Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od demon » 11.12.2017 6:15

Třicet je tam věčnost a tohle to nedělalo, takže s tim to souvislost mít nebude.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 10.12.2017 23:38

Ten Libeňák je tipuju spíš tou třicítkou. Má to tendenci čekat, ale pokud se trefíš v pozdější fázi cyklu, už tomu SSZ prostě "dojde trpělivost" a uteče. Tohle tam pozoruju už dlouho.
Na druhou stranu, přijde mi, že času je tam dost, takže to neřeším. Nicméně ve špičce tam nejezdím, takže nevím, nakolik to v ní může být problém (když je ještě pak potřeba se probojovávat přes auta v profilu na Dělnická x Maniny).

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od mart337 » 10.12.2017 21:42

Grossák píše:
mart337 píše:Nevíte jak to je s preferencí z Libeňského mostu na Maniny? V týdnu jsem tam jel několikrát a statečně mi to tam padalo na stůj, sotva jsem se příkodrcal těch 30 přes most! :evil: :evil: :evil:
Odhaduji chybu detekce. Kdy se to dělo naposledy? Prosím datum a čas. Díky
Taky si to myslím, že je v čudu přihlašování na mostě. Jinak - bylo to v pátek a v sobotu v podvečer (večerní část nočních linek - 96/1/ a 95/6/)

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od demon » 10.12.2017 21:14

Křižovatka u ND preferuje nábřeží na úkor směru na most a z mostu. Na začátku i konci volna na most vkládá volno pro 2/18 i přestože tam nic není a pekelně dlouho ho drží. Prostát tam 2-3 minuty každý kolo neni vůbec žádnej problém.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 10.12.2017 20:44

Palačák křižovatka je hotová. Přechod snad těsně před dokončením. Ale dle mých informací se při zkoušce projevila nějaká chyba v SW, takže to zatím bliká. Myslím, že příští týden se to pustí. Albertov tu byl řečen vyčerpávajícím způsobem.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 10.12.2017 20:40

mart337 píše:Nevíte jak to je s preferencí z Libeňského mostu na Maniny? V týdnu jsem tam jel několikrát a statečně mi to tam padalo na stůj, sotva jsem se příkodrcal těch 30 přes most! :evil: :evil: :evil:
Odhaduji chybu detekce. Kdy se to dělo naposledy? Prosím datum a čas. Díky

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 10.12.2017 14:50

Protože by to připomínalo koordinaci a ta je v Praze zakázána. 8-)
Mimochodem obnova SSZ Palackého náměstí už prý skončila (někdo říkal, že už je to zapnuté). Trvalo to asi týden, ale zatím jsem tam nejel, tak nevím, jak to šlape.

Uživatelský avatar
Radek
Uživatel
Příspěvky: 1542
Registrován: 19.7.2004 10:00
Bydliště: Tento vlak tam končí
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Radek » 10.12.2017 14:42

Mimochodem, v tomto týdnu začala rekonstrukce SSZ Albertov. Auta mají zavřený jízdní pruh, tedy ve všech směrech na kolejích. V pondělí to bude zajímavé.
Jo, proč to nešlo udělat během těch 4 měsíců rekonstrukce, to teda nevím...

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od mart337 » 10.12.2017 14:37

Nevíte jak to je s preferencí z Libeňského mostu na Maniny? V týdnu jsem tam jel několikrát a statečně mi to tam padalo na stůj, sotva jsem se příkodrcal těch 30 přes most! :evil: :evil: :evil:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 10.12.2017 14:24

kruťák píše:Ocitl jsem se v páteční odpolední špičce na Palačáku, kde se dělá jakási rekonstrukce SSZ a počas rekonstrukce je SSZ "na blikačku". Kolony aut jsou pořád stejné, ovšem kolony tramvají (zejména na mostě od Anděla) zcela zmizely. Nešlo by to, snažně prosím, po dokončení rekonstrukce nechat v tomto režimu? :D
Ono tohle je řešení pro mnoho křižovatek, ale nikdo to nedovolí... Bohužel...

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od kruťák » 10.12.2017 13:55

Ocitl jsem se v páteční odpolední špičce na Palačáku, kde se dělá jakási rekonstrukce SSZ a počas rekonstrukce je SSZ "na blikačku". Kolony aut jsou pořád stejné, ovšem kolony tramvají (zejména na mostě od Anděla) zcela zmizely. Nešlo by to, snažně prosím, po dokončení rekonstrukce nechat v tomto režimu? :D

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 10.12.2017 10:45

Ze dvou průjezdů ZC to jedou vyšlo do jízdy a jednou skoro do jízdy. Z toho se nedá dedukovat, že to ZC občas padá pozdě. Je definována minimální zelená pro auta na hlavní. Asi by mohla být kratší, ale není. A nově volno pro TRAM vybírají i auta, takže je o dost větší pravděpodobnost, že TRAM přijede v době, kdy zrovna není možné dostatečně rychle reagovat. Platí pro oba směry. Takže už to nemusí být označeno jako absolutní preference, ve které je každé první tramvaji zaručen plynulý průjezd.

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

SSZ 4.040 Chodovská - výj. TRAM - rampa JS

Příspěvek od kasme » 09.12.2017 15:30

video: SSZ 4.040 Chodovská - výj. TRAM - rampa JS

opravdu dynamické řízení s preferencí MHD, akorát pro tram z centra to padá občas "pozdě", ale viděl jsem jen asi čtyři průjezdy

https://www.youtube.com/watch?v=TLv3mFq63s0


foto: reko SSZ Palackého náměstí https://kasme.rajce.idnes.cz/171209-Palackeho-n/

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petr » 07.12.2017 8:24

Gregory píše:Máte někdo návod, jak najíždět od Trojské na čočky před Trojským mostem? ...první čočky na volno, předzvěst svítí, 3 m před čumákem najednou bez upozornění Stúj....podruhé jedu, čočky na volno, předzvěst zhasne, očekávám Stůj, tak zpomalím, ale volno stále drží a buď vydrží nebo se těsně před čumákem překlopí na Stůj......proč to nemůže fungovat jako na Karláku?, jak se předzvěst rozbliká, tak vím, že bude změna signálu, ale tady je to loterie a zatím tam jezdím tak, že do čoček jedině krokem, abych mohl včas zastavit.....
Pokud to dělá toto, jde jednoznačně o poškozený odhlašovací kontakt. Tudíž jezdit tak, že to nahlásím na dispečink, aby došlo k opravě. :-P

Gregory
Uživatel
Příspěvky: 75
Registrován: 14.9.2010 21:03

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Gregory » 06.12.2017 20:07

vencavasek píše:
Gregory píše:Máte někdo návod, jak najíždět od Trojské na čočky před Trojským mostem? ...první čočky na volno, předzvěst svítí, 3 m před čumákem najednou bez upozornění Stúj....podruhé jedu, čočky na volno, předzvěst zhasne, očekávám Stůj, tak zpomalím, ale volno stále drží a buď vydrží nebo se těsně před čumákem překlopí na Stůj......proč to nemůže fungovat jako na Karláku?, jak se předzvěst rozbliká, tak vím, že bude změna signálu, ale tady je to loterie a zatím tam jezdím tak, že do čoček jedině krokem, abych mohl včas zastavit.....
Kterou křižovatku myslíš? Když jedeš k mostu, tak tu první nebo až tu těsně před mostem?
Myslím tu první od Trojské, s tou před mostem nějak problém nemám...

Odpovědět