Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
51
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 364

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10206
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 25.4.2018 14:22

Tedy píše:Co ale jako ovce nestát u sloupku když je zastávka pro dva vlaky? Hloupý zvyk kaštanstva, všichni u sloupku a do prvních dveří a následně projdou vozem k zadním dveřím. Takže hůl není pro mě důvod znovu zastavit.
V neděli tam bude opravdu dav :roll:...

parrot
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 25.9.2013 16:26

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od parrot » 25.4.2018 13:35

Tedy píše:Kdo má hůl není automaticky invalida...
Mohu potvrdit:) stalo se mi asi před týdnem v zastávce Horky DC... Za rohem vyšel mladík s holemi v podpaží, a když viděl v zastávce stojící l.11, vzal obě hole do pravé ruky a utíkal s nimi jako zcela zdravý člověk:)

Jinak věřím že se podle popisovaného děje kolega při rozjezdu zabýval hlavně sledováním postavení výhybky a návěstidla za l. 1, páč tam je přesně v tom místě co stál cwapa rádiové ovládání výhybky, a tedy si cwapy při pohledu do výhybky nemusel všimnout. Ale to jsou zase věci o kterých ani cestující nemají tušení co má řidič za povinnosti...

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Petr » 25.4.2018 12:33

cwapa píše:Myslím, že nejlépe to vystihnul "von" ostatní jen mlží. Prostě jsou řidiči dobří a pak když to napíši aby to nebylo urážlivý, nedobří.
Opravdu nemlžím a opravdu se mi stalo, že v zastávce Moráň na mně čekali rodiče. Až když jsem za kabinou zaslechl "ten řidič je snad *****, on ani nevmíná" zjistil jsem, že nastoupili a snaží se na sebe upozornit jinou formou. Prý celou dobu mávali jak zběsilí... Nikoho jsem svou poznámkou neomlouval a na nic jsem se nevymlouval.Pouze jsem sdělil, že i řidič může mít slabou chvilku a někoho přehlédne. Jeden z nedobrých řidičů. Howgh :D

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od mart337 » 25.4.2018 11:48

No, je sice pravda, že ne každý, kdo má hůl je invalida, ale většinou jsou to lidé invalidní, či s nějakým zdravotním problémem i dočasného rázu se stíženým pohybem. Nemusí mít člověk hned průkazku ZTP-P, aby měl problémy třeba s nohou v sádře se pohybovat do schodů v tram či busu.
A já osobně jsem radši, když takto "postižení" cestující nastupují vpředu, kde o nich vím a mám je možnost sledovat při nástupu a výstupu, protože se mi pak nestane, že někoho v zadních dveřích, kam nevidím, přivřu, protože se pohybuje pomalu a já o něm ani nevím, protože o sobě třeba znamením nedá ani vědět.

Uživatelský avatar
Tedy
Uživatel
Příspěvky: 728
Registrován: 08.10.2006 12:19
Bydliště: Praha

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Tedy » 25.4.2018 11:06

Kdo má hůl není automaticky invalida...

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4073
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od P_V » 25.4.2018 9:56

Tedy píše:Hloupý zvyk kaštanstva, všichni u sloupku a do prvních dveří
Kde jsou vyhrazená místa pro invalidy?

Uživatelský avatar
Tedy
Uživatel
Příspěvky: 728
Registrován: 08.10.2006 12:19
Bydliště: Praha

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Tedy » 25.4.2018 9:07

Co ale jako ovce nestát u sloupku když je zastávka pro dva vlaky? Hloupý zvyk kaštanstva, všichni u sloupku a do prvních dveří a následně projdou vozem k zadním dveřím. Takže hůl není pro mě důvod znovu zastavit.

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od cwapa » 24.4.2018 19:19

Myslím, že nejlépe to vystihnul "von" ostatní jen mlží. Prostě jsou řidiči dobří a pak když to napíši aby to nebylo urážlivý, nedobří.

Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1019
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od ZXS91 » 24.4.2018 15:35

cwapa píše:
ZXS91 píše:Před zastávkou je výhybka a přechod, do toho úzký ostrůvek. Kdo nezažil, neuvěří, že i mávající cestující se dá přehlídnout, když si člověk hlídá něco jiného
Tak to by musel být slepý kdyby mě přehlídl a tím pádem by měl vrátit řidické oprávění, to za prvé a za druhé když vidím, že na mne kouká tak nevím co si mám potom o něm myslet.
Viz co psal Petr... I mávající se dá přehlídnout

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10206
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 9001 » 24.4.2018 15:24

Šlo o neděli a pokud to bylo dopoledne, tak to nasere ještě o level více...

