Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
51
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 364

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Karosák » 21.10.2017 8:50

Bobik píše:...ale můžete si bejt jistý, že jak uslyším nějaký zabrblání na cokoli, s chutí vám to nacpu zpátky....
Ale přeci to, že se jsme, nebo se snažíme být se svými životy spokojeni nijak neovlivňuje to, jak s ním naložíš ty :wink:
Necítím odpovědnost za tvé hoře a tím padem ani důvod, abys mi něco "za trest" cpal zpátky.

Ilustrativně: Budeme mít 2 naprosto stejná křesla. Mě se na něm bude sedět dobře a budu spokojeně lebedit, ikdyž z něj nemám výhled na Petřín a soused má masážní lehátko. A potěší mně, když mi hostitel nabídne sklenici vody. Zatímco ty budeš rozhořčen, že je křeslo neergonomické a bolí tě záda. Potud je vše v pořádku, každý jsme jiný a máme nárok vznést námitky. A teď co dál? Půjdeš hledat jiné křeslo, nebo ho vyměnit na blešák, zkusíš se jinak posadit, přesuneš ho, budeš šetřit na masážní lehátko, nebo mi začneš "cpát", že jsem pasivní sobec který se jen rochní ve svém vypelešeném ušáku a je mu všechno jedno, hlavně když se mu dobře sedí a hostitele pošleš do :zadnice se sklenicí vody, protože to považuješ za držhubný?
Problém přeci není to křeslo (naše bydlo, práce, kdo se má "líp"...), ale přístup k hodnotám. A ten máme každý jiný a to je v pořádku a buďme rádi, že máme tu svobodu jej mít ;-) A svoboda není jen pocit lehkosti a blahobytu, ale také tíha odpovědnosti za svá rozhodnutí. Tak to je, ať si o mě myslíš cokoliv :-P

Trošku akademická vložka, ale proč ne, vždyť dialog není jen pouhá komutace fonických aktů =P~ :D

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobik » 21.10.2017 6:46

Ach jo. Nojó vlastně, nikdo tu hlady nechcípá, na ulicích se taky nestřílí, stařečkové na nedostatek zdravotní péče též nechcípaj (což se v mnoha jiných zemích děje), takže co řešit, že. Vždyť ten smrádek a teploučko vlastně vyhovuje, tak proč se snažit se mít ještě lépe. A komu se to nelíbí, je mrmlal, co akorát zbytečně víří bahýnko v tom našem rybníčku a ať si táhne jinam, žejo.
No, když vám to vyhovuje, tak se v tom babrejte.... :roll:
(ale můžete si bejt jistý, že jak uslyším nějaký zabrblání na cokoli, s chutí vám to nacpu zpátky :lol: )

MMM Z:arrow: Promiň, nic ve zlým, ale pořád jsou to jenom kecy. Těch jsem slyšel už mnoho, ale žádný reálný zlepšení zatím neviděl. Jediný, co jsem viděl "shora", tak byl návrh turnusu, kterej byl ovšem rapidní zhoršení. Takže pochop, pokud po zkušenostech jaxi projevuji nedostatek nadšení. Mimoto použitá slova jako "snad" mě spíše děsí...

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od demon » 20.10.2017 22:00

Bobik píše:Co raději místo toho nějaký zvýšení platů?
A on se ti každoročně nezvedá ? Zvýšení prémií není zároveň zvýšení platu ? Asi ti nerozumim...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 20.10.2017 21:15

Karosák: Nádherně a velmi výstižně napsáno :!:

Ale i chápu Bobika i když to napsal trochu drsně. Sám jsem změnil pozici v rámci banky na klidnější kvůli rodině, kde chodím domu pravidelně a nejsem v práci od 8 do 19 a jsem víc v klidu...
Směny/turnus už se tu jednou řešili a není to zrovna med a něco ke zlepšení by tam bylo.... Problém je, že pokud chci/umím jenom řídit, tak v DPP je to nejlepší co Vás může potkat...

Ale faktem je, že zhoršení podmínek je všude... Dneska jsem měl možnost mluvit s člověkem pracující v Globusu, který ještě donedávna patřil k tomu nejlepšímu, když jste pracovali v podobném typu podniku, a taky to jde do :zadnice :(

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 20.10.2017 21:05

Bobik píše:..........
No, bezva, nechci vypadat jako nevděčník, ale dál? Co raději místo toho nějaký zvýšení platů? Nebo co nějaká úprava směn, aby byly více lidský?
Protože se obávám, že místo nějakýho systémovýho, či alespoň systémovějšího řešení dojte tak akorát k nějakýmu takovýhle držhubnýmu a dál nic. Pardon, ale s tím se rozhodně nemůžu spokojit. Pokud si někdo myslí, že mi někdo zaplácne hubu pár stovkama, tak nezaplácne. To ať si je raději nechá, takovouhle ovcí odmítám být.
Nevím, jestli si to slyšel, ale všechny OO působící ve VO podepsali ve shodě prohlášení (klteré ještě včera bylo v kopii ve střídací místnosti na Hradčanské) ohledně tamního turnusu (méně "S" - šejdrů a "MD" manipulačích dnů, možnost jen "R"/"O" směn bez nutnosti dokládat nějaký rodinný důvod a další) JPT všechny (minimum jen v kompromisu proti původnímu požadavku OO) přijalo - jednalo max do pár dnů (ne-li jen hodin), kdy se o takovýchto problémech od celopodnikových vedení OO dověděl Dolínek Z:arrow: pevně věřím, tedy narážka na toto je uvedena i v jeho odkazovaném prohlášení:
....Díky za vaši práci a vím, že to není jen o platech. Ostatní věci snad zlepšíme taky rychle. .....

