Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 12.7.2017 14:32

Bobek píše:V Úvalské se rýsujou buspruhy. Nevím, jestli tam autor řešení strávil nějakou delší dobu, jak je to teď, bude se před Černokosteleckou buďto buspruh ve velkém ignorovat, nebo zbylý pravý pruh zbytečně ucpávat. Pokud se tedy současně nechystá radikální zásah do SSZ.
To jsem psal od začátku, že tento pruh je spíš průser než pomoc... Ale ROPID s městem se opět poklepou po ramenou do ročenky jak to je super...

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobek » 12.7.2017 8:35

V Úvalské se rýsujou buspruhy. Nevím, jestli tam autor řešení strávil nějakou delší dobu, jak je to teď, bude se před Černokosteleckou buďto buspruh ve velkém ignorovat, nebo zbylý pravý pruh zbytečně ucpávat. Pokud se tedy současně nechystá radikální zásah do SSZ.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 11.7.2017 11:33

Včera jsem měl 25 a před vozem na stůj 2x i Hradčanská přechod ZC!!!
Podivně se chová, nečeká na tram jako dříve, Balabenka ZC i Nádraží Libeň ZC :(

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 10.7.2017 17:59

Souhlasím na 200%. Rozku_vený je to od půli června, kdy to blízkým přihlašovákem na férovku shazovalo na stůj před vlak. Tuto poruchu jsem hlásil, leč doteď je to silné nespolehlivé, neb svévolně odhlasuje a zhasíná VN, takže loterie.

Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1019
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od ZXS91 » 10.7.2017 17:43

Poslední dobou (tak možná týden, dva?) se mi zdá, že nějak hapruje přihlášení na východním přechodu na Hradčanský směrem ze vsi. Přes den dobrý, ale v noci, když není pravidlem vlak v protizastávce, bych i řekl, že se přihlásím až těsně před světlama. Můžete to někdo podrobněji omrknout a potvrdit/vyvrátit?

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 10.7.2017 17:05

Ano Bubenská x U Výstaviště se nejedná o poruchu, ale tento skvělý pevný režim vypouštění/napouštění Výstaviště právě do/z Bubenské. Zapíná se zřejmě dálkově při konání akcí na Výstavišti (pokud neřídí PČR z místa). Jenže se to často zapomíná přepnout zpět do preferenčního režimu. Hlásit, hlásit, ať se to naučej přepínat zpět! Mě přijde, že když tam jeden den je koncert a druhý den hokej, má někdo pocit, že není třeba to "na tu chvíli" přepínat. Grrr!

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 10.7.2017 16:06

Na křižovatce U Výstaviště x Bubenská se nějak podezřele často zastavuje. Má tam být podmíněná preference, s tramvají jsem tam skoro nikdy nestavěl, a dnes: z 8 průjezdů 5 zastavení. #-o

Ráno nefunguje přihlášení u zastávky Pražského povstání DC, ale přes den to nějak funguje. Nechápu. :?

parrot
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 25.9.2013 16:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od parrot » 16.6.2017 17:11

U zastávky Sibeliova je obousměrně OR 10 km/h z důvodu ražby pod TT (stabilizace stoky). Nevíte někdo na jak dlouho?
Problém je, že při odjezdu ze zastávky DC dojde k navolení do SSZ a než se volnou chůzí zdolá OR, tak při příjezdu k SSZ je volno v :zadnice
Chtělo by to posunout přihlašovák někam až za konec OR, jinak si každý vlak vyčeká celý cyklus a preference na křižovatce je nám k ničemu...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 07.6.2017 21:04

Jakub píše:Ad 1) Nic takového netvrdím, bavíme se o značce "Jiný zákaz (B32)", zatímco ty tu na mě teď vytahuješ 2 úplně jiné značky. Pokud by tam byly tebou zmíněné značky "Zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech) (B1)" nebo "Zákaz vjezdu všech vozidel (B2)", bylo by označení značkou "Zákaz odbočení vpravo/vlevo (B24a/b)" zcela na místě. Značka průjezd zakázán ti však vjezd (a tedy i odbočení) do té ulice nezakazuje, proto nechápu, proč by tam měl být zákaz odbočení vlevo. To je to, co mi na tvém nápadu připadá matoucí. Současné značení s dodatkovou tabulkou mi připadá vhodnější, protože v kombinaci s dodatkovou tabulkou máš tu značku brát jako předběžnou.

Ad 2) Tady jsem z toho, jak jsi to napsal, zcela nepochopil, jak jsi to myslel. Zkusím tedy znovu popsat, proč mi tvá úprava připadá nesmyslná.

Případ 1: Máme současný stav a upadne dodatková tabulka. Značka nad ní se tak z předběžné stává značkou základní a má tedy přímou platnost pro úsek před sebou, což je samozřejmě špatně.
Případ 2: Realizujeme tvou úpravu a upadne dodatková tabulka. Značka "Zákaz odbočení vlevo (B24b)" tak začne platit jako zákazová pro všechny a zakazuje něco, co zakázané není (odbočovat do ulice, kterou je zakázaný pouze průjezd). Nezlob se na mě, ale to mi připadá matoucí rovněž.

