Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 15.5.2017 21:15

parrot píše:.....
A druhý dotaz. Už nějakou dobu chybí na Újezdě dopravní značka s předností odbočující tramvaje https://www.google.cz/maps/@50.0812241, ... !1e1?hl=cs

Nevíte někdo proč? #-o
sím nevím, ale Plha se hlásí:
Podívejte se do tzv. prováděcí vyhlášky k zákonu 361/2000Sb o provozu na PK - ta značka není "dej přednost v jízdě tramvaji" (jenž se má umisťovat zejména mimo křižovatky/křížení - tedy v místech pro zájem plynulosti dopravy snižuje práva TRAM při nutném najíždění IAD na TT = např jako je před zast. Práv. fakulta ZC), ale "(pozor) tramvaj", což by měla být vlastně obdoba "pozor železniční přejezd (se závorami/bez závor)" = v místě její instalace platí obecné/zákoné pravidlo "neomezit v jízdě tramvaj", které první jmenovaná značka (tzv. místní úprava) ruší/zmírňuje na právo pouhé předosti!

PS: ale nic si z toho nedělejte - uvedené skutečnosti si zjevně neuvědomuje většina řidičů - včetně těch TRAM, navíc ani osob odpovědných za umístění DZ nebo (asi také) příslušníků DI PČR Praha (kteří hodně často zavinění nehod TRAM s IAD "háží" na řidiče TRAM, ale jak ti mohli nehodu zavinit #-o , když nesměli být ani omezeni = měli větší právo než řidiči IZS jedoucích tzv. "pod majákem" = s pouhým právem přednosti v jízdě) !

parrot
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 25.9.2013 16:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od parrot » 15.5.2017 20:19

Kluci uvažuje se na Zvonařce nějaké trvalé umístění značek se zákazem parkování v místech obratu tramvají, když tam už budeme končit pravidelně? Teda pokud už tam není, pár dní jsem tam nebyl. To přenosné značení je pro zlost. Často ho někdo otáčí, nebo odnáší pryč. Ono teda ne že by ho někdo respektoval a tak by stálo za to umístit i nějaké ty zelené sloupky ke kraji vozovky, které by znemožnily parkování, protože se při zaparkovaném IAD okolo tramvaje sotva proplete myš, natož dodávka... A ty tam jezdí jedna za druhou. Taky by to chtělo přemalovat nakreslené modré zóny...

A druhý dotaz. Už nějakou dobu chybí na Újezdě dopravní značka s předností odbočující tramvaje https://www.google.cz/maps/@50.0812241, ... !1e1?hl=cs

Nevíte někdo proč? #-o

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6698
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od demon » 15.5.2017 19:55

modroko píše:...a pak to dodělávají čočky z vltavské směr Pražská tržnice které už taky preferenci neznají...
Vltavská už by měla opět fungovat...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 15.5.2017 18:57

von Špilberk píše:Já bych hádal, že policajti vypouští tunely....
To jsem si myslel taky, že se do toho vrtaj přes den, ale ve dvě ráno?!? Kdepak, tohle tipuju na zprasenej cyklus.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 15.5.2017 18:18

modroko píše:No Prašňák někdo zprasil naprosto dokonale...
Já bych hádal, že policajti vypouští tunely. Že není kam, a všechno kvůli tomu stojí - nezájem. ONI vypouští a nazdar. :zadnice
Krom toho jsem měl několikrát s l.18 od Kulaťáku tu "čest" stát za výjezdem z VO, který čekal na čočky vpravo. Nejmíň 2 minuty, možná i víc. :prase

modroko
Uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: 02.4.2011 12:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od modroko » 15.5.2017 16:51

No Prašňák někdo zprasil naprosto dokonale...minule jsem čekal na odbočení směr Vítězné náměstí jako 4.souprava..ten kdo todle vymyslel je buď naprostej ignorant a nebo absolovent Vysoké školy zemědělské obor vynášení hnoje z vepřína...jinak si to neumím vysvětlit...a pak to dodělávají čočky z vltavské směr Pražská tržnice které už taky preferenci neznají...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 15.5.2017 15:30

No, chtěl jsem se zeptat (ale potichu, aby se to nezakřiklo :D ), jestli je na Letenským nám spuštěná nějaká preference či co?
Jinak zatím to šlape docela docela dobře, takže mám strach, že to tudíž brzo ořeže/zruší. 8-[

Zato Prašnej most od Hradčanský (v noci) je solidní antipreference. Ať se jede rovně či vpravo, téměř nikdy to nečeká/nepadá do jízdy jako kdysi.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 15.5.2017 14:08

Tak jak to tam šlape :?: (já se tam moc nedostanu)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6698
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od demon » 04.5.2017 11:57

Karosák píše:Poslední dva týdny se mi nezdá, že by přidržovala Ohrada volno Biskupcova > Krejcárek pro 10, 16. Vždy je pro přímý směr jen krátké volno pro tram a dlouhá zelená pro IAD, ale s čočkami na stůj. Než se vyplazíte z jazyků u zastávky, je po parádě :-(
Kdyby jen nepřidržovala, ale jako druhej nemáš šanci projet i když tam stojíš, jelikož volno trvá překrásný 3 vteřiny a auta pak ještě dalších 20.
Ale je to hlášený...

Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1019
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od ZXS91 » 02.5.2017 12:31

Karosák píše:Poslední dva týdny se mi nezdá, že by přidržovala Ohrada volno Biskupcova > Krejcárek pro 10, 16. Vždy je pro přímý směr jen krátké volno pro tram a dlouhá zelená pro IAD, ale s čočkami na stůj. Než se vyplazíte z jazyků u zastávky, je po parádě :-(
Když jsem tam tuhle jezdil, tak se ani nerozsvěcela výzva pro jedničkový směr DC, hlášeno nahoru, prý běhá jiný cyklus

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 02.5.2017 7:14

Poslední dva týdny se mi nezdá, že by přidržovala Ohrada volno Biskupcova > Krejcárek pro 10, 16. Vždy je pro přímý směr jen krátké volno pro tram a dlouhá zelená pro IAD, ale s čočkami na stůj. Než se vyplazíte z jazyků u zastávky, je po parádě :-(

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petr » 18.4.2017 11:47

Elsnicovo náměstí. Kvoká. Flora od Orionky vypnuté vzdálené rádio, Orionka kvoká. No, nějak nám ty preference jdou do kopru. :-(

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 17.4.2017 13:15

Churchillák celý víkend na blikačku. Ropucha, nebo další vlaštovka?

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 09.4.2017 19:14

Na Groši DC poslední měsíc stále kvoká...po rozjetí za zastávky sází stůj v takové nejvíc naprd vzdálenosti. Takže opět hlášeno a dávejte pozor.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 07.4.2017 8:05

Demon: chápu Tě. Ale stejnou rozkoš lze pocítit ze všech směrů a za současně používaných technologií pasivni detekce jde obtížně vyjít vždy všem vstříc. Křižovatka se snaží podělit i busy a podržet...No nechtěl bych to programovat :-P Ale za situace, kdy tu máme Palačák a doyebanou Želvu a Vršovickou, jež citelně narušují stabilitu sítě bez viditelné snahy to vyřešit, jsem rád alespoň za takto fungující Fóru. Což neznamená, že jsem spokojen =P~

Odpovědět