Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 09.10.2017 11:16

Grossák píše:30 na Masarykově nábřeží chvíli opravdu byla. Omylem. Už je to v pořádku.
Ani nevíš jak si mne potěšil touto zprávou - již jsem byl kolegou podezírán z halucinace za bílého dne :!:

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 09.10.2017 0:16

Na Prašném mostě jsem si povšiml, že tramvaj jedoucí přímo ZC se občas přihlásí na blízkém kontaktu rovněž vpravo. Mohlo by to fungovat i naopak a pak to může jednou za čas vyvolávat vyhlášení logické poruchy odhlašovacího kontaktu, na což systém reaguje neprodlužováním volna. Nic jiného jsem neviděl. A určitě na to nemůže mít vliv tramvaj od Dejvic. Všechny TRAM přímo, které jsem viděl, projely v pořádku. Závada je předána. Díky.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 08.10.2017 14:24

30 na Masarykově nábřeží chvíli opravdu byla. Omylem. Už je to v pořádku.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 08.10.2017 14:01

100% souhlas s von Š :!:

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 08.10.2017 9:44

Karosák: Potvrzuju. Já to onehdy pozoroval při opakovaných časných ranních výjezdech: ono totiž to volno padá se zelenou pro auta, ovšem pouze pokud jsou auta přítomná. Když tam :auto není, zelená nepadne a pokud nesvítí výzva, tak čočky taky ne, a jde se s kličkou. Ve směru ZC při nočních zátazích něco podobného.
A křižovatka je vedená (pokud si dobře pamatuju) jako s podmíněnou preferencí. V tomto případě je tedy preference TRAM podmíněná přítomností :auto :auto . #-o :lol:

Ovšem včera o půlnoci ZC už výzva svítila a projel jsem. Takže nevím, jestli náhoda nebo zapracoval nějaký Dobroděj a nechal to opravit. Bohužel z nějakého záhadného důvodu opravy této křižovatky vydrží jen po velmi omezenou dobu a za chvíli se to vrátí do "původního" zparchantělého stavu. :smt102

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 08.10.2017 9:30

Šťastná to žena... [-o< :lol:
A jezdil jsi spíše v denním provozu, že? To bych řekl, že ještě jakš takš propluješ s davem, ale v noci nastává ta správná zábava. Co hoši, potvrzujete?

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od demon » 08.10.2017 9:12

Teď jsem měl odpolední tři kola na 13 a Pražskýho povstání i bez rozsvícený výzvy vždy drželo volno, takže průjezd od Paloučku naprosto bez zastavení, DC po vyčkání na volno pod zastávkou PP taky na jeden zátah.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 07.10.2017 19:05

I já potvrzuji, když jsem onehdy kropil. Zhasínající výzvy a SSZ vlastniho rozumu bojkotujici provoz tram. Krutý je, že už to bude k 10 rokům co si pamatuji jak Fořtík prskal, že musí lítat s kličkou.

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od mart337 » 07.10.2017 16:03

To Pražského Povstání je vážně na dvě věci. Tam už se opravdu nedá jezdit. Vždyť to už je pravidlo, že když se jede odspodu, tak to padá v půlce oblouku na stůj. A hlavně se pak musí na krabičku, protože v systému vůbec není tram přihlášená a světla vesele okolo přepínaj, ale pro tram nic. :absolut :absolut :absolut

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 07.10.2017 8:46

Někdo tu šířil poplašné zprávy, že od Mánesa k Národnímu divadlu je opět 30. Jel jsem tam včera 4x a žádnou 30 jsem nenašel. :wink:

Palouček v noci už zase řídí prázdnou křižovatku.
Pražského povstání: výzvy v noci nesvítí. Vůbec si to nějak dělá co chce. :roll:

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 07.10.2017 5:48

Pepa píše:Jak je to s Prašným mostem?
Blbě. Chodí to všelijak, nikdo neví jak. Slyšel jsem výmluvy na zásahy PČR z ústředny, ale to utíkající volno se mi děje i v noci, i když nic od Kulaťáku nejede. A ať mi nikdo netvrdí, že se v tom PČR šťourá i v noci.
Tam si to zkrátka žije svým vlastním životem. Nezbývá, než se s tím smířit, evidentně s tím nikdo nic dělat nehodlá.
I když osobně mám na základě mnoha pozorování podezření, že se tam točí jakýsi pevný cyklus á-la Želva a navíc je tam tvrdá preference aut z tunelu. Protože ani to preferenční volno od Kulaťáku není vždy a vždy nečeká.

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Pepa » 06.10.2017 23:58

Jak je to s Prašným mostem? Jedu např. s linkou 2 od Hradčanské celou dobu mám volno a po překonání R01 padnou čočky na stůj, protože z Vítězňáku se rozjíždí např. 8, občas se i čeká od vozovny Střešovice než přijede všechno z Dejvic a pak to milostivě pustí spoje přímo.

Ale chtěl bych pochválit padání volna do jízdy před Pražským hradem ZC, člověk tam nečumákuje a plynule dojede do zastávky, která je teď přesunutá za křižovatku s parkovištěm =D>

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 06.10.2017 23:27

kruťák píše:Kdyz tu hovorime o kolapsu dopravy jako o vyjimecne veci, rad bych pripimnel, ze presne pred rokem byl tydenni kolaps v centru :lol:

http://www.blesk.cz/clanek/regiony-prah ... ky-17.html
(snad prominete bulvarni zdroj, ale vyskocil na me na googlu prvni 8-) )
Ono se to opakuje ...

http://www.metro.cz/podzimni-kolaps-v-p ... -praha_lam

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od kruťák » 06.10.2017 23:23

Kdyz tu hovorime o kolapsu dopravy jako o vyjimecne veci, rad bych pripimnel, ze presne pred rokem byl tydenni kolaps v centru :lol:

http://www.blesk.cz/clanek/regiony-prah ... ky-17.html
(snad prominete bulvarni zdroj, ale vyskocil na me na googlu prvni 8-) )

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 06.10.2017 13:40

Semafor, úsekové měření a otevření Trojské, navrhla Praha 7 řešení dopravy v Troji¨
Spor městských částí, který počátkem týdne vyústil v uzavření ulice K Bohnicím a komplikoval dopravu na severu metropole, by mohl mít hned několik řešení. Praha 7 je chce s ohledem na zlepšení dopravní situace v Troji navrhnout na jednání, které je naplánované na příští týden. Praha 7 bude žádat opětovné zprůjezdnění Trojské ulice, vybudování semaforu na křižovatce ulic Lodžská a K Pazderkám a instalaci radaru do ulice K Bohnicím. .........
https://www.novinky.cz/domaci/451170-se ... troji.html

Odpovědět