Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 05.11.2017 15:49

parrot: Já jsem tam tuhle závadu viděl taky, dokonce mám i krásnou fotku. Ale nějak nemám motivaci něco s tím dělat. Když jsem asi před dvěma lety pořídil video, co se tam děje, dal jsem si záležet, předal jsem to i se záznamem. Doteď nemám zpětnou vazbu.

parrot
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 25.9.2013 16:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od parrot » 05.11.2017 14:59

Grossáku prosím Tě, na výjezdu z vozovny Žižkov začala asi před měsícem až dvěma měsíci, zlobit SSZ trochu jiným způsobem. K občasnému zdržení tramvají ve směru DC stále dochází, ale nově se vyskytla druhá závada. Je to v situaci pokud tramvaj vyjíždí ve směru z vozovny, SSZ drží červenou pro auta jedoucí ZC, a pustí je až když v kolizním směru proběhnou 2 cykly (v tu chvíli ale kolona aut sahá až ke křižovatce Ohrada). Závadu jsem na dispečink nehlásil, protože se netýká tramvají.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 05.11.2017 12:36

K SSZ Dělnická - Komunardů.
1. Řízení SSZ: opravdu nefunguje dobře. Často svítí výzva a volno pro TRAM, která tam není a naopak (pozorováno od Vltavské a Manin). Zatím se nepřišlo na to, proč. Problém může být na straně HW, SW. Možná bude třeba svolat na místo Swarco, DPP, projektanta a ještě sledovat řadič přes notebook...
2. Čára v Dělnické: buďme rádi, že tam je. V rámci obnovy SSZ ji chtěla PČR zcela zlikvidovat, protože tam není normová šířka jízdního pruhu. Čára na 9x % řidičů funguje. Ale širší vozidla (hlavně BUSy) se do pruhu nevejdou. Bohužel tím, jak po obnově SSZ zatím nefunguje dobře, tvoří se od Manin dlouhé kolony a logicky v nich může být s větší pravděpodobností širší vozidlo, nebo někdo nepozorný.
3. Pokud by se od vzdáleného rádia od Manin měla vybírat zelená pro auta (ne volno pro TRAM), obvykle by to znamenalo, že při příjezdu k SSZ by místo volna pro TRAM skočila právě zelená pro auta a tramvaj by musela stát (viz Flora od Orionky). Představa, že všechno může proběhnout hned, je lichá. Některé mezičasy a minima jsou zde dlouhé. Proti předchozímu stavu by narostly jízdní doby.

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od mart337 » 05.11.2017 5:30

Že by se tam nevešel? To jsem si o Michli taky myslel a šup už tam jsou.

Jinak z jiného soudku.
Na Barrandově od Sídliště k Poliklinice podle mne nejde první přihlašovací kontakt. K přihlášení na stromečku dojde, až když jsem dost daleko za předzvěstí a musí se skoro zastavit.

Jo a už delší dobu nejde číselný údaj u R02 u vozovny Střešovice. To se něco stalo, jak tam teď kopou?

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od P_V » 04.11.2017 18:53

Ajo, podle zdejšího přehledu to byl ten za rohem, jak tam střídavě byl a nebyl.

Polaanek
Uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: 26.4.2007 16:16

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Polaanek » 04.11.2017 18:13

mart337 píše:A nedaly by se tam osadit "bumlíci"? Tím by se mělo dát zamezit najíždění a zastavování aut v profilu tram. Když to šlo v Michli, proč to nejde tady?
Bumlík snad nejde právě z důvodu, že ten pruh je úzký.
P_V píše:Už tam přeci byly, ale našel se nepochybně velmi závažný důvod, proč se musely dementovat.
Nějak si nevybavuji, že by někdy zde byly (ulice Dělnická od zastávky Maniny)

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od P_V » 04.11.2017 18:08

Už tam přeci byly, ale našel se nepochybně velmi závažný důvod, proč se musely dementovat.

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od mart337 » 04.11.2017 17:57

A nedaly by se tam osadit "bumlíci"? Tím by se mělo dát zamezit najíždění a zastavování aut v profilu tram. Když to šlo v Michli, proč to nejde tady?

parrot
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 25.9.2013 16:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od parrot » 04.11.2017 17:48

von Špilberk píše:
vencavasek píše: O chybách se ví a na opravě pracuje.
Bohužel jednu základní chybu už asi nikdy nikdo neopraví... #-o
Další smutná zpráva je, že ani rekonstrukcí SSZ nedošlo k eliminaci jevu, který je zde velké procento řidičů IAD schopno provozovat. SSZ je umístěna daleko za čárou, a když IAD zastaví až u světel, tak vlastně blokuje odbočují tramvaj vpravo, anebo stojí v průjezdním profilu tramvaje odbočující vlevo. Doufal jsem že se to s rekonstrukcí SSZ vyřeší - opak je bohužel pravdou #-o přitom by stačilo SSZ posunout o kousek zpět k Maninám...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10208
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 04.11.2017 17:37

MM-Mikulovsky : Tohle je s prominutím blbost... Tohle si bude pamatovat tak 30-40% řidičů...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 04.11.2017 16:19

von Špilberk píše:
vencavasek píše: O chybách se ví a na opravě pracuje.
Bohužel jednu základní chybu už asi nikdy nikdo neopraví... #-o
přitom by stačilo tak málo - jak bylo zde v minulosti uvedeno:
NASTAVIT TU PREFERENCI OD MANIN DC TK, ŽE TRAM SI PŘIHLÁŠENÍM DO SSZ VZDÁLENÝM RÁDIEM TZV. IAD PŘED SEBOU VYTLAČÍ a své volno dostane "promtně" až po zablokování vexle (s tm, že ŘT o tomto budou poučeni = nezablokují si vexli vjetím do jejích obvodů dokud jim v profilu bude před nimi překážet jediné vozidlo IAD)!

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 04.11.2017 15:27

vencavasek píše: O chybách se ví a na opravě pracuje.
Bohužel jednu základní chybu už asi nikdy nikdo neopraví... #-o
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

vencavasek
Uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 07.1.2007 15:10

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od vencavasek » 03.11.2017 21:45

Preference na Dělnické - Komunardů funguje, ale s poměrně zásadními chybami.
SSZ často čeká na tramvaj od Orteňáku, i když tam žádná není. A k tomu ze všech směrů zlobí výzvová návěstidla (i když SSZ o tramvaji ví a volno udělí, výzva v určitých případech nesvítí). O chybách se ví a na opravě pracuje.

Polaanek
Uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: 26.4.2007 16:16

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Polaanek » 03.11.2017 16:44

Jak teď funguje preference na křižovatce Dělnická x Komunardu po obnově SSZ? Přišlo mi že ani moc ne.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 02.11.2017 11:45

Klasika Na Knížecí... :roll: :roll:

Odpovědět