TT do Hostivic

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Béďa Trávníček

Re: krávovina

Příspěvek od Béďa Trávníček » 23.4.2005 22:56

Anonymous píše:
Honzík píše:Stavět TT do Hostivic je docela idiocie. Vůbec nechápu oho to napadlo. Vede tam železnice, která se bude modernizovat. To by se mohla postavit TT třeba i do Starého Plzence z Plzně - stejná idiocie.
A kdy tam budou jezdit panťáky? Ty až tam budou jezdit tak my už tady nebudem. V tomhle státě to jde všechno tak pomalu, že by člověk blil.
Pravděpodobnějc tam dřív budou jezdit panťáky než tramvaj... Protože tahle TT je fakt takový trochu úlet...

Honzík
problémový jedinec
Příspěvky: 284
Registrován: 07.10.2004 11:11
Bydliště: Praha 4 Lhotka
Kontaktovat uživatele:

krávovina

Příspěvek od Honzík » 22.4.2005 11:47

Stavět TT do Hostivic je docela idiocie. Vůbec nechápu oho to napadlo. Vede tam železnice, která se bude modernizovat. To by se mohla postavit TT třeba i do Starého Plzence z Plzně - stejná idiocie.

Uživatelský avatar
Neral
Uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: 19.11.2003 22:46
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neral » 21.4.2005 23:57

Pepa z Nuslí píše: To bych netvrdil. Hostivice se značně rozrostly, takže bych si dokázal představit tramvajovou síť v Hostivicích.
Jak se to praktikovalo třeba v Mariánkách, kde chtěl spojit nádraží s lázněmi? Pořídili si tramvaj!!! Dřív se to tak dělalo.
OK, představit bych si jí tam taky dokázal. :wink: Ale zkus navrhnout v Hostivicích na radnici, aby si tam postavili nějakou pěknou tramvajovou trať, jako se to udělalo tehdy v Mariánkách. :D Obávám se ale, že dneska to bohužel tak snadno nepůjde. Nehledě na to, že Hostivice se sice rozrostly, ale s Mariánkama se podle mě pořád srovnat nedají...

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom » 21.4.2005 23:34

nedělejte si iluze že někdy dotáhnete tramvaj do hostivic... leda na kamiónu... se tam může ukázat... :lol:

Pepa z Nuslí
Uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: 03.3.2005 20:01
Bydliště: Blízko mě je obratiště Zvonařka a pod mým barákem je vedena železniční trať - tak kde to může být?
Kontaktovat uživatele:

Re: Tram do Hostivic

Příspěvek od Pepa z Nuslí » 21.4.2005 23:33

Martin.KT8D5 píše:Kde to je tyhle mega lokality?
Hostivice - město na západ od Prahy (Řepy) a Čestlice jsou de facto Průhonice.
Naposledy upravil(a) Pepa z Nuslí dne 21.4.2005 23:37, celkem upraveno 1 x.

Pepa z Nuslí
Uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: 03.3.2005 20:01
Bydliště: Blízko mě je obratiště Zvonařka a pod mým barákem je vedena železniční trať - tak kde to může být?
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa z Nuslí » 21.4.2005 23:26

Neral píše:Do Hostivic bych v nejbližších desetiletích TT fakt netáhl.. ono je to daleko odevšad a z centra Prahy jezdit do Hostivic tramvají by moc nemělo smysl, ať už by to bylo přes Dědinu, Bílou horu, neo Řepy. Smysl by to mělo leda jako návaznost na metro a pak by záleželo, jak bude vypadat prodloužení áčka. Ale i tak, proč řešit Hostivice tramvají, když tam snad v dohledné době bude dobrá spojení po kladenské trati.
To bych netvrdil. Hostivice se značně rozrostly, takže bych si dokázal představit tramvajovou síť v Hostivicích.
A to že nádraží nemá dobrou polohu vzhledem k osídlení, ještě nznamená, že sem musíme dotáhnout několikakilometrovou TT z Prahy.
Nerale, já se z tebe asi picnu. Jak se to praktikovalo třeba v Mariánkách, kde chtěl spojit nádraží s lázněmi? Pořídili si tramvaj!!! Dřív se to tak dělalo.
Naposledy upravil(a) Pepa z Nuslí dne 21.4.2005 23:44, celkem upraveno 1 x.

Pepa z Nuslí
Uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: 03.3.2005 20:01
Bydliště: Blízko mě je obratiště Zvonařka a pod mým barákem je vedena železniční trať - tak kde to může být?
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepa z Nuslí » 21.4.2005 23:23

Marek B. píše:Myslím si, že nejvýhodnější varianta je z Bílé Hory. Přes Dědinu a Evropskou je to tak dlouhé, že by tím nokdo nejezdil. Ta trať by mohla být velice užitečná, protože žel. zast je strašně blbě položená a nejde to nijak přeložit. Hostivice se v poslední době zdvojnásobily.
A co Řepy? Na ty už jsi zapomněl, že??? :?: :?: :?: No nic, ona ta trať Anděl - Motol - Sídliště řepy potřebuje opravu jak sůl. Tehdy bych viděl reálnou možnost prodloužení TT do Hostivic (to by se ale muselo začít hned, aby to nedopadlo jako s Laurovou. :twisted: :twisted: :twisted:

Uživatelský avatar
Neral
Uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: 19.11.2003 22:46
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Neral » 18.4.2005 16:13

Do Hostivic bych v nejbližších desetiletích TT fakt netáhl.. ono je to daleko odevšad a z centra Prahy jezdit do Hostivic tramvají by moc nemělo smysl, ať už by to bylo přes Dědinu, Bílou horu, neo Řepy. Smysl by to mělo leda jako návaznost na metro a pak by záleželo, jak bude vypadat prodloužení áčka. Ale i tak, proč řešit Hostivice tramvají, když tam snad v dohledné době bude dobrá spojení po kladenské trati. A to že nádraží nemá dobrou polohu vzhledem k osídlení, ještě nznamená, že sem musíme dotáhnout několikakilometrovou TT z Prahy. Spíš bych si dovedl představit obsluhu Hostivic něčím jako místní mini-MHD; něco jako v Říčanech - autobusová linka s odpovídajícím intervalem, která by spojovala nádraží s odlehlejšími částmi Hostivic.

