Roušky v MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od 9001 » 02.9.2020 12:18

MARV: Jenže ve výsledku to stejně společnosti projde... Jako každá jiná nemoc...

MARV
Uživatel
Příspěvky: 91
Registrován: 06.1.2014 18:58

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od MARV » 02.9.2020 12:10

honza z Mo píše:
01.9.2020 15:37
Jako nějaké panstvo si nepřipadám, ale mám dojem, že jste typickým příkladem "ovčana". Při dýchání musí docházet ke spontánní výměně vydechovaného vzduchu se splodinami látkové přeměny z plic, se vzduchem z okolí. Tomu rouška brání a jsme nuceni své splodiny znovu vdechovat. Viry jsou nebuněčné částice neviditelné ani pod optickým mikroskopem , ale pouze elektronovým -dohledejte si na googlu. V roušce vidím otvory pouhým okem - myslíte, že tyto částice těmi otvory neprocházejí??? Víte kolik druhů různých bakterií a virů je dnes a denně v našem okolí, všude kolem nás??? Dnes nám nařizují roušky, v nichž se nedá dýchat v brzké budoucnosti třeba budou nařizovat jiné blbosti. Proč byly roušky přes léto zrušeny? Protože se báli, že budou lidé omdlévat v horku. Tento naprosto jednoduchý důvod k tomu byl. Nejraději by nám je už nechali na furt. V Německu už se bouří!! My jsme však stále stádo ovcí, které si nechá nadělat na hlavu!!!
Ne určitě si nepřipadáš, jako panstvo, ale jsi aktivista, který se bouří a neví pořádně proti čemu. Pleteš hrušky s jablky a poukazuješ na to, jak se jinde bouří. Ano bouří se a pak se nakazí a prosí o pomoc. To co píšeš má logiku pouze v tom, že se to týká více méně bakterií, ale vir je holt jiné svinstvo. To si uvědomili i v tom roce 1920, i když možná trocho pozdě, proto jich tolik milionů zemřelo. Jinak nemá cenu v této diskuzi pokračovat, protože aktivista se přesvědčí pouze až se sám nakazí, viz příklad celé Ameriky.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od 9001 » 02.9.2020 9:55

MOp:Mazat by asi hodně smrdělo cenzurou, zvlášt s tvým názorem ;-).

Přesunout do plodných debat pls ;-)

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od P_V » 01.9.2020 21:55

honza z Mo píše:
01.9.2020 19:45
je mi blbě- budu doma, nebo cestou k lékaři si vezmu roušku. Potřebuji-li cestovat normálně do práce, jsem zdráv, je mi denně měřena teplota
Kéž by to bylo tak jednoduché, diagnostikovat nemoc podle příznaků. Ono není. Cítíte se zdráv a přitom to už šíříte. Uvádí se že cca 2 dny před propuknutím příznaků. Na rozdíl od chřipky, která přijde mnohem rychleji a šíříte to to opravdu až od chvíle, kdy je vám blbě.
Mimochodem, jak to že se tedy chřipka šíří, když se stačí chovat zodpovědně? Uvádí se že letos bylo rozšíření chřipky mnohem menší, asi proto že lidi nosili roušky...

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od demon » 01.9.2020 21:04

honza z Mo píše:
01.9.2020 20:53
Tak s vámi už diskuse nemá vůbec cenu - nasaďte si roušku a jděte si čmuchat metan, chlór, CO - to je oxid uhelnatý apod. No a uvidíme, jak dlouho tam vydržíte! Nazdáááár
No s člověkem, pro kterýho chodí korona v deset do hajan potom co se vrátila z prázdnin, se skutečně úžasně diskutuje. :D
A díky za nabídku, metan ani chlór mi nechutnají, takže se bez nich s klidem obejdu. :wink:

honza z Mo
Uživatel
Příspěvky: 71
Registrován: 01.11.2012 20:18

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od honza z Mo » 01.9.2020 20:53

Tak s vámi už diskuse nemá vůbec cenu - nasaďte si roušku a jděte si čmuchat metan, chlór, CO - to je oxid uhelnatý apod. No a uvidíme, jak dlouho tam vydržíte! Nazdáááár

