Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
parrot
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 25.9.2013 16:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od parrot » 11.10.2018 11:52

Grossáku, máš prosím info jestli u Letenského tunelu není nějaký jiný cyklus? Zdá se mi, že tam neběží preference. Např. jen když zmíním oblouk od Dlouhé třídy na Štross., tak volno vpravo svítí po celou dobu jízdy po přes most a když brzdím před výhybkou, tak SSZ padne na stůj. V opačném směru od rychlostní výhybky volno také často utíká, anebo svítí po příjezdu dlouho na stůj pro směr rovně i vlevo.

Pak mám na tebe ještě jednu prosbu. Šlo by prověřit Ohradu ve směru od Spojovací? Volno na SSZ Ohrada v poslední době nepočká. A když ano, tak už nikoli na druhý vlak (např. pro linku 1 je to velké zdržení, když musí čekat na další cyklus). Zdá se mi, jako kdyby nefungoval přihlašovací kontakt před zastávkou Ohrada DC.

Děkuji.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 09.10.2018 11:51

Švábky čekají, až se otevře Husitská, pak snad... [-o<

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 09.10.2018 11:01

Včera odpoledne už Hračkárna preferovala, ovšem nejlepší by to bylo vypnout...
Švábky, minutové záseky pro tram ovšem i nadále :(

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 08.10.2018 13:15

Díky za informace i předávání na PDT. O Hradčanské víme. Důvodem pevného programu jsou prý závady. A záložní pevný program je bohužel pro tramvaje dost nešťastný. Tento týden by se mělo opravit.

Uživatelský avatar
petr03
Uživatel
Příspěvky: 415
Registrován: 10.3.2010 11:16
Bydliště: Praha

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od petr03 » 07.10.2018 18:47

Willyjeff85 na youtubku posledni dil o tvrdohlavych semaforech. Zde lze shlednout realitu.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 06.10.2018 5:44

parrot píše:...že videodetekční kamera na sloupku SSZ ve směru z Hradčanské =>Letenské nám./Chotkovy sady je namířena úplně někam jinam mimo jízdní dráhu tramvají.
To s tím, obávám se, nemá vůbec nic společného. Zlobí to tam z obou směrů (mě to třeba pravidelně zazdí i od Letný/Chotkáčů) a co jsem vypozoroval, je tam nějaký záhadný pevný cyklus (ve dne, v noci, pořád to samý). Padá to naprosto nesmyslně a zdržuje to všechno, i auta. Přitom stromečky svítí a řekl bych, že svítí pořád, což opět ukazuje spíš na pevný cyklus. Navíc pěkně mizerný, protože než odblokuje vexle, zase to práskne na stůj a drží dlouhý volno pro chodce. Navíc první padne zelená autům, pak se dlouho nic neděje, přes koleje pořád zelenej pajdulák a až teprv po chvíli to milostivě pustí tramvaj. Jednu. Jak už jsem psal, než odblokuje vexle, práskne to na stůj (i autům) a cyklus se opakuje.
Hnus, velebnosti.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 05.10.2018 23:00

Dnes řádila i Stírka... ZC celou dobu se zdálo, že podrží odbočující 24 volno, ale pak prásk a pustilo to auto rovně, takže s 24 si trochu zamagnetoval... :roll:

parrot
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 25.9.2013 16:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od parrot » 05.10.2018 21:25

Bobik píše:Hradčanská přechod DC, běhá tam už asi týden nějakej šílenej pevnej cyklus ve dne v noci. Šíleně to zdržuje. Přechod ZC je v noci normálně zhaslý. Nechápu. Na PDT hlášeno, mám info od několika lidí, ale neděje se nic, stále kvoká, stále kvoká.
Bobíku, Hradčanskou jsem dnes na PD opět hlásil. Přechod na východní straně vůbec neregistruje tramvaj. Z obou stran padá do jízdy na stůj a zelenou pro chodce drží klidně i minutu. Tramvaje se tam dnes štosovaly z obou stran. Pro Grossáka může být vodítko, že videodetekční kamera na sloupku SSZ ve směru z Hradčanské =>Letenské nám./Chotkovy sady je namířena úplně někam jinam mimo jízdní dráhu tramvají.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 03.10.2018 20:09

Hradčanská přechod DC, běhá tam už asi týden nějakej šílenej pevnej cyklus ve dne v noci. Šíleně to zdržuje. Přechod ZC je v noci normálně zhaslý. Nechápu. Na PDT hlášeno, mám info od několika lidí, ale neděje se nic, stále kvoká, stále kvoká.

parrot
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 25.9.2013 16:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od parrot » 03.10.2018 15:51

Vypadá to, že nám na Arbesáku běží preference.

