Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od mart337 » 01.6.2018 14:59

Podle mne ti žádný řízení provozu v Lazarské nepomůže. Jindřišská bývá ucpaná z důvodu zacpání křižovatky s Politických vězňů, kam se cpou IAD, které objíždějí ucpanou magistrálu. Pak je další problém auta najíždějící od Jungmanky a Žitné, a následně ucpaný Karlák, bo Ti tam stojí auta až od Lazarské.
No a to nemluvím o vlastní křižovatce Lazarská - 10 všemi směry. Tam než se to procourá, tak je pak zaděláno.
Včera jsem měl 18 a tak jsem na Lazarské pouštěl 14 a 5. Předevčírem 3/6 a to jsem si procoural Jindřišskou (oběma směry, když se tam nacpou v křižovatce čekající auta) a Lazarská ale byla celkem v klidu.

parrot
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 25.9.2013 16:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od parrot » 01.6.2018 11:05

von Špilberk píše:
Karosák píše:Ano, ano, podpora MHD je pro město klíčová....
Včera večer (18 - 19) totální kolaps v centru. Všechno přes Václavák v obou směrech +20 i víc. Ovšem dle mimořádností nic. Asi žádná mimořádnost. :prase
Bohužel v současné rozkopané Praze běžný a stále častější stav. Lze pochopit že se ta kanalizace opravit musí. Dát ji jako zakázku firmě, která má dlouhé termíny (zde kutají už víc jak 1,5 roku) lze taky pochopit. Kšeft je kšeft. Ale pomohlo by křižovatku v Lazarské v takových kolapsech operativně řídit policajt + někdo z dispečerů, aby zastavili směr 2+18+22 od Národní na Karlák, aby se dalo ve směru od Václavského nám. v pohodě najíždět, bo se vlaky neštosovaly až do Jindřišské.

K té preferenci. Ten Mírák mě teda hodně.... Kde jako byly ty kolony aut? Teď už 2 měsíce tak 2x do týdne jezdím 11 a nic od Rumunské ulice (myšleno kolonu) jsem nezaznamenal. Někdo z Vás ano?

A autobusy. Až na pár zmíněných vyjímek se o preferenci mluvit nedá. Jeďte třeba 136 ze Spořilova na Vysočanskou. Skoro na každých světlech si bus postojí...

Švábky naprostý souhlas s Karosákem. Večer a o víkendech spuštěná preference, ale bojím se že by se z toho někomu v kanceláři zatočila hlava toto vymyslet :D

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 01.6.2018 8:14

Karosák píše:Ano, ano, podpora MHD je pro město klíčová....
Včera večer (18 - 19) totální kolaps v centru. Všechno přes Václavák v obou směrech +20 i víc. Ovšem dle mimořádností nic. Asi žádná mimořádnost. :prase

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobek » 01.6.2018 7:37

Ne neexistující preferenci BUS doporučuju zajet se podívat na křižovatku Na Padesátém x Přetlucká x Úvalská x V Rybníčkách (česky na Skalku k ČSÚ). To je zase opačnej extrém.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 31.5.2018 15:24

Ano, ano, podpora MHD je pro město klíčová....
Před nějakým rokem, dvěma se taky slibovala preference na MSO a velké žaludské. Ta Kartouzská je s Lidickou je ukázkový jarmark marnosti ](*,)
Když už začíná předvolební panika, že město s dopravou nic neudělalo, tak kromě WiFi do lanovky by taky stačilo jen popostrčit na pár místech zapnoutí preferencí. V šuplících toho na spuštění čeká spousty. Ale dost možná odpovědní ani netuší, kde preference je, co to je a jak funguje, kde není a kde se na ní už léta marně čeká a stačilo by ji jen zapnout. Ale to asi není dostatečně viditelný projev podpory dopravy. Přitom podobně jako populistická WiFi je i preference o instalaci "pár krabiček". A to není jen o tramvajích, ta autobusová skoro neexistuje ( např. autobusový teror Na Rolích x Vyskočilova), přestože v hardwaru se proinvestovalo celkem dost. Ale nesmí se k tomu přistupovat po našem "jeden čehý, druhý hot", nýbrž efektivně dynamicky upravovat signální plány. Ve špičce, když se ucpává Rumunská a kolmo valí vláčky 22 a 16 je lepší krátký pevný cyklus, ale je naprosto zbytečné nechat hnít vozidla MHD na poloprázdné křižovatce. Pevné Švábky v odpoledních špičkách rovněž chápu pro potřeby odklonové trasy za Žižkov, ale večer v noci a o víkendech, kdy ani nejezdí 24, tam úplně v klidu může preference šlapat a mezi požadavky tramvají je fůra času pro průjezd :auto :auto :auto
Trošku jsem se rozjel, ale musí to ven...

