Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobek » 27.9.2017 21:42

Ha, kecám, na mostě nevisí zákaz, ale zas jen návěst (aktuální stav potvrzuje poslední Kasme - třeba P9275426) - logicky, už kvůli kamionům od Bohdalce doleva na JS. Zákaz nad 12 krom DO je až od téhle rampy rovně. Co se rozumí dopravní obsluhou spořilovského stoupáku suď Bůh (vpravo nad 6 je ještě potřeba výjimka ze zóny), zřejmě někdo usoudil, že by se to něčemu mohutnému z komunálu mohlo hodit. Ostatním nezbývá, než odbočit vlevo, čili pokud přijeli z JS, tak se vlastně otočit. OK, je to sice asi věcně správně, ale celkem choré. :)

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od kasme » 27.9.2017 21:28

info z tisku :roll: To se zas pan starosta předvedl...

pár fotek a videí z prvního dne provozu...

http://kasme.rajce.idnes.cz/muk-sporilov-170927/

dlouhá verze https://www.youtube.com/watch?v=qQerh4kgkWQ

sestřih + pohledy na křižovatku a tak... https://www.youtube.com/watch?v=SfBAPtsW9yE

Jirkovo mlžný ranní průjezd https://www.youtube.com/watch?v=iEdqYBR-MEg

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od demon » 27.9.2017 21:28

MM-Mikulovsky píše:= oba upřednostňujete, aby plynulý/preferovaný půjezdu TRAM nebyl (ani dočasně - byť otázka jak dlouho) omezen nutností "postání si" na SSZ nad BEZPEČNOSTÍ VŠECH VOZIDEL VYUŽÍVAJÍCÍCH minimálně 5 V MÍSTĚ SE KŘIŽUJÍCÍCH SE SMĚRŮ (nepočítám odbočovací a připojovací u Chodovské/Spořilovské zc) - já nevím jak Vy, ale já za 9 let v Praze/u DPP tam viděl následky několika srážek aut :!:
Sorry, ale to je snad logický, že preferuju vlastní bezpečí a plynulost provozu, před POTENCIONÁLNÍ bezpečností ostatních vozidel na tuctový křižovatce (narozdíl od desítek dalších křižovatek jsem tady nehodu neviděl nikdy).

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 27.9.2017 15:05

Bobik píše:Nerad to říkám, ale já to říkal.... 8-) :D
Ale jo, byla to bomba. V půl jedný jsem ještě projel na starý čočky a když jsem se ve tři vracel, už běžel novej pevnej cyklus. Další čučení na prázdnou silnici.
petr03 píše:S tim vytocenim bych to nevidel az tak zle, preci jen odbocuje do dvou pruhu.
No, nevím. V noci jsem na to ještě koukal a ta zatáčka mi přijde dost ostrá i na dva pruhy. Navíc to pouští tram DC i sjezd současně. Uvidíme, jak se tam vejde kamižón, ale bojimbojim... 8-[
von Špilberk píše:
parrot píše:...a místní SSZ přechází z preference (dočasně) do pevného cyklu. Alespoň tak se to píše na obrazovkách ve výpravnách.
Ano, je to tak: ráno v půl páté, nikde ani kolo a tramvaj stojí a čumí. Ale uklidňuje mě, že je to dočasně. :prase :zadnice
Takže pan MMM dluží panu Bobíkovi panáka sodovky, tak doufám, že se nějak dohodnou. :D
= oba upřednostňujete, aby plynulý/preferovaný půjezdu TRAM nebyl (ani dočasně - byť otázka jak dlouho) omezen nutností "postání si" na SSZ nad BEZPEČNOSTÍ VŠECH VOZIDEL VYUŽÍVAJÍCÍCH minimálně 5 V MÍSTĚ SE KŘIŽUJÍCÍCH SE SMĚRŮ (nepočítám odbočovací a připojovací u Chodovské/Spořilovské zc) - já nevím jak Vy, ale já za 9 let v Praze/u DPP tam viděl následky několika srážek aut :!:

EDIT: info z tisku:
VIDEO: Nový sjezd z Jižní spojky pustí řidiče na Chodovskou
https://praha.idnes.cz/praha-praha-4-ch ... pravy_turc

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od P_V » 27.9.2017 14:24

Nojo, ale ta dopravní obsluha se tedy vztahuje na co? Ten následující zákaz už zas výjimku pro DO nemá...

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobek » 27.9.2017 13:29

A "zákaz, co začne platit za 900 m vpravo" teda něco předem věští, nebo je zákaz? :)
Pointa mého příspěvku je v tom, že nic porušit nebylo potřeba, soustavně od začátku značení na JS až na samotnou rampu (kousek nad tou návěstí, co jsem odkazoval) je furt "x metrů vpravo". Samotný zákaz visí až na mostě přes Chodovskou (nebo Spořilovskou, netuším, kde která končí).

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od P_V » 27.9.2017 13:25

To není předvěst, to je prostě zákaz co začne platit za 900 m vpravo.

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobek » 27.9.2017 12:34

Neintuitivní snad, nekonzistentní ne. Na JS jsou AFAIK jen předvěsti, dokud není přímo B4, nic jsi neporušil. (Teď už je to stejně jedno.)

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od P_V » 27.9.2017 9:40

Vida, ono je to značení navíc nekonzistentní. Na JS je zákaz vjezdu natvrdo, a teprv když ho porušíš, dozvíš se, že pro dopravní obsluhu neplatil.
kasme píše:jak by se asi dostaly ke Kauflandu, Top Transu a do dalších firem...
Teleportací, to už má Dolínek vymyšleno, v rámci chystaného zákazu kamionů po celé Praze. :(

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 27.9.2017 8:42

P_V píše:Kamižón tam má zákaz vjezdu nad 12t.
No a? V podjezdech Fidlovačka, Výstaviště, Výtoň, Zahradní město (a dalších) maj taky zákaz vjezdu vozidla vyšší, než je uvedeno na značce - a přesto tam jsou co chvíli stržený troleje...

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobek » 27.9.2017 8:13


kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od kasme » 27.9.2017 8:10

P_V píše:
Bobik píše:Uvidíme, jak se tam vejde kamižón, ale bojimbojim... 8-[
Kamižón tam má zákaz vjezdu nad 12t.
nn, to je až na Spořilovskou :roll:
Tady je omezení jen výšky, jak by se asi dostaly ke Kauflandu, Top Transu a do dalších firem...

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od P_V » 27.9.2017 8:04

Bobik píše:Uvidíme, jak se tam vejde kamižón, ale bojimbojim... 8-[
Kamižón tam má zákaz vjezdu nad 12t.

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od kasme » 27.9.2017 7:34

Uvidíme :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 27.9.2017 7:22

Nerad to říkám, ale já to říkal.... 8-) :D
Ale jo, byla to bomba. V půl jedný jsem ještě projel na starý čočky a když jsem se ve tři vracel, už běžel novej pevnej cyklus. Další čučení na prázdnou silnici.
petr03 píše:S tim vytocenim bych to nevidel az tak zle, preci jen odbocuje do dvou pruhu.
No, nevím. V noci jsem na to ještě koukal a ta zatáčka mi přijde dost ostrá i na dva pruhy. Navíc to pouští tram DC i sjezd současně. Uvidíme, jak se tam vejde kamižón, ale bojimbojim... 8-[

Odpovědět