Takže asi to furt nejelo...

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od cwapa » 24.4.2018 13:32

Petrpes píše:
cwapa píše:Dnes se mi stala nemilá věc. Je mi skoro 70let a chodím o fr.holích a čekal jsem v zastávce Ohrada u cedule na tramvaj směr Biskupcova. Po chvíli přijela linka č.1 a za ní pak č.11. Jelikož se mi špatně chodí čekal jsem až linka č.1 odjede, jelikož jsem čekal , že mi ta 11 zastaví když jsem ho upozornil máváním holemi. Bohužel jsem se ale spletl protože "pan tramvaják" ani nepřibzdil. Hlavně, že potom čekal na křižovtce skoro dvě minuty. A tak by mě zajímalo jestli je tramvaják povinen zastavit nebo ne.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

TWL kam ti důchodci dnes spěchají, jinak mávat na tramvaj holemi, to je pro 99% řidičů znamení, co nejrychleji zavřít a odjet...
Tramvaj má zpoždění, tramvaje jezdí každou chvilku, všichni dávno nastoupený a po kolejích se "řítí" DCHDC a mává holí =D>
Tak to pardon, ale jedu...
Jistě ty nezastavíš ty jedeš ale pouze na křižovatku kde si 2minuty postojíš.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2233
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Petrpes » 24.4.2018 13:29

von Špilberk píše:Oficiálně (dle D1/2) se znovu u sloupku musí zastavit, když tam je invalidní vozík nebo slepec. Ovšem troufnu si napsat, že kolegů schopných podruhé zastavit kvůli osobě s holemi (zvlášť když zamává) je dost. Taky je dost kolegů, kteří vědí, že nemá cenu cpát se na Ohradě DC k semaforu za linku 1, protože tam budou stejně stát. Tenhle to nebyl... :smt102
Evidentně kolegu naštvalo mávání holemi :D
A pokud to nebyl NP spoj, nechtěl zdržovat výstupem DCHDC "za rohem" :D
Znáte to, přijede vysokopodlažní 9, zastaví jako druhá a stejně všechna DCHDC poběží jako o smrt, i kdyby za ní stálo 10 15T.... :roll:

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2233
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Petrpes » 24.4.2018 13:26

cwapa píše:Dnes se mi stala nemilá věc. Je mi skoro 70let a chodím o fr.holích a čekal jsem v zastávce Ohrada u cedule na tramvaj směr Biskupcova. Po chvíli přijela linka č.1 a za ní pak č.11. Jelikož se mi špatně chodí čekal jsem až linka č.1 odjede, jelikož jsem čekal , že mi ta 11 zastaví když jsem ho upozornil máváním holemi. Bohužel jsem se ale spletl protože "pan tramvaják" ani nepřibzdil. Hlavně, že potom čekal na křižovtce skoro dvě minuty. A tak by mě zajímalo jestli je tramvaják povinen zastavit nebo ne.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

TWL kam ti důchodci dnes spěchají, jinak mávat na tramvaj holemi, to je pro 99% řidičů znamení, co nejrychleji zavřít a odjet...
Tramvaj má zpoždění, tramvaje jezdí každou chvilku, všichni dávno nastoupený a po kolejích se "řítí" DCHDC a mává holí =D>
Tak to pardon, ale jedu...

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od cwapa » 24.4.2018 11:38

ZXS91 píše:Před zastávkou je výhybka a přechod, do toho úzký ostrůvek. Kdo nezažil, neuvěří, že i mávající cestující se dá přehlídnout, když si člověk hlídá něco jiného
Tak to by musel být slepý kdyby mě přehlídl a tím pádem by měl vrátit řidické oprávění, to za prvé a za druhé když vidím, že na mne kouká tak nevím co si mám potom o něm myslet.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Petr » 23.4.2018 19:40

ZXS91 píše:Před zastávkou je výhybka a přechod, do toho úzký ostrůvek. Kdo nezažil, neuvěří, že i mávající cestující se dá přehlídnout, když si člověk hlídá něco jiného
Potvrzuji, že úplně s přehledem i vlastní rodiče.... (-X

Odpovědět