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od demon » 01.9.2020 20:34

P_V píše:
01.9.2020 17:14
To co se říká o riziku nošení roušek, se týká bakteriální kontaminace roušky, ne viru.
Hlupák stejně nepochopí a stejně s ostatními ovcemi bude trapně revoltovat, protože mu hrdinná Růžena z prasečáku nakukala, že roušky jsou k ničemu a navíc škodí. Co na tom, že odborníci říkají opak a vyspělejší polovina světa s tím problém nemá, jenže jsme holt v Čechách a tady se vyzdvihují názory laborantky a senátora...
Ještě by mě zajímalo jaké vysvětlení mají odbojáři pro to, jak některé profese zvládají dlouhodobé nošení roušek, když je to ve skutečnosti tak nezdravé a jaktože roušky dle nich propustí částice (viry), ale nepropustí údajně jedovaté plyny, mající řádově menší velikost...

honza z Mo
Uživatel
Příspěvky: 71
Registrován: 01.11.2012 20:18

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od honza z Mo » 01.9.2020 19:45

Mňo - vybral jste si , co se vám hodilo. Tak tedy -podle vás- právě to opakované vdechování vydechovaného vzduchu z plic povede (nejen) k dalším , jiným respiračním nemocem...Navíc mezi lidmi je spousta alergiků, astmatiků apod. a starším lidem se s tím hadrem na obličeji špatně ( mírně řečeno -hůř) dýchá.(Nic z toho se mě netýká). Pokud občas bývala v minulosti chřipková epidemie (např. v Praze) , nikdo "neplašil", tak jako v tomto případě .Velice by mě zajímalo, kolik lidí skutečně zemřelo PŘÍMO na onemocnění tímto virem !. Uvědomte si ( uvědomme si . my všichni, kolik spíše starých lidí ročně v ČR zemře na "obyčejnou" chřipku! Vygooglete si! Další PROTI rouškám: neustálé nasazování a sundavání - myslíte , že je to hygienické???Odpovím si sám - NE!!! Takže pro mě - komedie, v níž kdosi si lebedí, zakazování, omezování lidí atd. Myslíte, že když uzavřeme opět bary třeba v 23 hod., že tím zamezíme šíření onemocnění?? On ten virus půjde "chrápat" a začne v hospodách "řádit " zas až v 11 dopoledne druhý den?? Používejte selský rozum. Takže- je mi blbě- budu doma, nebo cestou k lékaři si vezmu roušku. Potřebuji-li cestovat normálně do práce, jsem zdráv, je mi denně měřena teplota, nevidím sebemenší důvod být jakkoliv omezován! Jak vidíte , zákazy a omezení z dob minulého režimu do toho nepletu, ale určitou podobnost lze vysledovat. Jen se táži, jaké další příkazy, pokuty, zákazy budou v dalších letech následovat!

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od P_V » 01.9.2020 17:14

honza z Mo píše:
01.9.2020 15:37
Viry jsou nebuněčné částice neviditelné ani pod optickým mikroskopem , ale pouze elektronovým -dohledejte si na googlu. V roušce vidím otvory pouhým okem - myslíte, že tyto částice těmi otvory neprocházejí???
Jenže ten virus, co ze sebe někdo vypouští, je nabalený na kapénky slin nebo slizniční vlhkosti, a ty jsou o několik řádů větší. Rouška je s přehledem zachytí. Ovšem když nějakou dobu poletují vzduchem, vyschnou, zmenší se a se záchytem je to už horší. Proto je nejúčinnější je lapat u zdroje. Nicméně i po vyschnutí jsou ty zaschlé kapky (chuchvalec bílkovin obohacený viry) pořád výrazně větší než jedna virová částice.
Další přínos roušky je v rozptylování a zpomalování vydechovaného vzduchu. Co projde, to má menší rychlost, menší dolet, méně to víří a dřív klesne na nějaký povrch, kde se to přilepí.

To co se říká o riziku nošení roušek, se týká bakteriální kontaminace roušky, ne viru.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od trainzjohny » 01.9.2020 16:19

Ráno také inciativa řidič asi 4x hlásil, odpoledne už byl klid.

