Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
51
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 364

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 15.1.2018 15:47


Uživatelský avatar
Radek
Uživatel
Příspěvky: 1541
Registrován: 19.7.2004 10:00
Bydliště: Tento vlak tam končí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Radek » 10.1.2018 18:00

MOp píše: Náhled a ukázka by nebyla?
Dám to sem záměrně jen z mobilu a v mizerném rozlišení, ať není problém s autorskými právy. Kdyby to i tak vadilo, klidně ať admini smažou.
Celkem 20 stran i s obálkou, cena 40 Kč.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MOp » 10.1.2018 17:34

Radek píše:... nyní vyšla třetí, k výročí Ústředních dílen.
Náhled a ukázka by nebyla?

Uživatelský avatar
Radek
Uživatel
Příspěvky: 1541
Registrován: 19.7.2004 10:00
Bydliště: Tento vlak tam končí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Radek » 10.1.2018 16:54

Po brožurách o vozovnách Pankrác a Motol vyšla nyní třetí, k výročí Ústředních dílen.
Je docela škoda, že oproti dřívějšímu "hutnému" čtení se brožury omezily na pár stránek, v případě ÚD s překlepy i špatně čitelnými popisky. Ale hlavně že na grafiku byla najatá speciální firma. :cry:
Tak nezbývá než si spravit chuť starými vydáními.
Nezlobím se na autora, myslím, že z jeho hlavy to nebude. :)

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 06.1.2018 8:02

Díky odkazu jsem si mohl přečíst i další výživný text: https://jankralik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=641843

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 05.1.2018 18:21

Zachraňme Dopravní podnik hl. m. Prahy píše:Tato iniciativa vzniká jako reakce na neutěšenou situaci v Dopravním podniku hl. m. Prahy, která začíná ohrožovat životaschopnost celé dopravní společnosti. Na tomto stavu se dlouhodobě podepisuje neschopnost pražské politické reprezentace stabilizovat vrcholový management firmy a vytvořit tým odborníků, který by byl způsobilý společnost efektivně řídit. Svůj díl odpovědnosti nesou odborové organizace, které rezignovaly na svou povinnost hájit zájmy zaměstnanců a ztratily zájem táhnout za jeden provaz. V neposlední řadě je potřeba upozornit na nezájem novinářské obce, která nemá odvahu a odbornou erudovanost zabývat se miliardovými kauzami, které v důsledku výše uvedeného přerostly do obludných rozměrů.
Vnitropodnikový časopis DP-kontakt se stal propagandistickým plátkem, kde si někteří manažeři doslova pěstují kult osobnosti místo toho, aby dali prostor pro věcnou diskuzi a objektivně informovali o všech aspektech dopraváckého života. Vozovny jsou napěchovány desítkami nových tramvají ze Škoda Transportation, které pro fatální technické obtíže nemohou jezdit. Nikomu nevadí, že je v této hromadě šrotu už utopeno více než 6 miliard korun z veřejných zdrojů. Stejně tak se nikdo nepozastavuje nad tím, že autobusové garáže přestaly zvládat vypravování autobusů pro nedostatek řidičů. Jediným zájmem managementu a města je, aby se o tom nemluvilo.
Tato inciativa si klade za úkol jmenování vyšetřovací komise na vládní úrovni České republiky, aby bylo objasněno, proč se v prostorách Dopravního podniku hl. m. Prahy hromadí jedny z nejdražších tramvajových vozů na světě a nejsou schopny plnit účel, pro který byly pořízeny. Manažeři dopravce a politici města, kteří jsou odpovědni za tento tristní stav, který nemá jinde na světě obdoby, musí být pojmenováni a potrestáni. Také není možné brečet, že nejsou peníze na mzdy a zároveň utápět desítky a stovky miliónů korun v nesmyslných projektech jako je např. trolejbusová trať pro jeden nefungující elektrobus nebo chystaná demolice a výstavba nového tramvajového depa, které by bylo možné opravit jen za zlomek ceny.
Iniciativa „Zachraňme Dopravní podnik hl. m. Prahy“ přivítá jakékoliv Vaše podněty, které mohou pomoci stabilizovat největší pražskou společnost tak, aby pražští dopraváci opět nabyli prestiže, kterou po desítky let budovali jejich předchůdci.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 29.11.2017 20:04

Von: Tak můj názor na současnou radnici je myslím dost známý :lol:
Kéž by tenhle leták byla největší investiční akce vyhozená do koše, tak si myslím, všichni tleskáme...

