Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1019
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od ZXS91 » 12.3.2018 23:04

Pro Vokovické zátahy nový KB Červený Vrch :!:

Naprosto zbytečný buzerační opatření... Málokoho to vozí, do deseti minut jede další spoj a nikde na to nic nenavazuje... Člověku občas tam nahnaná minutka pomohla, aby nemusel čekat půlhodiny na další noční...

EDIT 0:58 Tak onen KB byl jen dnes a jen pro 22. Nějakej hlubší smysl to možná mít bude...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Bobik » 07.2.2016 18:12

Tak jestli to zmizelo, je jenom dobře. Právěže tam někdo furt postával, s odkazem, že co je v notách je svatý a nenechal si vymluvit, že nemusí.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Karosák » 07.2.2016 16:40

Pozor, pane Bobik! Toto se (vy)řešilo tak před 3 lety, kdy nejprve na panelu běžela informace, že 22 má čas IPP uveden pro potřeby střídání a NEJEDNÁ se o KB. To však nefungovalo (pochopitelně) a stále tam leckdo postával do času, takže cca 1-2 měsíce od této informace IPP z vjř 22 zmizel úplně. A není tam dodnes! Byla to komplexní změna, neb takto bylo odstraněno více bodů, třeba Palmovka pro 3, 8... jež nebyly kontrolní, ale uvedeny pro potřeby střídání. Pak proběhla tato změna a od těch dob, co je ve sloupečku beru jako KB a také jsou od těch dob rozepsané časy přestávek dole v poznámkách.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Bobik » 07.2.2016 12:43

mart337 píše:...kdysi nás učili, že co je v notách tak platí. #-o
Bejvávalo. Už dlouho tomu tak není. Třeba I.P.P. na 22 je i s časem, ale KB to není. Ten čas tam je akorát kvůli střídání. A vyznej se v tom. #-o

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od mart337 » 07.2.2016 12:21

von Špilberk píše:
mart337 píše:Jinak na jakoukoli takovou změnu nikdy žádná hlášení, Sms či vlepky nebyly, a to i jinde, třeba na 11 s Radhošťskou, či Olšanama.
Tak to zrovna není pravda, protože když se dělal KB Italská nebo KB Sibeliova, tak to běhala na infopanelech. (Italská asi měsíc dopředu). Navíc na Výstavišti se už tohle jednou stalo, že jezdila jen dlouhá a měla v JŘ na Výstavišti napsaný čas, a pak se z Dorisu zjistilo, že to KB není.
Hmm. To je sice možná pravda, ale že bych denně sledoval infopanel, tak to tedy ne. Ještě tak občas při záloze, nebo když jdu na ranní, ale večer po polonoci odevzdám klíče a noty a hurá domů. Mělo by to být nějak ošetřeno Sms, mailem, nebo tou vlepkou. A jak je to s tou platností co se týká Dorisu, to nevím, kdysi nás učili, že co je v notách tak platí. #-o

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od von Špilberk » 07.2.2016 12:09

mart337 píše:Jinak na jakoukoli takovou změnu nikdy žádná hlášení, Sms či vlepky nebyly, a to i jinde, třeba na 11 s Radhošťskou, či Olšanama.
Tak to zrovna není pravda, protože když se dělal KB Italská nebo KB Sibeliova, tak to běhala na infopanelech. (Italská asi měsíc dopředu). Navíc na Výstavišti se už tohle jednou stalo, že jezdila jen dlouhá a měla v JŘ na Výstavišti napsaný čas, a pak se z Dorisu zjistilo, že to KB není. Tak tentokrát byl. :D #-o

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od mart337 » 07.2.2016 10:34

Nevím, jak je to nyní po výluce, ale asi stejně jak před ní. Tzn. že je tam jako KB uvedena smyčka (pro krátké 17) a tudíž je dlouhá proškrtnuta, neb přes smyčku nejede. Na dobu výluky byl zaveden KB Výstaviště Holešovice na trati. Taky jsem se jenou chytil - měl jsem 4 kola a třikrát jsem ZC nestíhal na čas, takže to bylo OK. Jednou jsem ale byl moc rychlej a taky jsem se předjel. Směrem DC si to v zásadě hlídám - 12 min před ND DC - neb nemám moc rád, když mě "paní z Dorisu" moc okřikuje, i když tam není KB (např. Masaryčka, Karlák, Albertov atd., ale tam si ty časy nepamatuju) :lol:
Jinak na jakoukoli takovou změnu nikdy žádná hlášení, Sms či vlepky nebyly, a to i jinde, třeba na 11 s Radhošťskou, či Olšanama.
Akorát si nejsem zrovna moc jistej jak to bylo s tím zobrazování na Apexu. Měl jsem ji za tu dobu pouze jednou. A předjel jsem se až v třetím kole. Takže jsem se to snažil hlídat až v konci služby a nevím jestli se tam Holešovice pravidelně ukazovaly. Každopádně v JŘ na papíře byl a to je svaté.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od von Špilberk » 07.2.2016 9:53

