Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 02.7.2019 10:39

Malá Vodičkova bez omezení, průjezdná opět obousměrně :shock: =D> Teď jen než se to naučí všichni ti, co to objíždí přes Lazara... :prase

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od 9001 » 01.7.2019 10:46

Silná doprava nebo nezvládnuté semafory? :roll:

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 01.7.2019 10:13

Preference mílovými kroky vpřed Z:arrow: http://www.dpp.cz/mimoradne-udalosti/1_7429/

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 30.6.2019 16:39

Karosák píše:Flora včera přes den 5 koleček s l. 13 bez problémů, nebo anomálií 8-[
Esli to nebude tím, že 13 jezdí rovně... :lol: Rovně to padalo perfektně "do jízdy" celou noc. Akorát, že v noci rovně nic nejezdí... #-o :lol:

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 30.6.2019 12:53

V pracovní den to bude maso, Smíchov se kompletně zhroutí a přišlo mě že i při sobotě celý smíchovský okruh nepreferoval. Ve Zborovské nepadalo druhé volno a u Vltavské nějaký ještě delší cyklus...
Ovšem z Na Knížecí ZC podstatně delší volno, tam bude nějaká úprava SSZ...
Ovšem to esíčko se brzy celé rozpadne 8-[

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petrpes » 30.6.2019 12:34

Nejlepší je zátah se 7 z Radlické rovně, tam to samozřejmě nepadá a kontaktní zámek přes jízdní pruh jsem za 20 let nepoužil, řidič nemá běhat někde mezi autama...
Ale asi proto mě nevzaly ani další světla u bývalé zastávky Ženské Domovy DC...
Pak mě volalo KGX, že předchozí 7 měly problém, tak poslušně hlásím, pravděpodobně se to volí přes kontaktní zámek, ale už jsem projel

pandicek89
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 21.7.2014 15:28

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od pandicek89 » 30.6.2019 11:35

Afterman píše:pandicek89:

Být tebou, tak se bojím spíše úseku manipulační trati Za Ženskými domovy, dnes běžně tři minuty plus na Anděl od Řep s jakoukoliv linkou a to byla sobota...
Já ale myslím přesně ten úsek, měl jsem totiž linku 15.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 30.6.2019 7:33

Flora včera přes den 5 koleček s l. 13 bez problémů, nebo anomálií 8-[
Naopak solidně funguje nová konfigurace Vinohradská x Italská, kde, podobně jako třeba Na Pískách, SSZ využije stanicování k vypuštění kolizního směru, ev. preferuje kolmo jezdící bus 135 a pak vám drží pěknou zelenou. Nakládal jsem tam klubu důchodců a volno opravdu počkalo. V opačném směru zelená padla vždy po zavření dveří a vlažném rozjezdu. Preferenčně také vnímám to, že mys na Italské ZC podrží závodníky, takže po rozjezdu a padnutí zelené to lze svižně našlápnout k Vinohradské tržnici s minimálním rizikem závodění s IAD zprava. Stejný efekt dělá i mys Vinohradská tržnice ZC, kde zvláště u pavilonu je nepříjemně úzké místo a následně u Sázavské najíždění na koleje, kde s vámi opět IAD závodí. To vše je minimalizováno tím, že mys vám závodníky podrží. Samozřejmě na kamikadze objíždějící tram zleva to nemá nejmenší vliv. Za vcelku pakárnu a zbytečně rizikové považuji zřízení mysu Vinohradské tržnice DC, avšak dále směrem dolů je před Italskou hezky oddělený pruh. Pokud v něm nebude stát "zásobování"...
Uvidíme, jak se to bude špuntovat ve špičkách, ale horší než Francouzská to určitě být nemůže. Asi jako Bělehradská, kde to zase tak do kopru nešlo a navíc tady nepřibyla žádná zastávka.
Za zmínku také stojí příprava pro vzdálené rádio k Muzeu od Italské :D
Když to shrnu, tak na 3 místech potenciální zlepšení (2 mysy a oddělený pruh DC) a 1 zhoršení (1 mys). Zatím...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 30.6.2019 7:02

Jo taky zlobí Flora od Hřbitovů, alespoň v nočním cyklu (přes den nevím). "Nenavoluje", tedy ve smyslu nesvítí stromeček (+ ani krabička) pro odbočení vlevo do malé Jičínské. Tak se tedy hrnu ven s kličkou, jenže jen co vylezu, čočky padnou. Samozřejmě, než se stihnu vrátit, jsou zas pryč (když už jsem tam byl, tak jsem kličkou "pro jistotu" raději cvaknul, stromeček se rozsvítil a po oběhnutí celého cyklu mě to pustilo). Druhé kolo, se tedy (v domnění, že) poučen, že se nic neděje, nikam nehrnu, jenže ejhle - nepadá a nepadá, takže stejně lezu ven s kličkou. Jen pro doplnění, když padly první kolo, nic proti nejelo, že by mi to třeba navolilo něco v protisměru.

