Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Nově budované tratě, řešení problematiky při výstavbě a rekonstrukcích, vozovny a vše s tím související. Nedílnou součástí jsou bohužel i tratě zrušené...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
parrot
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 25.9.2013 16:26

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od parrot » 20.11.2017 15:39

Petr píše:
parrot píše:To ani ne (ta libovka). Jízdní doba na Svatoplukovu ZC je oškubaná tak, že na zastávku stejně v 99% případů přijíždíš v čase, kdy už jsi měl být pryč.
Jo jo... A proto mně tam v 99% případů s linkou 7 linka 24 nadělovala cca 2 minuty čekáním do času (y)
A v jakých časech? Zpravidla Ti 24 přiveze svačinář na Palmovku o 3 - 4 minuty pozdě, a kdyby jsi se pak rozkrájel, tak to nesjedeš... U Labutě před sebe chytíš 14, pak to na Jindřišský stihne 9, a jako bonus v Lazarský 18 :D Jinak ona tam, pokud si dobře pamatuju, byla posunutá jízdní doba až za Svatoplukovu (tj. na Svatoplukově jsi byl o 1 minutu pozdě, ale na NBS a nebo na Otakarce už zase v čase). nevím jestli se to nějak neupravovalo, ale pokud ano, tak se to dá zase vrátit do této podoby a bude to OK...
Jako Žižkovskej jsem 24 jezdil často, a nepamatuju dobu, kdy jsem naposledy na Svatoplukově ZC čekal do času.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od 9001 » 18.11.2017 9:41

Karosák píše:...a navíc ten provizorní bazmek v sobě nebude mít čidlo Z:idea:
Ale jak mi před lety řekl jeden řidič, to neznamená, že tě nikdo nekontroluje :wink:

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Karosák » 18.11.2017 9:22

...a navíc ten provizorní bazmek v sobě nebude mít čidlo Z:idea:

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od von Špilberk » 18.11.2017 8:08

Nová zastávka Horky ZC v oblouku Z:arrow: překvapuje mě, že to nějaká norma nezakazuje (když jinak normy zakazují kdeco :wink: )... 8-)

Svatoplukova - jen klid, TT je po REKO Z:arrow: zkrácení jízdních dob (jako vždycky).
Naposledy upravil(a) von Špilberk dne 18.11.2017 10:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Bobik » 18.11.2017 5:46

parrot píše:...nevíte proč byla přemístěna zastávka Horky do současné polohy, tj. nové umístění v oblouku, ve kterém není vidět v zrcátku na druhý vůz?
No proč - protože ti *** z radnice, co vymejšleli to "krásno", nemaj o provoze ani ánunk a tramvaj viděli tak maximálně na vobrázku... #-o A taky tipuju, že se tím získalo pár parkovacích míst navíc před hospodou, v místech té staré zastávky. A to se počítá! Zatímco parkovací místa na tom náměstíčku, co je zastávka teď, by nebyla vhodná (otázka, zda by tam vůbec prošla).

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Petr » 18.11.2017 5:07

parrot píše:To ani ne (ta libovka). Jízdní doba na Svatoplukovu ZC je oškubaná tak, že na zastávku stejně v 99% případů přijíždíš v čase, kdy už jsi měl být pryč.
Jo jo... A proto mně tam v 99% případů s linkou 7 linka 24 nadělovala cca 2 minuty čekáním do času (y)

parrot
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 25.9.2013 16:26

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od parrot » 17.11.2017 22:18

9001 píše:Jak vidím cpání aut na koleje pokračuje ve velkém... Zvlášt jestli zůstane kontrolní bod Svatoplukova, tak to bude libovka...
To ani ne (ta libovka). Jízdní doba na Svatoplukovu ZC je oškubaná tak, že na zastávku stejně v 99% případů přijíždíš v čase, kdy už jsi měl být pryč.

Chlapci a děvčata, nevíte proč byla přemístěna zastávka Horky do současné polohy, tj. nové umístění v oblouku, ve kterém není vidět v zrcátku na druhý vůz? Místo toho aby se taková nebezpečná místa v síti eliminovala, tak někdo postaví a schválí nové? Předpokládám, že zrcadlo na zastávkovém sloupku opět nemá vyhřívání, a bude se za podzimních dní mlžit #-o

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od 9001 » 17.11.2017 21:16

Jak vidím cpání aut na koleje pokračuje ve velkém... Zvlášt jestli zůstane kontrolní bod Svatoplukova, tak to bude libovka...
Už se těším na reakci "hlásné trouby" jak tohle obhájí...