Uživatelský avatar
Radek
Uživatel
Příspěvky: 1540
Registrován: 19.7.2004 10:00
Bydliště: Tento vlak tam končí
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Radek » 31.5.2018 13:59

Bobik píše:A nešťouraj v tom přes den zas z centrály, nebo tak něco?
Jestli míněn horní Mírák, tak viz novinka na http://preference.prazsketramvaje.cz/ :)

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 31.5.2018 13:37

A nešťouraj v tom přes den zas z centrály, nebo tak něco?

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 31.5.2018 13:03

Možná v noci tak budou nějaké záchvěvy dynamiky, ale přes den tam jede barevná hudba bez jakékoli reakce na vozidla MHD.

Jinak Badenka už šlape, tak tedy nejspíš opraveno.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 28.5.2018 7:32

V noci jsem tam (horní Mírák) nezaznamenal problém, tak nevím. Mě to padalo krásně do jízdy, jak nahoru tak i dolů. Ale jel jsem tamtudy naposledy ze čt na pá v noci. Esli tam nezapnuli nějakej víkendovej cyklus, bo co?

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 28.5.2018 6:37

Nevím, jestli to někde proběhlo, ale horní Mírák již nějaký čas a asi navěky v krátkém defacto pevném cyklu.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od demon » 27.5.2018 19:55

9001 píše:Demon: Mě se hrozně líbi kolik energie celá ta mašinerie dá do hledání proč to nejde...
Jestli ono to zdůvodňování nebude kvůli takovým jako ty. Většina je to schopna pochopit i bez toho, jen na základě vlastního úsudku.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 24.5.2018 13:23

Demon: Mě se hrozně líbi kolik energie celá ta mašinerie dá do hledání proč to nejde...

Když se dělá nová integrace, nová linka, tak tam jsou všichni a plácají se po ramenou. Když jde o průser, tak nikdo za nic nemůže a všichni hází vinu z jednoho na druhého...

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 24.5.2018 11:56

Když tak kouknu na FB, KRP, TRF, tak zjišťuju že stínový ovčáček DPP Démon stráví kydáním hovadin v diskusích snad celou pracovní dobu :D
Nebo mě snad něco uniklo a on je za to už opravdu placenej... :D :D :D

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od demon » 24.5.2018 11:38

9001 píše:Já bych všechny odpovědné nechal tou MHD jezdit tak, že opravdu někam budou potřebovat a ideálně je k tomu tak na měsíc připoupat k invalidnímu vozíku...Pak se třeba našel někdo kdo by to řešil...

Výpady? Zatím jsem si z oficiálních míst přečetl jenom brekot a ukázkovou neschopnost...

Jak už jsem psal. Pak tu poplakejte, jak je moc aut, když nejsou odpovědní pořádně zajistit MHD...
Jenomže ty nejseš ty "odpovědné" ani schopen identifikovat, tak radši pourážíš všechny okolo. A co hůř, když ti na ně někdo ukáže, ignoruješ to. To je pak těžký pořízení...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 24.5.2018 10:43

demon píše:
9001 píše:Ale děkuji, že hledáme proč to nejde...
Sorry, ale tvé představy jsou velmi mírně řečeno až dětinsky naivní. Ale ano, máš pravdu v tom, že tvé neustálé výpady jsou trapné. :roll:
Já bych všechny odpovědné nechal tou MHD jezdit tak, že opravdu někam budou potřebovat a ideálně je k tomu tak na měsíc připoupat k invalidnímu vozíku...Pak se třeba našel někdo kdo by to řešil...

Výpady? Zatím jsem si z oficiálních míst přečetl jenom brekot a ukázkovou neschopnost...

Jak už jsem psal. Pak tu poplakejte, jak je moc aut, když nejsou odpovědní pořádně zajistit MHD...

Odpovědět