A jenom dotaz - on se zase někdo vrtal v Divoký Šárce? Na odjezdu to podle plotu a neodhadnutelně padalo vždycky, ale na vjezdu to obvykle padalo hned, prakticky do jízdy. Akorát pokud se mezi Šárkou a vozovnou potkala tramvaj v protisměru, tak to nechalo vykysat. Teď to nechává vykysat i když nikde nic není (ani auta).

Jo a komu máme "poděkovat" ( @3657) za ty úžasný noční červený po celý křižovatce ve všech směrech, co se teď začínaj objevovat všude možně? Hlavně tedy za to, jak "úžasňácky a čuprově" je to nastavený.... :smt021 Nějaká nová móda, či co?

Karosák @3632 co se divíš, všichni jsou na prázninách, město je vymetený a MHD by mohla i jezdit včas. Tohle ale nejde, přece, ještě by si na to lidi zvykli a pak by to chtěli po celý rok.... :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 30.6.2019 6:45

Včera docela antipreferenční smršť - Objezd domovů je chuťovka sama pro sebe, ale korunu tomu dává kombinace programů, takže když se zapnul program pro objezd Knížecí, tak se pro změnu nekonala fáze Radlická - přímo, takže 7 vyjíždějící z MO do Radlic volno nedostanou, ikdyž je zelená přímo ke Křížové. Luxus. (Edit: bylo povoláno Eltodo, takže pandickova verze je také možná). Do toho slavná Děkanská vinice s 5 vteřin dlouhou zelenou, přes kterou XC opravdu protlačit nejde a k tomu kabelová závada u Muzea od IPP, takže běhání s kličkou, nebo vlak z protisměru a už naprosto odumřelo držení volna Moskevská x Francouzská DC. Hlášeno, ale než se to dá dohromady... Docela solidní troublemaker v úplně vymetené Praze #-o [-o< :zadnice

Afterman
Uživatel
Příspěvky: 149
Registrován: 14.9.2012 21:43

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Afterman » 30.6.2019 1:13

pandicek89:

Být tebou, tak se bojím spíše úseku manipulační trati Za Ženskými domovy, dnes běžně tři minuty plus na Anděl od Řep s jakoukoliv linkou a to byla sobota...

pandicek89
Uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 21.7.2014 15:28

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od pandicek89 » 29.6.2019 23:46

Tak mám tak trochu obavy jak bude vypadat pondělní průjezd ulicemi Radlická a Za ženskými domovy protože dnes první den výluky to stálo za to. Klidně i 10 minut zpoždění mezi Bertramkou a Andělem ale nikoliv kvůli silné IAD ale antipreferenci a korunu tomu nasadily světla od Radlické vlevo směr Ženské domovy že když to pustilo tramvaj od Knížecí tak nám padlo na volno pouze rovně a zhasl stromeček a bylo nutno znova navolit. Mimo jiné bylo hlášeno na jpt. A ještě mám trochu strach jak to vydrží už teď tak zdevastovaná trať když tam navíc jezdí ještě 14T. Dnes dokonce něco museli opravovat drateníci na troleji. Toť vše.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 18.6.2019 13:34

Nefunguje vzdálené přihlášení do Otakarky od Nuselských schodů a taktéž nefunguje vzdálené přihlášení od Teplárny Michle ke Spořilovu (odbočení z Chodovské).
Za kladné vyřízení předem děkuji.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 17.6.2019 9:46

Tak možná, že TSK semafor v předstihu upravila, abychom si už zvykli. :zadnice

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 16.6.2019 21:24

Tak to stání mezi světly alespoň nebude tak trapné, bo holt budeš stanicovat a už se alespoň nebude muset podruhé stavět v současné zastávce. Navíc lze doufat, že alespoň nějaké že zmíněných SSZ projde obnovou.

Odpovědět