Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Re: Preference / antipreference MHD

Odeslatod von Špilberk v 08.11.2018 16:15

Pokud se nic nezměnilo, tak v noci jede jen jeden semafor ze 3 (Nádraží Vršovice). Takže Bobík je jednoznačně zpovykaný. :lol:
von Špilberk
Uživatel

Odeslatod kruťák v 08.11.2018 11:44

Já teda neznám noční situaci, ale vím určitě, že přes den to už nemůže být horší než dnes. Přes den tam fakt člověk stojí na každym semaforu, to je taková červená vlna par excellence.
kruťák
Uživatel

Odeslatod von Špilberk v 08.11.2018 10:45

Horší než teď - tedy jízda od semaforu k semaforu, to může být jen těžko. Třeba se jim podaří naprogramovat preferenci formou zelené vlny. Uvidíme. 8-)
von Špilberk
Uživatel

Odeslatod 9001 v 08.11.2018 10:35

Souhlas Bobíkem... Hlavně na Vršovickou byl daleko lepší pevný program, který dokázal držet zelenou vlnu... Takhle to dopadne špatně :-(
9001
Uživatel

Odeslatod Bobik v 08.11.2018 6:17

Ať do toho proboha nešťouraj, doteď to sice blbě, ale alespoň nějak funguje. Jak na to šáhnou, budeme se ještě divit. Preference, jo, prdlajs s kytičkama, to jsem dneska viděl ve čtyři ráno na Kohinorce (DC) - rozjedu se ze zastávky, čočky utečou před nosem, tak si postojím na úplně prázdný křižovatce, kde není ani kolo, aby mě to po chvíli pustilo dál. Stejnětak dneska zase zlobil Hládkov - dlouhý čekání na úplně prázdný křižovatce. I když, tam mám podezření, že zas byly zavřený tunely a z centrály tam zaply nějakej cyklus jak pro páteční špičku. Nebylo by to poprvý.
Skutečná preference stejně nikdy nikde nebude, protože to by se štosovala auta a to je, přes veškerý řeči o podpoře MHD, pořád nežádoucí. Jediná skutečná preference, co kdy byla, byla na horní Palmovce a šla do kytek právě z těhle důvodů. Štosovaly se auta a Policie !! si stěžovala, že neukáznění řidiči blokují ostatní křižovatky. Policie, pche, nemá ona bejt právě od toho, aby k tomu nedocházelo?
Bobik
Uživatel

Odeslatod kruťák v 07.11.2018 23:16

Dobré zprávy pro MHD ve Vršovicích, pět let po rekonstrukci tramvajové tratě se možná konečně zapne preference :)

Dle postupně získaných vyjádření Dopravního podniku hl. m. Prahy, Swarca (příprava SW), Eltoda (projednání úpravy fungování SSZ) byla na konci října podána žádost o příslušné stanovení, podle odboru dopravních agend MHMP bude stanovení vydáno s ohledem na ostatní řešené záležitosti do dvou týdnů a pak bude na dodavatelích, na kdy se jim podaří zkoordinovat techniky, kteří schválenou úpravu fyzicky provedou a do několika různých systémů ji zapojí.
Jedná se o změnu v křižovatkách Sportovní, Petrohradská a U Vršovického nádraží. Koh-i-noor, Kodaňská a Užocká preferenci mají, křižovatka Kubánské nám. je před rekonstrukcí.

http://www.praha10.cz/diskuzni-fora/dis ... /aft/10658
kruťák
Uživatel

Odeslatod Grossák v 05.11.2018 10:42

Díky za smutné info z Želvy. Zkusím se na to podívat. K Míráku, je dobré sdělit informaci o problému dříve, nejlépe na PDT. Závadu je pak možné opravit dříve.

Letenské náměstí je v záložním pevném programu kvůli závadě. Pracuje se na opravě.
Grossák
Uživatel

Odeslatod vencavasek v 05.11.2018 10:12

Včera jsem po dlouhé době jel přes Letenské náměstí a potvrzuji pevný cyklus.
vencavasek
Uživatel

Odeslatod Bobik v 05.11.2018 6:57

demon napsal:ZC obvykle v úrovni sekce prásk na stůj.
Ano, tohle jsem tam pozoroval i v noci. Několikrát. Nepamatuju si přesně kdy, zhruba v době co popisuje Démon. Vzhledem ke krátkým nočním cyklům a taky vzhledem k vědomí, že většina SSZ i přes veškerou snahu prostě nefunguje optimálně, jsem tomu dál nevěnoval pozornost a bral to jako takové "místní špecifikum", který je sice úplně nesmyslný, ale alespoň moc neobtěžuje, tak proč se vzrušovat. Teď, když o tom Démon mluví mi to připomenul.