A chtěl jsem tím narazit na to, že si stěžuješ, že je značka špatně umístěná, protože je při upadnuté dodatkové tabulce matoucí. Sám ale navrhuješ řešení, které ve stejné situaci (upadnutá dodatková tabulka) bude matoucí taky, i když jinak.

Značka je podle mě umístěna dobře, jen je ta dodatková tabulka její nezbytnou součástí. Není kvůli tomu nutné měnit stávají dopravní značení, zvlášť ve chvíli, kdy tuhle situaci asi značkou bez dodatkové tabulky stejně označit nezvládneš, takže se problému nezbavíš.
Ad1) značka "Průjezd zakázán" zakazuje vjezd za účelem průjezdu, a tedy její tzv. předzvěst s dodatkovou šipkou ZAKAZJE I ODBOČENÍ ZA ÚČELEM PRŮJEZDU příslušnou ulicí :!: Jiná věc je, že se porušení tohoto zákazu reálně nekontroluje a ani nevím, jak by to šlo.
Ad2) JAKÁKOLIV INSTALOVANÁ DZ PLATÍ V AKTUÁLNÍM I ŠPATNÉM STAVU = ŘIDIČI JE MAJÍ DODRŽET A NE SE SAMI ROZHODOVAT, KTERÁ PLATÍ A KTERÁ NIKOLIV (nápravu mohou následně požadovat po příslušných orgánech)
Z:arrow: KDYŽ Z PLÁNOVANÉ PŘEDZVĚSTI "PRŮJEZD ZAKÁZÁN" SE (UPADNUTÍM DODATKOVÉ ŠIPKY) STAL PŘÍMÝ ZÁKAZ, TAK KOLEM TÉ ZNAČKY NEMÁ VĚTŠINA ŘIDIČŮ PROJÍŽDĚT, ALE ODBOČIT ČI OTOČIT SE A JET JINOU CESTOU :!:
Z:arrow: KDYŽ Z MNOU NAVRŽENÉHO NAHRAZENÍ PŘEDZVĚSTI LOGICKÝM PŘÍMÝM AKTUÁLNÍM ZÁKAZEM VYPLÝVAJÍCÍM Z NÁSLEDNÉHO ZÁKAZU (což je totožné s mnou uvedenými dvěma verzemi zákazů vjezdu) UPADNE DODATEK, TAK JE TA ZNAČKA SICE OPĚT NEPRAVDIVÁ, ALE VŠICHNI ŘIDIČI MOHOU/MAJÍ POKRAČOVAT KOLEM NÍ DÁL = nepřekážet/neohrožovat jiné účastníky, kteří by dál jet původně plánovali.

PS: Nepoužívání předzvěsti následného zákazu (prů/v)jezdu, ale používání přímého zákazu (odbočení) vyplývajícího z toho následného zákazu (prů/v)jezdu je logické v případech, kdy se týkají většiny účastníků provozu, ale v případech týkajících se menšiny účastníků provozu (např. vysokých/širokých nad určitý rozměr) je opravdu rozumnější pro zdůraznění obsahu následného zákazu použít formu předzvěsti (navíc dodržování jejího chybného "povýšení" na samotný zákaz by mělo být ojedinělými případy omezopvání/ohrožování ostatníh účastníků provozu)!

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 07.6.2017 13:15

Pes: To je lepší výmluva, jak chlap ujíždí policejnímu autu, kterého chce zastavit.
Tak asi po 5 km zastaví a policista říká co blbnete? Ale když mi řeknete dobrou výmluvu, tak to nebudu řešit.
Řidič odpoví, " Mě včera utekla manželka s policajtem a bál jsem se, že mi je chcete vrátit" :twisted:

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 07.6.2017 10:54

9001 píše:
milbi píše:Už nějakou dobu platí, že značka Průjezd zakázán neznamená to, že musíte zastavit. Můžete projet, jen musíte mít připravenu dobrou výmluvu, proč jste tam jeli (pronásledujete uteklou kočku, chtěli jste se kouknout na dům, který chcete koupit apod.). Nutnost zastavit zmizela po jedné z posledních novel...
Upřímně on ji někdo někdy vymáhal? :lol:
Uteklo mě morče, tamhle běží, vy ho nevidíte :D

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 07.6.2017 10:30

Už teď tam běhá únavně dlouhý pevný cyklus. Nainstalován byl již výložník a čočky do smyčky ZC. Také mám hrůzu, co se tam zapne...
Naposledy upravil(a) Karosák dne 07.6.2017 18:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 07.6.2017 10:16

Bobik píše:Sakra. Už se bojim (k jakýmu zhoršení po reko zas dojde #-o ).
A zrovna to šlape sakra dobře...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 07.6.2017 10:11

Sakra. Už se bojim (k jakýmu zhoršení po reko zas dojde #-o ).

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 07.6.2017 8:35

Probíhá rekonstrukce SSZ Sokolovská x Ke Štvanici.

Odpovědět