Temsor
Uživatel
Příspěvky: 43
Registrován: 12.3.2005 11:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Temsor » 10.9.2018 10:37

5) Neustále to samé.
Použiji popis od Karosáka z minula
Karosák 11.5.2018 12:27 píše:Hrad: Ano, potvrdím Démona, to je vpodstatě největší nešvar, že nedává druhé volno. Jako naschvál většinou když má člověk málo turistů, tak dává volno až za poměrně dlouho, a i pak zůstává výzva pro druhý pokus, zatímco když přijedu v sobotu dopoledne našvihlej po střechu, tak první volno padne za 10 vteřin, pak sice svítí třeba dalších 15, ale už bez výzvy a druhé volno jen na kličku (tento případ nastává když je vlak DC, ale není to podmínkou). To pak většinou v klidu počkám, až všechno vyleze a teprve se jdu navolit, protože dav vás stejně strhává a od tramvaje ke kz a zpět se pomalu nedá procpat, navíc pak na tu červenou stádo stejně nereaguje, takže je lepší to nechat odejít. Běžné pobyt na cca 3 minuty... Samozřejmě se koukám do zrcátka a když vidím něco od Letohrádku, nechám se navolit jím. Občas to ale další řidič vytuší a čeká schválně v aleji :-P
A časy? http://jrportal.dpp.cz/DataFTP/JRPortal ... 98_2)Z.pdf :devilsmokin

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 09.9.2018 21:47

Hezký večer.
1) Dlouhá má technický problém. Dle info se řeší, ale bohužel termín neznám. Platí i o propojení detekce k Řásnovce.
2) SSZ Lidická - Zborovská půjde bohužel po dokončení obnovy do stejného stavu jako před obnovou. Co se tramvají týče. Neuvěřitelné.
4) Závady typu Veletržní nebo Trojská prosím hlaste na PDT. Jedná se zjevně o poruchu detekce. Pokud to z nějakého důvodu nestihnete a dáváte to, sem, je třeba připojit datum a čas.
5) Pražský hrad: prosím o popis problémů a časy. Díky
6) Na Trojský most se chystám, až bude čas.
Díky.

Temsor
Uživatel
Příspěvky: 43
Registrován: 12.3.2005 11:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Temsor » 09.9.2018 10:07

Karosák píše:Jinak objezd Ženských domovů je opravdu něco unikátního. Jediné co funguje a padá je Radlická x Plzeňská. Přechod K. Engliše od Anděla navoluje a drží, opačně nic. Ostrovského jsem si z obou stran zaběhal s kličkou a prostál cyklus, párkrát to padlo. Za ženskými domovy od Knížecí rovněž klička 50:50. Ale vpodstatě supr, protože odklon zlikvidoval přestávky na koncích, takže Smíchov byl ideální možnost si zaběhat a protáhnout haxny =P~
Asi to bude o štěstí (a občas o protijedoucí TRAM), ale za mně dobrý, párkrát mi to padlo i téměř do jízdy. Pouze při poslední průjezdu Ostrovského (od Plz) okolo půlnoci jsem musel s kličkou.

Ale Pražský hrad bych @3657 , přitom po opravě opěrné zdi to šlo tak hezky

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 09.9.2018 2:25

ZXS91 píše:Do těhlech končin často nezavítám, tak nevím, jestli je to chyba nebo vlastnost:
1) Trojská ZC - volno blikne na tři vteřiny a opět padá stůj, nedá se stihnout. Ve dvou průjezdech ze tří.
2) pod Lisem x nájezd do Bubenečského tunelu - stůj přímo pod kola, ve všech třech případech.
1) podezřelé
2) normálka, tam na to fakt není spoleh

Jinak objezd Ženských domovů je opravdu něco unikátního. Jediné co funguje a padá je Radlická x Plzeňská. Přechod K. Engliše od Anděla navoluje a drží, opačně nic. Ostrovského jsem si z obou stran zaběhal s kličkou a prostál cyklus, párkrát to padlo. Za ženskými domovy od Knížecí rovněž klička 50:50. Ale vpodstatě supr, protože odklon zlikvidoval přestávky na koncích, takže Smíchov byl ideální možnost si zaběhat a protáhnout haxny =P~

Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1019
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od ZXS91 » 08.9.2018 15:07

Do těhlech končin často nezavítám, tak nevím, jestli je to chyba nebo vlastnost:
1) Trojská ZC - volno blikne na tři vteřiny a opět padá stůj, nedá se stihnout. Ve dvou průjezdech ze tří.
2) pod Lisem x nájezd do Bubenečského tunelu - stůj přímo pod kola, ve všech třech případech.

Odpovědět