Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
7001
Uživatel
Příspěvky: 204
Registrován: 30.8.2004 8:31
Bydliště: V bezpečné vzdálenosti od Prahy...

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 7001 » 14.12.2017 6:41

Tak to je klasická situace po každé rekonstrukci nebo obnově. Právě mě překvapilo že to nechali nějakou dobu vypnuté. Ale asi se zalekli, že by třeba lidi mohli začít přemýšlet hlavou a ne jen tupě čekat na světla, tak to rychle zapnuli než se z toho zrodí nějaká rebelie. :lol: Fakt to tam krásně fungovalo jako na Palmovce, auta pouštěla tramvaje z vedlejší a nebyl problém.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od demon » 14.12.2017 6:27

7001 píše:Tak jsem si vyzkoušel Palackého náměstí bez SSZ v praxi a je to naprosto ideální. Zainteresovaní projektanti a vůbec všichni kdo do toho mohou nějak mluvit, by se tam měli jít podívat. Kolona z Výtoně na Jiráskovo náměstí tam bude vždycky, ať je to zapnuté nebo ne. Ostatní směry, včetně tramvají jsou naprosto v pohodě.
Včera ovšem Palačák na pevný cyklus (kvůli poruše videodetekce busů), takže kolony všemi směry a průměrnej průjezd generoval tak 3-5 minut zpoždění, což ale na 10 vůbec, ale vůbec nevadí.... :devilsmokin

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 13.12.2017 17:09

9001 píše:Protože ta zastávka je o život...
O čí život? Těch na ní? To se ale obávám po reko moc nezlepší, jedině tak, že z obou stran (a nejlépe i z boku) budou ostrůvky zalitý v betonovejch blocích co je budou krýt. Takže žádná změna před i po, protože na kvalitním povrchu lze čekat, že se rychlost zvýší.
Karosák píše:Stav povrchu vozovky je tam tak děsný, že rychlou jízdu příliš neumožňuje...
Což ničemu nebrání, bo jsem tam zaznamenal (mezi Štvanicí a Vltavskou) dost častou jízdu po kolejích a vůbec snahu jet tak, aby se proboha nemuselo zpomalovat... #-o

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 13.12.2017 14:44

To je jak slepice a vejce - jak vyzkoušet, že tam lidi půjdou? Udělat zastávku. A jak na ní posvětit peníze, když nevím, jestli tam lidi půjdou? Udělat před reko mostu provizorní zastávku...a tak furt dokola. Ano, řešení je velmi nevkusné a spíš jsem hlasoval proti, ale zřejmě v tomto případě účel světí prostředky a jsem příjemně překvapen, kolik lidí si to našlo. Vpodstatě viz Bobik. Mart předpokládám ironicky narážel na to, jak zuřivě se za ni lobbovalo.
A k té bezpečnosti? Stav povrchu vozovky je tam tak děsný, že rychlou jízdu příliš neumožňuje, navíc je teď magoška stejně furt ucpaná. V místě zúžení se tvoří zpomalení/špunt a za celý podzim/od prázdnin jsem nezaznamenal, že by se o tu zastávku někdo rozštípal, byl ohrožen, nebo že by došlo k nehodě AD v místě zúžení.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 13.12.2017 10:45

Bobik píše:
mart337 píše:Ježišmarja, to bude průser!!! Vźdyť nebude v provozu nově zavedená zastávka Štvanice a bude se muset zavést celoročně přívoz, nebo NAD!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Teda nic ve zlým, ale já nevím co všichni s tou Štvanicí máte (nebo co máte proti ní), vždyť se docela chytla. Alespoň když tam jezdím večer, pořád někdo courá (tam i ven) a nejde o občasné jednotky kusů, byť Václavák to pochopitelně není. Pořád se kecá, jaká je tramvaj městotvorná a když se teda "městotvorně chová", tak to vadí.
Protože ta zastávka je o život... At si tam klidně je po reko mostu plně zakomponovaná... Současná verze je uchylka už pana poslance, který akorát škodí kde to jde...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 13.12.2017 7:48

mart337 píše:Ježišmarja, to bude průser!!! Vźdyť nebude v provozu nově zavedená zastávka Štvanice a bude se muset zavést celoročně přívoz, nebo NAD!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Teda nic ve zlým, ale já nevím co všichni s tou Štvanicí máte (nebo co máte proti ní), vždyť se docela chytla. Alespoň když tam jezdím večer, pořád někdo courá (tam i ven) a nejde o občasné jednotky kusů, byť Václavák to pochopitelně není. Pořád se kecá, jaká je tramvaj městotvorná a když se teda "městotvorně chová", tak to vadí.

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od mart337 » 13.12.2017 6:05

Díky, díky, včera večer průjezd Libeňák - Maniny na 1*. =D> =D> =D>

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od mart337 » 12.12.2017 17:50

9001 píše:Otázka je co ukáže měření...

Hlavně budme objektivní... Zavření Hlávkova mostu pro tramvaje je to nejmenší zlo... Za to ho zavřít pro IAD by bylo i pro MHD dalek více průserovější...
Ježišmarja, to bude průser!!! Vźdyť nebude v provozu nově zavedená zastávka Štvanice a bude se muset zavést celoročně přívoz, nebo NAD!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Uživatelský avatar
7001
Uživatel
Příspěvky: 204
Registrován: 30.8.2004 8:31
Bydliště: V bezpečné vzdálenosti od Prahy...

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 7001 » 12.12.2017 15:06

Tak jsem si vyzkoušel Palackého náměstí bez SSZ v praxi a je to naprosto ideální. Zainteresovaní projektanti a vůbec všichni kdo do toho mohou nějak mluvit, by se tam měli jít podívat. Kolona z Výtoně na Jiráskovo náměstí tam bude vždycky, ať je to zapnuté nebo ne. Ostatní směry, včetně tramvají jsou naprosto v pohodě.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 11.12.2017 18:57

Otázka je co ukáže měření...

Hlavně budme objektivní... Zavření Hlávkova mostu pro tramvaje je to nejmenší zlo... Za to ho zavřít pro IAD by bylo i pro MHD dalek více průserovější...

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od XSC » 11.12.2017 17:13

Protože magistrálu z politických důvodů zavřít nejde, tak je potřeba z Hlávkova mostu vyhnat tramvaje. Na Libeňáku moc aut nejezdí, tak tam tramvaje můžou zůstat až do pádu mostu....

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od mart337 » 11.12.2017 12:00

No v poslední době se o zavírání mluví spíš o Hlávkově mostě než o Libeňáku.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 11.12.2017 10:30

Řešení se vždy najde:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 11.12.2017 9:29

9001 píše:Já bych byl v klidu. Stejně do měsíce se po Libenáku jezdit nebude...
a to by potom bylo velmi zajímavé - Palmovka odříznutá i od Holešovic v době kdy se kvůli malému mostku přes Rokytku + samotné TT v Zenklově ul. (a dalším věcem pod a okolo ní) má minimálně nna několik měsícu odříznout od Bulovky (a tím tedy i od Kobylis a Ďáblic!

Z:arrow: Můj předpoklad je, že Libeňák se budou (z právě uvedeného důvodu) alespoň půl roku udržet s provozem TRAM - než se zprovozní z REKO severní "větev" TT od Palmovky!

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 11.12.2017 8:54

Já bych byl v klidu. Stejně do měsíce se po Libenáku jezdit nebude...

Odpovědět