Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 05.11.2018 0:55

Demon: na dolním Míráku 4. 11. kolem 20:30 bylo vše OK, v obou směrech. Mám zprávu, že i v pátek zřejmě v pořádku. Prosím případně o sdělení časů událostí.

Želva je od poslední obnovy SSZ v dynamickém řízení bez preference TRAM. Oproti původnímu pevnému programu před obnovou nastalo dokonce zhoršení pro linku 26. Poslední úprava SSZ proběhla, pokud vím, před cca 5 lety. Nyní už měl být na SSZ dávno upravený program po RTT Vinohradská, mimo jiné se vzdáleným rádiem od Flory, leč dosud není. A není to vina DPP.
Naposledy upravil(a) Grossák dne 05.11.2018 1:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od kruťák » 04.11.2018 21:51

Dnes ve 13:35 jsem jel 18kou na Povstání (od Nuslí) a opět nám první čočky dlouho nepadly a druhé naopak padly přímo před čumák. Takže jsme si odstáli 2 minuty na místě, pustili jedno až dvě auta ze všech směrů a pak teprve pokračovali dál :evil: Nešlo by to aspoň o víkendu vypnout?

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 03.11.2018 15:53

A zmizelo také SSZ Vladimírova...tak uvidíme co nám tam vyroste.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 03.11.2018 0:06

Nejezdí...aha :shock:

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petr » 02.11.2018 22:03

Karosák píše:Spousta malůvek kolem SSZ Křižovnická x Karlova... :devilsmokin
A nějaké šťourání v SSZ Plzeňská x Tomáškova. Jsou tam nějaké nové stožáry na jižní straně a nová výzvová návěstidla potmě 8-[
No jo... Pán tam často nejezdí.... To SSZ je totiž úplně nové. Během dvou dnů zmizelo (to byl šok, že tam najedou žádná světla nebyla) a znovu vyrostlo.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 02.11.2018 15:30

Spousta malůvek kolem SSZ Křižovnická x Karlova... :devilsmokin
A nějaké šťourání v SSZ Plzeňská x Tomáškova. Jsou tam nějaké nové stožáry na jižní straně a nová výzvová návěstidla potmě 8-[

parrot
Uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: 25.9.2013 16:26

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od parrot » 02.11.2018 11:41

Grossák píše:Pod tunelem proběhla na přelomu týdne 2x podrobná kontrola nebylo nalezeno nic podivného. A současně v té době SSZ chodilo dobře. Nějaké drobné postřehy (dotazy) byly předány projektantovi k prověření, ale nesouvisejí s problémy, které se v posledních týdnech objevily. V případě problémů prosím o popis a čas události. Díky.

Ostatní závady by měly být odstraněny.
Díky. Tunel je o poznání lepší, ve středu jsem tam kroužil s 26 a bylo to OK, jen trošku pokaždé trvalo čekání na volno ve směru od rychlostní výhybky. Ten samý den nějací pánové kopali na obou stranách chodníku u stožárů SSZ v Dlouhé tř. Že by už? :D

pandicek89
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 21.7.2014 15:28

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od pandicek89 » 02.11.2018 7:51

Mám jednu antipreferenční křižovatku včera U Elektry DC mi to pokaždé padlo na stůj i v pozdních večerních hodinách.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od demon » 01.11.2018 19:40

Zatimco dolní Mírák DC preferuje, podrží a dokonce umí po padnutí na stůj znovu překlopit na volno, tatáž křižovatka ZC je absolutně bez preference. Čas události - vždy
Želva vypadá dokonale z :prase ně oběma směry v 10/16 oblouku. Ani při jednom průjezdu jsem včera nedostal volno na poprvé, vždy po volnu po Vinohradské i přes včasné přihlášení 10/11/16 z obou stran následovalo volno po Jana Želivského bez šance na odbočení, protože od Strašnic vždy minimálně bus načuhoval.
Za mě teda další zhoršení od začátku nepovedené pseudopreference...

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 01.11.2018 15:03

Pod tunelem proběhla na přelomu týdne 2x podrobná kontrola nebylo nalezeno nic podivného. A současně v té době SSZ chodilo dobře. Nějaké drobné postřehy (dotazy) byly předány projektantovi k prověření, ale nesouvisejí s problémy, které se v posledních týdnech objevily. V případě problémů prosím o popis a čas události. Díky.

Ostatní závady by měly být odstraněny.

Adam108
Uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: 01.1.2014 18:29

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Adam108 » 24.10.2018 11:36

SSZ Bělohorská - Patočkova, zřejmě nefunguje odhlašovák ZC. Průjezd tram by měl být v poho, ale auta tam vždycky docela vykejsnou.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 15.10.2018 15:11

Pokud je zavřený tunel, musí tam běžet program, který zakazuje jízdu do tunelu. Nemyslím, že by tam běhal i v jiné době. Nicméně, pokud si tam všimneš (případně i někdo jiný) pevného programu, prosím o info. Díky.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 12.10.2018 19:56

Grossák píše:A nevybavuji si, že bych tam od té doby viděl nějaký pevný program.
Pevný program v noci je tam vždy, když je zavřený tunel. A úplně stejný pevný program se tam občas v noci vyskytuje "jen tak pro nic za nic". Obvykle když je zavřená nějaká část Blanky, to jsou pevný programy i na Patočkový (Hládkov, Octárna) a asi to tam skáče i když je nějaká závada.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 12.10.2018 13:44

Díky za upozornění. Nějaké zprávy o problémech byly asi před měsícem a jednalo se prý o technickou závadu EOV, která měla být odstraněna. Podle toho, co jsem viděl dnes, jde také o technickou závadu, dokonce jich může být i více. Dle všeho je problém s detekcí od SPK, možná i od Čechova mostu. Projevuje se to na všech vjezdech. Necháme to prověřit.
Domnívám se, že policie do řízení tohoto SSZ nezasahuje. Nejsem si jist, v jakém rozsahu je to vůbec možné. Pokud se dobře pamatuji, v roce 2007, kdy se SSZ obnovovalo, byl program tak velký, že se ne úplně všechno vešlo do řadiče, takže možnosti HDŘÚ nejsou plnohodnotné. A nevybavuji si, že bych tam od té doby viděl nějaký pevný program. Mohu se však mýlit a uvítám postřehy.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 11.10.2018 19:11

parrot píše:jestli u Letenského tunelu není nějaký jiný cyklus? Zdá se mi, že tam neběží preference.
Tam do toho "s oblibou" zasahujou policajti z centrály. Bohužel. A občas to zapomenout přepnout, takže to tam je i v noci.

Odpovědět