Dále - něco je špatně v noci na Letenském náměstí, přijde mi to jako pevný cyklus. Směr ZC nesvítí stromeček (brnkačka se mi zdála v pořádku), směr DC sice svítí, ale volno v mezicyklu mi ani z tohohle směru nepadlo. Běhá tam klasický kolečko Milada/Veletržní, Korunovační, tunel, při šipce do tunelu volno tramvaji nepadne, přestože je navolená až pomalu od Sparty. Z čehož jsem usoudil, že nefunkční brnkačkou ZC to nejspíš nebude, když to nefunguje ani ve směru DC. Pozoruju to tam cca od pátku.
Bobik
Uživatel

Odeslatod demon v 05.11.2018 6:41

Grossák napsal:Demon: na dolním Míráku 4. 11. kolem 20:30 bylo vše OK, v obou směrech. Mám zprávu, že i v pátek zřejmě v pořádku. Prosím případně o sdělení časů událostí.
Popisované chování pozorováno 20.10., 21.10., 28.10. i 31.10.. Do centra až na vyjímky drželo volno, v jednom nebo dvou případech dokonce i překlopilo ze stůj zpět na volno, ZC obvykle v úrovni sekce prásk na stůj.
Grossák napsal:Želva je od poslední obnovy SSZ v dynamickém řízení bez preference TRAM.
To je mi známo, jenže dle mého pozorování se stav posledních několika let ještě zhoršil (a to i od spuštění autobusové detekce DC), takže volno pro 10/11/16 se nevybere pokud v cyklu projelo cokoliv přímo po Vinohradské, i kdyby to bylo v opačném směru.
Příklad - stojím s 10 od NNŽ navolený při volnu po Jana Želivského. DC jede 13, takže na konci tohoto cyklu volno nedostanu (s tim už jsem jakštakš smířenej), jenže právě protože projíždí 13, tak nedostanu volno ani po konci cyklu po Vinohradské a já čekám jestli se neobjeví třeba 6, že bych si počkal ještě další cyklus...
Pozorováno 31.10. odpoledne a ne jednou.
demon
Uživatel

Odeslatod Grossák v 05.11.2018 0:58

parrot: Na volno od SPK se občas může trochu čekat. Záleží, kdy se přihlásíš a co všechno se vybírá. Prosím o info v případě návratu problémů.

Mám pocit, že na Dlouhé je to rozkopané už mnoho měsíců. Pokud je to zrovna teď více, nevím, co to může znamenat. :)
Grossák
Uživatel

Odeslatod Grossák v 05.11.2018 0:55

Demon: na dolním Míráku 4. 11. kolem 20:30 bylo vše OK, v obou směrech. Mám zprávu, že i v pátek zřejmě v pořádku. Prosím případně o sdělení časů událostí.

Želva je od poslední obnovy SSZ v dynamickém řízení bez preference TRAM. Oproti původnímu pevnému programu před obnovou nastalo dokonce zhoršení pro linku 26. Poslední úprava SSZ proběhla, pokud vím, před cca 5 lety. Nyní už měl být na SSZ dávno upravený program po RTT Vinohradská, mimo jiné se vzdáleným rádiem od Flory, leč dosud není. A není to vina DPP.
Naposledy upravil Grossák dne 05.11.2018 1:00, celkově upraveno 1
Grossák
Uživatel

Odeslatod kruťák v 04.11.2018 21:51

Dnes ve 13:35 jsem jel 18kou na Povstání (od Nuslí) a opět nám první čočky dlouho nepadly a druhé naopak padly přímo před čumák. Takže jsme si odstáli 2 minuty na místě, pustili jedno až dvě auta ze všech směrů a pak teprve pokračovali dál :evil: Nešlo by to aspoň o víkendu vypnout?
kruťák
Uživatel

Odeslatod Karosák v 03.11.2018 15:53

A zmizelo také SSZ Vladimírova...tak uvidíme co nám tam vyroste.
Karosák
Uživatel

Odeslatod Karosák v 03.11.2018 0:06

Nejezdí...aha :shock:
Karosák
Uživatel

PředchozíDalší

Zpět na Provoz