Tarif, revizoři a vše kolem...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od 9001 » 22.7.2016 15:00

Karosák píše:Hmm, šel jsem na to hned z mobilu a mobilní verze solidní, protože první co na vás vyskočí jsou operativní mimořádnosti, pak plánované výluky a teprve dole rozcestník a to ostatní. První dojem velmi solidní B-)
To je dnešní trend ;-). Hlavně pro mobilní zařízení. Na "velkém" PC pak rozsypaný čaj :twisted:

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Karosák » 22.7.2016 14:00

Hmm, šel jsem na to hned z mobilu a mobilní verze solidní, protože první co na vás vyskočí jsou operativní mimořádnosti, pak plánované výluky a teprve dole rozcestník a to ostatní. První dojem velmi solidní B-)

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 21.7.2016 22:26

asi to dám sem - ROPID.cz má novou grafiku webu :!:

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Petrpes » 13.7.2016 16:07

Aneb jak se potkal imbecil s idiotem...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 12.7.2016 19:08

Revizor si ze msty vymyslel pokutu, muž po letech vysoudil 300 tisíc
http://zpravy.idnes.cz/cestujici-se-dom ... domaci_pku
Ondřej Pachner, na kterého si bývalý revizor pražského dopravního podniku vymyslel pokutu, se po osmi letech dočkal odškodnění. Obvodní soud pro Prahu 9 uznal jeho žalobu a přikázal dopravci i nepoctivému revizorovi, aby mu uhradili 300 tisíc korun. O smyšlené pokutě se Pachner dozvěděl až ve chvíli, kdy mu přišlo rozhodnutí o exekuci.
Náhradu ve výši 300 tisíc korun a náklady řízení musejí Pachnerovi zaplatit společně Dopravní podnik hlavního města Prahy a bývalý revizor Alexandr Petrů. Soudkyně Sylva Mašínová rozhodla, že peníze mu mají uhradit „společně a nerozdílně“. Vinen je totiž podle ní nejen Petrů, ale i dopravní podnik, který takového člověka vůbec neměl zaměstnat. Rozsudek není pravomocný.
Petrů vystavil cestujícímu smyšlenou pokutu ze msty. „Bylo to vybočení z realizace činnosti zaměstnavatele,“ řekla právnička Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) Jana Hrabáčová, podle které pochybil bývalý revizor, ne však zaměstnavatel. Jednání tehdejšího revizora označila za naprostý exces. Podle soudkyně si ale měl dopravce lépe ohlídat, koho přijímá do pracovního poměru. „Jednalo se o osobu, která se nehodila pro výkon práce revizora,“ řekla a dodala, že Petrů byl již v minulosti soudně stíhán.
.................

Uživatelský avatar
fricoolinek2
Uživatel
Příspěvky: 2601
Registrován: 23.3.2005 21:38
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od fricoolinek2 » 15.6.2016 22:11

Tak musím panu A. poděkovat za další skvěle zpracovanou kapitolu "jízdenkového seriálu" =D> Jsem rád, že se mi potvrdilo i to, na co jsem si pamatoval jen "v mlhách", to jest, že jízdenky z automatů měly na sobě malá oranžová loga DPP. :wink: Zvláště třeba ocenit ty zmapované experimentální atypy jízdenek z automatů.

Jen jsem jsem si špatně pamatoval cenu ekonomických jízdenek - 135 Kč místo mnou domnívaných 125 Kč. :oops: No, stane se.

BTW: Neukončila se platnost (případně prodej) souborových jízdemnek již k 1.1.1996?

A automaty na 24 hodinové jízdenky se prodávaly nebo nebyly v nabídce?

P.S. http://www.prazsketramvaje.cz/view.php? ... 2010121201 - to menu je chybně

Uživatelský avatar
fricoolinek2
Uživatel
Příspěvky: 2601
Registrován: 23.3.2005 21:38
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od fricoolinek2 » 14.6.2016 0:51

Ještě k tomu boji s padělánim jízdenek např. tou oranžovou šipkou, který barevná kopírka nebyla schopně věrně zachytit.

Nebyly snahy spíše padělat jízdenky z automatů, kde byly různé tiskové defekty zcela bežné a tedy nějaký padělek na barevný papír z mnohem dosupnější ČB kopírky by nebudil příliš velké podezření?

Pořád ale nejsem schopen pochopit proč místo nekvaliního razítkovaícho stroje tam jednoduše nebyl kotouč předtištěných jízdenek třeba i s nějakou bezpečností mezerou mezi lístky - tj. lístek - perforace - 2 cm "mezery" z čistého papíru - perforace - lístek.

Uživatelský avatar
Radek
Uživatel
Příspěvky: 1542
Registrován: 19.7.2004 10:00
Bydliště: Tento vlak tam končí
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Radek » 10.6.2016 17:27

fricoolinek2 píše: A jak se obecně řešil (ne)přestup mezi tramvají a NAD?
Jízdenka se v NAD označila z druhé strany. Při dalším přestupu (třeba z NAD zpět do tramvaje) se již neoznačovala. Píšu to z hlavy, ale tak nějak to tuším bylo.

Uživatelský avatar
fricoolinek2
Uživatel
Příspěvky: 2601
Registrován: 23.3.2005 21:38
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od fricoolinek2 » 10.6.2016 16:57

http://www.prazsketramvaje.cz/view.php? ... 2016053001

Hm, platily by dnes ekologické jízdenky i v SOR EBN 11? =P~ :D

Ale je hezky vidět, jak se postupně dostávaly ke slovu kvalitnější, zřejmě tedy západní, tiskařské mašiny. Tuším, že hodně podobné to bylo i s tiskem novin.

