Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 31.1.2019 6:17

Sídliště ZM už funguje, v noci jsem tam žádný problém už neregistroval.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 31.1.2019 5:34

Včera jsem měl ranní a na Sídlišti Zahradním městě jsem běhal s kličkou - totálně potmě. Poprvé při výjezdu cca 6:30, pak asi v 8:30. DC přitom zcela OK. Další info neposkytnu, bo se tam asi týden nechystám :P Hlášeno PDT s tím, že už to hlásil někdo přede mnou Z:idea:

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 31.1.2019 0:08

Kdy naposledy to nefungovalo?

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 30.1.2019 12:59

Děkuji za zajímavé počtení, vskutku příběh na pokračování Z:idea:

Jinak umřela detekce na Sídlišti Zahradním městě ZC. Musí se běhat s kličkou. Hlášeno vícekrát, takže se na tom nejspíš pracuje.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 29.1.2019 17:19

Děkuji za postřehy k Vršovické. Asi je pravdou, že z centra je plynulost o trochu nižší než do centra. Důvodem je, že do centra má signalizace na Petrohradské větší předstih přihlášení díky zastávce a že Nádraží Vršovice díky děleným přechodům zase tak velký předstih nepotřebuje. Pokud bychom chtěli zlepšit plynulost ZC (na Petrohradské a Sportovní), lze zvážit přihlašování tramvaje „přes křižovatku“. Na několika místech v Praze se tak děje, dělá se to asi třemi různými způsoby. Vždy je však třeba ošetřit možnost, že tramvaj může být zastavena ještě první signalizací a pak je informace o tramvaji bezcenná, či dokonce škodlivá. Pokud provedeme nějaké ověření dle aktuálního stavu řízení SSZ Petrohradská (jede tramvaj a očekávám, že projede, protože má nebo bude mít volno), je možné vygenerovat nějaký signál, kterým lze získat cca 7 s předstihu navíc pro Sportovní ZC. Ke zlepšení průjezdu na Petrohradské ZC by asi podobná metoda nebyla vhodná, protože na Nádraží Vršovice jsou určité rozptyly pobytů. Ale snad by šlo více užívat vloženou fázi na Petrohradské. K tomu by bylo vhodné, aby s tramvají jela i auta ZC, protože současná vložená fáze není moc produktivní. Budeme to sledovat a případně oslovíme kompetentní.
Přiznám se, že už si do detailu nepamatuji, jak byla v minulosti Vršovická napevno zkoordinovaná. Také se to v průběhu času měnilo. Vím, že DC se začínalo na Koh-i-nooru. Pak se snad stíhal průběh volna na Sportovní, dále cca začátek volna na Petrohradské. A pak si pamatuji na jízdu rychlostí cca 25 km/h, aby to padlo do jízdy U Vršovického nádraží. Což celkem šlo, ale vše bylo vykoupeno častým čekáním na Koh-i-nooru, který uměl vygenerovat pěkný vláček tramvají. To dnes prakticky neznáme.
Z centra nevím vůbec. Ale obousměrně zkoordinovat 3 SSZ po cca 200 m v cyklu 80 s nejde, takže zcela plynule to taky být nemohlo. Navíc je třeba připomenout, že do roku 2010 bylo SSZ U Vršovického nádraží jen o dvou fázích, bez povoleného levého odbočení ZC, které je nyní řešeno směrovým signálem a zkracuje tak délku volna pro TRAM běžně o 15 – 20 s. A o stejnou dobu prodlužuje stůj. Také levé odbočení na Petrohradské se muselo posílit, navíc zde jezdí BUSy, které vypadly kvůli nové zastávce z koordinace a je třeba to aspoň částečně kompenzovat.
Zajímavý postřeh k SSZ Ruská - Moskevská. Ta křižovatka je nešťastná a zastávka DC v soutěsce tomu dala korunu. Blbé je, že auta z kolejí musí odtékat zespoda i zeshora, ale jsou vzájemně v kolizi a kolony se často tvoří v obou směrech. Pokud by opravdu pomohlo, kdyby od vzdáleného kontaktu na vjezdu do zastávky bylo trochu více váženo ve prospěch zelené shora, je to minimálně k zamyšlení. Co se týče samovolného odhlášení tramvaje, také jsem to už viděl. Nikdy nikdo nic nezjistil, takže ani nevíme, zda je to v elektrice, nebo v SW…
Maniny jsou v řešení. Probíhají nějaké úpravy. Dnes 15 z 19 OK, ale ještě to chce přidat. Rychlost není dle všeho jediný vliv. Uvítám další postřehy.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 27.1.2019 20:10

A jak to šlape, máme postřehy?