Gregory píše:Výstaviště tam sice je uvedeno, ale bez času u dlouhé 17, s časem je u krátké.
No právě to je to, čeho jsem si nevšiml. (že tam ten čas je) #-o :lol:

Gregory
Uživatel
Příspěvky: 75
Registrován: 14.9.2010 21:03

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Gregory » 07.2.2016 9:32

von Špilberk píše:Hlavně zastávka Výstaviště je v notách i u dlouhé 17, i když tam KB není. 8-)
Ale nejde o jeden KB (jeden sprdunk u vedoucího přežiju), jde o princip: jak se má řidič dozvídat o změnách na lince a trati. Jenom tím, že si sám všimne, nebo se dozví předem všechno, co se předem ví. Modroko asi nemá často l.17, tak má pocit, že se ho to netýká. Až ho chytí někde jinde na něco jiného, nebo udělá průů..., protože něco včas nevěděl a zrovna si nevšiml, tak bude žvát taky.
Jinak: jasně, měli jsme čumět, ale znova: nebyla ani vlepka. Proč mám na lince hledat změnu v JŘ, když nemám ani vlepku :?: Není vlepka = není změna. A to už ani nemá cenu řešit, na co se tak slavně zaváděly všechny ty ostatní informační kanály. :-k
Výstaviště tam sice je uvedeno, ale bez času u dlouhé 17, s časem je u krátké. Ale už to necháme a příští týden se pochlubíme , co nás to stálo.

modroko
Uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: 02.4.2011 12:26

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od modroko » 06.2.2016 20:04

Samozřejmě máš pravdu, smsky o změně zatahování do Vokovic tenkrát snad chodily každý den několikrát, no v Hloubětíně tolik 17tek nemáme to máš pravdu, ale nějaké tam jsou a nejsem si uplně jist že by někdy v notách bylo Výstaviště nějak vyznačeno časově, pokud si dobře pamatuji tak při cestě do Kobylek bylo Výstaviště proškrtáno

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Petrpes » 06.2.2016 20:00

Když tam KB nebyl, Apex zobrazoval až ND či Trojskou ;)

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od von Špilberk » 06.2.2016 19:39

Hlavně zastávka Výstaviště je v notách i u dlouhé 17, i když tam KB není. 8-)
Ale nejde o jeden KB (jeden sprdunk u vedoucího přežiju), jde o princip: jak se má řidič dozvídat o změnách na lince a trati. Jenom tím, že si sám všimne, nebo se dozví předem všechno, co se předem ví. Modroko asi nemá často l.17, tak má pocit, že se ho to netýká. Až ho chytí někde jinde na něco jiného, nebo udělá průů..., protože něco včas nevěděl a zrovna si nevšiml, tak bude žvát taky.
Jinak: jasně, měli jsme čumět, ale znova: nebyla ani vlepka. Proč mám na lince hledat změnu v JŘ, když nemám ani vlepku :?: Není vlepka = není změna. A to už ani nemá cenu řešit, na co se tak slavně zaváděly všechny ty ostatní informační kanály. :-k

Gregory
Uživatel
Příspěvky: 75
Registrován: 14.9.2010 21:03

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Gregory » 06.2.2016 18:34

modroko píše:A ten KB byl vyznačen i v notách nebo ne? Pokud ano tak to snad zobrazoval i APEX(popř.si člověk ráno nebo i přes den čte noty) já jen jestli i část viny není i na těch co jsou za panelem. Házet vinu jen na jednu stranu je dost nefér :)
Apex to zobrazuje, i když tam KB není, a když se pak udělá změna, tak koho by to napadlo před výjezdem se podívat do not na KB. Já se podíval až při 3tím kole do Kobylis #- #-o . Ale vědět dát mohli, nic by se jim nestalo. No je to poučení propříště, uvidím, co mě to bude stát.

modroko
Uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: 02.4.2011 12:26

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od modroko » 06.2.2016 16:12

A ten KB byl vyznačen i v notách nebo ne? Pokud ano tak to snad zobrazoval i APEX(popř.si člověk ráno nebo i přes den čte noty) já jen jestli i část viny není i na těch co jsou za panelem. Házet vinu jen na jednu stranu je dost nefér :)

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kontrolní body, předjetí , postihy ...

Příspěvek od Bobik » 06.2.2016 14:55

Che, to jste si ještě nevšimli, že na cokoli, co by mohl ods.at podnik, je milion papírů a prokazatelně se podepisuje, ale na cokoli, co by mohl os,at jen řidič, je ticho po pěšině?

Odpovědět