Chování zaměstnanců DP

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Bobik » 09.4.2020 6:31

Samozřejmě, že naprskáš. Jenže pitomcům s myšlení typu "rozkaz zněl jasně..." to prostě nevysvětlíš. #-o

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Petrpes » 09.4.2020 4:53

Za celý den naprskáš na panel i s rouškama 💩

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od mart337 » 08.4.2020 21:15

Nevím, jak to správně uchopit. Na jednu stranu, jako řidič auta, pokud sedím sám ve vozidle (a nebo s rodinou) tak nemusím mít roušku. Je to svým způsobem logické, nikoho tím na veřejnosti neohrožuju. Jako řidič prostředku MHD jsem sice v zásadě taky sám, ale už ne ve svém, ale veřejném. A to proto, že se v té kabině během dne několikrát střídají kolegové řidiči. Asi správné by bylo, kdyby každý měl roušku a rukavice. A nebo při každém střídání pořádná dezinfekce pracoviště. Jenom rouška je asi to minimum, jak omezit případné ohrožení svých kolegů. Je to sice nepříjemné, ale je to minimum, jak se dají omezit možnosti případného přenosu.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od kruťák » 08.4.2020 20:38

Karosák píše:
08.4.2020 16:25
jak se mám teda během šichty najíst?
„Byl jen pokrájený sýr a klobása. To šlo konzumovat s rouškou,“ uvedla ministryně spravedlnosti.

von Špilberk píše:
08.4.2020 18:02
Je moc fajn, když se vyhláška přepíše do [url=https://koronavirus.mzcr.cz/manual-pro- ... eho-stavu/]manuálu pro lidi
Jo, to je opravdu fajn, když jsou odborníci na svých místech :)

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od von Špilberk » 08.4.2020 18:02

kruťák píše:
08.4.2020 15:46
Ale tento mýtus:
von Špilberk píše:
08.4.2020 11:49
povinnost nosit roušku platí na veřejně přístupných místech (a ne jak je v SMS, že všude mimo bydliště)
se vzal kde?
Je moc fajn, když se vyhláška přepíše do manuálu pro lidi jinak:
Co musím?
Musím mít při každém pohybu a pobytu na veřejně dostupných místech mimo bydliště ochranný prostředek dýchacích cest...

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Karosák » 08.4.2020 17:24

:lol: rozumím. Jako hlavně používat hlavu, žejo. Ale tyhle "případi" úplně ukázkově podkuřují další byrokracii, která je sice pekelná, ale na úkor užitečného vynakládání sil se ještě za normálního stavu dají realizovat. Ale když teče do bot a je potřeba vyndat hlavu z :zadnice a začít myslet a něco dělat, tak to prostě někteří nedávají :roll:
"Rozkaz ten zněl jasně, nesmí projet za žádnou cenu..."

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od trainzjohny » 08.4.2020 16:57

Karosák píše:
08.4.2020 16:25
Jo, periferie, která je tedy u řízení zvláště důležitá, s rouškou dost trpí. Do toho bych za plného provozu úplně s nadšením nešel.
Ale ještě technická - když si tedy podle výše uvedeného výkladu můžu sundat roušku jen doma, jak se mám teda během šichty najíst, nebo si složit hlavu na oddych, když bych si na zakrytí neměl sahat :?: 8-[
Najíst, napít brčkem přece @3633 @3633 @3633
Oddych není nutný v době kdy národ trpí :roll: a když tak prostě si tu hlavu někam opřeš 8-[

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Karosák » 08.4.2020 16:25

Jo, periferie, která je tedy u řízení zvláště důležitá, s rouškou dost trpí. Do toho bych za plného provozu úplně s nadšením nešel.
Ale ještě technická - když si tedy podle výše uvedeného výkladu můžu sundat roušku jen doma, jak se mám teda během šichty najíst, nebo si složit hlavu na oddych, když bych si na zakrytí neměl sahat :?: 8-[

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od kruťák » 08.4.2020 15:46

Je mi zle z takových lidí :roll: Samozřejmě souhlasím, že rouška v kabině je blbost, či dokonce nebezpečná věc snižující pozornost a zvyšující únavu.

Ale tento mýtus:
von Špilberk píše:
08.4.2020 11:49
povinnost nosit roušku platí na veřejně přístupných místech (a ne jak je v SMS, že všude mimo bydliště)
se vzal kde?

Čistě technicky vzato je to nařízení blbě napsaný a opravdu to neni "na veřejnosti", ale na "všech místech mimo bydliště". Takže, ač je to arci absurdní, povinné zakrytí ksichtu platí od prahu vašeho bytu dál. Jediná výjimka se týká: "řidičů motorových vozidel, jsou-li sami v uzavřeném vozidle". Což opět o MHD říct nelze, že je řidič sám v uzavřeném vozidle. A navíc tramvaj není motorové vozidlo.
Zdroj: https://www.noveaspi.cz/products/lawTex ... 5%AF#lema0

Je to v aktuálním znění, takže takhle to zkrátka platí. Prý jsou/byly ze strany DPP směrem k vládě nějaké snahy o udělení výjimky pro řidiče MHD, ale evidentně se nepodařilo (či zatím nepodařilo), takže stále platí výše uvedené.

