Škoda 14T (Porschetra)

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odeslatod Tom v 27.5.2005 20:09

Proxy napsal:
Tom napsal:Mimochodem už se blíží květen, takže Plzeň by se zanedlouho měla pochlubit co vyrobila. V červnu má přijít další kus a v prosinci třetí tramvaj.
Doporučuji přečíst diskuzi na K-report.net
Jenki, který mívá dobré informace (sice tentokrát jen z plzeňských hospod :wink: ) tam píše, že škodovka bude ráda, pokud dodrží smlouvu a stihne homologaci prvních dvou kusů do konce tohoto roku, páč poršetry jsou teprve ve fázi svařování prvních částí. Což potvrzuje moje předchozí (neveřejné) informace.

Já trvám na svém názoru: Poršetry vyjedou na světlo nejdříve v září, proto se já začnu zneklidňovat, až pokud je neuvidím do října na kolejích.

Tak to vypadá nějak špatně, už bude konec května a o tramvajích ani slovo... a to na to měli času... Pro zahraničního výrobce by několikaměsíční prodleva byla spíše ostudou.
Tom
Uživatel

Odeslatod Tom v 21.4.2005 14:41

Kolik vydělá DP na každém měsící prodlení :?:
Tom
Uživatel

Odeslatod Pepa v 21.4.2005 14:22

A který rok to myslíš? Tipuju taky květen, ale 2006 :lol:
Pepa
Uživatel

Odeslatod Proxy v 21.4.2005 14:00

Tom napsal:Mimochodem už se blíží květen, takže Plzeň by se zanedlouho měla pochlubit co vyrobila. V červnu má přijít další kus a v prosinci třetí tramvaj.
Doporučuji přečíst diskuzi na K-report.net
Jenki, který mívá dobré informace (sice tentokrát jen z plzeňských hospod :wink: ) tam píše, že škodovka bude ráda, pokud dodrží smlouvu a stihne homologaci prvních dvou kusů do konce tohoto roku, páč poršetry jsou teprve ve fázi svařování prvních částí. Což potvrzuje moje předchozí (neveřejné) informace.

Já trvám na svém názoru: Poršetry vyjedou na světlo nejdříve v září, proto se já začnu zneklidňovat, až pokud je neuvidím do října na kolejích.
Naposledy upravil Proxy dne 22.4.2005 8:17, celkově upraveno 2
Proxy
Moderátor

Odeslatod Tom v 21.4.2005 13:34

Mimochodem už se blíží květen, takže Plzeň by se zanedlouho měla pochlubit co vyrobila. V červnu má přijít další kus a v prosinci třetí tramvaj.
Tom
Uživatel

Odeslatod Tom v 14.4.2005 15:42

Připomeneme si vzhled vozu 8-)

anitra 14T+
Obrázek
Tom
Uživatel

Odeslatod Proxy v 12.4.2005 13:56

Martin.KT8D5 napsal:No a nebude "to" nový taky ohebnější díky tomu, že bude mít více kloubíků?
(-X Počet kloubů sám o sobě nepřispívá k vyšší ohebnosti.
Např. Vektra určitě není ohebnější než Astra.

BTW zajímavý terminus-technicus, ?ohebnost tramvaje? :wink:
Proxy
Moderátor

Odeslatod Martin.KT8D5 v 12.4.2005 12:42

Proxy napsal:
Martin.KT8D5 napsal:Ale ona bude delší než je Astra si teda myslim...
Poršetra bude sice delší než Astra, ale na tom vůbec nezáleží, protože jde hlavně o vzdálenost podvozků a ta bude kratší.
No a nebude "to" nový taky ohebnější díky tomu, že bude mít více kloubíků?
Martin.KT8D5

Odeslatod Proxy v 12.4.2005 11:31

Martin.KT8D5 napsal:Ale ona bude delší než je Astra si teda myslim...
Poršetra bude sice delší než Astra, ale na tom vůbec nezáleží, protože jde hlavně o vzdálenost podvozků a ta bude kratší.
Proxy
Moderátor

Odeslatod Martin.KT8D5 v 11.4.2005 17:01

tramvajak napsal:
slimman napsal:Fajn, ale jsem na ni zvědav v obloucích v Chotkovy. :)

Údajně by neměla mít problém nikde v pražský tram síti. Ale moc tomu nevěřím. Pokud se nemýlím, má konstrukčně vycházet z Aster a tyto např. v Olomouci nesmí na TT přes historickej střed kvůli směrovým a výškovým poměrům...
Ale ona bude delší než je Astra si teda myslim...
Martin.KT8D5

Odeslatod adam_r v 11.4.2005 16:56

tramvajak napsal:Údajně by neměla mít problém nikde v pražský tram síti. Ale moc tomu nevěřím. Pokud se nemýlím, má konstrukčně vycházet z Aster a tyto např. v Olomouci nesmí na TT přes historickej střed kvůli směrovým a výškovým poměrům...

V Olomouci je to neni z duvodu, ze by tam Astra neprojela, ale z duvodu velmi spatneho stavu trati pres mesto. Oficielne si nechcou nicit tyhle vozy na trati pres centrum. Neoficielne je to tlak na mesto typu: "potrebujeme penize na opravu trati, abysme mohli nasadit pres centrum astry". Co se tyce pomeru (=trasovani) trati pres mesto, tak zde s astrou nejsou problemy.
V pripade mimoradnych odklonu tudy astry normalne jezdi.
adam_r
Uživatel

Odeslatod slimman v 11.4.2005 14:38

tramvajak napsal:Údajně by neměla mít problém nikde v pražský tram síti. Ale moc tomu nevěřím. Pokud se nemýlím, má konstrukčně vycházet z Aster a tyto např. v Olomouci nesmí na TT přes historickej střed kvůli směrovým a výškovým poměrům...

Cožpak o to, nejspíš tam projede i s míjením, ale neotočné podvozky a ostré oblouky...
slimman
Uživatel

Odeslatod tramvajak v 11.4.2005 14:19

slimman napsal:Fajn, ale jsem na ni zvědav v obloucích v Chotkovy. :)

Údajně by neměla mít problém nikde v pražský tram síti. Ale moc tomu nevěřím. Pokud se nemýlím, má konstrukčně vycházet z Aster a tyto např. v Olomouci nesmí na TT přes historickej střed kvůli směrovým a výškovým poměrům...
tramvajak
Uživatel

Odeslatod slimman v 11.4.2005 14:01

Tombus napsal:22? :shock:

Tak to to k ní nebudu mít nakonec tak daleko..:D

Fajn, ale jsem na ni zvědav v obloucích v Chotkovy. :)
slimman
Uživatel

Odeslatod MOp v 11.4.2005 13:08

Martin.KT8D5 napsal:se nediv ze strašnic na ni neni daleko a je to linka docela důležitá a jedoucí hodně centrem...
no a hlavne zahradni mesto je pro nizkopodlazni tram dulezite, nebot tam nic jineho krom busu neni....
MOp

PředchozíDalší

Zpět na Tramvajové vozy