Chování zaměstnanců DP

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od demon » 06.3.2021 16:15

von Špilberk píše:
06.3.2021 15:38
Mně to do mailu přišlo až dneska dopoledne. Je z toho i tisková zpráva na intranetu DPP, ale v době mojí četby "bulvárku" tam ještě nebyla.
Tento způsob distribuce informací zdá se mi poněkud nešťastným. 8-)
Dneska to přišlo podruhý. Zákoutí internetu jsou temná a občas se v nich něco ztratí nebo zatoulá...

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od von Špilberk » 06.3.2021 15:38

Bobik píše:
06.3.2021 6:05
A na základě čeho máš jistotu, že to bude skutečně tak, jak pan OMH píše?
A je to jinak? 8-)
demon píše:
05.3.2021 19:15
Já to mám třeba v mailu.
Mně to do mailu přišlo až dneska dopoledne. Je z toho i tisková zpráva na intranetu DPP, ale v době mojí četby "bulvárku" tam ještě nebyla.
Tento způsob distribuce informací zdá se mi poněkud nešťastným. 8-)

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Bobik » 06.3.2021 6:05

von Špilberk píše:
05.3.2021 17:40

Bohužel jsem nucen poděkovat panu OMH za to, že jsem se četbou jeho "bulvárku" konečně dozvěděl, jak to u mého zaměstnavatele bude s testováním. Je fajn, když je pan OMH informován dřív než zaměstnanci, kterých se to týká. :zadnice
A na základě čeho máš jistotu, že to bude skutečně tak, jak pan OMH píše?

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od demon » 05.3.2021 22:26

trainzjohny píše:
05.3.2021 21:08
Proto taky prodělaný COVID stačí jen 90 dní, protože v té době je krajně nepravděpodobné že bys to chytil, naopak se dá očekávat, že protilátky máš a tedy by ti ten test byl na prd. Ono se stačí zamyslet a je jasné, proč se nedělá po prodělaném COVIDu, ale dělá se po očkování....
To ses teda moc nezamyslel...
Po prodělaném Covidu máš totiž úplně stejný protilátky jako po absolvovaném očkování. #-o

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od trainzjohny » 05.3.2021 21:08

Proto taky prodělaný COVID stačí jen 90 dní, protože v té době je krajně nepravděpodobné že bys to chytil, naopak se dá očekávat, že protilátky máš a tedy by ti ten test byl na prd. Ono se stačí zamyslet a je jasné, proč se nedělá po prodělaném COVIDu, ale dělá se po očkování....

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od demon » 05.3.2021 19:38

9001 píše:
05.3.2021 19:29
Očkováný neznamená, že to nechytneš
Což je přesně to samé jako prodělaný Covid. Taky to neznamená, že to nechytneš a tahle varianta tam zmíněna je. Imho je to chyba.
Zaměstnanec DP může být klidně zdravotník, učitel, 70+ nebo se k očkování dostal jiným způsobem. Pár jich znám, proto to zmiňuju.
Rozhodně to nedémonizuju, taky jsem samotest už vyzkoušel, stejně jako mnoho výtěrů z nosu, takže žádnej problém.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od 9001 » 05.3.2021 19:29

Demon: Očkováný neznamená, že to nechytneš ;-). V horším případě budeš mít mirný průběh, ale budeš pořád infekční...

Navíc jak by se běžný zaměstnanec DP dostal k očkování, když ted jdou senioři 70+ a učitelé...

Jinak bych to nedémonizoval :-). Dneska jsem si dělal samotest a je to v pohodě :-).

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od demon » 05.3.2021 19:15

Já to mám třeba v mailu. Postrádám tam variantu "jsem očkovaný", tudíž i očkovaní se zřejmě budou muset co týden podrobovat testu... #-o

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od von Špilberk » 05.3.2021 17:40

pozor OMG
Zaměstnanci DPP se budou testovat sami doma
http://mhd86.cz/2021/03/05/zamestnanci- ... sami-doma/
„Vzhledem k počtu zaměstnanců, provozů a provozoven DPP jsme se rozhodli, že své zaměstnance budeme testovat formou samotestů. První zásilku samotestů v dostatečném množství pro všechny zaměstnance, pracovníky na dohodu či brigádníky bychom měli obdržet v průběhu těchto dní. Následně ji budeme obratem distribuovat mezi zaměstnance tak, abychom v průběhu příštího týdne měli otestovány všechny zaměstnance nastupující k výkonu práce,“ sdělila pro dopravní magazín MHD86.cz Aneta Řehková, tisková mluvčí DPP. Testování všech zaměstnanců DPP musí proběhnout do 12. března a poté každý týden.
Bohužel jsem nucen poděkovat panu OMH za to, že jsem se četbou jeho "bulvárku" konečně dozvěděl, jak to u mého zaměstnavatele bude s testováním. Je fajn, když je pan OMH informován dřív než zaměstnanci, kterých se to týká. :zadnice

Uživatelský avatar
Ústečák
Uživatel
Příspěvky: 187
Registrován: 04.8.2019 9:55

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Ústečák » 09.4.2020 12:57

von Špilberk píše:
09.4.2020 12:37
Takové úvahy jsou cesta do blázince. Např. lékaři doporučují větrat:
Takže když doma chodí někdo bez roušky a má koronavirus, tak po vyvětrání ho na zrnku prachu vypustí ven a já si ho při větrání vpustím do bytu. Takže závěr: nevětrat, nedýchat. :D
To nedýchání je obecně vcelku dobrá rada. 8-)