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Petrpes » 08.4.2020 12:08

Prej v tom má prsty Zabloudil, ale jinak jsou roušky u řidičů samozřejmě blbost, naopak to spíše ohrožuje... 💩

Roušky mají smysl v obchodech, u cestujících, tam kde se potkává více lidí, ale rozhodně nikoliv venku v přírodě a stejně tak u řidičů!

Ale jak se nám teď lidi pěkně vybarvují, ano máme tu i vlnu solidarity, spousta lidí se snaží nějak pomáhat ♡

Nicméně také se krásně ukazuje, jaký jsme NÁROD UDAVAČŮ ◇

Smutné je pak potkat jednotlivce v lese s rouškou, ze strachu z udavačů, nebo z vlastní blbosti, těžko říct...

Krásný článek od Dr. Hnízdila:
http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-hnizd ... emid=36174

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od von Špilberk » 08.4.2020 11:49

Asi to dám sem: Včera mi přišla SMS, že se bude kontrolovat, jestli má řidič roušku i při řízení tramvaje (navíc prý kvůli stížnostem jiných řidičů #-o #-o ).
Docela jsem zvědav, co z toho bude. S obrýlenými kolegy jsem se už dávno shodl, že rouška a brýle nejdou moc dohromady.
Navíc Ministerstvo zdravotnictví uvolnilo pravidla pro řidiče v autě
...Také není nutné, aby řidiči, kteří jsou sami v uzavřeném vozidle, kdy nehrozí přenos šířením kapének na jinou osobu, měli nutně roušku,“ uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.
a domnívám se, že v kabině jsem taky sám.
Navíc povinnost nosit roušku platí na veřejně přístupných místech (a ne jak je v SMS, že všude mimo bydliště) a kabinu tramvaje za veřejně přístupné místo rozhodně nepovažuju.
Takže co bude :?: [-o<
Naposledy upravil(a) von Špilberk dne 08.4.2020 12:49, celkem upraveno 1 x.

modroko
Uživatel
Příspěvky: 259
Registrován: 02.4.2011 12:26

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od modroko » 28.8.2019 17:10

fricoolinek2 píše:
24.8.2019 23:58
Dnes bizarní zážitek z BUS DPP - Nastoupil jsem kolem 23h do NB 12, kde jel na plné koule větrák, neskutečný hluk, tak jsem na zastávce se jal jít za autobusákem, načež jsem za "Mohl byste ztlumit ten větrák?" dostal vyhubováno. \clipart{crazy}
A co bys chtěl? Mazničku abys větráček promazal aby tak nehučel? :D

Uživatelský avatar
fricoolinek2
Uživatel
Příspěvky: 2599
Registrován: 23.3.2005 21:38
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od fricoolinek2 » 24.8.2019 23:58

Dnes bizarní zážitek z BUS DPP - Nastoupil jsem kolem 23h do NB 12, kde jel na plné koule větrák, neskutečný hluk, tak jsem na zastávce se jal jít za autobusákem, načež jsem za "Mohl byste ztlumit ten větrák?" dostal vyhubováno. \clipart{crazy}

Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od mixik » 15.10.2018 12:35

u tramvají by to šlo, narozdíl od autobusů. tramvaje mají uzavřenou a zamykatelnou kabinu. autobusy nemají ani jedno.
a lapkové jsou všude... :)

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Karosák » 14.10.2016 14:17

Další věc je, že třeba v tom KMX stadtu (Hütholz), nebo Görlitz-Weinhübel (a předpokládám i další provozy) je jeden perón výstup/nastup, ale uprostřed smyčky obrat busů z periferií, takže se komfortnější zázemí vyplatí, neb tam chodí tram i busaci. A možná i nějaký dispečer, nebo alespoň spojení s ním. Vždyť se podívejte, že i ten Vypich je najednou na úplně jiném levelu-zabydlena kuchyňka, automaty, wifina, noviny, prostě to tam trochu žije :-D
Tohle by třeba šlo při vzniku menšího terminálu na Bílé Hoře (kompletní změna dispozice). Ale také to není všude, třeba na Altchemnitz je sice terminál, ale do nástupní se nenajizdi, protože je společná s "mezimestem" (tehdy 522).
Já neříkám, jak je západ úža, v Praze jsou na to obecně špatné stavebně provozní podmínky. Ale pak něco opravíme, zrekonstruujeme, ale takové dílo by mělo být zbaveno DPH, protože to PH tam není. Já jsem rád, že to tu nemáme jak v UA, všechna čest Trautenberku, takovýhle můzeům nemá ani Štěpanickej baron, ale organizačně jsou to furt dřevní doby. To je jak kdybych měl pole a místo abych si koupil John Deera, tak si koupil pluh s xenonama, automaticky polohovatelnou radlicí a palubním počítačem na nastavení parametrů orby, ale tahal to furt párem volů.

Odpovědět