Jinak po pár šichtách, když se pokusím o nějaké hodnocení Vršovické. Tak DC opravdu úleva, drží, navazuje a až zmizí ten výkop, tak i busy si určitě polepší. ZC ale mám takové rozpačité pocity, jakoby ta 3 SSZ jela úplně izolovaně a vůbec si nepředávala info, že jede nějaké tramvaj. Samostatně vás zaregistrují a v nějaké rozumné době volno přidělí, ale čekal bych nějaké koo. Nechci moc kňourat, určitě je to lepší, než ta hrůza, co tam byla, ale spolehlivosti někdejší vlny to nedosahuje. Typicky: rozjezdu se z Nadr. Vršovice, na Petrohradské červená a předvolba, na Sportovní zelená a tma. Volným tempem mi to na Petrohradské padne, ale jen co se tam odhlásím a současně přihlásím do Sportovní, padne tam stůj a je potřeba se plazit, ne-li zastavit a to mi prostě přijde škoda, když se na to čekalo takových let. Ale asi bych měl mlčet a šoupat nohama, než to někdo zase rozšťourá [-o<

Moskevská x Francouzská je něco jinak. Především ZC to nečeká na tramvaj zuřivě už od Jana Masaryka, ale je normálně zelená přímo a auta mohou odtékat. Teprve po rozjezdu ze zast. Krymská ZC dojde k navolení a přidělení volna hezky do jízdy, což považuji za jednoznačně pozitivní úpravu!
DC tamtéž občas utíká volno, nebo svévolně odhlásí, ale to považuji už spíše za vlastnost.

Včera ROV od Manin mi pro 6 vpravo šlapalo, ale nad čidlem max 20, leč pro 14 vlevo přede mnou bohužel. Škoda, že se nepřipravila tehdy kabeláž, jež by počítala s posunem zastávky. Tak snad to půjde ještě vyladit na přijímači.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 27.1.2019 10:11

Vladimírka s preferencí...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 10.1.2019 9:56

Grossák píše:Uvítám postřehy z fungování ve slabším provozu. Noci, víkendy. Díky.
Tak já jezdil po Vršovické včera odpoledne, naposledy přesně o půlnoci a nemám námitek. @3644 Pokud se za námitku nepovažuje to, že kdyby se to večer vypínalo jako dřív, tak by to bylo úplně nejlepší. 8-)

Trvale zapnutá Vladimírka je totální vopruz. :prase

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od demon » 10.1.2019 6:30

Tak opravuji, ze včerejších 4 průjezdů mě Dělnická vlevo nenavolila a to i v rychlosti cca 20 km/h, takže tam opravdu nějakej problém bude.
U Vorlíků OK, ale Badeniho DC z nějakého důvodu navoluje správně rovně při průjezdu přes vexli, jenže pak zhruba v místě srdcovky navolí i vpravo i přestože od Hradčanské ani od Chotkáčů nic jiného není, tak možná proto jsou tam takové prodlevy.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 09.1.2019 7:27

demon píše:Pak tu máme Badeniho čekající na nějakou 20, beztak předjetou, ploužící se teprv od Chotkáčů, která následně vloží levé odbočení pro auta. Tramvaj si přece počká...
Jo ta Bádenka, resp. křiž. Špejchar ze směru od Hradčanské umí být libová. Na Hradč. klidně P-30sec, načež si postojím na světlech, protože dlouho se nic neděje, pak se vynoří 18, zase se nic neděje, pak se vynoří 2, opět se nic neděje, načež se vynoří beztak předjetá 12, která mě ještě přisolí na Letenským nám., kde pochopitelně čeká do času. Výsledek Z-4 min.... #-o

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od demon » 08.1.2019 22:54

Dělnická od Manin dneska odpo při všech třech průjezdech OK, pravda 40 jsem na čidle určitě neměl...
Ale na pytel výjezd z Blanky U Vorlíků od Sparty. Stromeček potmě, takže krásný dlouhý stůj hezky do jízdy.
Pak tu máme Badeniho čekající na nějakou 20, beztak předjetou, ploužící se teprv od Chotkáčů, která následně vloží levé odbočení pro auta. Tramvaj si přece počká...
To samý Harfa. Ještě dokážu pochopit, když mě to zazdí kvůli nějakýmu vláčku 177, 195 a buhvíčeho ještě, ale proč sakra po dvou minutách čekání nutně musej následovat auta vlevo a až po nich já ???
Dál Vypich ZC zároveň se zavřením dveří na stůj, proběhne dlouhý volno chodců, pak volno do smyčky, minutu tam prostojíš jako prd.
Dneska prostě všechno :zadnice :smt090 :zadnice

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Grossák » 08.1.2019 18:56

Dělnická: Vím, že po posunu zastávek museli kolegové rádio trochu ladit, protože 15T s rychlými rozjezdy to nebralo. Pak to bylo OK. Zřejmě se tedy pokazilo něco jiného. Předám a díky za info.

Vršovická: již se podařilo snad vyřešit detekci na Petrohradské a všechna 3 SSZ by měla tedy fungovat dle záměru.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 08.1.2019 16:15

Karosák píše: Má někdo podobný postřeh, než začnu šířit paniku?
Ano, včera večer mi to taky nefachalo. Paniku klidně můžeš šířit. :D
demon píše:Teď je čidlo poněkud dál od zastávky a ve vyšší rychlosti už nemusí spolehlivě detekovat, nebo aspoň takové je moje pozorování.
Může být, ale nezdá se mi. Já tam nijak rychle nejel (cca 40).

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od demon » 07.1.2019 17:00

Asi záleží jak hluboko našlápneš od zastávky. Teď je čidlo poněkud dál od zastávky a ve vyšší rychlosti už nemusí spolehlivě detekovat, nebo aspoň takové je moje pozorování. Zítra ověřím...

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 07.1.2019 12:28

Včera mi nefachalo vzdálené přihlašování od Manin vlevo k Tusarově. Vždy jsem se přihlásil až u čáry s blokem ROV. Má někdo podobný postřeh, než začnu šířit paniku?

Odpovědět