Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Petr » 26.7.2020 6:12

Karosák píše:
25.7.2020 9:59
3) Při poslední výluce Vinohradské tř., bylo kromě opravy poškozeného svršku u zastávky Vinohradské hřbitovy, také instalováno HW vybavení vzdáleného rádia pro křižovatku Vinice od krematoria. Hned za přejezdem u krematoria ZC jsou krabičky :shock:
Jsou si jistej? Vždyť za zastávkou Krematorium Strašnice ještě není v Apexu příznak, protože tam žádná výhybka není, tak by to vzdálený rádio stejnak nepoznalo kam chci jet.... A pokud by se příznak přidával, pak je to zcela nesystémové, protože nevím o jiném místě v Praze (kdyžtak mne oprav), kde by se cpal příznak do mezizastávkového úseku na výhybku, která je až v dalším mezizastávkovém úseku.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 25.7.2020 9:59

1) Vypich nevím, teď je to mimo můj revír.

2) Zřejmě započala obnova SSZ kolem Thákurovy Z:idea:

3) Při poslední výluce Vinohradské tř., bylo kromě opravy poškozeného svršku u zastávky Vinohradské hřbitovy, také instalováno HW vybavení vzdáleného rádia pro křižovatku Vinice od krematoria. Hned za přejezdem u krematoria ZC jsou krabičky :shock:

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 24.7.2020 9:39

Poslušně hlásím, že na Vypichu už asi 14 dní frčí nějaký pevný cyklus. Ví se, neví se? A Malý Břevnov taky nějak divně kvoká, taktéž mám podezření na nějaký pevný cyklus - třeba ZC klidně zazdí tramvaj při rozjezdu poté, co z ní vylezl jeden člověk (takže žádné dlouhé stanicování) a pustí to odbočení vlevo, aniž by k tomu byl důvod, následně zprava z vedlejší, taky bezdůvodně a všechno dlouho trvá.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 23.7.2020 11:59

Demontováno SSZ Seifertova x Krásova :shock:

JaHu
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 17.5.2006 8:58

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od JaHu » 21.6.2020 19:37

Karosák píše:
04.6.2020 22:28
Když se toto, Veletržní, Jankovcova i Hloubětínská, podařily spustit po obnově ihned, proč se čeká na Práčské a Údolní?
Pro Modřanskou - Údolní bylo připravené a naprogramované DŘ od roku 2018. Při letošním zahájení stavby si hlavní pražský cykloterorista poručil doplnit cyklopruhy (kvůli nim se musela snížit rychlost vozidel ze 70 na 50 km/h) a cyklonávěstidlo a celé připravené DŘ bylo v tu chvíli k ničemu. Dvě opravené verze už neprošly přes MHMP a PČR, teď mají k připomínkám třetí verzi.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 21.6.2020 7:55

20.06.2020 Dynamika na semaforu u Obchodního centra Hostivař
Další signalizace obnovená v tomto roce dostala dodatečně dynamické řízení s preferencí tramvají. SSZ 0.622 Švehlova - Práčská...
Tak sláva. =D>

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 18.6.2020 17:29

Karosák píše:
18.6.2020 16:26
Chtěl jsi asi napsat Topolová, Pražská svítí výzvy a Jahodová fungují předvěsti :wink: Ale každopádně dobré zprávy.
Výzvy svítí a volno neutíká. :wink: :D

Ještě jednou něco jiného: https://www.metrobus.cz/video/jak-zrychlit-tramvaje

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 18.6.2020 16:26

Chtěl jsi asi napsat Topolová, Pražská svítí výzvy a Jahodová fungují předvěsti :wink: Ale každopádně dobré zprávy.

Nad tou kamerou jsem dumal a nejprve jsem si jí všiml, jak "čumí" do Tomášské. Častokrát už bylo volno ze splítky a kolik aut to tam ještě švihlo na žhavé vlákno. Inu říkal jsem si, že to bude detekce jízdy na červenou a budou chodit obálky. Avšak pak jsem zřel druhý exemplář u zastávky Hellichova, kterak je nasměrována k Újezdu. A tam nevím, co by mohla detekovat. Napadlo mně snad jen objíždění tram zleva do červené, ale tímto směrem není nastavena a přes případnou tram "nevidí" Z:idea:

Avšak to také může být detekce tranzitu přes Malou Stranu, tedy to, o čem jsme se tu před časem již také bavili v souvislosti s pokusnými uzávěrami průjezdu levého a pravého břehu. Nejdříve analýza, pak se to pustí naostro :devilsmokin

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 18.6.2020 13:56

Dnes jsem se zase projel Hostivaří. Topolová, Jahodová (předzvěsti fungují), Pražská (výzva svítí) - vše OK v obou směrech. =D> =D>
Kazí to jen Práčská, která stále nekvoká.

Z jiného soudku: na Hellichově a Malostranském náměstí jsem si všiml nějaké nové kamery (ta modrá, plochá). Copak to je :?: :-k
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 18.6.2020 8:54

Již druhý den jezdím přes Želvu a vždy bez zastavení :shock: =D>

Dále Sokolovská x Na Břehu výtečně s preferencí Z:idea: =D>

sajmon
Uživatel
Příspěvky: 60
Registrován: 28.9.2019 18:59

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od sajmon » 11.6.2020 19:05

Preference na Želivského zdá se opravdu funguje. Dnes od Strojimportu vlevo směr Mezi Hřbitovy dvakrát čistý průstřel. Paráda =D>

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Karosák » 11.6.2020 18:10

Neuvěřím, dokud neuvidím :shock:
A průměrná minuta na vlak, to je hodně smutný...tak snad už je to minulost :wink:

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 11.6.2020 16:19

09.06.2020 Na Želivského je preference
Důležitý uzel pražské tramvajové dopravy funguje lépe. Na SSZ 3.323 Želivského – Vinohradská byl nasazen software s preferencí tramvají a autobusů. Nově je v provozu i vzdálené rádio pro směrovou detekci tramvají od Flory, které bylo vybudováno v roce 2018. Nový způsob řízení umožňuje především účinné prodlužování volna pro tramvaj a nepodmíněné výběry tramvajových oblouků až dvakrát do cyklu řízení. I na kritickém vjezdu od Flory je zaručen průjezd nejméně dvou vlaků za cyklus, což je dvojnásobek proti původnímu řešení, které generovalo průměrné zdržení spojů kolem jedné minuty. Nové řešení předchází vzniku kolon tramvají a lze očekávat pokles zdržení pod půl minuty...
=D> =D>

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od von Špilberk » 08.6.2020 17:12

Praha nahrazuje zábrany na zavřeném nábřeží dlažbou, v noci sem pustí auta
https://www.idnes.cz/praha/zpravy/beton ... zpravy_rsr
Na silnici tak nově budou květináče se stromky a chodník bude prodloužen až ke kolejím. Město použije provizorní skládací obrubníky, prostor mezi nimi pokryje dlažba.
„Během zítřka bude posunut obrubník a květníky se zelení a bude to vypadat důstojněji,“ řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě).
Teď už věřím i tomu, že dojde na Újezd podle IPR nápadu (tedy ostrůvky pryč a auta na kolejích). 8-)

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference / antipreference MHD

Příspěvek od Bobik » 07.6.2020 19:03

Já to chápu úplně stejně. Citybloky zůstanou a bude se to objíždět po kolejích. Takže k blokujícím taxikářům u Karlovek přibude "bonus" blokování i zde.
A to se vyplatí! :zadnice

Odpovědět