Abych nemusel čumět na blbé ksichty těch okolo udělal položil jsem si přes obličej roušku, ale dal jsem si jí až po nos abych mohl dýchat a byl klid.

Honzo - dyť to hygiena přímo řekla, že přes léto je větší riziko roušku nosit, než nenosit .. což jasně vystihuje jejich účinnost.

KarlosK
Uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: 03.11.2009 19:07
Bydliště: Pankrác

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od KarlosK » 01.9.2020 15:59

úspěšně do práce i z práce tramvají bez roušky. Jen ráno na "trojce" odjezd z Karláku v 6.39 (pro případ, že si to tady to individuum čte) si řidič skrz interkom až Hitlerovsky roušku vynucoval u každýho kdo nastupoval. :zadnice :lol:

honza z Mo
Uživatel
Příspěvky: 71
Registrován: 01.11.2012 20:18

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od honza z Mo » 01.9.2020 15:37

Jako nějaké panstvo si nepřipadám, ale mám dojem, že jste typickým příkladem "ovčana". Při dýchání musí docházet ke spontánní výměně vydechovaného vzduchu se splodinami látkové přeměny z plic, se vzduchem z okolí. Tomu rouška brání a jsme nuceni své splodiny znovu vdechovat. Viry jsou nebuněčné částice neviditelné ani pod optickým mikroskopem , ale pouze elektronovým -dohledejte si na googlu. V roušce vidím otvory pouhým okem - myslíte, že tyto částice těmi otvory neprocházejí??? Víte kolik druhů různých bakterií a virů je dnes a denně v našem okolí, všude kolem nás??? Dnes nám nařizují roušky, v nichž se nedá dýchat v brzké budoucnosti třeba budou nařizovat jiné blbosti. Proč byly roušky přes léto zrušeny? Protože se báli, že budou lidé omdlévat v horku. Tento naprosto jednoduchý důvod k tomu byl. Nejraději by nám je už nechali na furt. V Německu už se bouří!! My jsme však stále stádo ovcí, které si nechá nadělat na hlavu!!!

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od trainzjohny » 01.9.2020 15:12

Upřímně doufám, že se nedožiju doby kdy nepůjde o nařízení polemizovat Z:idea:

MARV
Uživatel
Příspěvky: 91
Registrován: 06.1.2014 18:58

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od MARV » 01.9.2020 14:43

Panstvo, tato diskuze mne trochu dojímá. Tady nejde o to zda roušku ne, nebo ano. Je to nařízení a nemá cenu o něm moc polemizovat. Když se ohlédneme do minulosti, tak před 100 lety zde řádila španělská chřipka. Tenkrát, jako dnes, jak vypovídají dobové fotografie se taky nosily roušky. Bylo to z toho samého důvodu, co dnes. I dnes je to bohužel zatím jediná ochrana, i když ne úplně spolehlivá, ale je. Dnes je zdravotnictví na vyšší úrovni a tak nezbývá než doufat, že těch mrtvých nebude tolik, kolik jich bylo před těmi 100 lety. Tenkrát jich bylo mezi 50 až 100 miliony.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od trainzjohny » 01.9.2020 6:19

trainzjohny píše:
31.8.2020 19:54
Třeba na rakovinu přitom umře více než 27 000 lidí a že by se třeba zakázalo hulit, jsem si nevšiml.
demon píše:Nějak jsem si nevšim, že by se proti rakovině dalo očkovat nebo se chránit rouškou a že by za 27000 obětí rakoviny bylo zodpovědný výhradně hulení taky asi nebude úplně pravda, žejo... :wink:
Konkrétně na rakovinu plic je to cca 5000, a to přímo na ni. Takže zákazy a opatření by tu byly asi na místě spíš než u viru co jich zabil desítky. A proti Covidu se taky nejde očkovat a ve výsledku ani ta rouška není 100% ochrana, už prko její nadužívání, které vede k tomu , že se používají špatné a špatně.

Jinak argumentace typu jak nás roušky zachránili moc neberu, když se na dva měsíce skoro zastavil chod země, tak nějaké nahubky neměli moc co zachraňovat před stavy Itálie a Británie, že ?!

Odpovědět