jen špetku rozumu, tak ty soupravy zrušených IC spojů nasadí na zachovávané R na totožné trase a nevěřím, že pak výrazné procento cestujících ze zrušených IC půjde ke "žluťákovi"

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Petrpes » 09.12.2015 20:09

Filipe, otázkou je kde je plná integrace a kde jen na předplatné, což ani tvoje roční za 50.- opravdu není, to jen moje za 1000.-
Jinak do LBC jedu i já s Radimem, koupě lístku přes internet mě vyhovuje, protože do LBC holt pořádná trať nevede.
Ale vždy vystupuju znechucen... Řidič zpravidla nevychovanej a nekomunikující cizinec za minimální mzdu-
Autobusy špinavé a podudržované i z lajckého pohledu. Jediné + je stevardka, což je prostě studentka na brigádě.
Kafe je humus, noviny si beru. Fluktaci má z dopravních firem snad největší. To nemá ani AKV Sokolov, kde se platí a řidiči krade snad nejméně/nejvíce v celé ČR.
Ale holt Zemek ví co je to za region, tak to tam hold dře podstatně více než ve Vsetíně třeba. Jo Filipe, moje kontakty a informace se ani neznaž pochopit.
Jen věř tomu že opravdu nejsem zaujatý :D

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Železniční doprava

Příspěvek od MF » 09.12.2015 20:08

ČD nemám rád, služby jsou strašné i když se to zlepšuje. Jančuru taky nemám rád, ale konkurence je potřeba. Co se týče mezd, tak znám pár lidí od Jančury včetně těch, co se rádi vrátili do DP. Pochybuji dost o tom, že platové podmínky u Jančury a vůbec celá sociální sféra je tam lepší než u DP, tedy alespoň vůči tomu pražskému.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Železniční doprava

Příspěvek od P_V » 09.12.2015 20:08

Jančura vyzobává frekventované tahy a časy. Když má zaručen plný autobus, může si dovolit lepší cenu, a v horších kurzech prostě nejezdí.
Za to že do některých krajských měst je to rychlejší autobusem, nemůžou ČD, ale stát, že tam postavil dálnici ale ne rychlou trať.

Filip

Re: Železniční doprava

Příspěvek od Filip » 09.12.2015 19:47

Autobusová doprava ? Jak by to asi dopadlo, když je finančně i časově lepší jezdit žlutým busem než tu samou trasu jet s ČD. Typicky Liberec, Cheb, Plzeň, Brno dejme tomu, Hradec, Budějovice.

Spíš to vidím na typicky českou vlastnost - závidět úspěšným. ČD se nesnaží a ani Railjety to nespraví. Dokud nebudou ČD více pro zákazníky. Stačí, aby průvodčí ve vlaku uměl tarif. Ani po třech stížnostech jsem je to nenaučil, byť ROPID byl na mé straně (cestoval jsem na trase Čerčany - Sázava a průvodčí mi dvakrát neuznal platnou jízdenku). S takovým přístupem fakt ne. (-X
Jančura je ideální bič, čím více bude tlačit na MD, tím více bude tlak na ČD. Teď na Slovensku vypráskal Jančura s největší pravděpodobností slovenský moloch z trase BA - KO

Odpovědět