Nicméně ale asi škoda, že se nepokračovalo dále s prodejem ekonomických jízdenek i po zavedení přestupního tarifu (s cenami postupně např. 8,50, 10,50, 17,50, 23 a 28 Kč). Ekologické jízdenky bych ale asi považoval za poněkud "diskriminační" vůči těm, kdo cestující do míst, kam jezdí jen bus. Navíc by se samozřejmě značně snížila jejich smysluplnost, uvážíme-li, že typickou přestupní jízdou je "autobusový napaječ Z:arrow: metro"

BTW: Jak to ale vlastně bylo s NAD? Tam ekologické jízdenky platily? A jak se obecně řešil (ne)přestup mezi tramvají a NAD?

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od kruťák » 08.6.2016 22:43

A ještě v ranní špičce viď? Ale nalijme si čistého vína, ono se to všechno vysype na Karláku, zbytek na Národce a pak už si člověk i sedne. Nehledě na to, že před náma jela předchozí 22 na dohled, takže ve voze bylo pár lidí. IMHO řidič vhodně vyhodnotil aktuální poptávku po vystupování/nastupování.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Petrpes » 08.6.2016 11:59

Divadlo, Újezd... na poptávku? Tak to u mě opravdu nenene :D

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od kruťák » 07.6.2016 23:49

Zrovna dneska ráno jsem se nad tupostí kaštanstva pobavil. Jel jsem 22 erpéčkem z Karláku na Ůjezd. Nějaká pani s nosánkem kapánek nahoru chtěla vystoupit na Národnim divadle, ale nezmáčkla si poptávku. Koukala, čekala a když se začaly ostatní dveře zavírat, běžela k nim. Naštěstí je nestihla roztrhnout. Na Újezdě chtěla znova vystoupit, opět bez tlačítka :D Tak jsem jí slušně poradil, že si musí zmáčknout tlačítko, na což mi odpověděla: "co to meleš, tady to neni na znamení, tak nemusim, je tam řidič, tak mi snad otevře, když mě vidí, nee??!", no vyprsknul jsem smíchy a se mnou půl tramvaje :D :D :D Ještě dlužno podotknout, že to bylo v druhém voze :lol:

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Karosák » 07.6.2016 22:00

Dobře, ale když se fakt neotevřou, tak na těch samolepkách asi něco bude :roll: Kdo chce nastoupit a je při odbavování trochu zúčastněný, tak hbitě skočí k těm dveřím, co se otvírají a nečeká, i kdyby samolepky nebyly (třeba když se v teple nechtělo dveřím na SU, tak každej vyskočil těma vedle...pokud se vubecd nějaký otevřely :lol: ) A že to nevyvrací/neomlouvá tupost substrátu potvrzuje i fakt, že je ho dodnes velká množina, která prostě čumí do zavřených čeká....na zázrak. Nebo stojí před těmi zavřenými dveřmi a civí do mobilu. Když jsou všichni odbavení a započne výstraha, zděšeně se rozhlíží, co se děje a utíkají k nějakým opodál se zavírajícím dveřím...
V 95' to na T6 div byl, ale dneska má DVC již opravdu kdeco a to nejen u nás... Kdo je v tranzu, tomu fakt nepomůže ani svěcená voda.

A abych nebyl za zaujatého ševce, tak mám přátele, co pracují na odbavovacích přepážkách zavazadel na letišti. A to je teda taky žrádlo. Co? Kde? Kam? Odlety jsou fakt támhle, jak je šipka a tabule Odlety/Departures? Fakt jo? Chichi, my nevíme, my jsme tu prvně..... Letenky? Ahááá, ty jsou v tom kufru, tak nám ho prosím zase podejte....jéééžiš, my tam měli i pasy...no mámo.. (a to se musej modlit, že to už není v letadle, jinak sekera jak sviňa a kolik ta sranda stojí si ani netroufám odhadovat) apod. #-o

Nebo tuhle jsem jel busem z Čerňáku do Harrachova. Busák srdcař. Nejdříve místenky, klasika. Tak všechny přeběhl týpek s klučinou, že chce jen do Boleslavi.
Nestavím v Boleslavi
Aháá
Tak do Trunova
Ne, nejdřív místenky.
No, ale my jenom tady s malym...
Nejdřív místenky!!, Ehm, ehm ve frontě.

Prosimvás, nám už se to tam nevejde, otevřel byste druhou stranu?
Jo, moment.rukavice, vylézt, otevřít, zavřít bo sajtna překáží v profilu, nastoupit, sundat rukavice
Děkujeme, tak 2x do Boleslavi
Nestavím v Boleslavi, ten jede až půl hodiny po mě
Jéé, aháá, tak prosimvás nám to dole otevřete, my už jsme si tam dali věci... @3657

Uživatelský avatar
nick
Uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: 26.2.2011 19:38

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od nick » 07.6.2016 13:59

Já se tomu moc nedivím, kolikrát se mi už stalo, že funkční dveře byly polepené samolepkami o závadě, které jen depo nesundalo a nebo jen rozřízlo na gumě.. :?

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarif, revizoři a vše kolem...

Příspěvek od Petrpes » 06.6.2016 13:11

Stačila by samolepka s oknem tramvaje bez dveří, na všechny přední dveře bych nalepil trvale ;)

Odpovědět