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od von Špilberk » 17.11.2017 19:49

RTT v Nuselském údolí jak na FB, tak Na znamení:
zvláštní pozornost můžete věnovat zastávce Svatoplukova ZC, novince v podobě zastávkového "zálivu" Ostrčilovo nám. ZC nebo vítězství cyklostezky nad preferencí MHD. 8-) #-o [-o<
Celkově mi bylo po procházce Nuslemi pěkně :smt078 a to ještě musíme počkat, jaký paskvil vznikne na Fidlovačce. ](*,)

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od XSC » 12.11.2017 10:20

P_V píše:Sousední nárožní dům byl již dříve postaven v ustupující linii, takže rozšíření silnice byl zjevně záměr již dříve zanesený v regulačním plánu.
Jedna věc je záměr v plánu, jiná vypořádání pozemků, které by se za normálního režimu provedlo. Komanči na to ovšem kašlali z vysoka, vždyť všechno bylo "všech" :-) Občas kašlali i na zakreslení pozemků, které skutečně vyvlastnili.

parrot
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 25.9.2013 16:26

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od parrot » 11.11.2017 22:17

Petr píše:
parrot píše:Ale tak není to jediný úsek zrekonstruované trati, kde se uprostřed rekonstrukce vyskytly panely. Máme je i na Václavském náměstí... A vedení DPP z toho třeba časem udělá marketingový tah: chcete vidět BKV panely? Zajeďte si s T3 Coupé do Nuslí:)
Tak na Václavském náměstí jde o souvislý dvoukolejný úsek. který je tam z taktických důvodů,. Tento jednokolejný nuselský paskvil je unikátem.
A vždyť já Péťo vim jaké jsou důvody panelů na VN:) jen Vy víte kdo (a že je mu sakra v obličeji podobnej) snad už po volbách skončí:) jinak na to T3 Coupé se už moc těším a věřím, že bude mít velikej úspěch:)

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od P_V » 11.11.2017 18:05

Restituce, česky narovnání (vztahů), kde se ale mnohdy škoda nenarovnala, jen přehodila na někoho jiného. :(

Sousední nárožní dům byl již dříve postaven v ustupující linii, takže rozšíření silnice byl zjevně záměr již dříve zanesený v regulačním plánu.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od von Špilberk » 11.11.2017 17:49

Bobik píše:Mě by spíš zajímalo, jak je možné, že je ten pozemek soukromý a ne města. Jak k tomu došlo a kdo za to může. A co proti tomu město dělalo.
Osobně tipuju na zmršenou digitalizaci na katastru, ta přivodila spoustu problémů, no a město se na nějakou kontrolu/nápravu vykvajzlo.
No, když se kritické místo prohlédne v ortofotomapách a srovná se rok 1945 a 1953, tak je vidět změna. Takže základ problému bude v rozšíření ulice v hlubokém socíku, kdy se žádné majetkové otázky neřešily + restituce. Nebyl by to první případ, kdy se v restituci vydal pozemek, na kterém je silnice nebo barák (třeba na sídlišti).
Pak zůstává otázka, proč s tím Město za x let nic neudělalo, a to se asi nedozvíme. 8-)

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Petr » 11.11.2017 17:31

parrot píše:Ale tak není to jediný úsek zrekonstruované trati, kde se uprostřed rekonstrukce vyskytly panely. Máme je i na Václavském náměstí... A vedení DPP z toho třeba časem udělá marketingový tah: chcete vidět BKV panely? Zajeďte si s T3 Coupé do Nuslí:)
Tak na Václavském náměstí jde o souvislý dvoukolejný úsek. který je tam z taktických důvodů,. Tento jednokolejný nuselský paskvil je unikátem.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Rekonstrukce a opravy tramvajových tratí

Příspěvek od Bobik » 11.11.2017 17:11

Mě by spíš zajímalo, jak je možné, že je ten pozemek soukromý a ne města. Jak k tomu došlo a kdo za to může. A co proti tomu město dělalo.
Osobně tipuju na zmršenou digitalizaci na katastru, ta přivodila spoustu problémů, no a město se na nějakou kontrolu/nápravu vykvajzlo.

Odpovědět