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 29.11.2017 14:02

9001 píše:Von: Dle webu počátek 2019 s pracemi na 4,5 roku. :devilsmokin
Jo děkuji, najít web umím a číst taky. :wink:
Jen jsem asi blbej, protože jaksi neumím ocenit, že město utrácí v roce 2017 peníze za leták k akci, o které si pak přečtu, že možná začne za 2 roky a možná skončí za 6. :evil:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 28.11.2017 20:03

Von: Dle webu počátek 2019 s pracemi na 4,5 roku. :devilsmokin

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 28.11.2017 15:52

Tentokrát raději bez letopočtu... 8-[
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobik » 23.10.2017 6:29

demon píše:Nehledal bych za tim nějaký "vlastní pašaliky"...
No, za "pašalik" považuju i něco ve smyslu "já mám funkci, já jsem někdo", byť je ta funkce třeba co do vlivu sebenicotnější. A OO s deseti členy (obrazně) stačí na to, aby dokázala tak akorát škodit, byť si její představení myslí bůhvíjak nebojují za lidi.
Ostatně víme o čem mluvíme... :D

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od demon » 22.10.2017 20:25

Bobik píše:No já mám spíš pocit, že se příliš mnoho energie věnuje žabomyším válkám mezi sebou a snaze o udržení vlastních pašaliků. Nějaká přílišná spolupráce mezi OO a snaha o koordinovaný postup mi teda nepřijde.
Ano, některé sektářské OO (teď narážim na nejmenovanou motolskou) je schopna předložit požadavky ze kterých nehodlá ustoupit ani o píď (například navýšení o 30%), takže s takovými se skutečně jen velmi těžko hledá kompromis.
Nehledal bych za tim nějaký "vlastní pašaliky"...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Bobik » 22.10.2017 19:59

von Špilberk píše:vzhledem ke konjunktuře a všeobecnému nedostatku zaměstnanců mají všichni zaměstnanci nebývalou příležitost snažit se vyrazit ze svého chlebodárce co nejlepší podmínky (platové i jiné). Takže je škoda se o to nepokusit.
No, alespoň někdo to chápe. :)
demon píše:Já mam teda pocit, že něco takovýho probíhá v naprosto každym vyjednávání...
No já mám spíš pocit, že se příliš mnoho energie věnuje žabomyším válkám mezi sebou a snaze o udržení vlastních pašaliků. Nějaká přílišná spolupráce mezi OO a snaha o koordinovaný postup mi teda nepřijde.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od demon » 21.10.2017 21:12

von Špilberk píše:Já bych napsal něco jiného: vzhledem ke konjunktuře a všeobecnému nedostatku zaměstnanců mají všichni zaměstnanci nebývalou příležitost snažit se vyrazit ze svého chlebodárce co nejlepší podmínky (platové i jiné). Takže je škoda se o to nepokusit.
Bohužel, když je ve firmě 25 OO, tak to půjde ztuha. #-o
Já mam teda pocit, že něco takovýho probíhá v naprosto každym vyjednávání, jen je třeba nepodlehnout dojmu, že všechno co si každá z 25 OO navymejšlí, musí být nutně vedením odkýváno.
Z toho co tady čtu, by jeden nabyl dojmu, že snad nabízený prebendy někdo z odborů odmítá...

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od von Špilberk » 21.10.2017 17:57

Karosák píše:Je to jistě nepopulární věta, kterou také nemám zvlášť v oblibě a měla by být nějaká rozumná hranice, ale nyní je nebývalá příležitost si vybrat ze široké palety různě hodnocených zaměstnání. Nemusíš byt něčí ovcí, na jedné pastvině. Špatně se tu rozhodně nemáme, nikde nelétají pečení holubi, konjunktura, jak říká Káem, nebude věčná a žvásty na fóru to nevyřeší. Zkus změnit pozici, nebo chlebodárce. Buď budeš mít to štěstí a to ti přeji, že si tě jinde budou vážit více a DPP to třeba donutí zvážit hodnotu svých zaměstnanců, nebo třeba zjistíš, že i jinde jsou lidé po mnoha letech vyhořelí a není všechno zlato co se třpytí...
Já bych napsal něco jiného: vzhledem ke konjunktuře a všeobecnému nedostatku zaměstnanců mají všichni zaměstnanci nebývalou příležitost snažit se vyrazit ze svého chlebodárce co nejlepší podmínky (platové i jiné). Takže je škoda se o to nepokusit.
Bohužel, když je ve firmě 25 OO, tak to půjde ztuha. #-o

Odpovědět