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od von Špilberk » 09.4.2020 12:37

Takové úvahy jsou cesta do blázince. Např. lékaři doporučují větrat:
Takže když doma chodí někdo bez roušky a má koronavirus, tak po vyvětrání ho na zrnku prachu vypustí ven a já si ho při větrání vpustím do bytu. Takže závěr: nevětrat, nedýchat. :D

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4077
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od P_V » 09.4.2020 9:56

von Špilberk píše:
09.4.2020 8:31
Hlavně se už dávno řeklo, že tvrzení, že koronavirus visí ve vzduchu 8 hodin, je hoax. Kapénka vždycky spadne vlivem gravitace dolu, protože je moc těžká, aby se udržela vznášet.
Ona ta kapénka ale za několik sekund pomalého pádu vyschne, a ten zbytek je tak lehký, že stačí i velmi slabý proud vzduchu, aby se opět zvířil a lítal. Sáhni si doma na různá méně dostupná místa, třeba i blízko stropu, a je tam... prach. Jak se tam navzdory gravitaci dostal?

Uživatelský avatar
Radek
Uživatel
Příspěvky: 1542
Registrován: 19.7.2004 10:00
Bydliště: Tento vlak tam končí
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Radek » 09.4.2020 9:22

... třeba vám taky ošetří povrchy v kabině tím nanomateriálem na bázi TiO2, co má vydržet dezinfikovat dva roky, stejně jako nám cestujícím v salonu.
Doufám, že ten nástřik nevyšumí.

Uživatelský avatar
Ústečák
Uživatel
Příspěvky: 187
Registrován: 04.8.2019 9:55

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Ústečák » 09.4.2020 8:50

Roušky. Příkaz, který nám poněkud zabloudil od reality.

Předně, v současnosti se na každé tramvaji v drtivé většině případů střídají za den pouze dva řidiči. Střídané přestávky i oddělení od vozu momentálně nefungují. Možná by se dalo jít ještě dále a vytvořit stálé dvojice, které se budou střídat, pokud by byla vůle skutečně prospět věci.

Ale mít roušku během řízení tramvaje neustále na sobě naráží hned na několik problémů. Když si je prosvištíme:

1) Bezpečnost především. Dýchat celý den zčásti vydýchaný vzduch s vyšším podílem CO2, tedy mít správně nasazenou a utěsněnou pořádnou roušku, zvládne málokdo. Raději řidiče během řízení bez roušky než klimbajícího.

2) S bezpečností souvisí také brýle. Asi nechceme tramvajáky, kteří v rozhodné chvíli neuvidí nějaký podstatný děj před tramvají. Jasně, existují na to přípravky, můžete argumentovat, ale vlastní zkušenosti jsem poznal, že se na ně nedá spolehnout. Každý má jiný tvar obličeje, jiné brýle, že se jednomu brýle nemlží neznamená, že to pro jiného není neřešitelný problém.

3) V kabině je řidič průměrně kolem osmi, devíti hodin, ale klidně také téměř dvanáct. Opravdu máme tolik roušek, abychom je mohli po max. dvou hodinách střídat, tedy aby si zachovaly funkčnost?

4) V současné době řidiči tráví na tramvaji celou směnu. A během té musí někdy jíst, musí někdy pít. Jak to mají bez sundání roušky provést? Má řidič jíst na stojáka mimo tramvaj? Ale tam přece také má mít roušku, nehledě třeba na nepříznivé počasí. Má jíst na hajzlících? Kde se vystřídá ještě násobně více řidičů než na té tramvaji?

5) Někteří, není jich málo a bude jich ještě více, začínají v současné době dostávat plnou dardu příznaků pylové alergie. Jak se mají vysmrkat, odkýchnout si do kapesníku, otřít si obličej?

Ve výsledku mi přijde, že i nejzarytější zastánci roušek během řízení tramvaje, a mám pocit, že jich moc nebude, si ji v tramvaji stejně sundavají. Jaký to pak má smysl? Obzvláště když celé stanoviště stejně otlapkají. Mám pocit, že za současné situace bude mnohem vhodnější kabinu prostě řádně větrat. Pokud pak chceme minimalizovat riziko šíření (jakýchkoliv) chorob, udělejme ony stálé party, minimalizujme tím vzájemné setkávání řidičů. Vytvářet z problému ještě větší problém dle mého řešením není.

Tak snad přijdeme k rozumu.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od von Špilberk » 09.4.2020 8:31

Bobik píše:
09.4.2020 6:31
Samozřejmě, že naprskáš.
Hlavně se už dávno řeklo, že tvrzení, že koronavirus visí ve vzduchu 8 hodin, je hoax. Kapénka vždycky spadne vlivem gravitace dolu, protože je moc těžká, aby se udržela vznášet. Takže abych se nakazil, tak bych musel panel a řadič olizovat nebo si strkat ruce do pusy a očí. A to nedělám.
Navíc si panel po střídání vždycky postupně celý otřu vlhkým dezinfekčním ubrouskem a ruce taky, takže většinou odevzdávám panel a okolí čistší než jak ho přebírám (opatlaný od kdečeho, uschlé mapy od rozlitého kafe, vysypaný cukr, drobky všude atd.).
Ruce si kolikrát umyju na konečné a ještě si je v tramvaji utřu vlhkým ubrouskem. A dělám to už x let a ne jako někdo, kdo až teď (díky koronaviru) "objevil" mýdlo a dezinfekci.
V roušce se mi prostě mlží brýle, takže to nejde. :smt102

Odpovědět