MOp

Příspěvek od MOp » 18.4.2005 13:35

Hostivice obslouzi rychlodraha. Je chyba, ze jeste neprobihaji prace dle puvodniho harmonogramu, nebot jiz dnes nemusely dojizdet busama vubec, a mohli byt do 20 min v centru metropole a ne jen na okraji..
moderátor Proxy píše:@3634 Diskuze o rychlodráze/metru na letiště oddělena.

Uživatelský avatar
Marek B.
Uživatel
Příspěvky: 455
Registrován: 17.6.2004 14:40
Bydliště: Praga Caput Regni Bohemiae

Příspěvek od Marek B. » 18.4.2005 13:05

Myslím si, že nejvýhodnější varianta je z Bílé Hory. Přes Dědinu a Evropskou je to tak dlouhé, že by tím nokdo nejezdil. Ta trať by mohla být velice užitečná, protože žel. zast je strašně blbě položená a nejde to nijak přeložit. Hostivice se v poslední době zdvojnásobily.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Tram do Hostivic

Příspěvek od Proxy » 18.4.2005 13:05

Jonáš píše:Ta třetí by se mi líbila asi nejvíc. I když pak ještě překodrcat celou Evropskou, abych se dostal do Prahy...
Tak to by mne docela zajímalo kudy :?:
A copak autobusy v Hostivicích nestíhaj :?:
:smt100

Jonáš

Re: Tram do Hostivic

Příspěvek od Jonáš » 18.4.2005 8:18

Pepa z Nuslí píše:Přidávám do pléna: Což takhle tramvajová trať ze Sídliště Řepy do Hostivic? Nebo ze Spořilova do Chodova, na Opatov a mimo Prahu třeba do Čestlic? Myslím, že by to bylo výhodné zejména v případě trati do Čestlic, Hypernova, neboť je tam nákupní zóna. Metro bych tam nestavěl, je to blbost.
Je zajímavé, že jsem si o tomto meditoval v sobotu. Napadlo mě, že by mohly být tři varianty: 1. Sídliště Řepy - Hostivice, 2. Bílá Hora - Hostivice, 3. Divoká Šárka - Dědina - Hostivice.
Ta třetí by se mi líbila asi nejvíc. I když pak ještě překodrcat celou Evropskou, abych se dostal do Prahy...

Martin.KT8D5

Re: Tram do Hostivic

Příspěvek od Martin.KT8D5 » 17.4.2005 20:18

Pepa z Nuslí píše:Přidávám do pléna: Což takhle tramvajová trať ze Sídliště Řepy do Hostivic? Nebo ze Spořilova do Chodova, na Opatov a mimo Prahu třeba do Čestlic? Myslím, že by to bylo výhodné zejména v případě trati do Čestlic, Hypernova, neboť je tam nákupní zóna. Metro bych tam nestavěl, je to blbost.
Kde to je tyhle mega lokality? :lol:

Uživatelský avatar
Phabbey
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 24.4.2004 21:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tram do Hostivic

Příspěvek od Phabbey » 17.4.2005 20:05

Pepa z Nuslí píše:Přidávám do pléna: Což takhle tramvajová trať ze Sídliště Řepy do Hostivic? Nebo ze Spořilova do Chodova, na Opatov a mimo Prahu třeba do Čestlic? Myslím, že by to bylo výhodné zejména v případě trati do Čestlic, Hypernova, neboť je tam nákupní zóna. Metro bych tam nestavěl, je to blbost.
Prodiskutovával se tu spíš návrh na trať ze Spořilova na Roztyly. U té bych viděl jako problém překonání mimoúrovňové křižovatky Spořilovská - 5. května (ideální by podle mě byl cca 500m dlouhý tunel). Jako odbočka z této trati by se mi pak líbila trať Türkovou ulicí na Opatov. Přes Chodov asi ne, to by to vedení bylo už moc krkolomné, nebo by TT musela vést podél dálnice...
Metro do Průhonic - to nesmí nikoho ani napadnout :!: (a které metro vůbec - snad ne C)

Ale to jsem trošku off-topic, vzhledem k názvu tématu

Takže ještě dodatek:
Sídliště Řepy - Hostivice by nemusela být špatná, já spíš uvažuji o propojení této trati se Zličínem, ale nevím, jestli by měla smysl.

Pepa z Nuslí
Uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: 03.3.2005 20:01
Bydliště: Blízko mě je obratiště Zvonařka a pod mým barákem je vedena železniční trať - tak kde to může být?
Kontaktovat uživatele:

TT do Hostivic

Příspěvek od Pepa z Nuslí » 17.4.2005 19:14

Přidávám do pléna: Což takhle tramvajová trať ze Sídliště Řepy do Hostivic? Nebo ze Spořilova do Chodova, na Opatov a mimo Prahu třeba do Čestlic? Myslím, že by to bylo výhodné zejména v případě trati do Čestlic, Hypernova, neboť je tam nákupní zóna. Metro bych tam nestavěl, je to blbost.

Zamčeno