vlakoň
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 01.12.2007 22:57

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od vlakoň » 20.10.2017 20:33

Amen :wink: lip bych to nenapsal. Zas tak spatne se v te nasi zemicce nemame. Doporucuju v zdelavaci vylet na Slovensko (mimo Tatry a Bratislavu). Ostatne utect smer zapad za praci muze kazdy.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Karosák » 20.10.2017 19:43

Je to jistě nepopulární věta, kterou také nemám zvlášť v oblibě a měla by být nějaká rozumná hranice, ale nyní je nebývalá příležitost si vybrat ze široké palety různě hodnocených zaměstnání. Nemusíš byt něčí ovcí, na jedné pastvině. Špatně se tu rozhodně nemáme, nikde nelétají pečení holubi, konjunktura, jak říká Káem, nebude věčná a žvásty na fóru to nevyřeší. Zkus změnit pozici, nebo chlebodárce. Buď budeš mít to štěstí a to ti přeji, že si tě jinde budou vážit více a DPP to třeba donutí zvážit hodnotu svých zaměstnanců, nebo třeba zjistíš, že i jinde jsou lidé po mnoha letech vyhořelí a není všechno zlato co se třpytí. Myslím, že člověk těžko (nebo špatně) ocení hodnotu peněz, dokud si neuvědomí hodnotu svého nepeněžního bohatství Z:idea:
Bez peněz to nejde, vo tom žádná. Ale poctivou prací ještě nikdo nezbohatl a tak je potřeba si na práci najít i něco hezkého, protože peníze si do hrobu ve finále nevezmeme (je zakázáno :lol: ) a strávíme v ní docela velkou část života, tak je zbytečné to trávit v útrapách, když to není nutné. Což v této době, není nutné více, než kdy předtím :wink:
Možná je to moc hlubokomyslné, a taky ne vždy se mi daří se tím řídit, ale je dobré to mít alespoň na vědomí...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobik » 20.10.2017 17:33

demon píše:
Pepa píše:Každá koruna dobrá ;-) Lepší než děkovný dopis, který neurazí, ale nekoupíš si za něj nic.
Ještě by mělo proběhnout 10% do prémií...
No, bezva, nechci vypadat jako nevděčník, ale dál? Co raději místo toho nějaký zvýšení platů? Nebo co nějaká úprava směn, aby byly více lidský?
Protože se obávám, že místo nějakýho systémovýho, či alespoň systémovějšího řešení dojte tak akorát k nějakýmu takovýhle držhubnýmu a dál nic. Pardon, ale s tím se rozhodně nemůžu spokojit. Pokud si někdo myslí, že mi někdo zaplácne hubu pár stovkama, tak nezaplácne. To ať si je raději nechá, takovouhle ovcí odmítám být.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od demon » 20.10.2017 11:44

Pepa píše:Každá koruna dobrá ;-) Lepší než děkovný dopis, který neurazí, ale nekoupíš si za něj nic.
Ještě by mělo proběhnout 10% do prémií...

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Pepa » 20.10.2017 10:50

Každá koruna dobrá ;-) Lepší než děkovný dopis, který neurazí, ale nekoupíš si za něj nic.

Když už se to tu nakouslo, DPP spouští masivně nábor a letáčky, krom zastávek, se lepí i na některé T6 na zadní čela...

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Karosák » 20.10.2017 8:38

demon píše:Ono je těch "TH pracovníků zajišťujících podporu provozu" celých 18000 ???
Ja to nepočítal, to bylo jpp, jestli jich je méně tak tím líp, ne? :P

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Karosák » 20.10.2017 8:34

Hele, když je ticho, pyskuje se, že nikdo ani nepodekuje. Když přišly před časem děkovné SMS, byly kecy, že za to si chleba nekoupíš. A teď, když je nějaký kapřík k dobru....chjo :roll:

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobik » 20.10.2017 6:38

Karosák píše:...dělá bajvoko 1500 CZK....
Hrubýho, předpokládám. Což je čistýho nějakejch bajvoko 800,- ať nežeru. Jistě, peníze mi taky nesmrdí, nicméně na mysl se vtírá myšlenka, zdali to je skutečně "mimořádná odměna", nebo spíše výsměch.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od demon » 20.10.2017 6:14

Ono je těch "TH pracovníků zajišťujících podporu provozu" celých 18000 ???

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Karosák » 19.10.2017 21:32

mart: Mimořádné odměny byly schváleny a vyšla k tomu i tiskovka. 27 mil. děleno počtem TH pracovníků ("zajišťujících podporu provozu" jak bylo řečeno) dělá bajvoko 1500 CZK. No mě peníze nesmrdí, a potěší mě i drobák na zemi, takže ďakujem pěkně, mám na dálniční známku :wink:

Odpovědět